Šta je novo?

Sky Star 2

ivke76 je napisao(la):
tps never out lol samo skini noviji aes key updater
I dalje tps ne radi...update naravno(2 god na sky star2:D..znam bre) lol...
 
Poslednja izmena:
DARK SIDE je napisao(la):
I dalje tps ne radi...update naravno(2 god na sky star2:D..znam bre) lol...
vplug 0.98 ;)
 
ja kako stavim novi vplug tako mi zapuca komp, tj moram da gasim mytheatre preko task manager-a.
 
_/Neo\_ je napisao(la):
ja kako stavim novi vplug tako mi zapuca komp, tj moram da gasim mytheatre preko task manager-a.
ima konflikt sa s2emu-om to je jedina zajebancija posto premiere otvara s2emu a tps vplug pa moras kada prebacujes kanale da aktiviras/deaktiviras ova dva plugin-a
 
Da ali kako da ga deaktiviram kad cim upalim mytheatre on jednostavno po task manageru zauzem 100% CPU i my theatre samo stoji?
 
_/Neo\_ je napisao(la):
Da ali kako da ga deaktiviram kad cim upalim mytheatre on jednostavno po task manageru zauzem 100% CPU i my theatre samo stoji?
hmmm nemam pojma sta je ja koristim progdvb i radi ponekad zahebava ali radi
 
@_/Neo\_ probaj da obrises fajl radegast.ini ako ne koristis cs. Zna da pravi neke probleme, mozda to resi tvoj problem
 
Hvala taj radegast.ini je resio problem. Iako neznam sta ti je taj cs (predposavaljam da to nekoristim), ali sad radi :)
 
Nego jedno pitanje koje me je oduvek (oktad ima premiere s`vremena na vreme) je kako da namestim odedjene programe da mi u MyTheatre-u radi EPG (znate ono kad mi dole pise sta trenutno ide i gde mogu da gledam pregled sta je sledece i kad pocinje)
 
puska je napisao(la):
@_/Neo\_ probaj da obrises fajl radegast.ini ako ne koristis cs. Zna da pravi neke probleme, mozda to resi tvoj problem
Epa svaka ti cast, pa ovakve odgovore obozavam.Evo mucio sam se 2 dana i vec hteo da skinem SS2. Bravo ti si car
 
@_/Neo\_ cs je Cardsharing nadam se da ti je sad jasnije :)
Sto se tice EPG, MyTheatre ne koristim zbog daljinca, jel si probao u nekom drugom programu ili RelictEPG kod mene to radi ok, doduse na Premiere Direkt
nema EPG-a.

@proki pa to i jeste osnovna namena foruma, zar ne?
 
Kakav vam je signal sa Amos-a?

Hvatate li MTV Adria, OBN i tome slicno? Kod mene je obicna ofset antena 1.25m valjda, sa twin ALPS konvertorom 0.5dB. Pomerao sam motorom antenu levo-desno bukvalno za po deseti deo stepena, pomerao je po vertikali, ali nista, od MTV-a ni traga. OBN recimo imam na nekih 20% signala u ALT DVB-u. Vidim da po stranim forumima i komsije Hrvati i Bosanci moraju malo da se pomuce nisanjenjem antene da bi sve radilo bezprekorno. Kakva su vasa iskustva?
 
mikele a gde se ti tacno nalazis, ja iz Negotina (Ist. Srbija) hvatam sve to i to sa signalom preko 40 % nesto i jace, neznam sad tacno ali mislim da ti ne valja putanja motora.
 
Izvinjavam se sto se nisam javio na vreme, nisam dobio obavestenje na mail da je neko postovao u ovom topic-u.
U Kraljevu sam, a to sto mi sada govoris znaci da kod mene nesto nije u redu jer verujem da si ti mozda i na malo nepovoljnijoj poziciji od moje a imas solidan prijem.
Mislim da je putanja motora vise-manje u redu jer sam, kada sam naciljao motorom poziciju levo-desno, probao da podizem antenu po vertikali gore-dole sigurno jedno 2 cm. Doduse, mislim da znam sta sam zeznuo: prosle godine sam sam ofarbao antenu (bila je zardjala dosta) i izgleda da sam tako znacajno smanjio refleksiju. Nisam nista primetio na signalima satelita koje inace hvatam (Hotbird i Astra) ali kada su ovi sa slabijim signalima u pitanju oborio sam izgleda prijem dosta.
Posto bi trebalo da antenu skorije preselim na drugo mesto, razmisljam da uzmem aluminijumsku i Diseqc motor. Posto konvertor izgleda nije "usko grlo" mozda ce to resiti problem.
 
e pa imam i ja jedno pitanje?

moze li se koristiti satelitski intrernet pomocu ove kartice ili je potreban neki poseban modem i kakva je procedura i da li je uopste pametno preci sa adsl na sat. Firma BITSYU ima prilicno povoljnu opnudu 1Mb/s flat za 3000din/mesecno , besplatno koriscenje modema i rutera?

Mozda sam sad se i nalupao gluposti,mozda postavljam glupa pitanja,ali stvarno oko ove oblasti pojma nemam i bilo bi lepo da mi neko bar u granicama svojih zivaca -pojasni
 
Neznam kako je kod vas, al ovde u SM je jedan mojortak imao taj net preko SS2 kartice, ali za njega je morao da se kači preko modema, pošto nemaš UL preko SS2 kartice, nego to mora da ide preko neke druge veze (modema).
 
SS2 kartica i jeste sat modem a sve ostalo je "slučajno".:D
 
e pa imam i ja jedno pitanje?

moze li se koristiti satelitski intrernet pomocu ove kartice ili je potreban neki poseban modem i kakva je procedura i da li je uopste pametno preci sa adsl na sat. Firma BITSYU ima prilicno povoljnu opnudu 1Mb/s flat za 3000din/mesecno , besplatno koriscenje modema i rutera?

Mozda sam sad se i nalupao gluposti,mozda postavljam glupa pitanja,ali stvarno oko ove oblasti pojma nemam i bilo bi lepo da mi neko bar u granicama svojih zivaca -pojasni


Sto se hardvera tice svakako DA a sto se tice upotrebne vrednosti takvog pristupa internetu, moje neko generalno misljenje je NE. U slucaju da ti je potreban ogroman download i da ti se to iz nekog komercijalnog razloga isplati - MOZDA. Upload odnosno potrazivanja sadrzaja idu preko vec postojece internet konekcije koju imas: dial-up (po meni neisplativo zbog telefonskog racuna koji ces nabiti i koji ce biti enormno veliki) ili svakako bolje, neke druge jeftine varijante flat pristupa internet-u malog protoka i simbolicne cene - recimo Wireless 64K flat (barem meni su ljudi iz firme koja bi mi uveli Wireless rekli da ce to moci).
Drugo pitanje je koji od provajdera sada obezbedjuje adekvatnu uslugu. Ranije je postojao Europe online koji je bankrotirao a imao je distributere kod nas, SATTRAKT cini mi se. Sta se u medjuvremenu desilo, ne znam. Spominje se tu i tamo SKydsl kod nas, prema kom sam jako sumnjicav, da ne gresim dusu, mozda je nesto krenulo na bolje ali kako inace stoje stvari sa internet provajderima u nas - sumnjam. Konkretno, sortirali su ranije usere po protoku, upozoravali i blokirali "heavy downloader-e" (inace jako rastegljiv pojam) a protok je varirao dosta u toku dana. Dakle, rekao bih nedovoljno pouzdano i za ono za sta je namenjen broadband internet (download) - neupotrebljivo. Takodje necu da komentarisem cene i podrsku korisnicima.
Potrazi po forumu malo, ima dosta topica slicne sadrzine.


Npr.

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=67966&highlight=skydsl

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=92333&highlight=skydsl
 
Poslednja izmena:
posle 3 meseca pauze eto ga opet, i to je samo kljuc izgleda menjan. nadam se da cemo dugo da zivimo sa tim paketom :)
 
da da ne poveruješ, posle svih priča na mnogim forumima o update eproma i sl. ja sam poverovao da će i d+ i premiere, biti dostupni tek kada izađe novi emulator kad ono svi su lepo zaradili sada može javno.
poz.
 
pa proslo je svetsko prvenstvo sigurno je bilo ljudi koji su se navukli na kanale i uzeli pretplate ili barem CS. Nego nije vazno samo da ovog puta bude barem godinu dana :D
 
dugo je i trajao :)
 
Da taman pomerih antenu na astru sinoc i odgledao fino multi prenos Lige sampiona a on jutros prestade da radi tako da veceras nista:(
Mada bi trebalo mozda vec do kraja dana da izadje novi kljuc
 
Nazad
Vrh Dno