Šta je novo?

Sky Star 2

Startujes GraphEdit. Prevuces video fajl sa AC3 zvukom u program i snimis taj graph preko opcije Save As XML u folder FilterGraphs. Posle iz ProgDVB-a izaberes taj graph za TV/AC3.

Edit: Najbolje je da ovaj video fajl snimis preko kartice. Znaci, izaberes kanal sa AC3 zvukom i snimis nekoliko sekundi. Naziv graph fajla treba da pocinje sa ac3.. Znaci, ceo naziv bi bio ac3.moj_graf.xgr.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako i da li moze da se ubace klucevi za skremblovane kanale u DVBViewer-u ili altdvb-u?
Inace novi drajveri 4.4.1 vide ss2 kao TV Star PCI
 
sve što možeš da gledaš su premiere, TPS i DigiTV paket preko SS2 (barem ja to gledam), kako ti ne smem ovde kazati, ali mislim da bi ti bolje bilo da odeš na sajtove koji su predviđeni za te stvari (recimo ex-yu sat ili satelitski forum)
 
Može i Polsat
 
Ne treba uopste velika antena za SkySports, ali ne moze besplatno. Za neke od transpondera sa Astre2 gde je Sky UK treba veca antena, ali sva tri SkySports-a su na jakim transponderima, kao i Setanta Sports 1 i 2, SkySporsts Extra

Car taj SkySports UK mi je i najvazniji.

Kolika bi mi antena trebala za njega.
I kako se placaju ti kanali za gledanje preko skystar kartice.
 
Dovljno ti je 1.1 ili 1.2
 
Koji kanal ima sa ac3 zvukom ? Nemam ni jedan da ga snimim pa da uradim to ?
 
Pro7, Sat1, ORF1
 
Ljudi znal ko kako da neki spot koji sam snimio preko ss2 kartice koji je navodno zahvatio prilikom snimanja ili po zavrsetku neki drugi spot kako i s kojim programom da odrezem taj visak slike? hvala!
 
VirtualDub-MPEG
 
Thx Mile na informaciji...A ima li ko od korisnika ili poznavalaca ove tehnologije da mi predlozi sta uzeti od antene i prateceg materijala za dotok slike na pc preko SS2...
Citajuci citavu ovu temu vidio sam da su alu antene medju boljima, no ima li kakva posebna njihova oznaka,mislio sam dakle uzeti neku od 120 ili vecu antenu,motoric ne znam koliko incni i koja marka, a lnb od 0,3db i takodje koje marke mi treba...zelim da hvatam sto vise satelita, hvatajuci znaci tamo krajnje ukljucujuci thor i ove dr satelite....ACCUPHASE izgleda da to zna najbolje ali izgleda i ne javlja se u zadnje vrijeme...danke
 
Poslednja izmena:
Prelistaj temu malo unazad (10tak stranica) imas dosta informacija o tome kako da napravis setap i to u razlicitim cenovnim klasama. A ako vec kreces da to uradis kako treba, onda se dobro informisi. ALU antene su izgleda deficitarne kod nas, ali to cu tek da proverim kada krenem da opet kacim svoj tanjir posle preseljenja. :)
 
Na žalost, kod nas je sve teže doći do alu antena, da ne kažem i nemoguće
Motor za 1.2 12 inča je dovoljno, za alu 1.4 18 inča
 
Izvinjavam se unapred, ako sam postavio pitanje za koje vec ima odgovor na ovu temu.
Imam skystar2 karticu i LAN mrezu sa komsilukom.Hteo bih da podelim svoju karticu sa komsijama.Kako?
Hvala!
 
Izvinjavam se unapred, ako sam postavio pitanje za koje vec ima odgovor na ovu temu.
Imam skystar2 karticu i LAN mrezu sa komsilukom.Hteo bih da podelim svoju karticu sa komsijama.Kako?
Hvala!

Znash da ono shto ti gledash morace i tvoje komshije da gledaju ?? :)
 
Na žalost, kod nas je sve teže doći do alu antena, da ne kažem i nemoguće
Motor za 1.2 12 inča je dovoljno, za alu 1.4 18 inča

Hvala to mi je pomoglo za antenu i motor a zna li ko slucajno za koju marku motora da se opredijelim ranije sam koristio strong ali na anteni 0,90-sad planiram 120min a 160max antenu,jos nisam siguran i koji LNB da li da ide onaj ALPS-ov ili koji drugi???
"veci tanjir sa dobrim gain-om ima daleko veci ucinak."-sta ovo znaci gain?
 
Da li je moguce pratiti ITV 1 (London), tj. da li moze da se uhvati signal i koliki je minimalni precnik antene za tako nesto? Ako neko zna, ili mu nije problem da proba, bio bih zahvalan.

Satelit je Astra 2D (28.2°E), a parametri:

Freq. Tp: 10758 V
Channel Name: ITV 1 London
Video Encryption: Free TV
SR-FEC SID-VPID: 22000 5/6 (10060 2306)
NID-TID Audio: 2311 E
Beam: 2D

Ovo bas i ne uliva poverenje:
http://www.lyngsat-maps.com/maps/astra2d.html

Inace, Sky Sports radi i sa 90cm.
 
Treba ti oko 2 metra offset, to je neki minimum
 
Kao totalni laik za sat TV,imam par pitanja.
Da li se isplati uzimati Skystar HD naspram obicne ss2 kartice?
Namena bi mi bila prvenstveno gledanje programa na kompjuteru (22" samsung 2232bw).
Da li je tih 720x576 dovoljno kad se stavi full screen?
I jos jedno pitanje,moze li da se prate Discovery,Motors TV,i sl. kanali?
Hvala.
 
Na sva pitanja odgovor je DA.
 
A da li se isplati menjati SS2 za SS2HD?
 
Kakva je situacija sa Vistom x64 i drajverima za ss2 HD karticu i da li AltDvb i sl. programi rade isto i sa tom verzijom kartice(mislim na kljuceve prvenstveno)?

PS:Izvinjavam se ako ponavljam vec postavljeno pitanje,ali mozda mi je promaklo na nekoj od ovih strana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno