Šta je novo?

Sky Star 2

Probaj da nadjes odgovor na ex-yu team forumu :wave:
Tamo uvek prvo pogledam sve u vezi sa ss2 i nisam uspeo,mada vidim da neki jesu.
DVB Dream mi je super sada,mada ostaje zal za Altom :)
 
Ja koristim AltDVB i XP SP3 radi odlicno!
Ja licno na visti nisam probao :type:
 
Koristim vistu 32bit i postavio sam 4.4.3 drivere ali pri instalaciji kaze da media player mora biti 9 ili noviji a ja na samom win-u imam verziju 11!?
Sta da radim?
Moracu se vratiti na xp sp2 i opustiti kao pre,ova vista mi vec sada toliko ide na nerv da neznam sta da radim.
Apsolutno sam sve doterao kako treba a ovo sa SS2 nikako.
 
Ajde i ovde da postavim pitanje :)
Drugari, šta mislite o ovome?

http://www.vesalia.de/e_skystarhd2[5877].htm

Koliko je pouzdano naručiti preko neta? Jel neko slulajno naručivao? Jeftino je plus 10€je poštarina do mene.. ;)

Pouzdano je, ali sam izračunaj da li je jeftinije ako dodaš carinu+pdv+troškovi otvaranja pošiljke. Ovi iz Vesalie uvek jasno naznače pravu vrednost pošiljke, naručivao sam svojevremeno neke sitnice od njih, još pre Dinkićevih 20EUR ograničenja.

... i uvek računaj na nedajbože situaciju reklamacije.
 
Pouzdano je, ali sam izračunaj da li je jeftinije ako dodaš carinu+pdv+troškovi otvaranja pošiljke. Ovi iz Vesalie uvek jasno naznače pravu vrednost pošiljke, naručivao sam svojevremeno neke sitnice od njih, još pre Dinkićevih 20EUR ograničenja.

... i uvek računaj na nedajbože situaciju reklamacije.

Ja živim u Sloveniji tako da nema carine kada stiže nešto iz Nemačke :) To neće da bude problem.
75€ je kartica + 9 € je poštarina za Sloveniju. Jedino može da bude problem ako treba nešto da se reklamira..
Hvala na odgovoru, znači mi da je neko potvrdio da je nešto kupovao već preko njih, da nije neka indijanska firma :)
 
Poslednja izmena:
Podržava samo HD kanale DVB-S dok ne i DVB-S2
 
Kakav je ORF1 HD? Ja mogu da ga gledam sa ss2(i hd kodecima),na astri, i ako je u pitanju DVB-S2 onda ta prica pada u vodu
 
ORF je dvb-s. Sve što možeš da iskeniraš sa ss2, bilo sd, bilo hd je dvb-s.
 
sky star 2 ver.2.8 drajver problem

kao prvo poz svima :)
posto je ova tema vec rasirena prilicno,pa da ne otvaram novu bez potrebe

Dakle, drugar je kupio ss2 ver.2.8 karticu i nece drajver da se instalira nikako,probali smo vise verzija : 4.4.3. , 4.5.0 itd. Menjao sam slotove,instalirali na 2 razlicite masine ,na svez windows(xp sp2) u oba navrata i uvek izbaci mi istu gresku posle bezuspesne instalacije samog drajvera ,error code 10 - this device cannot start,znaci ne moze da dodeli irq adresu.Instalirao sam DVBViewer_3.9.2 ,medjutim kad treba da mi iskenira frekvencije satelita dugmence je zakljucano posto se drajver nije instalirao pravilno. Da li postoji neki fix ili patch koji moze ovo da resi osim ako nije hardverske prirode ? :S:

Veliko hvala unapred :)
 
Probaj da prevedes svoju konfiguraciju u standard da bi svaki uredjaj dobio svoj IRQ.
 

Prilozi

  • multi ili standard.JPG
    multi ili standard.JPG
    67.9 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Probaj da prevedes svoju konfiguraciju u standard da bi svaki uredjaj dobio svoj IRQ.

Problem resen zamenom kartice za noviju reviziju 2.8A ,drajver 4.4.3 se instalirao iz prve,dvb viewer,samo jos da uradim neka sitna podesavanja.
U svakom slucaju hvala za reply :)
 
Pozdrav, drustvo, interesuje me gde ima da se kupi SkyStar HD2 kartica pokusavam vec nedelju dana da nadjem gde ima ali mi ne uspeva, procitao sam ovde u nekom postu da ima u sremskoj mitrovici, i da su oni glavni uvoznici, ali sada nemogu da nadjem taj post. Ako znate gde ima postavite koji link. Hvala!
 
Zna li neko koji su trenutno aktuelni sateliti za ofline download?
 
Ja sam iz mitrovice ali ne znam da kod nas ima glavni uvoznik :)
 
Pozdrav, drustvo, interesuje me gde ima da se kupi SkyStar HD2 kartica pokusavam vec nedelju dana da nadjem gde ima ali mi ne uspeva, procitao sam ovde u nekom postu da ima u sremskoj mitrovici, i da su oni glavni uvoznici, ali sada nemogu da nadjem taj post. Ako znate gde ima postavite koji link. Hvala!

poslao sam ti PM vezano za SS2 HD
 
Ja sam iz mitrovice ali ne znam da kod nas ima glavni uvoznik :)
Ti ne znas mnogo stosta:p
Astrasat,bio generalni za obicne SS2,vise nije a nece nabavljati ni HD.
Znas i gde je firma,pored sat downloada bavi se i svedskim testerama.
sorry za off.
 
Ti ne znas mnogo stosta:p
Astrasat,bio generalni za obicne SS2,vise nije a nece nabavljati ni HD.
Znas i gde je firma,pored sat downloada bavi se i svedskim testerama.
sorry za off.

Ne mogu da verujem da ti mene znaš...A na ulici ni da se javiš...STRAŠNO
 
Kupio bih SS2 karticu i opremu, ali još razmatram vredi li investicija. Nikada nisam imao dodira sa satelitskom televizijom, risiverima... niti ikad video montiran sistem u radu pa imam dosta nedoumica i teško mi je da procenim da li da ulećem u trošak i komplikacije da ne bi to sve posle skupljalo prašinu. Čitao sam dosta po nekoliko satelitskih foruma i skontao uglavnom osnovno oko uslova, opreme, montaže... ali za računarski deo i uopšte trenutno aktuelno stanje sa SS2 bih pitao ovde:

1. Najvažnije mi je pitanje DVB-S standarda, zna li se koliko će još tako da se emituje, tj. koliko će SS2 kartica biti upotrebljiva, koliko dugo će moći njome da se gleda i softverski otključava. Pitam jer vidim da je karta već jako dugo na tržištu (šteta, da sam znao za mogućnosti kupio bih je još pre par godina). HD karta me ne interesuje jer je dosta skuplja, a za mene totalno neupotrebljiva. Da bi imalo smisla iziskuje ulaganje od 1000e (HD TV, HD monitor i zamena komplet konfiguracije) + uslov svih uslova - da ima svrhe, tj. da nešto vredno može da se gleda (otključa). Sudeći po onom što kaže Wiki, neće tako brzo potpun prelazak na DVB-S2 zbog skupoće opreme (satelita, transpondera, kartica, šta li). Znači minimum još koju godinu će moći da se koristi običan SS2, je l' tako?

2. Ima li išta od FTA kanala da vredi, tj. gleda li iko od vas FTA kanale i koje? U prevodu da znam, ako naiđu crni dani za otključavanje da li time kartica i tanjir postaju bezvredna gvožđurija???

3. Kakvo je trenutno stanje sa gledanjem zaključanih kanala, može li nešto više osim FTA. Vidim priča o kartici je utihnula, pa ne znam šljaka li to još uvek kao ranije. Ne ineteresuje me gomila kanala sa istim sadržajem, ali bih raznovrsno, od svega po nešto. Nisu mi čak bitni Premier i budža filmski kanali, već pre svega sportski prenosi (tenis, NBA), nekoliko glavnih kanala sa ovih prostora, zatim dokumentarci, edukativni, naučni, prirodnjački i xxx sadržaj (sve ovo na engleskom naravno, poslednje i ne mora:D), od svega ovoga da ima po jedan kanal meni dosta. Ima li to free negde na našem nebu? Samo info tražim, šta može da se gleda, za konkretne stvari ću se snaći, ako je neki problem, može i na PM. Već neko vreme planiram da otkucam ovaj poduži post, pa stalno odlažem ali sam se konačno nakanio jer je RTS prevršio meru, ladno nije prenosio finale Indian Wells-a:mad:. Neću više da gledam u pasulj da li će oni da otkupe prava ili im se ne isplati:mad:. Nađem ja neke liste kanala i pakete koji su kao gledljivi, ali nisam potpuno siguran je l' jedan ključ važi za ceo paket ili kako, pa bih da mi neko potvrdi da može da se gleda aktuelan sport, animal, discovery, spice... ili neki ekvivalenti tim kanalima (druge ni ne znam, to je ono što sam imao dok sam bio na kablovskoj). Nebitno i ako mora da se pomera antena, valjda ću nabaviti ona pokretna leđa, samo da je dostupno free.

4. Kakva je trenutna situacija sa offline downloadom, je l' to funkcioniše i dalje sa SS2 karticom kao ranije? Koji program je trenutno aktuelan/najbolji, je l' pucaju falovi ako koristiš komp (hard)?

5. Ako kupujem, koju reviziju treba da tražim? Je li tačno da su 2.8 lošije od starijih 2.6 i ako jesu zašto? Ima li neko ovde 2.8d, kakva su iskustva?

6. Vidim da su neki HD kanali DVB-S a ne DVB-S2 i ima ih solidan broj. Je l' to MPEG-2 ili H264, može li to da se gleda sa SS2, koja je zahtevnost, kakva je uopšte razlika u odnosu na DVB-S2 kanale, mislim je l' razlika samo u načinu prenosa/kodiranja ili i u slici?)

7. I poslednje, ali ne i namanje važno, budući da karta nema analogni izlaz pa mora kroz tv-out. Ima li wide kanala, jesu li možda većina wide ili kako? Izvinjavam se na glupom pitanju :) ali stvarno sam laik za ovo. Kako to radi/izgleda na TV-u. TV mi je 32" wide CRT, i sad je l' to sve isto kao kad pokrenem nešto sa harda u nekom plejeru, overlay i fullscreen... (grafika je ATI, clone mod/theater mode). Nadam se da je dovoljno da pokrenem AltDVB/ProgDVB i da ću dobiti fullscreen na TV-u bez dodatnih zavrzlama.

Nadam se da će pasti neki odgovor jer bih prvom prilikom kad dođem u BG da pokupujem sve što treba.

E da,

8. Može li neki info za prodaju satelitsku opremu bilo ovde, bilo na PM. Ili ja loše googlam ili naših koji se time bave nema na web-u. Našao sam samo HeavySat. Ja očekivao gomilu firmi, cenovnike, kataloge, slike... kad ono ništa. Trebaće mi i male konsultacije oko nabavke i odabira opreme, šta/gde/kako, eventualno montaže, usmeravanja i te stvari koje nisu za ovaj forum pa bi mi zbog stanja i dostupnosti/ponude na tržištu najviše lego neki naš sat forum, ali ni to ne nađem. Ovih nekoliko što sam čitao su hrvatski, a možda će mi trebati pomoć oko kalkulisanja elevacije i azimuta...

Izvinjavam se na dugačkom postu i dosta pitanja (makar je jasno napisano), ali manje nije moglo jer do pre nedelju dana nisam znao ni šta je lnb, ni šta mi osnovno treba, ni koje su mogućnosti/šta dobijam i koliko i gde treba da platim/šta da kupim. Zadnjih nedelju dana samo iščitavam sajtove, forume, skidam tutoriale a povrh svega ovih dana me dial-up posebno muči, tako da razumite me:wave:.

Hvala unapred na eventualnoj pomoći.
 
Kartica i dalje vredi svaki dinar koristim je gotovo 4 godine i imam puno iskustva u njenom radu i otvarnju kanala. Kada sam je kupio Avgusta 2004.god. bila je proglasena za najkorisniju i najisplativiju komponentu za racunare. Sada u ovom momentu tvrdim to isto jer daje mnogo dobrih kanala sto FTA a pogotovo ovih drugih zakljucanih...

Pozdrav
 
SS2 ce jos dugo biti u upotrebi jer prelazak na DVB-S2 sistem ne ide bas tako brzo.

Ima dobrih FTA kanala, mada sve zavisi od toga sta volis da gledas. Sto se tice zakljucavanja uvijek ce biti paketa koji ce se moci otkljucati offline ili online emulatorima.

Offline download ide kako kad. Nekad dobro a nekad lose. Sada je malo zatisje ali trenutno najbolji sat za download je Eutelsat W3A. Od programa imas manna ili skynet. Probas oba pa sam zakljuci koji ti je bolji. Fajlovi stizu ok mada nekad se desi da bude problema dok ne podesis sve kako treba. Za vise info potrazi po sat forumima.

Kakva je razlika izmedju 2.8 i 2.6 nisam siguran jer jedni kazu da ima v2.8 radi ok dok drugi imaju problema sa njima (ovo se odnosi na offline download).

DVB-S i DVB-S2 je standard i sa SS2 mozes da gledas samo kanale koji su u DVB-S standardu a za DVB-S2 ti treba HD kartica. MPEG-2 i H264 je video codec i mogu da se transmituju u DVB-S i DVB-S2 standardu s tim sto za kanale u H264 treba da imas DC procesor.

Naravno da ima wide kanala. I isto ti je kao da ih pustas na nekom plejeru za hdd. Ako je kanal u wide formatu takav ce biti i na TV-u a ako je u 4:3 onda ces imati crne pruge sa lijeve i desne strane. Mada postoji mogucnost da razvuces video koji je u 4:3 ali onda se slika deformise i nije to to.
 
Hvala puno na odgovorima, već sam mislio da sam preterao pa da niko neće ni pročitati :). Skontao sam do sada uglavnom sve što me je zanimalo i odlučio se za kupovinu. Čujemo se eventualno kad kupim sve.
Nešto sam pročitao da Digi uskoro prelazi na bolji sistem, nisam siguran da li Videoguard ili Nagra3. Zna li neko, je l' to tačno i ako jeste kada će to biti?
 
nagra3, početak septembra
 
Treba mi ipak malo konsultacija oko tanjira i LNB-a.

Stavljao bih single LNB u kombinaciji sa ručnim pozicionerom. Ručica koju sam našao ima 12 pozicija:
15W 4W 1W 5E 10E 13E 16E 19.2E 23.5E 26E 28.2E 42E.
Nadam se da je to precizno a ne "samo onako" i da će lepo raditi sve (i krajnje pozicije), podrazumeva se ako dobro usmerim i podesim. Eventualno kasnije kad malo naučim i uđem u štos, možda modujem i dodam još koju poziciju ako je moguće i ukoliko bude bilo potrebe.

E sad, pitanje je treba li mi veći tanjir od 90cm (išao bih max do 115-120) da sve mogu da gledam ili barem što je najzanimljivije. Znači ima li kanala koji vrede i mogu se gledati sa 120 a ne mogu sa 90, ne bih u startu da se zeznem. Mislim na čelične, aluminijumske su mi dosta skupe a ne znam ni koliko će me držati ovaj SAT entuzijazam, možda splasne kad vidim šta ima i kako to radi, pa ne bih u startu davao više novca, računam na 50-70 eura za tanjir i LNB.
I koji tanjir bi mi preporučili a da mogu da ga nađem u mom dometu (Zrenjanin, Novi Sad, Pančevo, Beograd), mada pretpostavljam da u toj jeftinoj klasi, sve isto radi.

Isto za LNB, našao sam ona dva, Sharp 0.2 i taj neki Universal 0.5, oba su jeftina, ispod 1000 dinara. Ima li potrebe za nekim boljim? Šta preporučujete, pa da potražim.

I znači li bolji kabl na 10ak metara, ima li tako nešto kod nas, ili svi imaju običan coax 10-15 din/m?
 

Prilozi

  • Pokretna Ledja.jpg
    Pokretna Ledja.jpg
    9.4 KB · Pregleda: 67
  • Sharp 0.2dB.jpg
    Sharp 0.2dB.jpg
    7.6 KB · Pregleda: 63
  • Universal 0.5dB.jpg
    Universal 0.5dB.jpg
    5.4 KB · Pregleda: 823
Poslednja izmena:
Evo samo da se javim, istina sa zakašnjenjem ali sve ovo je novo za mene, pa me okupiralo dosta, nisam imao vremena. Ali samo malo dok pohvatam konce, brzo će to da se uhoda :)...
Dakle, ovo iznad nije aktuelno već neko vreme, kupio sam sve samo sam imao problema da išta uhvatim. Kad sam konačno pogodio elevaciju, nahvatao sam brzo sve redom bez problema i vrlo sam zadovoljan. Ovih dana ću da se prebacim na W3 da malo probam i download kako to ide...
Hvala i pozdrav svima:wave:.
 
Nazad
Vrh Dno