Šta je novo?

Sky Star 2

da li moze pomoc


imam plocu asus P5N32-SLI DELUXE,pri dizanju sistema ili ulaska u windows ,isti mi ne prepoznaje new hardwer.znaci ne vidi je uopste.odneo sam je kod drugara prikopcali je u slot i kod njega radi.
da li neko zna da li je kartica kompatibilna sa ovom vrstom ploce.
ivan


poz

Znam da odgovor kasni vishe od mesec dana ali samo sad sam video post....
Ajde pogledaj da li je windows vidi pod Network Connections ( neshto tipa Local Area Network 2 )
Ako je vidi idesh: desni klik na My Computer->Manage->Device Manager->pa nadjesh Techniks sat dvb ( ili tako neshto ) i idesh na unistall i restertujesh PC.... Sad kad upalish PC bi trebalo da prijavi "Found New Hardware".... Nadam se da pomaze... :)
 
Da li je neko kupovao u NS na najlon pijaci? Video sam da ima jeftino ali ne znam dal valja uzimati tamo?
 
pa sad za HW koji se u principu ne kvari ima velike sanse da bude ispravan (cpu, itd) a za ostalo nikako ne bi uzimao jer je skoro sasvim sigurno da je neispravno....
 
a idajke tu udeha da se SS2 kartice kvare?? Ja znam bar 10 ljudi koji imaju SS2 (ja je imam skoro 3 godine) i nikom se nijedna nije pokvarila.
A isto tako znam dosta ljudi da im je CPU crko :(
 
Pa dosta su se kvarile verzije 2.3, dok 2.6 verziju imam vec 3,5 godine i radi bez problema, prodata je pre neki dan zbog kupovine ss hd ali i dalje radi :)

Ja neznam za puno 2.6 verzija koje su se pokvarile, cak sta vise licno znam samo jednog decka kome je crkla, ali on misli da je od udara groma.
 
A prednost 2.6 u odnosu na 2.3 je veličina hladnjaka sa kojim se hladi kartica.
 
Reci za ss2 da se kvare je isto kao reci da se kvare i procesori...Ja sam ih i prodao jedno 6-7 komada i dosada nista...svi zadovoljni.
 
kod mene radi sada će 2 god malte ne 24/7 :banana:

nego za ove dve godine od kako je koristim, nikada nije bila bolja situacija :banana::D, paketi otvoreni, CS serveri dostupni i po vrlo lepim cenama na godišnjem nivou (50) za sve na nebu, mnoštvo softvera koji je prate, :cigar: takođe mnoštvo besplatnih CS servera, doduše kratko traju ali dovoljno da se vidi šta koji paket nudi, tako da je SS2 ubedljivo najbolji izbor trenutno što se sat televizije tiče.
 
CardSharing server.
 
Sto se sat tv tice najbolji je dreambox,topfiled,tripledragon i relook .A sto se tice kartice za PC e tu je SS2 nenad'ebiva .
 
u ovim krajevima mislim da je nećeš naći
 
Imam SS2 i tanjir 120 cm koji je fiksiran na terasi, mogu da pratim Astru i Hotbird. Od skoro signal na Astri se smanjio, tako da vecinu kanala sa Astre ne mogu da pratim, mada postoje i dva drveta koji smanjuju jacinu signala! Obzirom da zivim na prvom spratu i razmisljam da uzmem motor i da antenu premestim na krov zgrade tj peti sprat, i samim tim duzina kabla od antene do ss2 bila bi nekih 30-40 m pa me interesuje koliko bi se gubilo na kvalitetu signala sa tom duzinom kabla!? Jos me interesuje koja bi mi oprema konkretno bila potrebna za postavljanje na krov?
 
Tolika duzina kablova ne smeta nista, ako je kabl bar malo kvalitetan.

Da bi postavio antenu sa motorm na krov, ima dve solucije:

1. Treba ti samo DiSEqC motor i antenski kabl. Postojeci nosac od fiksne antene moze da se iskoristi.

2. Ozbiljnija varijanta. Treba ti veci nosac, polarmount, motor 12" ili 18", antenski + kabl za motor i DiSEqC pozicioner koji ide u sobu.

Iako ovo prvo deluje (i jeste) jednostavnije i jeftinije, bolje uradi varijantu 2 :type:
 
Tu drugu varijantu mi predlaze i prodavac, koji se bavi ugradnjom i prodajom staelitske i tv opreme, samo sto trenutno nema na stanju DISEqC! Ali me interesuje koliko je postojana antena na krovu usled vetra i slcicnih nepogoda? I ima li koga ko koristi SS2 na Linuxu, zbog kodiranih kanala?
 
skay star 2

da li bi neko mogao da mi kaze kako da podelim internet konekciju sa skay star 2 kartice na vise racunara bezicnim putem.posaljiote mi odgovor na meil [email protected] unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Cao evo moj drugar je kupio skaystar2 dva karticu i instalirao neki drajver mislim da je verzija 4.41 i ubacio listu kanala ali ne zna koju verziju emulatora treba da skine i kako se ubacuje emulator?
Da li ima negde mozda neki tutorijal ono korak po korak za instalaciju skaystar2 kartice u kompu i podesavanje?
Ako neko ima iskustva svaka pomoc je dobrodosla.Moze odgovor i na pm.
Pozdrav.
 
мислим да је најбоље да посетиш неки од специјализованих форума за сат телевизију, има готово све што ти треба увек, на пример http://www.exyusat.com/index.php?act=idx
иначе треба ти тренутно v-plug 1.9.0
 
Nisam zadovoljan kvalitetom slike pojedinih kanalu u full screenu (rez. 1280x1024), a imam skystar 2.3 i graficku mx440 64mb. Da li cu da dobijem bolju sliku ako kupim bolju graficku?
 
pa nećeš, kanali koje možeš gledati su maximalno PAL rezolucije
poigraj se sa grafovima za bolju sliku
 
ja sam uspeo sve da namestim sa Elecard_mc decoderom i vmr9 slika jeste malo losija (izlaze linijice pri pokretima ali nije strasno - nevidi se na tv autu) medjutim imam neke male kvadratice u gornjem desnom cosku ekrana pokrenuo sam logopach medjutim jos uvek su tu...
elecard decoder pack sam skinuo sa www.elecard.com

i napravio sam gml fajl za tts35ai daljinac sve radi ko bombona pa ako nekom treba neka kaze

Imam taj daljinac ali neznam da ga namestim.Dali bi mogao da mi posaljes gml fajl.
 
Ako moze dva pitanja za Lappy-a:


Ukoliko se montira stapni motor (SuperJack 18" recimo, kazu ljudi da su ok) i odgovarajuci pozicioner (preporuka?), da li SS2 komunicira sa pozicionerom kad promenim kanal na neki koji je na drugom satelitu i automatski pomera antenu ili moram da se latim dugmica na pozicioneru ?

Jel ima ista od Strong antena? Znam da je bila nestasica kad sam se prosli put naprzio da kupim...
 
Aj da i ja nešto pitam.
Prvenstveno me interesuje okvirna cena za sledeće.
Odma moram da kažem da nisam ni gledao po neti tako nešto ali me je Ostoja inspirisao da pitam.
Znači imam antenu sa 2lnb-a (astra i hb) i još jednu antenu sa duplim konvertorom (za mene i komšiju) (thor) i interesuje me sledeće.
Da li postoji nešto (rekao bih da je to ovo za šta Ostoja pita) što ću ja montirati gore, preseliti moju antenu na to i od kuće kliknem na neki taster (dugme, ili bilo šta) i to okrene tanjir na određeni satelit?
Koliko je ovaj sistem pouzdan ako se uzme u obzir duvanje vetra i pomeranje samog tanjira kada duva vetar...
Znači nemora da ide preko SS2 pozicioniranje (ali moglo bi ako može), nije mi problem da stisnem taster gde hoću da ode, ali da ima dobar "hvat" tj da može da hvata dosta satelita, a da pritom nije puno skupo?
 
treba ti diseq motor...on je 70ak evra, plus ugradnja...I on automatski skenira kanale, kako kliknesh na neki kanal, on okrece motor ka tom satelitu, nemash ama bash nishta da pipash..To moze da se napravi preko ss2, al` moze i preko risivera, ako podrzava...

Jaoj jaoj jaoj od sutra imam hiljade i hiljade, i strane i ovaj nash popularni paket za neku sitju :D

Btw, ko ima ss2, ati karticu i tv-out, i 50e za godinu dana, sa malo zezancije oko podeshavanja daljinca i tv-outa, moze slobodno da istakne tv antenu iz televizora...
 
Ma i ja sam razmisljao o Dajsek motoru, ali sam se razocarao kad sam cuo da lako dobija luft pa tanjir preskace.

Takodje, taj motor nije pogodan za velike celicne antene, samo za lagane antene.

E tu bi stapni motor trebao da je tata, posto su toliko jaki da mogu i da iskrive antenu ako nastave da je guraju u prepreku (ako se ne postavi granicnik maximalnog polozaja).
 
Nazad
Vrh Dno