Šta je novo?

Sky Star 2

Nema savršenog plejera, ja koristim alt i dvbviewer kako kada i zavisi za šta. Oba imaju prednosti i mana, ali je ipak dvbviewer kompletniji i upotrebljiviji rekao bih.
Neo ako ne rešiš problem sa MT, i budeš probavao druge, obavezno prvo daj šansu dvbvieweru, verujem da ima od opcija sve što će ti trebati.
 
Koja je razlika izmedju TECHNISAT
Skystar 2 Remote (84e) i TECHNISAT
SkyStar 2 2.8D (40 jevrica)?
 
Nema savršenog plejera, ja koristim alt i dvbviewer kako kada i zavisi za šta. Oba imaju prednosti i mana, ali je ipak dvbviewer kompletniji i upotrebljiviji rekao bih.
Neo ako ne rešiš problem sa MT, i budeš probavao druge, obavezno prvo daj šansu dvbvieweru, verujem da ima od opcija sve što će ti trebati.

Ma probao sam ja sve programe, i alt i dvbviewer, ali nekako mi je MT da ne kažem najlepši, ali najpraktičniji. Lista kanala koji mi trebaju je tu, bez ikakvog lomatanja po opcijama, i ko zna čime sve da podesim onako kako ja hoću. Samo eto, ovaj problem me muči :S
 
Nažalost tu ne mogu da ti pomognem jer ne koristim MT, ali savetujem ti da rešenje potražiš na nekom sat forumu koji se detaljnije bave tim stvarima, recimo exyuteam, te ćeš lakše proveriti imaš li ispravnu verziju, ako ne, naći ćeš je ;), lakše ćeš naći nekog ko koristi MT i mogući uzrok problema...
Razumem te, i ja sam takav, ne menjam kad nešto jedva nađem, istestiram i namestim da mi odgovara. Muka je vraćati se na početak, instalirati nešto novo i čačkati dok se ne dođe do željenog rezultata, te ne bih menjao dvbviewer ni za šta jer me odlično služi.
Ukoliko koristiš daljinac, verujem da nema boljeg programa jer se sve živo može konfigurisati i uživati iz kreveta :) sve je na jedan klik, lista favorita, ili biranje numeričkim delom, snimanje, manipulisanje slikom, titlovima i odličan osd epg.
Ako te interesuje još nešto, a ne namestiš MT, probaj ili pitaj, ima tu još mnogo opcija koje ja ni ne koristim, sve je podesivo. Pozdrav.
 
Ajde kad smo već kod dvbviewer-a, da pitam nešto... Dešava mi se često da posle nekog vremena slika počne da secka i to baš dosta, postane negledljivo, recimo 5 fps (sad sam možda lupio). Sve se rešava time da promenim kanal i posle toga je sve OK. To mi se sa Altom nikada ne desi. Gledam SD kanale, procesor je C2D, 4 GB RAM-a imam tako da hw ne bi trebalo da bude problem. Probao sam sa Overlay-om, sa VMR7 kao i onaj prvi Untouched mislivši da je do renderera ali se isto dešava... Ima/o neko sličan problem?
 
Meni se slično ponekad desi, ali zasecka sekundu-dve pa prestane samo od sebe, mada mislim da je kod mene problem u kartici i da je nešto zeznuta, jer rekao bih da se to događa od prilike od kad sam usled grmljavine dobio prenapon preko modema (već treći modem). Takođe od prilike od tada mi i na drugom računaru preko lan-a secka konstanto a pre je lepo radilo.
Jesi li probao da menjaš PCI slot ili drajvere? Ja koristim 4.4.0 a na primer sa novijim mi ne radi dobro ili uopšte.
 
Nisam menjao slotove, videću kakve drivere imam, možda je do njih :) A jel se igrao neko sa stream-ovanjem kanala ili sa Web interface-om? Ovo drugo bi bilo korisno ako nisi kod kuće :)
 
U lokalnoj mreži radi super (i alt i dvbviewer). Za preko neta ne bih znao.
 
Za stream ili remote interface govoriš?:D
 
Pa stream valjda. Mislim na varijantu za gledanje na drugim računarima u mreži. Server i klijent aplikacija, ili strimovanje vlc plejerom.
 
Ma probao sam ja sve programe, i alt i dvbviewer, ali nekako mi je MT da ne kažem najlepši, ali najpraktičniji. Lista kanala koji mi trebaju je tu, bez ikakvog lomatanja po opcijama, i ko zna čime sve da podesim onako kako ja hoću. Samo eto, ovaj problem me muči :S

Ako koristish Vistu ili Sedmicu u opcijama za prikaz videa morash da prebacish na EVR.
 
thor

gleda li se ovaj digitv na thor 2,3 i ima li kljuceva, sve sto sam probao ne radi !
 
Još par dana i gotovo, zamena kartica je skoro završena.
 
Eh par dana, nemoj nas plašiti :). Tako beše i sa Hustlerom na Siriusu (jako kratko), pa evo već šest meseci radi :D.
A i Digi samo što nije i tako već dve-tri godine koliko već. Sad ovog puta znam da će definitivno biti, pošto zamena teče, ali nešto se nadam da će opet probiti rokove :).
 
Ovaj put nama više probijanja rokova.
A Hustler radi već tri godine :)
 
Nisam znao ni tada, a imam tu poziciju na mehaničkom pozicioneru. To sam slučajno pre šest meseci nabasao na tvoj post i još reko šteta... kad ono ispade da se odužilo, mislim da čak ni ključ nisu menjali :).
Dobro će doći kad ovaj Digi zacrni :D, a naći će se valjda još nešto zanimljivo na čitavom nebu, da Sky Star ne skuplja prašinu. Meni u principu treba samo neki sportski kanal koji prenosi tenis i nešto sa naučnim i prirodnjačkim emisijama/dokumentarcima, to je jedino što sam i gledao na celom digiju, par kanala prešaltam pred spavanje. Najviše slušam radio.
 
Ljudi jel ima neka novija verzija programa DVB Dream 1.5 ?? koristim betu 7 a danas mi je prijavila da je istekla.... :(
 
Koji program predlažete za Windows 7 x86? Ja probao DVBViewer koji sam koristio na XP-u ali mi stalno puca. Probao sve mode-ove uključujući i EVR.
 
ja sam vozio altdvb dok sam se igrao sa sedmicom, radilo mi je sve fino nije pucao, motor vrteo, odredjeni pluginovi uglavnom bez problema kao i na xp-u
 
Meni DVBViewer radi bez problema na W7 x64. Probaj neku drugu verziju.
 
Koju koristiš? Jel Pro varijantu? Navikao sam na njega, bilo bi najlepše kada bi ga poterao... :) Koju verziju drivera koristite za Win 7? Ja imam 1.1.1.502

Isplati li se da se kupi licenca ili je sasvim dovoljna ova što se dobija na promocijama?:D Koja je razlika?

Evo, sada sam nekako uspeo da poteram DVBViewer i svaki put kada "prebacim" na drugi prozor (npr FF) posle 10ak sec izbaci grešku i moram da ga zatvorim... Svašta :(
 
Poslednja izmena:
Kakvo je stanje sa SkyStar2 HD karticom ? jel ima gde da se nabavi kod nas ? koja je cena ?
Razmishljam da je uzmem poshto je drugar uzeo DreamBox ( neki za 280 € ) i koristi CS preko njega i HD programi su bruka dobri...
Jel radi CS i na SS2HD ??

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno