Šta je novo?

Sky Star 2

delija_sever031 je napisao(la):
Zar to ne bi moglo da se izvede preko jedne antene a da se postavi diseq?


Caos!!!

Izvini ali stvarno sam pocetnik i nista se bas nerazumem u Sat sistem...
Tako daces morati da mi objasnis sta je to diseq.... :D
Mislio si da na jednu antenu stavim 2 konventora??? ili sta?

Izvinte sto postavljam glupa pitanja..... :bottle:

E da jos jeno pitanjce....!
Sta je bolje uzeti Techikusov risiver ili Strong 6130
Za technikusa neznam koji je tip ali znam da se isto moze updejtovati softver i otvarati kanale preko Com porta...

:banana: Skontao sam sta je diseq!!!
Ja mislim da mi tako skuplje izadje nego da kupujem motor za pomeranje parabole.

Mislim da je ovako najjednostavnije. 2 parabole sa odvojena LNB konventora .
LNB koji imaju dva izlaza kontam da mogu dase povezu redno!!!
Tako da akoo jedan tanjir namestim npr. HB a drugi na Astra ....
Onda cu moci da gledam oba satelita a da ne pomeram antenu.
Radice kao dva brata blizanca.!!!
Ako je to tako moguce . :type:
 
Poslednja izmena od urednika:
Pazi ne kontam sto bi kupovao 2 odvojena sistema kad mozes da uzmes diseq.Jedan postavis na astru,drugi na hotbirsd i nema vise nista ni da diras ni da pomeras
 
arpix je napisao(la):
Mislim da je ovako najjednostavnije. 2 parabole sa odvojena LNB konventora .

Nije ti potreban motor (niti 2 antene) ako hoćeš da gledaš Astru i Hotbird.
Potreban ti je sledeći materijal:

1 antena, recimo od 120 cm
1 "Multifeed" šina (nosi 2 LNB-a)
2 x twin LNB universal
2 x Diseq 2/1, vodi računa da budu tzv. "High-Isolation"
Kablovi & sitan materijal (F priključci).

Pogledaj šemu povezivanja:


astrahotbird5yl.gif
 
Hvala ti Accupashe!!!

Sad vidim o cemu je rec!!!
U principu Oba LNB-a namestam na neki satelit ...da hvata...
E sad jos samo.. Na kom fazonu radi Multifeed shina. Jel to pricvrsecno dva nosaca LNB konvertora za jednu antenu pa moze da se pomera horizontalno svaka na svoju stranu ili....? Ili 2x LNB konvertor pricvrscen za jednu sinu i konverori se po zelji pomere vertikalno....??????
Posto su diseq razvodnici? otprilike u eurima....

Svaka ti cast za shemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Multifeed šina se obično pričvršćuje na nosač od antene ("ruku"), i ima 2 (ili više) nosača za LNB, koji se mogu pomerati levo-desno. Centralni LNB se namešta na slabiji satelit (kod nas je to Astra), pošto on koristi punu površinu antene, a drugi LNB koji ide sa strane se namešta na jači satelit (kod nas je to Hotbird), pošto on ne koristi punu površinu antene. Time se donekle kompenzuje razlika u jačini signala između 2 satelita, tako da oba imaju dobar prijem.

gibertini3fachfeed5fh.jpg



Ima i drugih varijanti multifeed šina, koje se pričvršćuju na LNB, kao recimo ova ovde:

multifeedhalterung2fach1sk.jpg


Nisu mi poznate cene na našem tržištu, ali mislim da Diseq 2/1 ne bi trebao da košta više od 20 €.
 
Poslednja izmena:
HVALA TI JOS JEDNOM ACCUPHASE!!!!!!!!!!!!!!!!!

IMAS PIVO OD MENE!!!!!!!!!!!!!!!!!

SVE SI MI POJASNI DO DETALJA!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUTRA IDEM DA KUPUJEM OPREMU !!!!!!! Nadam se da imaju sve na lageru!!!!

E sad ovako!!!
Kao prvo pozdrav!!!! :wave:

Opet ja i moja pitanja... al sta da radim....

Pitanja:

Kako znam kad namestam LNB-glave koji sam satelitski predajnik uhvatio?

Dali mise to negde ispise ? Naprimer negde u SkyStarovom programu?DVB...!!!

Koje satelite vredi uhvatiti. A da su interesantni?

Na kom se nalaze Discovery i National Geographic???

Sa dva LNB-a mogu uhvatiti samo 2 satelita ili vise?

Pozdrav!!! :eyebrows: ;)

delija_sever031 je napisao(la):
Zar to ne bi moglo da se izvede preko jedne antene a da se postavi diseq?

Hvala i tebi ali moras biti opsirniji!!! :D
 
Poslednja izmena od urednika:
arpix je napisao(la):
Kako znam kad namestam LNB-glave koji sam satelitski predajnik uhvatio?

Dali mise to negde ispise ? Naprimer negde u SkyStarovom programu?DVB...!!!

Imaš u programu koji dolazi uz karticu detekciju signala, može ti pomoći prilikom podešavanja. Takođe za to možeš iskoristiti i digitalni risiver (i neki mal TV uz to), otvoriš meni gde se nalazi detekcija jačine i kvaliteta signala. Prvo montiraš centralni LNB, podesiš antenu na elevaciju (vertikalni nagib) od 38.4° (solidnije antene obično imaju ovu skalu), pritegneš šrafove toliko da se antena može još uvek okretati levo-desno bez upotrebe sile, i onda tražiš signal. Pravac antene (za grubu orijentaciju) je položaj sunca oko 12-13 h. Kada nađeš signal, onda sasvim polako pomeraš antenu (levo-desno i gore-dole) dok ne dobiješ maksimalni kvalitet signala. Prati svo vreme kvalitet signala, jer već pri pritezanju šrafova dolazi do pomeranja antene, znači samo strpljivo i polako. Bilo bi idealno da ti prijemnik bude odmah uz tebe prilkom podešavanja, jer dovikivanjem "ima signal, dobro jeee... nema ništa, nestao je " :d nećeš uspeti tako lako da podesiš antenu na optimalni prijem. Kada si antenu podesio na Astru, onda možeš postaviti i LNB za Hotbird, on dolazi sa leve strane u odnosu na LNB za Astru, gledano iz pozicije kada stojiš iza antene. LNB za Hotbird podešavaš tako što pomeraš LNB levo-desno po multifeed šini, dok ne dobiješ maksimalni kvalitet signala, na toj poziciji onda fiksiraš LNB. Rastojanje od LNB-a za Astru je otprilike za jednu širinu LNB-a (gruba orijentacija). Sada možeš povezati oba LNB-a sa Diseq skretnicama.

arpix je napisao(la):
Koje satelite vredi uhvatiti. A da su interesantni?

Astra 19.2° i Hotbird 13° su najinteresantnije pozicije.

arpix je napisao(la):
Sa dva LNB-a mogu uhvatiti samo 2 satelita ili vise?

Sa fiksnim antenama (bez motora) važi sledeće pravilo: 1 LNB = 1 satelit, znači sa 2 LNB-a hvataš dva satelita.
 
Poslednja izmena:
Astra 19.2° i Hotbird 13° su najinteresantnije pozicije.

Ako ne koristis Card Sharing, nego se oslanjas na hackovane pakete, trenutno ubedljivo najinteresantniji je Hispasat na 30 west
-60.gif


Moze da se gleda ceo Digital + paket i ceo TV Cabo paket sa sve PPV kanalima ,)
 
Lappy je napisao(la):
Ako ne koristis Card Sharing, nego se oslanjas na hackovane pakete, trenutno ubedljivo najinteresantniji je Hispasat na 30 west
-60.gif


Moze da se gleda ceo Digital + paket i ceo TV Cabo paket sa sve PPV kanalima ,)

Btw. kad smo kod card sharing-a ima li neko neki funkcionalni IP servera koji bi hteo da podeli s nama....

Mikeli
 
Postovanje narode!!! ;)

Evo danas sam uspeo da nabavim neke delove od sat opreme!!!
Prodavac je jako neodgovoran sa skystar karticom nije mi dao CD
tako da nemogu da ga instaliram. U sustini nebi mogao ni to da koristim posto
nije imao lnb koji ima dva izlaza itd, itd..

sve u svemu strasno...

Ali ipak valjda mu roba stize sledeceg utorka!!!

Sto se tice Multifeed shina pa to nije ni nalik tome sto si mije poslao ACCUphase!!!

Ovo je seljacka varianta, kao prvo covek nije ni znao sta je Multifeed shina.... :wall: ]
Dobio sam neki lim od 15 cm po duzini i taj lim je probusen na 3 mesta.
I tamo mogu da fixiram 2LNB a!!! A sto se podesavanja tice...
nepitajte taj lim je valjda izmeren tako da ja treba samo da montiram LNB-ove... strasno... a ako slucajno nije dobro izmeren sta onda, da busim rupe na limu 2,3 mm levo desno pa tamo da srafim LNB???
Stvarno nemam reci!!!
Tako da valja sledece nedelje ... valjda budem sve namestio!!!
Pozdrav!!! :crash:

Hitno mi treba vase misljenje eventualno technicke karakteristike
Sat Recievera Technikus nova DS

Sta je bolje Strong 6130 ili ovaj Technikus??? :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima...totalno sam nov u sat svetu, juce sam namestio tanji i SS2, skinuo progdvb i one pluginove razne kao sto je ovde opisano kao i s2emu i softcam. Sinoc je sve sljakalo, cak i neki crveni kanali i na Astri i na HB. Elem, sta mi se desava od jutros. Nijedan kanal na HB nema sanse da vidim. Na DvBViewew-u se vide i Astra i HB kanali normalno, ali u ProgDVB samo Astra se vidi, a HN nista. Probao sam i sa otkljucavanjem, nista. Probao sam deinstalaciju, pa ponovo ispocetka, i opet nista. Pojma nemam sta vise da radimo oko toga, pa rekoh da pitam, valjda nisam prvi kom se desava.
Hvala unapred.
 
E ljudi treba mi pomoc?!?! Zanima me da li je nekako preko mreze moguce koristiti sky star 2, tj. da li mozemo ja i komsija jedne sky star 2 da gledamo programe zasebno, preko hub-a ili kako vec, odnosno da li je tako nesto uopste moguce???
Hvala vam unapred!
 
Mozes samo zajedno, ono sto ti gledas da gleda i komsija, ili komsinica, ako ste vec umrezeni normalno, evo procedura: prilikom instalacije Progdvb-a odaberi i ProgMedia server, nakon startovanja programa idi na Settings/Modulelist i tu ukljuci ovaj ProgMedia, a zatim izaberi isti iz Service menije, i tu samo podesis za koju mrezu da server salje podatke. Sa druge strane, kod komsije, isto instalirati Progdvb, ali tamo umesto biranja SkyStar2 kartice odabrati ProgMedia client, i samo nakon startovanja programa podesiti u klijentu IP adresu servera gde se nalazi kartica, trebalo bi sve da proradi iz prve :)
 
A ne postoji nikakva fora da gleda on zasebno i ja zasebno???
To bi bilo extremno bolje! :D
Ajde ako neko ima neko bolesno resenje nek javi :D
Poz
 
Zasebno jedino sa dve SkyStar kartice :trust: Jedna kartica = jedan tjuner, tako da je totalno nemoguce da u isto vreme radi na dve razlicite frekvencije.
 
"Prog Media server

Prog Media Server is a ProgDVB module allowing you to broadcast the information via home-networks, or to watch several channels on the same computer simultaneously."

Kazu da moze vise kanala odjednom...

http://www.progdvb.com/media_cs.htm
 
AltDVB ima kao standardnu mogucnost gledanje dva kanala u isto vreme, kao slika u slici, ali samo sa istog transpondera, sto znaci na istoj frekvenciji. Ni jedan tjuner ne moze da prima dva frekvencije u isto vrema :eyebrows:
 
SS2 kartica u zavisnosti da li se gleda kanal na vertikali ili horizontali šalje konvertoru različit napon. Zato je nemoguće da se sa jednom karticom gleda više kanala.
 
ASTRA 1B 1C 1E 1F 1G i HB1,2,3,4,6???

Pozdrav svima!!!

Evo mene ponovo sa pitanjima ali sad vezano za ovu temu!!!

Namestiosam antenu na ASTRA 1B 1C 1E 1F 1G i HB1,2,3,4,6
Ili je bolje da stoji na cistoj ASTRI? u cemu je razlika, posto vidim ima razlicitih ASTRI? NA koji da podesim ili je ovako dobro?

Unapred zahvalan!!!! :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Astra sateliti su na tri pozicije, imas Astra 1, 2, 3. Na pozicijama 19.2, 28.2 i 23.5 istocno. To Astra 1B, 1C ... je Astra 1 na 19.2 i tu ima 5 satelita na istoj poziciji ali sve se to zove Astra1. Jedino tu ima nesto sto moze da se gleda relativno zanimljivo od svih astra, ali ne bas nesto.. naravno da kazem, trenutno.. ima raznih paketa tu koji ne mogu da se dekodiraju..

Hot bird je druga grupa satelita na 13 istocno.

Ne shvatam bas ~cista Astra. Ako imas antenu sa dva konvertora, treba da stoji Astra + HB, to je najbolja kombinacija.

Ono sto moze da se dekodira moze i to je to, nekada vise toga, nekada manje.. Imas na HB TPS paket sa filmovima, a i XXX..

A sto se tice sta moze da se gleda, to je uvek tako: slobodne kanale mozes da gledas uvek i tu nema problema, normalno, skremblovane kako kada, nekada toliko mnogo da je previse, nekada skromno.. Ali sta god da gledas plus na slobodne kanale, dobro je.. mislim, ne placas nista.

Ako ti se bas gleda sve sa SKyStar2, tu je uvek Card Sharing, ako hoces da platis i onda ti radi sve, skoro. Na astri i HB-u rade svi paketi osim SkyIt. :type:

Ali to je bas kome se gleda mnoogooo tv :crash: Ja na primer uopste nesto i ne gledam, a preko CS mi idu paketi koje kada bi sve islo kako treba kostali bi kao neka fina kola svakih par meseci ,), a kroz CS te izadje sitno nesto :eyebrows:
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav Svima!!!! :wave:

Pa meni valjda tako stoji!!! Jeste imam dva LNB-a jedan stoji na HB1,2,3,4,6
a drugi na ASTRA 1B 1C 1E 1F 1G. Dalije to dobro namesteno?
Mislim pod tim dobro namesteno ....da je ovo najbolje resenje za hvatanje interesatnih satelita.? Misliosam na Satelite od Atstre posto i tamo ima jos 2-3 variante a i HB 5 postoji! Mislim ovako treba da stoji kako sam prvo naveo!!!?
Posto sam sam podesavao pa sta mi je uleteo prvo od signala na recieveru...
..posto sam resiver nosio na tavan... :d pa sam tu dobio naljbolji signal.
Mada signal varira kad zakacim SS2 katricu!!!............. :d
A jednu stvar sad nekontam..... a toje.............!!!!!!!!!
Posto matorci hoce da gledaju madjare... kao sto je Duna i TV2
ja ga nemam na ovim satelitima..... Ovako kako je podeseno hvatam samo Dunu
a ostali Madjarski TV kanali su scremblovani..... A komsija hvata i Dunu i TV2 a ima Analogni reciever bez kartice kako???

Molimte pojasni mi Card Shering????

Hvala ti najlepse na odgovoru LAPPY!!!!!! :wave:

Pozdrav jos jednom...!!!!

Hvalati Lappy jos jednom na onom sajtu tamo ima dobrih objasnjenja!!!

E sad opet pitanjce....!!! :D

Tamo pise nesto u vezi da ako neotvara kanal ProgDVB treba Updejtovati kanal!!!

Ja to sve uradim medjutim nista. A kanal je obelezen zelenom "pipom"

imam i signala tu nekih 60-70 za oba (Qualiti & Signal), a opet kad stisnem update nista se ne desava!!! Zasto???? :trust: Ni na jednim a probao sam i sa kodiranim kanalima tamo se tek nista ne desava!!!!!

Treba neko podesavanje, ili ja prosto neklikcem na ono sto treba...

Pozdrav!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Uh bre sta sve naprica, dodje mi da posumnjam da si sam ubo Astru i HB :p Platio si nekom, jel ? :)

Da, tako treba da stoji, kao sto si (?) namestio, Astra1 i HB. To su dve pozicije na koje se stavljaju sistemi sa dva konvertora.

E, sad' sta je najbolje, pa najbolje je motor.. pa imas i to i jos 20 pozicija.. ali da zakljucimo, ako si podesio Astru 1 i HB i podesio switcer da to sve radi, nema sta vise da diras.

To sto signal varira je normalno, razliciti transponderi na razlicitim satelitima imaju razlicit signal.

Ta DUNA TV, ne znam, mozda se emituje analogno vise duna kanala nego digitalno, sto sumnjam, potrazi ga bolje. Evo ti pregled svih kanala na svima satelitima sa sistemima kodiranja www.kingofsat.net .

Update kanala, misli se na kodirane kanale, koji mogu da se otvore (konkretno na tom sajtu pise za Multivision) , pa kada se neki parametri promene, treba uraditi update da bi mogli i dalje da se gledaju.

To ne znaci da update ima nekog smisla za bilo koju drugi namenu, neces otkljucati nista sto ne moze.

Zeleni koji ne mogu da se gledaju su greskom zeleni, ProgDVB ih vidi kao slobodne, a oni to nisu. Ili su prilikom scana bile reklame ili nesto nekodirano ili ih jednostavno greskom vidi kao slobodne..

Card Sharing je bukvalno prevedeno deljenje kartica. Misli se na pretplatnicke kartice ( ne znam da li znas, ali svaki od tih paketa kosta i do 1200 eura godisnje). Mislim, ne emituju se da bi ih mi dekodirali i gledali, nego da bi naplacivali pretplatu pravim gledaocima.

Skoro svaki paket koristi poseban sistem zastite i tako to.. Onda se neki od tih sistema probije i mi pomocu softverskog emulatora (s2emu ili nesto..) neko vreme mozemo da gledamo taj, hackovani paket..

Card Sharing podrazumeva da su u igri originalne kartice, znaci sa placenom pretplatom i sve to, a koristi se moucnost da podatke iz jedne kartice moze da vuce vise korisnika (od 5 do 40, 50.. zavisno od sistema kodiranja). Potrebna je naravno internet konekcija dok se programi gledaju na taj nacin.

Postoje dve varijante. Ti imas jednu od tih originalnih kartica, pristupis CS grupi i gledas sve ostalo sto postoji. Drugi koriste tvoju karticu, ti njihove i svi gledaju sve. Druga je varijanta da nemas nista, ali onda placas pristup severu i mozes da gledas sve. Naravno to sto placas je samo delic onoga koliko bi sve to kostalo kada se sabere.

I tako dalje..


:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:
Vidim da pominjete progdvb.Ja sam uvek bio zadovoljan njime osim sa listom transpondera.Primer:imam Kopernikus recever koji na HB hvata VH1 kanal a progdvb nije to video tj.imao je u listi posle svakom scana samo 1 vh1 umesto 2.Prekopirao sam listu transpondera iz programa dreamdvb i eto lepote.Sada snimam non stop spotove vec 2 meseca.Onda lepo napisem pismo ljudima sa Progdvb o nedostatku u listi i oni odgovorise da su ispravili i zahvaljuju se i sl.V4.61.1 je zadnja verzija.Nisam odustao od ovog programa jer je stabilan.Kad su u pitanju opcije bolji je npr.dreadvb ali on stalno puca.
Vlasnici diseqc 1.2 motora ne treba nikako da kache direktno sa njega kabal na sky star2 karticu jer ga ona ne podrzava i dolazi do trajnih ostecenja.
Pozdrav!

Inache Hispasat je do skoro bio mnogo bolji od HB(astra je trubirala u druge kriptove davno).Ali od pre 15 ak dana odoshe tekile i ostali dobri kanali i na Hispasatu.Nisu otishli u mediagard i sl.ali je "wrong key" odgovor.Pretpostavljam da ce u sledecem pluginu odraditi ovo pa ce Hispasat biti na videlu jer je izuzetan.Oni koji imaju Elektromotor mogu pokushati ali je ugao dosta pipav pa oni koji nisu napravili idealnu parabolu tesko mogu da ga nadju.
Normalno,ovo sam napisao za ljude koji su novi u ovome ...ovi veterani sve vec to znaju samo ih mrzi da kuckaju :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne stoji bas primedba u vezi liste transpondera i ProgDVB ili bilo kojeg softvera za satTV. Parametri transpondera se stalno menjaju, a normalno je da se sa nekom verzijom programa dobija azurirana lista u trenutku izlaska programa. Teoretski vec sutra dan lista nije aktuelna.. To sto ide uz program je samo neka osnova, primer.. a nove liste moraju da se ubacuju ili rucno azuriraju bez obzira na verziju ProgDVBa ili bilo kog drugog programa.

Ovde mozes da skines uvek azurirane liste i samo copy u transponders http://joshyfun.peque.org/transponders/Satellites.zip

:type:
 
Znam ..imam i ja josh par slichnih sajtova za skidanje liste transpondera samo sam zeznuo neke kanale kad sam dodavao(izgubio)...meni je najvazniji Vh1 na HB i ne pipam vishe nishta...sve ostalo moze da nestane ali taj nikako...dok je u Viaccess-u super.Kada mu roknu drugi algoritam bice to dan tuge za mene :).
PS.zato su ovakvi dvb programi i popularni jer se ne instaliraju vec idu u root pa mozes dodavati prepravljati kako hoces,bilo da su plug in-ovi ili liste...
 
imam satelitski komplet koji radi sa dva univerzalna lnb za astru i hotbird i digitalni risiver echostar. Zanima me sta mi je potrebno ili nije potrebno da bi prikljucio racunar i skaystar pc karticu..
 
Samo skystar kartica i parce kabla :)

Mislim da svi Echostar risiveri imaju if prolaz, sto radi tako da se na risiver u lanac poveze drugi risiver (u ovom slucaju skystar kartica), dakle: antena--> Echostar--> skystar.

Kada je risiver ukljucen on kontrolise sistem i dobija signal sa konvertora, kada se ugasi signal prolazi i ide dalje, do skystar kartice.

Znaci mana ovoga je da se ne moze koristiti paralelno, a ako hoces da radi paralelno, moraju se zameniti konvertori sa twin konvertorima (sa dva nezavisna izlaza) i dodati jos jedan DiSEqC 2.0 switch, sto kosta vise od skystar kartice.

:wave:
 
imam satelitski komplet koji radi sa dva univerzalna lnb za astru i hotbird i digitalni risiver echostar. Zanima me sta mi je potrebno ili nije potrebno da bi prikljucio racunar i skaystar pc karticu
samo izvedi koaksijalni kabal iz izlaza risivera do ulaza u sky star.Ostavi risiver na stand by i ukljuci program za gledanje sat.kanala na kompu(preporuka progdvb).Tu imas malko petljanja posle ali snaci ces se verovatno...
 
hvala lapy i dark side jer me je moje poznavanje te opreme dovelo do ideje da samo direktno treba spojiti skaystar sa izlazom od antene medjutim.
a za petljanije ko zna mozda ne raspetljam u tom slucaju cucemo se.
 
Nazad
Vrh Dno