Šta je novo?

Sky Star 2

tako je, i Sasha je u pravu :) ako se ipak neko odluci mora da udje hladne glave u sve to, jednostavno brisetete a da i ne pogledate, ja mozda ostavim 20%, a i posle mozda samo pola od toga bekapujem...

btw, gde onda ima Moteck SG-2100A da se pazari kod nas ?
 
Slazem se to za offline download. Zanimljivo, ali oduzima neverovatno mnogo vremena, ali i to je relativno, mozda neko voli da nema vremena :)

Pored te vrste ozbiljnog pristupa tome, sa pretplatom i doniranjem iste, kao sto je opisano, mozete i besplatno probati, cisto radi zanimacije i sa nekim jednostavnim nacinima, poput programa SkyNet.

Jednostavno zakacite se na transponder satelitskog internet provajdera i stize vam sve (ili bar veci deo toga) sto njih 400, 500 regularnih korisnika u tom trenutku skida. Postoji filter gde definisete koji i koliki fajlovi prolaze (.exe, .mpeg itd. i velicina od 1 do 5 MB na primer..). Zayebali ste se ako stavite .jpg, hiljade slicica xxx, strasno....

Gigabajti se pune brzo.. ali realno nista pametno ne moze na ovaj nacin da se dobije.

Moteck motor je bio u ZDE nekada, imala ga je i moja firma, ali sada mislim da nema nigde u Beogradu.

Ali opet da ponovim, mada ima suprotnih misljenja, ali ovo je iz iskustva montiranih stotina sat-sistema: DiSEqC motor :smash: Kombinacija DiSEqC pozicioner + motor 18" sa stapom nije mnogo skuplja, samo 15, 20 eura, a cinjenica da se integrisani motor napaja iz PCI slota, a odvojena varijanta ima sopstveni masivni trafo je dovoljna ..
 
Ne bih da pravim izlete onda ako je to tako.. ja sam misliop onako s vremena na vreme ako je moguce neki noviji film da skinem ali da ja narezujem i cuda da radim neka hvala i ovako nemam vremena za neke mnogo vaznije stvari...

Moze li se sta od filmova dobro gledati sa Sky Star? ono ne mora bas nesto najnovije ali neki poznati i sl. :)

I da sto se tice tog skidanja da uzima vremena, mislim da mi je lakse, da ako mi je do filma odem do preprodavca i to platim... :wave:
 
zacool je napisao(la):
Ne bih da pravim izlete onda ako je to tako.. ja sam misliop onako s vremena na vreme ako je moguce neki noviji film da skinem ali da ja narezujem i cuda da radim neka hvala i ovako nemam vremena za neke mnogo vaznije stvari...

Moze li se sta od filmova dobro gledati sa Sky Star? ono ne mora bas nesto najnovije ali neki poznati i sl. :)

I da sto se tice tog skidanja da uzima vremena, mislim da mi je lakse, da ako mi je do filma odem do preprodavca i to platim... :wave:

Uvek mozesh da pogledash neshto zanimljivo...Na Hot Birdu imas Multivision i
TPS paket koji emituju u glavnom filmove, tako da moze da se pogleda i
neshto novije.

Ako si ljubitelj erotike, onda imash na raspolaganju 24 sata dnevno
Spice platinum na Hot Birdu... :banana:
 
Sto se tice gledanja TV, kanali sa satelita se mogu podeliti na FTA (free to air) kanali koji se emituju slobodno, bez namere vlasnika da za njih naplacuju pretplatu i pretplatnicke pakete kanala namenjene razlicitim trzistima.

Naravno da sve sto je najzanimljivije nalazi se u kodiranim paketima. I ni jedan od paketa nije namenjen nasem trzistu, tako da cak i da hocete legalno, opet ne bilo legalno ni sa originalnom pretplatom ;)

E sada, mi se trudimo da dekodiramo te pakete, a oni da to onemoguce i tako stalno. Napomena da je dekodiranje sat TVa u kuci za sopstvene potrebe legalno po zakonima u EU. Dobro, nije legalno, nego je pravilnije reci nije ilegalno, tj. ne mogu vam nista.

Tako da se iz tog razloga ponuda filmskih kanala menja, nekada je mnogo toga, nekada ~onako, nekada lose.. nikada do sada nije se desilo da nista ne moze da se "alternativno" gleda, ali poenta je da tu nema nikakvih garancija, niti trajnih resenja.

Trenutno je ~onako, ima nesto, ali do pre neki mesec je biklo drasticno bolje dok su mogli da se gledaju SkyItaly i Digital+.

Sada su dostupni TPS paket sa filmskim i filmskim PPV kanalima, svi imaju izbor originalnog tona, TV Cabo paket sa Hispasata, ima dosta filmskih kanala (engleski sa portugalskim titlom), tu su FOX, FOX Life kanali, na koje su se ljudi navikli iz Sky paketa.. Deo C+ FR paketa, Polsat paket, AB sat paket, celodnevni Spice Platinum, bla, bla.. ne znam ima jos manje bitnih tvari koje mogu da se dekodiraju, ali to je to.

Tu je i 700, 800 FTA kanala (ako imate motor) koji su stalno dostupni, ali kod FTA kanala slabo ima filmova, ekskluzivnog sporta i slicno.

Poenta sa SkyStar je opet da je svo dekodiranje na softveru (za razliku od risivera, gde se stalno izdvaja za nove module, programatore..), pa ono sto kao bonus moze da se dekodira pored FTA (a moze uvek nesto) dobrodoslo je :)

Uh, ala sam ovo napisao, kao reklamu za SkyStar, krastavac :D

Dok sam pisao ovo fatza me pretekao, pa sada izgleda kao da sam ponovio isto, pa da objasnim :p
 
Poslednja izmena od urednika:
Instalirao sam ProgDVb, zadnju verziju i dosta je komplikovanija za pocetnike, jedva sam se snasao ali sam na kraju i nesto ukacio. Imam jedno pitanje, tanjir mi je okrenut na Astru, a u spisku ponudjenih satelita imam vise Astri, npr. Astra 1A, Astra 1B, 1C,1D, koja je prava? I kad skeniram kanale na nekom od ovih satelita dobijem sa leve strane neke kategorije:
Not Defined
Astra
Beta Digital
Canal Digitaal

U ovom zadnjem ima najvise zanimljivih kanala ali nece uopste da mi prikaze sliku, iako su zeleni (odnosno FTA) a crvene ionako nece. U cemu je stvar? Kako se deodiraju ovi crveni kanali? Uz pomoc koji programa i kako?

Lappy je napisao(la):
Pored te vrste ozbiljnog pristupa tome, sa pretplatom i doniranjem iste, kao sto je opisano, mozete i besplatno probati, cisto radi zanimacije i sa nekim jednostavnim nacinima, poput programa SkyNet.
Jel ovo znaci da bih negde mogao da vidim kako ide satelitski net za dzabe ili si mislio na nesto drugo?
 
Poslednja izmena od urednika:
Astra 1B, 1C, 1D je tvoja Astra (na 19.2E). Ti folderi su provajderi, a unutra su kanali.

E, pa na Astri skoro nista (mozda i bukvalno nista) ne moze trenutno da se dekodira. Bolje premesti antenu na HotBird, ako je bez motora.

Imas specijalizovane forume za sattv, mozda je bezveze da sada ovde mnogo davimo sa tim, ali recimo, imas softverski emulator (dekoder) i fajl sa kljucevima. Ima raznih emulatora, najpoznatiji je S2-emu. Kljucevi su Softcam.key

Jel ovo znaci da bih negde mogao da vidim kako ide satelitski net za dzabe ili si mislio na nesto drugo?

Nisam bas shvatio pitanje. Nema sta da vidis, instaliras MegaSkyNet i mozes da probas. Jeste za dzabe, ali ti nista ne kontrolises, disk se puni sa glupostima koje neki nemci, or whoever, skidaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Lappy je napisao(la):
Ali opet da ponovim, mada ima suprotnih misljenja, ali ovo je iz iskustva montiranih stotina sat-sistema: DiSEqC motor :smash: Kombinacija DiSEqC pozicioner + motor 18" sa stapom nije mnogo skuplja, samo 15, 20 eura, a cinjenica da se integrisani motor napaja iz PCI slota, a odvojena varijanta ima sopstveni masivni trafo je dovoljna ..

hvala, nisam znao da diseqc pozicioner moze da sluzi kao posrednik izmedju skystar i obicnog motora, znaci saljem diseqc kodove sa dvb-a u pozicioner i on zatim pomera obican akutator ? right ? :)

predpostavljam da su cene ovakve: motor 18" 30-35e, dis.pozicioner najjeftiniji ~70-80e, treba i polarmount za antenu 15e, sto mu dodje ~120e, razlika u ceni u odnosu na samo diseqc motor je ipak prilicna, a i nacin montiranja mu daje prednost takodje, moram priznati da mi je izbor prilicno tezak :(

evo jos jedno malo pitanje: razlika motora 12" i 18" je verovatno za onoliko koliko on moze da izvuce "teleskopski" deo, da li i velicina antene zavisi koji motor treba odabrati, recimo za 120-125cm al antenu? Ili je odabrir iskljucivo vezan za broj satelita tj. ugao zakretanja antene (max. polozaji)?

10x again :)
 
Kako da nadjem Hotbird? U odnosu na Astru na koju stranu, levo ili desno?
 
Poslednja izmena od urednika:
@gorang:

da, upravo tako, DiSEqC pozicioner prima samo komande iz racunara, a svojim naponom pomera motor sa stapom :) Nije bas takva razlika u ceni. Dobar DiSEqC pozicioner ima vec za 65, a motor 12" za 25eura. Da, tu ide i polarmount od 15.

Podesavanje, ako ne znas sta radis, jednako je komplikovano bez obzira na motor. Kod polarmounta postoje srafovi za zatezanje kojima mozes da korigujes eventualne netacnosti u vertikali nosaca antene (koje mora da postoji), dok kod DiSEqC motora to ne moze. Cev mora biti perfektno vertikalna da bi se ubola putanja.

Naravno lako ce se podesiti putanja od astre do hot birda i jos malo, zato sto tu nema sta ni da se podesava, ali da bi antena imala pravilnu putanju od expres AM22 na 53 istocno, do Hispasata na 30 zapadno, treba se dosta potruditi. Ili nekom ko zna dati da to odradi.

Da, 12 ili 18 inch (ili 24") se odnosi samo na to koliko izlazi taj teleskopski deo. Snaga motora je ista. U praksi to znaci koliki raspon ce moci da postigne, znaci koljiko na istok i na zapad.

Zavisi i od polarmounta, kako je on uradjen (ustvari, jedino od toga i zavisi, nema veze sa antenom, ona se samo zasrafu za polarmount), ali motor od 12" ako se lepo postavi moze da vrti od 40 istocno (ili cak 53) do 30 zapadno Hispasat, sa zakacenom 125cm antenom.
Motor 18", samo se malo lagodnije postavlja, posto ima dosta viska, ali se na kraju moraju podesiti mehanicki limiti, da se gasi na krajnjem zapadu, da ne bi iskrivio antenu ako je nabije na zid i slicno.
Motor 24" je nepotreban u svakom slucaju. Ja na anteni 205 cm imam motor 18", koji sam cak morao da limitiram, posto je raspon teleskopa prevelik.

@srdjan:

dobro, nasao si hot bird, tamo je sada zanimljivije. Imas TPS paket (ako nije, promeni audio stream na english kod filmskih kanala. desni klik na kanal -->channel property, gore desno audio stream, stavis english i OK), radi AB sat paket, POLSAT paket ( tu moras da saceks malo duze da se otvori, posto s2-emu ima autoupdate za polsat kljuceve, zato sto ih menjaju svaki drugi dan).

S2-emu je emulator koji ima podrsku za sve sisteme koji trenutno mogu da se dekodiraju. Capy, Yankse.. su to isto, nista novo ne bi dobio. S2-emu je najpopularniji, najbrze radi, pa da se ne bi komplikovalo, s2-emu i to je to. Za sada. Bilo je perioda kada su kreatori drugih emulatora, Capy na primer, bili azurniji od kreatora s2emu-a, kada su ubacili podrsku za SxyItaly daleko pre s2-emu-a, onda je bio potreban Capy..

A da bi sve to znao sta se desava, moras pratiti neki satelitski forum (mada se trenutno ne desava bas nista na tom polju..). Naravno i gomila stranih foruma.. ali te osnovne stvari mozes da vidis bilo gde.

:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:
Lappy je napisao(la):
@srdjan:

dobro, nasao si hot bird, tamo je sada zanimljivije. Imas TPS paket (ako nije, promeni audio stream na english kod filmskih kanala. desni klik na kanal -->channel property, gore desno audio stream, stavis english i OK), radi AB sat paket, POLSAT paket ( tu moras da saceks malo duze da se otvori, posto s2-emu ima autoupdate za polsat kljuceve, zato sto ih menjaju svaki drugi dan).
Meni TPS paket ima samo jedan kanal ESPN Classic SPORT i to skremblovan i ne moze da mi otvori. Sto ne moze da mi otvori kad je Viaccess? Pise nesto No ident in Softcam! Koliko znam ovaj Viaccess bi trebalo da otvara. Jel ti imas nesto vise, i ako imas, zasto. Sta je razlog da i ja to nemam?

Koliko se ceka da otvori Polsat programe, otprilike? Meni kad odem na neki takav kanal pa odem na opciju Plugins pa izaberem S2-emu i opciju info, dobijem Auto updating i dole se vrte neke sifre neko vreme pa kad stane napise wrong key i posle toga opet ukrug pa opet wrong key... Sta je ovo?

I jos nesto, sto nece da mi otvori pojedine kanale koji su zeleni, znaci nisu zasticeni i to dosta njih? Da nije sto sam ostavio stari lnb i stari kabal?

Sad sam uspeo malo da zarotiram tanjir i da vidim konvertor. Ovako pise:
CAMBRIDGE
INDUSTRIES
N.F. 0.9dB
UNIVERZAL III AE50
LO 9.75/10.60 GHZ
i serijski broj ali to nije bitno
a kabal je BIOKAL S.A SAT 6.4 COAXIAL CABLE 75 OHM (tako pise na njemu)
E sad razjasnite mi ovo i kakvo je i da li treba da se menja???
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima da se kupi nova za oko 70 eura ali sta mislite valja li uzimati polovnu koja se moze naci za negde oko 40 eura imao sam vec ponudu,ili je bolje ipak uzeti je novu?
 
@delija_sever031
Ako je ispravna vredi uzeti i polovnu.Sve zavisi sa koliko novca raspolažeš.Imao sam prilike videti u radu razne revizije SS2 kartica(2.6b,2.6c,2.6d...) i nisam baš primetio neku dramatičnu razliku.Navodno se od 2.6c manje greju pri radu od starijih ali ni to nije ništa posebno.Svakako bih ti preporučio da dodaš jednu osmicu da izvlači vazduh iz kućišta.
Koliko sam,za ovih 15-16 meseci koliko imam SS2,primetio najvažnije za pravilan rad SS2 je da NE deli IRQ sa grafičkom karticom(ili sa TV karticom ako je imaš).Znači posle instalacije drajvera za SS2 proveri IRQ i ako deli resurse sa grafičkom karticom(ili TV karticom) deinstaliraj drajvere i prebaci SS2 u neki drugi PCI slot.Dodatni trud se isplati jer nema silnih restarta,kočenja slike i sl.
Pozdrav
 
Imam jedno malo pitanjce, kako da mi daljinski sto ide uz ss2 reaguje u Progdvb??? Za sada radi samo u DVBVieweru. Pretpostavljam da treba neki plugin da se instalira? Help...

Za Deliju: IRQ-ove mozes da proveris Control Panel --> System --> Hardware --> Device Manager --> View --> Resources by type --> Interrupt request (IRQ)

i tu vidis sta te zanima....
 
Poslednja izmena od urednika:
:) evo slucajnosti, bas sam popio nesto blizu karton i to bas MB piva :bottle:

hvala na jos jednom kartonu :)

TS35 daljinski preko win lirc-a kontrolise DVBViewer, a ProgDVB moze da se kontrolise pomocu Win Lirc-a, Girdera ili bilo kog (ja znam za ova dva) programa za tu namenu.

Znaci nista tu nije hardverski definisano, taj daljinski moze da se isprogramira za bilo sta, da pomera mis ili bilo sta drugo..

Evo uploadovao sam ti na moj server (dobro.. Veratov, ali na moj sajt :) ) sve sto je potrebno za kontrolu ProgDVB-a Girderom. Procitaj prvo .txt fajlove, pa .pdf i odradi kako pise i ne bi trebalo da ima problema.

Napravili smo to da lici na satelitski risiver, kontrola je preko on-screen menija i uglavnom lepo radi..

Kada malo shvatis Girder, posle mozes dodavati nove komande za nesto drugo (Power DVD, media player.. bilo sta). Mozes za to da jkoristis bilo koji daljinski, od nekog starog TV-a, neki univerzalni ili slobodne komande sa TS35.


Evo link : www.skystar2info.com/download/TS35 daljinski_Girder.rar


:type: pozdrav
 
Pa da mu j...m majku. Nece. Girder mi prima, odnosno pokazuje kad stisnem neki taster, ali Progdvb ni da bekne. Koristim najnoviju verziju Progdvb, pa mozda oni .ini fajlovi treba u neki folder da se kopiraju??? Samo mi radi dugme EXT na daljinskom i to mi ugasi racunar... Ima li jos koji savet?
 
Pa, mozda cu izgledati malo poremeceno sto tako brzo odgovaram :zgran: , kao da sam stalno na internetu :eyebrows: ali i jesam :d , ovih dana sam nesto malo bolestan, pa stalno sam tu.

Predpostavljam da si kopirao progDVB.ini, controls.ini i osd.ini u root ProgDVB-a? Probaj jos jednom. A moguce i da je novija verzija ProgDVB-a problem, ja sam se zadrzao kod 4.45.4, poslednja koja je lepo radila, a posle jos ni jedna bitna izmena nije bila. A inace taj lik izbacuje novu verziju, pa skoro svake dve nedelje..

Ocigledno je da sve radi, cim prima komande, samo nesto sa tim .ini fajlovima ne radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ok, skinucu tu raniju pa cu probati... Nego nastavljamo dalje. Hteo bih da uvedem satelitski internet. Znam da je najskuplji, ali kod mene u gradu nema kablovske, nema adsl, ni isdn ne mogu da dobijem, tako da bih voleo da pokusam sa satelitom! Pregledao sam ostale teme o tome i sve su od prosle godine i starije, interesuje me sad konkretno kakva je situacija, kod koga se pretplatiti, sta mi treba od programa. Koristio bih ga za surfovanje i povremeni download programcica, offline download me ne interesuje...
 
Ovako da li je velika razlika ako bih uzeo LNB od 0.5 i onog od 0.3 i jel se propusta mnogo sa drugih satelita pa da uzmem dual lnb mada mislim da je hotbird sto se izbora kanal tice ok?
 
@delija_sever031
Mislim da ti nije toliko važno da li je LNB 0.5 ili 0.3 ako ćeš ga usmeriti na Astru ili HotBird jer oni imaju jak signal(0.3 bi bio gotovo neophodan na motorizovanom sistemu
za hvatanje nekih egzotičnijih satelita).
Ako se odlučiš za dualLNB ne zaboravi da ti treba i DiseqC (2 na 1)razdelnik koji omogućava da od antene do PC-a ide jedan kabel i da se prebacivanje sa kanala sa npr.Astre na kanal sa npr. HB-a obavlja softverski (uprošćeno objašnjenje).DiseqC 2 na 1 košta oko 20-tak € i drugi LNB je 10-20 € što je još malo pa pola cene nekog jeftinijeg motora(postoje i razdelnici 4 na 1 ali tek oni su neisplativi).Znači ako imaš para idi odmah na nabavku motorizovanog sistema;ako trenutno nemaš dovoljno para a biće ih u neko dogledno vreme kupi samo jedan LNB recimo 0.3,a ako ne misliš više investirati u sat sistem uzmi dual LNB 0.6+ DiseqC switch(Astra + HB).Ja imam dual LNB i zadovoljan sam izborom kanala jer uvek ima nešto interesantno ili na jednom ili na drugom satelitu;naravno da bih više voleo da imam motorizovan sistem ali mi se sada ne isplati da kompletno rekonstruišem sistem jer će mi ostati viška delova koji su nekada skupo plaćeni.
 
ok samo sta bi mi ti preporucio trenutno za fiksni sistem ne gledajuci da li cu ubuduce nesto kupovati jel ima velike razlike ako uzmem onaj od 0.3 i onaj 0.5
 
Pa rekao sam ti da nije toliko bitno ako su u pitanju Astra ili HB.Ja imam 0.6 i slika je odlična.
 
Da dodam da to 0.5, 0.3, nekada nista ni ne govori. Znaci nesto samo ako se radi o bar donekle renomiranim proizvodjacima.
Probao sam neke o.4 i o.3 konvertore koji su radili gore nego neki 0.6. Konkretno, ako si iz Beograda, jedini 0.3 koji trenutno moze da se kupi, a da pri tom i pravi neku razliku je DigitalGold 0.3 dB.
Ali kao sto predhodnik rece, nista ti to ne znaci za fiksni sistem. I da, ako ne znas, kod digitalnih kanala nema lose slike. Ili je signal dovoljan i sve je savrseno, ili nije i imas crn ekran.

@srdjan
satelitski internet. sve se to lako podesava, upload ide kao sto ide i do sada, a za download sa satelita unesu se parametri za proxy i to je to uglavnom. Kod nekih provajdera ide i neki softver, ali to je sve na njima da ti osposobe.

Ne mogu nista nego da ti dam par adresa provajdera koji imaju zastupnike kod nas, pa sam odaberi, posto ima raznih paketa, cena..

www.astrasat.net

www.intercom035.com/planetsky

www.satspeed.co.yu

www.sattrakt.co.yu
 
Za sada planiram da uzmem fiksni komplet.Posto sam iz unutrasnjosti a u BG-u je jeftinije porucicu pouzecem karticu i LNB,a antenu i kablove cu uzeti ovde.Nego za LNB pitam posto imaju u ponudi tri koji da uzmem.Znaci ovde su pominjane neke buduce nadogradnje pa sta je zbog toga bolje da uzmem i tako to znaci za sada me interesuje ovaj najjeftiniji fiksni sistem koji bih postavio na HB.Imaju tri LNB-a:0.6db Kopernikus,0.5 Sharp i 0.3 Digital Gold.Ja sam bio za to da uzmem ovaj od 0.3 ali posto kazete da je na HB-u signal dovoljno jak i da je nepotrebno sad sam u dilemi.Posto sam sad rekao da je fiksni komplet u pitanju koji mi je od ovih najbolji bez obzira na cenu
 
Pa ako nije velika razlika u ceni onda uzmi Digital Gold... Ako jeste onda Sharp. Ko zna mozda u buducnosti budes kupio motor, pa je bolje da ides na kvalitetniju varijantu!
 
Niko od vas ovde koje mislite da se bavite amaterski Sattv-om nema potrebe za LNB
sa faktorom suma manjeg od 0.5 dB bilo da je fixni,dual feed ili motorizovani sistem.
Pogotovo ako se zna da kod nas jedini 0.3 dB konvertor koji moze da se nadje na
slobodnoj prodaji je Digital Gold ili Lazer kako se noviji model zove,koji se ponasa u principu kao jedan obican 0.5dB LNB na osnovnom delu spektra.A samo u pojedinim visim delovima daje nizi sumski faktor.Naravno u tom delu i nema mnogo popularnih
kanala.Ako dodamo tu i najavu za lansiranje novih jacih satelita u 2005 i 2006 od strane SES-a i EUTELSAT-a, to su kompanije koje poseduju satelite Astra i Hotbird.
Novi Astra 1KR treba vec sledecih meseca da bude lansiran.Za one koji misle da hvataju THOR mada vise nije tako interesantno,mnogo efektivnije je da nabave
veliki Alu tanijr od 1.60m kako bi hvatali ceo opseg frekvencija bez problema.Pravi
0.3 dB LNB tu pomaze ali ne mnogo,veci tanjir sa dobrim gain-om ima daleko veci ucinak.

Za one koje se dvoume da li da kupe SS2 karticu ili ne,imam da im kazem da je krenuo
TPS foot koji ce prenositi sve utakmice Kup Uefe i Premier League i sve bitnije derbije.
Naravno, kanal je dostupan piratskim putem preko Hotbird-a.Takodje 29.9.2005 startuje novi FTA filmski kanal iz Hollywood na Astri......
 
Poslednja izmena od urednika:
Tacno sve sto si rekao :) Kod nas ima jedino Digital Gold 0.3Db. Ja sam istestirao sve sto je kod nas moglo da se kupi, a i sto nema ovde da se nabavi.
Invacom 0.3 je ubedljivo najbolji, ali ga nema.

Ovaj DigitalGold nije mnogo skuplji od nekog "normalnog" ali ipak pravi razliku vrednu razlike u novcu. Na primer dok su radili Kiosk kanali na Thoru uz 1.25m antenu. Znaci, oblaci, ovo, ono.. sa tim konvertorom je primetno bolji signal bio.

Naravno da bi prosao ceo Thor ili tako nesto slabo, nista ne bi znacio ni 0.01 konvertor, jedino velika antena (tako ja stavio 205 cm i za par meseci puk'o conax :D ).

Ali da, generalno, ako uzimate tu opremu, ne morate mnogo da se bavite tim 0.5, 0.3 .. nije to procesor ili memorija.. to je samo jedan u nizu faktora, pored: kabla, antene, kako je podesena antena, konektori, osetljivost kartice/risivera..

Long live TPS ! (njih kao da je bas briga sto ih 5 godina gledamo za Dz :smoke: )
 
Imam jedno pitanje za vas, da li ste mozda pokusavali da uhvatite Astru 2D, odnosno BBC 1,2,3,4. Ono sto sam ja nasao je da je potrebna antena od 3m da bi se isti uhvatio. Interesuje me da li je neko probao i sa kojom antenom?
 
Nema to sanse iz Srbije. Bar ne sa necim realnim, mozda sa nekim teoretskim antenama koje ne postoje..

Imam 205cm aluminijumsku ofset antenu i Invacom 0.3 konvertor, naravno savrseno podeseno i ne registruje uopste te transpondere. Da bi se signal pojavio i jos da bi bio dovoljno stabilan.. ne znam kolika bi trebala antena.

Recimo sa tim sistemom uvek sam imao sve sa Siriusa i Thora, one slabe signale sa Thora2, Canal+ i to, uvek i po kisi i snegu itd.

Probao sam jednom da uhvatim to sa 3m parabolom, onom mrezastom (sa rupicama), ako si ih nekada video. Konvertor bas nije bio neki vrhunski, ali nije bio ni los i nista opet nije bilo.

Shteta, to je jedino FTA sto valja sa Astre2, ali predpostavljam da su namerno na slabim transponderima.

:whip:
 
Nazad
Vrh Dno