Šta je novo?

Sky Star 2

e ovako...

Ortak danas povezao sat, ja sam mu instalirao skystar2 (ne drajvere iz njegovog instalacionog programa, nego sam namestio da win sam pretrazi drajvere sa cd-a i tako instalira). Dakle, ni jedan program sa cd-a nije pokrenut...

Podesio altdvb, sve radi super, dekodiranje kanala josh nije provalio, ali ne moze da pokrene daljinski...sivi daljinac, ljubichasti ir prijemnik se kachi na serijski port...Kako to srediti i mora li da postoji optichka vidljivost sa tim prijemnikom? :)

Dakle, orginalni daljinac, orginalni instalacioni cd, AltDVB, kako nafircati daljinac? searchovao sam, sve shto sam prochitao me samo zbunilo...
Ne znam,ja koristim AltDvb i do sada nisam uspeo da pokrenem daljinac da radi ni preko girdera ni preko winlirca,nikako.Skidao sam razne konfiguracione fajlove,cimao se,ma strasno.Sada koristim AltDvb(navikao) i Dvbviewer(zbog daljinskog) na kojem provereno radi daljinski.
 
ma radi i na altu i to sasvim pristojno i bez ikakvih zavrzlama oko nameštanja za 5 min, ko zna da namesti.
 
pa reeeciii kaaaakoo ako (boga) znash :)
 
Dao ti je bit na prethodnoj strani link ka forumu gde ces naci odgovore na sva pitanja, samo treba da odes u sekciju dvb kartice i medju uputstvima ces naci sve sto ti treba, zajedno sa slikama, opisom i svim zivim... ne vidim razlog da ti sad neko ovde radi copy/paste sa tog foruma.
Evo ti i linkovi:
Za AltDvb http://www.exyusat.com/index.php?showtopic=11262
Za ProgDVB http://www.exyusat.com/index.php?showtopic=3701
I jos jedan edukativan link http://www.exyusat.com/index.php?showtopic=4391
I zahvali se tamo ljudima, a narocito Damiru koji je sve to odradio. :)
 
Poslednja izmena:
баш тако Marsovac, треба само притинути ЛИНК из претходног поста, и сва решења су ту.
поз.
 
Poslednja izmena:
Moze li girder da radi sa svakim daljincem ili treba pilot. Reko da pitam posto sam na dial-up pa da se ne mucim skidajuci. Imam usb irda jel moze girder da radi sa njim.
 
Pozdrav maso!!!
Kupio sam Sky Star 2 pre nedelju dana (totalni pocetnik)!!!
Uz pomoc prijatelja i vasih postova delimicno sam uspeo da namestim sve!
Naime imam problem sa OS (koji je sveze instaliran),dakle isti nece da se digne(komp se jednostavno zapuca)tek posle nekog 10-og restarta i njakanja uspem da ga pokrenem ali mi onda sistem radi ocajno sporo,a kada izvadim SS2 iz slota OS normalno radi! Prvobitno sam mislio da je problem u IRQ (graficka,Creative SB i SS2 su bile na istom) ali to sam resio promenom slota!
Instalirao sam 4.4.0 drivere i koristim ProgDVB !
 
Poslednja izmena:
IPS Driver Error..

I mene zanimaju ss2 drajveri za Vistu..
Drajveri koji podrzavaju Vistu su najnoviji Technisatovi drajveri 4.4.1. beta.Koliko sam uspeo da vidim samo dvbviewer trenutno radi na Visti.
 
navodno radi i MyTheatre 3.37 nisam probao, pošto me mrzi da se njakam sa vistom :)
 
Drajveri koji podrzavaju Vistu su najnoviji Technisatovi drajveri 4.4.1. beta.Koliko sam uspeo da vidim samo dvbviewer trenutno radi na Visti.
Upravo sam instalitrao ss2. Prosli su uredno drajveri 4.4.0. Treba samo uraditi onu caku "CheckMediaPlayer=FALSE" u setup ini fajlu. Takodje radi i progdvb Ver.4.80... he ..he.. jos jedan problem na Visti resen. Ostao mi je jos samo jedan, za sada nepremostiv..NetMod
 
Poslednja izmena:
Pitanje vezano za SS1.
Kako stoje stvari sa tom kartom i HDTV-om.
Koja je procedura i koji hardverski zahtevi?
 
U hardverskom modu nista od HDTV-a na SS1, ali zato u softverskom mogu DVB-S MPEG2 i MPEG4, kao i sa SS2.
DVB-s2 ne moze, potreban je drugaciji tjuner.
 
Ima li neke sanse da se poveca buffer u AltDvb ?
javlja mi se ponekad nesto kao smetnje na sekind primeti se na videu kao kockice a na zvuku pisak. Inace signal mi je dobar, recimo u ProgDvb radi normalno.
 
@Golden
Koji plugin koristis ? Ako imas vise razlicitih, nemoj ostavljati das su svi aktivni.
Da li si ubio onaj server4pc sto trci u trayu ?
 
Imam sky net R32 1.22 Windows i sky net 4.4.0 drajvere za skystar2 i nikako nece da radi ,sky net ini je podesen za alice sat, ali nikako nece da krene da radi, nekad pokazuje signal i nista vise. Inace skynet 0.90 sa drajverima 4.3.0 radi odlicno. U cemu je problem ? Da li taj skynet R32 radi na drajverima 4.4.0 ? Moze li neko da mi posalje skynet ini podesen za alice sat?
 
I jos jedno pitanje zasto u prog dvb secka slika i zvuk na trenutke ponekad a u dvbvieweru ne?
 
I sad mi opet treba da bacamo pasulj da bi odgovorili na pitanje zasto tebi secka ProgDVB. :S:
Moras nam reci koja verzija ProgDVB-a je u pitanju, koji kanali, koji plug in-i su u pitanju...
Ovako napamet jedino mogu da nagadjam i da kazem da ne koristis u isto vreme 2 plugin-a, to zna da mu smeta.

p.s. molim te koristi edit post
 
pogledaj samo na google "prog dvb secka" :D
salim se kodeke najverovatnije treba bolje da staviš sa odgovarajućim grafovima, najčešće se to vidi na "tps foot"
inače jako često pitanje.
 
Poslednja izmena:
Zasto jednostavno ne batalis prog dvb i predjes na alt dvb? Prog dvb je iskreno pocetnicki program i ja sam ga koristio u pocetku kao i svi sve do pojave poslednjih par verzija alta koji je eksta brzi mislim da je to najvaznije za jedan program za gledanje sat programa i jedino sto mu fali je osd. Samo podesavanje codec-a je jednostavnije i preporucio bih da ga svako proba. Ako nekom treba sredjena lista kanala.. pm...
 
Ili MyTheatre. Ja recimo imam wide monitor i recimo AltDVB nemogu nikako da namestim da sam širi sliku preko celog ekrana (a ne da ostanu crne štrafte sa strane). Po meni MyTheatre je najbolji od svih programa koje sam ikada probao.
 
Ili MyTheatre. Ja recimo imam wide monitor i recimo AltDVB nemogu nikako da namestim da sam širi sliku preko celog ekrana (a ne da ostanu crne štrafte sa strane). Po meni MyTheatre je najbolji od svih programa koje sam ikada probao.
I jos radi pod Vistom:d
 
Imam sky net R32 1.22 Windows i sky net 4.4.0 drajvere za skystar2 i nikako nece da radi ,sky net ini je podesen za alice sat, ali nikako nece da krene da radi, nekad pokazuje signal i nista vise. Inace skynet 0.90 sa drajverima 4.3.0 radi odlicno. U cemu je problem ? Da li taj skynet R32 radi na drajverima 4.4.0 ? Moze li neko da mi posalje skynet ini podesen za alice sat? Hvala unapred
 
planiram uskoro da pazarim svu potrebnu opremu za satelitski tv,pa me interesuje samo ako moze neko tachno da mi kaze shta mi je potrebno (znam da ide tanjir,motor,lnb,skystar2 kartica ali ako moze detaljnije tachno shta treba i oznake modela), i gde ima da se pazari u NS-u.(i od prilike ukupna cena koliko se krece)
U ovome sam bio pre neke 2 godine kada sam planirao onda da pazarim te stvari medjutim batalio sam,pa sam sad opet odluchio ipak da ih uzmem ali sam u medjuvremenu sve zaboravio shta je tachno potrebno.
 
jel neko ima lepo sredjen spisak vidljivih kanala na 2 najpopularnija satelita astra i hotbird?
u stvari zanima me da li ima ruskih kanala. ja sam gledao ali izgleda da nema nista.

@mares
za dual fiksni sistem ti je sledeca oprema
SkyStar2, 2.6D kartica, Ofset satelitska antena 1.25m plastificirana
Nosač antene, kablovi, konektori,DiSEqC 2.0 switcher,
Dva kvalitetna konvertora (ECHOSTAR, MTI, Inverto..)

to kosta sa ugradnjom 220eu tako da je ako sam radis verovatno mnogo
jeftinije. pozzz
 
za pokretni treba:
Ofset satelitska antena 1.25m alunminijum
Invacom ili Digital Gold 0.3dB konvertor
SuperJack 18 inch motor
SuperJack automatski pozicioner
 
Nazad
Vrh Dno