Šta je novo?

Sky Star 2

Ajde probaću da obuhvatim sva pitanja :):
Za pravac i krov ne kontam kakva je situacija i kako bi moglo da ti smeta ako za astru ne smeta. Hellas je tih 27.5 stepeni u levo (ako stojiš iza antene), i pod nešto manjim uglom. Znači hipotetički ako bi satelite mogao da vidiš na nebu, astra bi bila tačno na jugu i visoko, a hellas nešto u levo i nešto niže :).
LNB tilt je "upredanje" što ti kažeš znači kao šraf. Kad stojiš ispred antene i gledaš u tanjir treba da "zavrneš" LNB za tih 18 stepeni.
Nije uopšte teško naći bilo koji satelit pa ni Hellas pogotovo kad ima dosta snažan signal na našem području. Nije teško ni odjedared, a pogotovo kad ideš satelit po satelit. Kao što rekoh probajte onda prvo uhvatiti astru na 23.5 jer bi trebali imati signal i bez obaranja tanjira i lnb zakretanja. Pa onda sledeći itd. dokle god može bez obaranja i zakretanja. Kad ne može, koriguješ pa teraš dalje.
CNN verovatno misliš na onaj sa astre (11778 V, 27500-3/4) jer je on FTA i radi normalno kod mene.

edit:
alex1974, za traženje kanala tj praćenje signala iz nekog plejera nije bitno da li je kanal FTA ili zaključan, plejer će ti pokazati signal kad ubodeš satelit, samo će biti crna slika ako je zakjljučan. Ali evo recimo nekih FTA sa Hellas-a, na svim transponderima je dobar signal 70-80%:
The Voice TV Bulgaria 12524 H, 30000
Fan TV 12565 H, 30000
Planeta Folk 12647 H, 30000
Mogu ti naravno i poslati listu kanala pa samo prebaciš na neki od njih i vrtiš antenu. Samo reci koji plejer koristiš.
 
Poslednja izmena:
Koristim ProgDVB a mozes listu za bilo koji pa cu se nauciti na taj program,mislio sam na fta zato sto oni pustaju ton jer je meni antena na jednoj strani zgrade u odnosu na komp pa pomeram antenu dok ne dobijem(cujem) ton.
 
Izvini ali da si i ti ovako po...deo kao ja danas verujem da isto ne bi znao sta pises:)
Ne samo da sam p0p12d30, nego sam jos i budan preko 30 sati. :)

Celo popodne bezuspesno pokusavam da podesim antenu.


@Gadjan: Hvala za objasnjenje oko lnb tilta. Sada mi je jasno (u teoriji). Za krov ti ne mogu odgovoriti jer se tesko moze opisati. Ali evo npr. ovako:

Zamisli vrh krova: /\

Sa 'čela' je terasa i taj deo krova je ustvari 'nad' terasom, a nosac antene je usrafnjen u zid. Sad kako gledas to sa čela, to je pravac u kome je astra tj. jug). Ali ze Hellas se radi okretanje antene koje na kraju rezultira tako sto 'deo' pravca tanjira ulazi u taj deo krova koji je 'nad' terasom.
Eto mozda sam mogao i komplikovanije da objasnim, ali si valjda otprilike razumeo problem. :)
 
Poslednja izmena:
@twister: Nisam budan koliko i ti ali me je glava zabolela od nerviranja:S:
@Gadjan: Veliko hvala
 
Ne samo da sam p0p12d30, nego sam jos i budan preko 30 sati. :)
Celo popodne bezuspesno pokusavam da podesim antenu.

Neka neka :D tako je i meni bilo, bez muke nema nauke :D. Ja sam danima vrteo pa nisam mogao baš ništa da ulovim.
Samo polako, kad se malo uštosite biće vam pesmica.
Aha skontao sam za krov, pa ništa onda, proceni da li je na pravcu tih 27 stepeni u levo ili najbolje satelit po satelit pa ćeš videti već.
 
Sinoc sam slucajno, bez zelje da bas taj satelit ubodem, nasao 23.5.

Danas sam isao redom i nisam nasao ni njega. :p
 
kad si to našao, za ostale satelite moraš na zapad da zapad po malo da spuštaš antenu
 
Evo sta sam ja pronasao (nista 'originalno', tj. vec vidjeno) ali moze da pomogne:

http://www.uksatellitehelp.co.uk/2007/08/12/satellite-alignment-calculator-v2/

- Izaberes satelit
- Upises svoju lokaciju
- Pritisnes 'go' taster
- Kada se otvori Google mapa, samo prebacis pin na svoju kucu (tj. na mesto gde ti je tanjir) i dobices pravac u kom se nalazi doticni satelit.

Tako da na kraju ostaje da se podesi nagib antene, sto bi trebalo da bude 'lako'. Ali kada pomislim na onaj 'lnb titl' skroz se smorim. Ako sam dobro razumeo, i nagib i tilt moraju da se 'ubodu' da bi se dobio signal sa npr. Hellas Sat 2?
 
Poslednja izmena:
Evo sta sam ja pronasao (nista 'originalno', tj. vec vidjeno) ali moze da pomogne:

http://www.uksatellitehelp.co.uk/2007/08/12/satellite-alignment-calculator-v2/

- Izaberes satelit
- Upises svoju lokaciju
- Pritisnes 'go' taster
- Kada se otvori Google mapa, samo prebacis pin na svoju kucu (tj. na mesto gde ti je tanjir) i dobices pravac u kom se nalazi doticni satelit.

Tako da na kraju ostaje da se podesi nagib antene, sto bi trebalo da bude 'lako'. Ali kada pomislim na onaj 'lnb titl' skroz se smorim. Ako sam dobro razumeo, i nagib i tilt moraju da se 'ubodu' da bi se dobio signal sa npr. Hellas Sat 2?

Ja sam uspeo pazi ovako za razliku od astre samo sam za malo spustio tanjir(vrlo malo odokativno) onaj lnb titl nista znaci kako mi je hvatao astru isto tako samo malo podesis nagib antene e sad ceo dan sam se mucio i najdalje sto sam uspeo je bilo 28.2 eurobird,astra2a,2b,2d onda sam pop...eo i nasao druga koji hvata hellsat sa satelitskim risiverom i ima nastelovane fta kanale neces mi verovati koliko sam lako uspeo da pronadjem hellsat bukvalno iz prvog sada jos da se snadjem sta mi jos treba za zakljucane kanale.
Mozes da probas i ovo mozda ti je lakse jer ima i na nasem jeziku ali meni nije pomoglo http://satlex.net/hr/technology.html takodje mi je prvobitno pomogao fastsatfinder1.1.6(bolje mi se pokazao nego najnovija verzija)ali samo do onog eurobirda i nista vise.
 
Poslednja izmena:
Vec znam za taj link. Njega sam i koristio ovih dana. Sutra cu isprobati ovo sto mi je google dao. Verujem da on ne gresi.
Sto se tilta lnb-a tice...malo mi je cudno da to nema veze, jer onda ne bi to bilo navedeno za nalazenje odredjenog satelita.
 
Ne znam sta da ti kazem meni radi tako ko na astri i hotbirdu (cak mi se cini da i za njih treba da je zaokrenut ali kazem ti meni nije)
mozes da probas i ovo http://www.dishpointer.com/
 
Poslednja izmena:
Znam za Dispointer. On je slican i mislim da link koji sam ja ostavio gore, koristi njihovu ideju. Medjutim dishpointer prikazuje rezultat u onom malom prostoru dok "satellite-alignment-calculator-v2" sa site-a http://www.uksatellitehelp.co.uk, rezultat prikazuje preko celog ekrana.
Zato sam ostavio link ka njemu u slucaju da se jos neko kasnije pati sa podesavanjem pravca.

U svakom slucaju, probacu sutra da se ponovo cimam sa podesavanjem.
 
Mislim da ti je najlakse da nadjes negde neki risiver sa podesenom frekvencijom
 
Sinoc se desilo nesto cudno...

Saltao sam kanale u DVBViewver-u, i odjednom je slika na svim programima pocela extremno da secka, tj. isti efekat kao kada ne moze da prikaze sliku kako treba. Kao da 'gore' ima nekih smetnji.
I na Astri 19.2 i na Hotbird-u 13.0, isto se ponasa.

Probao sam i DVBDream, i kod njega je isto. Zvuk i slika VEOMA 'seckaju' na FTA kanalima.
Nista nisam 'cackao', samo se odjednom desilo. Ne znam sta bi moglo biti jer je antena veoma dobro zasrafljena.
Kartica je SkyStar 2 2.6D

Zna li neko sta bi mogao biti problem?


EDIT: Sve se vratilo u normalu nakon restarta racunara. :)
Ali, sta bi moglo da prouzrokuje gore opisani problem kada bas nista nisam dirao po podesavanjima?
 
Poslednja izmena:
Sinoc se desilo nesto cudno...

Saltao sam kanale u DVBViewver-u, i odjednom je slika na svim programima pocela extremno da secka, tj. isti efekat kao kada ne moze da prikaze sliku kako treba. Kao da 'gore' ima nekih smetnji.
I na Astri 19.2 i na Hotbird-u 13.0, isto se ponasa.

Probao sam i DVBDream, i kod njega je isto. Zvuk i slika VEOMA 'seckaju' na FTA kanalima.
Nista nisam 'cackao', samo se odjednom desilo. Ne znam sta bi moglo biti jer je antena veoma dobro zasrafljena.
Kartica je SkyStar 2 2.6D

Zna li neko sta bi mogao biti problem?


EDIT: Sve se vratilo u normalu nakon restarta racunara. :)
Ali, sta bi moglo da prouzrokuje gore opisani problem kada bas nista nisam dirao po podesavanjima?

To se i meni desavalo na skystar2 pre par godina dok je imalo nesto da se gleda :)
Desavalo se jako retko, ali kad se desi, ne vredi restartovanje programa i slicno, sve dok ne restartujes komp nece da se vrati u normalu. Ko zna sta je, nesto je zaglupi.

Na skystarHD i windows7 64bit nisam primetio da isto tako baguje.
 
Dali se u DVBViewer-u ili u ProgDVB mogu promeniti velicina i boja titlova?
 
Koliko je meni poznato ne može.
 
Imam problem,mozda je neko isto imao ovakvu situaciju:

Kad pokusam da pomerim antenu sa V-Box II, motor na anteni pocne da zuji,tako sekundu -dve i zujanje prestane,antena se naravno nije ni malo pomerila,a na V-Box II izbaci "Err 2" Jel su ovo simptomi da je motor crko (Strong) ili je nesto zaribalo pa se antena ne pomera ili je nesto trece?
 
Otišao motor
 
^^^ Extra onda :wall::crash:
 
Danas sam rešio da okrenem antenu na Bulsatcom i nikako da ga nadjem :( Što je najsmešnije od svega ne mogu ni da ubodem Thor koji je ranije bio. Da li je moguće da ne mogu da ulovim signal zbog velike magle? I koju verziju Fast Sat Findera da koristim za SS HD2? Na jednom forumu sam video da je 2.7.7 ok ali je nigde ne nalazim :(
 
Poslednja izmena:
Magla ne bi trebala da ima nekog uticaja...Meni radi sa SS HD2 Fast Sat Finder 2.7.0...
 
Ovako stoje stvari... Imam Windows 7 Pro x86, FSF verzija 2.7.0, registrovana. Nikako ne mogu da nateram FSF da mi pokazuje signal, jedino ako pokrenem DVBViewer i startujem neki kanal, pojavi se signal i u FSF. U čemu je caka?
Evo i slike...

PS: Sličan problem sam imao i sa Prog Finderom ali mi je nekako proradilo na odredjenom transporderu. Trenutno mi je satelitska okrenuta za digitv i želim da predjem na 39E ali nikako da nadjem satelit :(
 

Prilozi

  • fsf.png
    fsf.png
    78.4 KB · Pregleda: 40
  • fsf1.png
    fsf1.png
    82.9 KB · Pregleda: 34
  • ftw.PNG
    ftw.PNG
    501.8 KB · Pregleda: 43
Ubaci neku gotovu listu kanala
Pronađi prvo neki FTA kanal na astri 2, onda idi dalje na istok
 
Zar nemaš pod "device" da izabereš "Sky Star 2 PCI"? Ili je možda tako prepoznaje zbog BDA drajvera? (Nisam siguran, samo jednom sam probao BDA umesto WDM i ništa živo mi nije radilo kako treba). Jesi li probao sa WDM drajverima?
Ako i ne namestiš nikakav problem, možeš tražiti satelit i DVBViewer-om, našteluj na neki fta kanal i pojačaj ton ako ti treba zvučna signalizacija. Mogu ti poslati listu kanala za Hellas pa samo da ubaciš.

edit: he he, evo ubaci se renne dok sam pisao sa sličnim odgovorom :).
 
Ja imam Sky Star HD2. Je l' bi trebalo neke druge drivere da imam?
Može, šibni na PM listu, bio bih ti zahvalan :)

Koliko je važno okretanje LNB-a? Jel bi trebalo da bude tačno u stepen okrenuto ili postoje neka odstupanja?

@renne: Hvala, probaću prvo da nadjem Astru 2. Misliš na ovo? Astra 2A / 2B / 2D & Eurobird 1 (28.2 / 28.5 E)
 
Da to je ta pozicija na 28.2E. LNB za nju treba da ti bude zakrenut 7.5 stepeni (znači staneš ispred antene i zakreneš u smeru kazaljke na satu). Za Helas je 18°. Proceni koliko je to ili premeri obim lnb-a pa podeljeno sa 360 pa puta 7.5 ili 18, ali nije to toliko bitno da bude jako precizno, za razliku od elevacije i azimuta.
 
Nazad
Vrh Dno