Šta je novo?

Sky Star 2

zivi bili pa videli i docekali :)
 
kako si namestio da ti radi i D+ i TPS (ako si namestio uopšte a da nekoristiš v-plugin, već ono za ono što ide u nedeljnim packovima, sada je do 20-tog za TPS)?
 
Jednostavno,kada gledam d+ antenu ne vracam na hotbird i obrnuto:)
Dok traje D+ antena stoji na astri kad nestane vratim na hb i to je to:)
 
Preporucite mi gde da kupim ovakav konvertor.
U prilogu vidite kakav mi konvertor (LNB) treba (SLIKA DESNO). Radije bih kupio TWIN varijantu, a moze i single.

Moj zahtev nije iskljuciv da to bude samo INVACOM, sto znaci da mozete da mi preporucite I LNB nekog drugog proizvodjaca sa slicnim karakteristikama, ali obavezno mora da bude model koji se vezuje za FEED-HORN preko cetiri srafa tj. model za parabolicnu PRIME-FOCUS antenu.

Hvala unapred,
 

Prilozi

  • Invacom Twin.pdf
    120.7 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
I d+ opet ode.....e vala bolje da ni ne objavljuju kljuceve nego da se nerviram sa ovim pustanjem na kasicicu
 
evo ga opet D+, biće kao onaj štos, ne znam ali evo ga opet, poz.
 
Koliko sam ja skontao radio je i TotalTV par dana, ali više neradi, a kako sam saznao razbiće ga opet.
 
да не потоне,
ових дана га баш претераше не могу ништа да гледам само вртим канале као полудео.(д+, премиер, тпс све ради)
 
samo nek oni nama rade
 
ivke76 meni d+ i premiere dovoljno da rade, cabo ode, ali bitno da bar neki od paketa rade, a ne rade svi pa neznam sta pre da gledam, a onda sve zacrni pa nema nista za gledanje
 
zivim u svajcarskoj i nedavno sam kupio od jednog tipa dvb 500 digitalni reciver koji je vec programiran tako da sam samo prikljucio antenu (kablovsku) i sve sljaka.dali neko zna na koju foru se to radi posto sam ja laik?!
cudo mi je da na kutiji od recivera nepise marka nego samo model dvb 500 internet set top box
ajde ako neko zna nesto vise neka pomogne jer ovi dusmani nemaju srca nego samo lupaju po usima
 
I ja nesto da pitam:
Zanima me kako da namestim da mi radi daljinski koji sam dobio uz ss2?Koristim AltDvb i sve funkcionise besprekorno.Uz ss2 nisam dobio infrared kabl koji bi,valjda trebao da ide uz daljinski,pa jel treba da ga kupim?Koji program je najbolji za koriscenje,girder?Kako se podesava,koji su mi plug inovi potrebni za njega?Ako neko koristi taj daljinski bilo bi lepo ako bi mogao da napise neko detaljnije uputstvo,kako ,sta,gde,ili da barem da link gde ima neki tutorial.Hvala
 
zivim u svajcarskoj i nedavno sam kupio od jednog tipa dvb 500 digitalni reciver koji je vec programiran tako da sam samo prikljucio antenu (kablovsku) i sve sljaka.dali neko zna na koju foru se to radi posto sam ja laik?!
cudo mi je da na kutiji od recivera nepise marka nego samo model dvb 500 internet set top box
ajde ako neko zna nesto vise neka pomogne jer ovi dusmani nemaju srca nego samo lupaju po usima
U čemu je problem?
 
Pa ovako,nesto sam i sam skontao,valjda.Da li ima neko gml file za AltDvb?Bio bih mu jako zahvalan da mi posalje.
 
можеш натерати даљинац преко гирдера а и преко винлирка у алт двб
за гирдер и алт двб мој рад и винлирк са .цф такође за алт имаш и пар можда корисних информација на http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=107158
 

Prilozi

  • daljinac.rar
    2.9 KB · Pregleda: 98
  • winlirc-0.6.5.zip
    118.8 KB · Pregleda: 84
  • technisatcf.rar
    664 bajta · Pregleda: 87
Ja sam izgleda nesto debelo zeznuo_Ovako ide postupak:Instaliram girder,stavim u plugins onaj igor plugin,girder ga prepozna i ikonica u uglu pocne da treperi kada stiskam dugmad na daljinskom.Zatim ucitam .gml file.Onda sledi programiranje,npr.maximize mi je u AltDvb podeseno kao F5,sto znaci da u girderu pod tastatura podesim F5 i onda kliknem na learn event pa onda na taster koji hocu na daljincu i to je to.Ali kod mene posle toga daljinac ni da bekne,dzaba mi je sto stiskam to dugme,samo treperi ikonica od girdera u uglu ali ne reaguje program uopste.Da,zaboravio sam da kazem da pre learn event kliknem na jezicak target i tamo nadjem AltDvb kao aplikaciju,obelezim je i stisnem ok.Zasto sad ovo ne radi kod mene,gde gresim???
 
Poslednja izmena:
scouser ne stavljas da target bude altdvb nego pod Keyboard izaberes iz Special Key F5 i odes Apply i onda learn event i naucis daljinac i trebalo bi da tako radi.
 
...Ali kod mene posle toga daljinac ni da bekne,dzaba mi je sto stiskam to dugme,samo treperi ikonica od girdera u uglu ali ne reaguje program uopste...

mozda si instalirao onu novu verziju Igor plugin-a, pa ti je svaki taster na daljincu prepoznat kao isti code, otvori girder pa stiskaj na daljincu, vidi u statusu da li prikazuje iste kodove za razlicite dugmice na daljincu, kod mene je broj osam na daljincu prepoznat kao 3288, power dugme je 328C itd.
 
у guide је почетна страница упутства за прог двб али суштина је иста, значи отвориш почетну па на инетрнет, а у другом је једноставнији .pdf и тд.
а ако ти и даље не иде, пробај са winlircom у алту settings/(mause/keyboard/remote) чекирај winlirc затим укључиш winlirc и рестартујеш алт па одеш на исто место и /edit hotkeys&RC па наместиш које ти дугме одговара за који догађај, заборавих када укључиш winlirc учитај .cf koји сам закачио у мојој претходној поруци ако не реагује промени com.
поздрав.
 

Prilozi

  • UPUTSTVO ZA PROGRAMIRANJE DALJINSKOG UPRAVLJACA.zip
    407.6 KB · Pregleda: 549
  • guide.rar
    3.6 KB · Pregleda: 112
  • Girder_in_the_Real_World.rar
    463.6 KB · Pregleda: 283
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanje:
Instalirao sam drugaru ss2,stavio AltDvb i sve je radilo normalno 2 dana.Medjutim,nakon ta 2 dana,posle paljenja kompa,windows odjednom nije prepoznao drajvere za ss2,u device manager je vidi kao network controler ali od drajvera ni da bekne.Prelupam ja drajver i on je opet vidi,sve normalno i tako opet 2 dana.Jutros opet isto,nema drajvera,ubacim cd,instaliram drajver i ono radi.Sta mi stalno brise drajver?Sistem je svez,nema konekciju za internet , ni virusa,ss2 ne deli IRQ sa grafickom,ima kaspersky.Inace,modem mu nesto brljavi,izgleda da nije ispravan,da nema neke veze sa tim ili je sam windows u pitanju?Da,prebacio sam danas ss2 u drugi slot pa cemo videti.I izvadio sam modem.
p.s.jos nisam odradio girder,nesto dobro ne radim ali nema veze ionako imam logitech g7 mouse pa se snalazim nekako.Hvala svima na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je sistem vidi kao network controler znači da su dravjeri instalirani, da postoji neki problem on bi ga tu prijavio. Šta ti u stvari ne radi?
 
Nisi me dobro razumeo,uopste se ne pojavi da je ss2 prisutna,znaci ne pise ono technisat blalbla nego samo network kontroler pa onaj zuti upitnik.Znaci vidi da postoji hardwer ali nema drajvera,izbacuje stalno found new hardware wizard.

I kada tako pokrenem AltDvb,on mi prijavljuje skystar2 failed(0),kao da je nema.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisi spominjao žuti upitnik pa sam mislio da je s drajverima sve OK.
Što bi rekao moj ćale, stvar je jednostavna samo treba naći kvar i otkloniti ga. :)
Pošto kad istaliraš karticu ona radi, a prestane tek posle dva dana ja bi posumljao na neki program ili proces u računaru.
Ako koristiš firewall treba da omogućiš kartici prolaz.
Jesi li probao da umesto AltDvb-a koristiš ProgDvb.
Proba neke druge drajvere, mada moja kartica radi dobro i sa drajverima iz 2003.
 
Koristim kaspersky security i ja sam prvo posumnjao na njega,sad cu staviti samo antivirus pa cu videti.U svakom slucaju problem je softverske a ne hardverske prirode,to mi je bitno da znam,jel tako?
 
Evo, problem je izgleda resen,pravio ga je neki budjavi modem koji nije bio ispravan,otkad sam ga skinuo sve radi.
 
da je malo vratimo u život :D
lepi dani za fanove besplatnog gledanja sat programa ovih dana.:wave:
 
Nazad
Vrh Dno