Šta je novo?

Sky Star 2

Nerazumem za čega će ti taj server4pc? Nevidim svrhu tog programa, osim da ti prikaže signal (a to daje svaki DVB program).
 
Uskoro kupujem DVB karticu. Odlucio sam se za AVerTV DVB-S Pro najvise zato sto podrzava i HDTV. Dali je iko cuo za nju i kakva je. Moze li iko da mi objasni offline download ili da me uputi na neki link ako vec ima objasnjenje o tom.
 
Skaynet radi super i dolazi puno dobrih stvari ali imam veliki problem oko raspakivanja pojedinih rar fajlova. Naime, desava se da film stigne u 7 rar arhiva sa nazivom filma i .rar extenzijom (npr. The_Big_White.part1 i tako redom do part7) ali da osmi fajl dodje pod nazivom 90BC012EE5_212.44.93.219_82.129.39.131_0506The_Big_ takodje kao rar arhiva ali se ne uklapa kao osmi fajl tako da ne mogu da raspakujem film. Napominjem da je fajl pod tim glupim imenom stigao ceo i bez gresaka ali ne mogu da ga uklopim u celinu. Pokusao sam rename u part.8 ali ne vredi jer dodje do 99% i onda trazi part.9 koji i ne postoji. Zna li neko u cemu je problem i kako ga resiti?

Kako sve izgleda postavio sam u attachu.
 

Prilozi

  • Problem.JPG
    Problem.JPG
    95 KB · Pregleda: 86
Makita, obicno poslednji rar bude manji od prethodnih, tako da ako program kaze da ti fali part9 ja bih mu verovao i potrazio bih taj part9 bas zbog toga sto su ti svi ovi fajlovi iste velicine.
 
@puska
Nazalost nije tako, evo i linkova odakle je film isao preko satelita

http://ra....com/files/9316014/The_Big_White.part1.rar[/url]
http://ra....com/files/9316501/The_Big_White.part2.rar[/url]
http://ra....com/files/9316871/The_Big_White.part3.rar[/url]
http://ra....com/files/9317214/The_Big_White.part4.rar[/url]
http://ra....com/files/9317578/The_Big_White.part5.rar[/url]
http://ra....com/files/9317928/The_Big_White.part6.rar[/url]
http://ra....com/files/9318455/The_Big_White.part7.rar[/url]
http://ra....com/files/9318630/The_Big_White.part8.rar[/url]

Znaci da nema devetog rara definitivno....
 
Poslednja izmena:
te partove sam obrisao ali uzmi skini sfv i vidi sta ce ti reci koji ti part ne valja
 
Uh, skapirao sam u cemu je problem, bio mi je filter u skaynetu podesen na rar fajlove u rasponu od 45mb do 102mb a .rar8 je velicine 6mb i upravo ga skidam, znaci fajl nije dosao iz tog razloga mada mi jos uvek nije jasno otkud ovaj fajl sa cudnim nazivom...
 
Imam jedno pitanje za vas iskusne korisnike.
Da li je moguce da se program sa ss2 kartice prati istovremeno na 2 racunara u lan mrezi?
tj.da li je moguce da komsija i ja istovremeno pratimo razlicit program sa ss2 karte koja bi bila kod mene?
poz.:wave:

Morao bih da ovo malo pojasnim jer imam utisak da ce neko pogresno protumaciti odgovor koji je usledio posle ovog posta koji sam citirao.

Dakle, broadcast kanala preko LAN mreze JESTE moguc i to preko Progdvb programa, a to je samo jedno od mnogih resenja i popularno je kao najprostije. Uz svaku instalaciju Progdvb-a dolazi broadcast plugin koji treba konfigurisati, (u principu samo IP adrese) za klijenta i server. Protok od 10 Mb/s na mrezi je sasvim dovoljan, kod mene radi na Wireless mrezi na 36 Mb/s a radio je ranije i na kablu 100 Mb/s. Naravno, moguce je gledati samo ono sto se emituje na serveru, ali konkretno moguce je menjati kanale i snimati sa klijent masine sto je po meni znacajan komoditet. Mislim da je resenje odlicno za gledanje kanala na racunaru koji nema direktan pristup infrastrukturi: antena-kabal-dvb kartica. Pozeljno je da klijent masina bude reda Pentium 3 na oko 1GHz ali su iskustva korisnika razlicita. U slucaju Skystar 1 karte, server ne mora da bude masina nista jaca od Pentium-a 2 na 400 Mhz.
U svakom slucaju, ako ti i drugar mozete da se dogovorite oko toga ko kada zeli da gleda
Sat TV odnosno zauzme resurse, ovo moze da bude "nekakvo" resenje.

Sa drugim delom odgovora se slazem: za gledanje 2 razlicita kanala potrebne su 2 tjuner kartice i Twin LNB.
 
Poslednja izmena:
mikele havala na opsirnom odgovoru.......
ali od ovoga sa drugom nece biti nista posto smo odlucili da uzmemo odvojene komplete...
ma da ovo resenje mozda nadje primenu u kucnoj lan mrezi gde ne bi bilo nesporazuma oko toga koji ce se kanal gledati...
poz.
 
Morao bih da ovo malo pojasnim jer imam utisak da ce neko pogresno protumaciti odgovor koji je usledio posle ovog posta koji sam citirao.

Dakle, broadcast kanala preko LAN mreze JESTE moguc i to preko Progdvb programa, a to je samo jedno od mnogih resenja i popularno je kao najprostije. Uz svaku instalaciju Progdvb-a dolazi broadcast plugin koji treba konfigurisati, (u principu samo IP adrese) za klijenta i server. Protok od 10 Mb/s na mrezi je sasvim dovoljan, kod mene radi na Wireless mrezi na 36 Mb/s a radio je ranije i na kablu 100 Mb/s. Naravno, moguce je gledati samo ono sto se emituje na serveru, ali konkretno moguce je menjati kanale i snimati sa klijent masine sto je po meni znacajan komoditet. Mislim da je resenje odlicno za gledanje kanala na racunaru koji nema direktan pristup infrastrukturi: antena-kabal-dvb kartica. Pozeljno je da klijent masina bude reda Pentium 3 na oko 1GHz ali su iskustva korisnika razlicita. U slucaju Skystar 1 karte, server ne mora da bude masina nista jaca od Pentium-a 2 na 400 Mhz.
U svakom slucaju, ako ti i drugar mozete da se dogovorite oko toga ko kada zeli da gleda
Sat TV odnosno zauzme resurse, ovo moze da bude "nekakvo" resenje.

Sa drugim delom odgovora se slazem: za gledanje 2 razlicita kanala potrebne su 2 tjuner
kartice i Twin LNB.

Kojim programom se gleda sat TV na clientu?
Napisi kratko uputstvo o konfigurisanju u LAN mrezi ako mozes..
 
OK, ovo sto cu objaviti je citat sa DVBN foruma koji je ukratko bas ono sto treba da se uradi. Na engleskom je ali cete se snaci.
Pretpostavlja se, naravno, da su mreza i firewall-ovi prethodno pravilno konfigurisani i da sve, sto se mreze tice, funkcionise besprekorno.

Dakle:

"1. install software on server with broadcasting module
2. scan channels
3. activate broadcasting module
4. enter either client ip (for one client only) or network layer (192.168.0.255 will make a broadcast to all clients in 192.168.0.xxx)
5. install software on client (usually without the hardware drivers) with client module
6. enter the ip of server (devices list -> client -> properties)
7. broadcasting should start immediately (at least on a 100 mbit full duplex net)

one thing i had to do was, that i had to copy the channels from the server to the client, dont know why, but that worked."


Jos malo pojasnjenja i vaznih napomena:

Pozeljno je da na obe masine budu iste verzije programa ali to nije uvek pravilo. U nekim slucajevima, kao sto je na primer slabija klijent masina dobro ce raditi na njoj i starije, manje zahtevne verzije Progdvb-a pa njih treba probati. Dakle, prilikom instalacije Progdvb-a obratite paznju da na serveru, u okviru plugin paketa koji vam Progdvb inace nudi za instalaciju na pocetku, uz neophodne drajvere instalirate i broadcast plugin. Na klijent masini vam naravno ne treba nista sem client plugina i same Progdvb aplikacije.
Broadcast plugin se nalazi u Progdvb-u (ako niste zaboravili da ga prethodno instalirate uz Progdvb) kao jedna od opcija u padajucem meniju "Service". Za server treba ukucati IP adresu klijenta mada se moze, kako je navedeno gore, omoguciti i emitovanje bilo kom klijentu koji se nalazi u definisanom opsegu IP adresa, ako imate vise racunara u mrezi. Kod klijenta podesiti samo IP adresu servera. Ostale opcije ja nisam menjao.
OBAVEZNO prekopirati sadrzaj "Channels" foldera iz Progdvb foldera servera u "Channels" folder na klijentu/klijentima. Bez toga cete imati samo crnilo umesto slike.
Pametno je i Progdvb.ini fajlu na serveru promeniti properties (desni klik) na "read only", jer klijent masine nekada mogu da upisu nesto u njega preko mreze. Na ovaj nacin to sprecavate.
Nekada je potrebno da prvo pokrenete Progdvb na klijentu pa na serveru jer se moze desiti da nece da funkcionise menjanje kanala ako je obrnuto.
Nazalost, kod nekog ovo proradi bez greske odmah a kod nekoga ne. Nema bas puno logike zasto je to tako, ali treba ekperimentisati dosta.
Mislim i da sam svojevremeno probao stos da preko mreze sa klijent masine pokrenem Progdvb na serveru i znam da je radilo bez ikakvih podesavanja, e sad kako to konkretno bese ne mogu da se setim i ne znam da li je opet neophodan Progdvb na klijent masini. Mislim da nije tesko probati, voleo bih da sada mogu da kazem ali sada bas nemam puno vremena da probam.

Postoji jos jedan plugin za Progdvb, noviji, koga je pisao covek bas po ugledu na ovaj originalni koji je isao uz Progdvb, moguce je da radi malo bolje, ja ga nisam probao a ko zeli moze da vise informacija nadje na:

http://www.scaistar.com/tv/progdvb/progdvb_4lan/progdvb_4lan_e.htm

Na istoj strani imate cak i link za stari ilustrovani guide na italijanskom, tj. ovo o cemu sam pricao gore.

Nadam se da sam pomogao, a voleo bih i da cujem da li ste nesto uspeli da uradite.
 
Poslednja izmena:
da li neko mozda ima informaciju koliko je ova kartica i da li se moze naci u BG,kad sam kupovao TV karticu ova kartica je bila u ponudi ali sad je nesto nema nigde.
 
Sad imam ja, za promenu :D , jedno pitanje:

Kako da nateram Manna-u da radi na interfejsu Skystar 1 kartice, odnosno Hauppauge Nexus-a? Koristim trenutno Skygrabber i radi dobro, ali imam neki utisak da Manna i Skynet rade bolje pa bih hteo da probam.

Ima li neki tutorial, link ka njemu ili link za download odredjene verzije koja radi? Sta mi uopste treba i koja je procedura za offline download kada je Skystar 1 u pitanju?
 
Moze se naci u bg u zde company ,imaju svu satelitsku opremu ,potrazi adresu na njihovom sajtu pa vidi ali bolje i jeftinije resenje ti je da narucis city expresom na kucnu adresu iz firme kod sremske mitrovice Astra sat net , drze samo sky star kartice cena 6000 din +200 ptt , vidi adresu u svetu kompjutera!!
 
OK, ovo sto cu objaviti je citat sa DVBN foruma koji je ukratko bas ono sto treba da se uradi. Na engleskom je ali cete se snaci.
Pretpostavlja se, naravno, da su mreza i firewall-ovi prethodno pravilno konfigurisani i da sve, sto se mreze tice, funkcionise besprekorno.

Dakle:

"1. install software on server with broadcasting module
2. scan channels
3. activate broadcasting module
4. enter either client ip (for one client only) or network layer (192.168.0.255 will make a broadcast to all clients in 192.168.0.xxx)
5. install software on client (usually without the hardware drivers) with client module
6. enter the ip of server (devices list -> client -> properties)
7. broadcasting should start immediately (at least on a 100 mbit full duplex net)

one thing i had to do was, that i had to copy the channels from the server to the client, dont know why, but that worked."


Jos malo pojasnjenja i vaznih napomena:

Pozeljno je da na obe masine budu iste verzije programa ali to nije uvek pravilo. U nekim slucajevima, kao sto je na primer slabija klijent masina dobro ce raditi na njoj i starije, manje zahtevne verzije Progdvb-a pa njih treba probati. Dakle, prilikom instalacije Progdvb-a obratite paznju da na serveru, u okviru plugin paketa koji vam Progdvb inace nudi za instalaciju na pocetku, uz neophodne drajvere instalirate i broadcast plugin. Na klijent masini vam naravno ne treba nista sem client plugina i same Progdvb aplikacije.
Broadcast plugin se nalazi u Progdvb-u (ako niste zaboravili da ga prethodno instalirate uz Progdvb) kao jedna od opcija u padajucem meniju "Service". Za server treba ukucati IP adresu klijenta mada se moze, kako je navedeno gore, omoguciti i emitovanje bilo kom klijentu koji se nalazi u definisanom opsegu IP adresa, ako imate vise racunara u mrezi. Kod klijenta podesiti samo IP adresu servera. Ostale opcije ja nisam menjao.
OBAVEZNO prekopirati sadrzaj "Channels" foldera iz Progdvb foldera servera u "Channels" folder na klijentu/klijentima. Bez toga cete imati samo crnilo umesto slike.
Pametno je i Progdvb.ini fajlu na serveru promeniti properties (desni klik) na "read only", jer klijent masine nekada mogu da upisu nesto u njega preko mreze. Na ovaj nacin to sprecavate.
Nekada je potrebno da prvo pokrenete Progdvb na klijentu pa na serveru jer se moze desiti da nece da funkcionise menjanje kanala ako je obrnuto.
Nazalost, kod nekog ovo proradi bez greske odmah a kod nekoga ne. Nema bas puno logike zasto je to tako, ali treba ekperimentisati dosta.
Mislim i da sam svojevremeno probao stos da preko mreze sa klijent masine pokrenem Progdvb na serveru i znam da je radilo bez ikakvih podesavanja, e sad kako to konkretno bese ne mogu da se setim i ne znam da li je opet neophodan Progdvb na klijent masini. Mislim da nije tesko probati, voleo bih da sada mogu da kazem ali sada bas nemam puno vremena da probam.

Postoji jos jedan plugin za Progdvb, noviji, koga je pisao covek bas po ugledu na ovaj originalni koji je isao uz Progdvb, moguce je da radi malo bolje, ja ga nisam probao a ko zeli moze da vise informacija nadje na:

http://www.scaistar.com/tv/progdvb/progdvb_4lan/progdvb_4lan_e.htm

Na istoj strani imate cak i link za stari ilustrovani guide na italijanskom, tj. ovo o cemu sam pricao gore.

Nadam se da sam pomogao, a voleo bih i da cujem da li ste nesto uspeli da uradite.


Konacno radi posle dosta muka,ali ne mogu da menjam kanale na klijentu vec samo ono sto pustim na serveru.Hvala za uputstvo..

Kako ti radi Skygrabber dobro?Meni na eutelsatu w3 na kome mi i jedino radi skida fajlove ali sve do 85% ili do 93% i tu se zaustavi.U cemu je caka?
 
Nema na cemu, ali to ti je samo pola posla sto si uradio.

Kod mene je na oba racunara verzija Progdvb 4.48.2 i u pitanju je broadcast plugin. Cini mi se da je ovaj novi Progmedia server modul ukljucen u instalaciju novijih verzija Progdvb-a, konkretno u ovoj najnovijoj 4.81 sam je nasao, ali me je mrzelo da je instaliram na oba racunara i probam kad vec ovo prvo radi. Moguce je da taj noviji Progmedia server modul radi pouzdanije.
I ja sam imao problema sa promenom kanala sa klijenta ali mi jeste pomagala caka da prvo pokrenem Progdvb na klijentu, pa tek onda na serveru. Obrati paznju i na to da promena kanala ne moze da bude trenutna vec zavisi dosta od brzine mreze. Treba sacekati najmanje 5 sekundi a uglavnom i vise, posebno ako je u pitanju kanal koji zahteva key to vreme se jos moze produziti. Ima naravno i kanala koji odbijaju promenu, jednostavno ne rade. Princip je prost: ako na klijentu ne dobijes promenu i sliku posle 10-ak sekundi, pokusaj sledeci kanal. Kod mene je tako na Wireless mrezi, dok je preko UTP kabla bilo mnogo brze.

Skygrabber je jedino sto i radi kod mene. U podesavanjima postoji izbor koji intefejs izabrati, za Skystar 2 ide "streamreader", a za Skystar 1 ide ona opcija ispod i to je jedina koja i hoce da radi. Sustina i jeste da se ta dva interfejsa bitno razlikuju. Nije prvi put da vidim da se ljudi jako zale na Skygrabber, pa zakljucujem da su to uglavnom iskustva ljudi sa Skystar 2 karticama, jer retko ko da ima ili se tek sada odlucuje za Skystar 1. A taj problem koji ti imas ima i vecina ljudi sa Skygrabber-om.
Sto se download-a tice, probao sam Alice sat sa Astre i Satgate sa Siriusa, ovaj prvi radi dosta dobro, protok ide nocu oko 1,15 MByte/s, ne znam da li moze vise jer je Nexus-u neki hardverski limit 8-10 Mbit/s sto upravo jeste oko ove cifre koju sam gore naveo u megabajtima. Download sa Sirius-a ide duplo sporije.
Iako sam stavio u filtrima sta hocu da skinem, uglavnom se svuce dosta sitnih filmova i mp3-a, uglavnom nijedan fajl preko 100-ak megabajta nisam uspeo da skinem i to je ono sto me zivcira. Sto se samog programa tice, zaista nemam zamerki: vrlo je razumljiv i pregledan, i uopste nema glavobolja oko konfigurisanja.
Koliko vidim, ljudi sa Manna-om i Skynet-om presrecu daleko vece fajlove pa mi pade na pamet da to probam ali se plasim da to nece moci jer su to programi pisani za Skystar 2. Zato i pitah ovde moze li i koja je procedura. Skinuo sam poslednje verzije i jednog i drugog i ne mogu da ih pokrenem jer dobijam neke greske. Jasno mi je da su potpuno drugaciji drajveri kod mene u pitanju, ali sam isao logikom, posto u vecini situacija Skystar 1 moze da se ponasa kao Skystar 2, da ako vec mogu da gledam i SAT HDTV i obicnu TV u software modu, zasto ne bih mogao i download?
 
Elem sve je radilo ok gledam dva satelita HB i astru. Od jednom nemam signal ni na jednom satelitu.Kako da ispitam sta je.Prog dvb startujem i nista ne prijavljuje,ali crvena iconica nikako da pozeleni ona u task baru 4PC ili setup 4PC ili ti 4 broadbend. U device menageru vidi mi karticu i pise da radi propisno i da nema konflikta. pomozite.
 
novosti:
vplug 1.5.1
tps au
d+ au
premiere au
 
Ja se ubih trazeci ali nikako da nadjem dovoljno precizno laichki...

Dakle, tutorial ili detaljno objasnjenje, kada je sva oprema povezana, od diseq svicha do podeshenih lnb-a i tek ubachena skystar2, do gledanja svega u najboljem svetlu, skidanja kodova, programa i sl....Najlakshi moguci put do toga :)

Ja znam ovo: platish nekom da ti namesti antenu, poveze opremu, ubacish karticu u rachunar i stavish da search-uje drajvere sa cd-a i instalira je kao mreznu karticu....Dakle, ima li negde neki link, gde je to sve fino objasnjeno, sa slikicama ako moze...ova tema se od prvih postova baca na pozicionere..i shta bi na kraju, koji je program najbrzi za gledanje kanala? treba i meni i ortaku, sempron 2400+, 512 ddr, ati9200se...
 
Po meni.
Najbrži je AltDVB, a najbolji je MyTheatre.
Evo ti link za podešavanje AltDVB-a.
Oko podešavanja tj pozicioniranja antene neznam ništa, tj znam otprilike gde je šta, ali taj deo ostavljam uvek ortaku koji se tim bavi tako da njemu nije problem.
Za instaliranje SkyStar2 kartice ti je dovoljno samo da instaliraš drajvere (meni najbolje radi sa 4.4.0 verzijom). Samu aplikaciju koja ide uz karticu, tj drajvere nemoraš da instaliraš (nevidim njenu svrhu, osim ako imaš daljinac, ja nemam tako da neznam). Posle toga instaliraš, AltDVB sa uputstva koje sam ti okačio, ili MyTheatre. Za njega nigde nisam našao neko uputstvo, ali ako ti bude problem, slobodno se javi pa ću ga ukratko napisati.
 
Poslednja izmena:
oooooooo pa hvala puno na linkovima :) :)
 
Ljudi dobre volje, kao apsolutnom satelitskom pocetniku potreban mi je savet
koje HD programe mogu da gledam i sa kojom karticom (DVB-S ili DVB-S2)
na 1080p televizoru?
Masina je iz potpisa... a interesuju me HD filmovi, HD sport i Discovery HD.
Mnogo trazim? :)



Imam i PM :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi dobre volje, kao apsolutnom satelitskom pocetniku potreban mi je savet
koje HD programe mogu da gledam i sa kojom karticom (DVB-S ili DVB-S2)
na 1080p televizoru?
Masina je iz potpisa... a interesuju me HD filmovi, HD sport i Discovery HD.
Mnogo trazim? :)



Imam i PM :)

za bilo sta pametno (citaj moguce da se gleda "narodnim putem") ti treba dvb-s2 kartica.mada neces se bas nagledati ovoga sto si nabrojao
 
Hvala, onda ce izbor da bude izmedju TechnoTrend-S2-3200 ili SkyStar HD...
Pretpostavljam da mora izvana da se naruci...
 
Poslednja izmena:
to je jedna te ista kartica proizvođač je TechnoTrend.

SkyStar HD (PCI, MPEG 4 (AVC/H.264))
Attention: this Produkt is basically manufactured by TECHNOTREND. That's why we don't offer this Technisatmodel in our webshop, as pricing is not acceptable for our company. The technical side and software (drivers/application) is (beside the description and logos) identically. Please visit the product from the original manufacturer here
 
E bas sam od njih i mislio da narucim, vidim da imaju vec prodatih 43 komada u Srbiji :)
Tnx
 
e ovako...

Ortak danas povezao sat, ja sam mu instalirao skystar2 (ne drajvere iz njegovog instalacionog programa, nego sam namestio da win sam pretrazi drajvere sa cd-a i tako instalira). Dakle, ni jedan program sa cd-a nije pokrenut...

Podesio altdvb, sve radi super, dekodiranje kanala josh nije provalio, ali ne moze da pokrene daljinski...sivi daljinac, ljubichasti ir prijemnik se kachi na serijski port...Kako to srediti i mora li da postoji optichka vidljivost sa tim prijemnikom? :)

Dakle, orginalni daljinac, orginalni instalacioni cd, AltDVB, kako nafircati daljinac? searchovao sam, sve shto sam prochitao me samo zbunilo...
 
Za dekodiranje kanala javi se na PM (posalji mi tvoj ili njegov mail)
 
Nazad
Vrh Dno