Šta je novo?

Sky Star 2

progdvb vr i radi sa svim kodecima ali slika je malo losija.
 
mislio sam sa progdvb vr a i sa vmr slika ima horizontalne linije pri brzim pokretima.
 
ja sam uspeo sve da namestim sa Elecard_mc decoderom i vmr9 slika jeste malo losija (izlaze linijice pri pokretima ali nije strasno - nevidi se na tv autu) medjutim imam neke male kvadratice u gornjem desnom cosku ekrana pokrenuo sam logopach medjutim jos uvek su tu...
elecard decoder pack sam skinuo sa www.elecard.com

i napravio sam gml fajl za tts35ai daljinac sve radi ko bombona pa ako nekom treba neka kaze
 
Poslednja izmena od urednika:
Arandjelovcanin je napisao(la):
i napravio sam gml fajl za tts35ai daljinac sve radi ko bombona pa ako nekom treba neka kaze
пошаљи мени, адресу имаш.
акп хоћеш мало бољу слику скини алт-двб 2.1 исто је тако једноставан за инсталацију а има и упутсво на овом форуму.
 
Poslednja izmena:
Evo vam i "moj" gml za "original" skystar2 TS35 daljinac, pa ako se nekom svidi, neka nastavi da ga dalje podesava i popravlja, ideja je da u jednom gml fajlu budu podesavanja za vise programa...

Konkretno, ja koristim girder 3.3.1b, ne koristim igor plugin, nego winlirc2girder plugin, od ostalih girder pluginova bitan je samo jos sendmessage. Prvo negde kopirate winlirc server, podesite comport i ovaj .cf fajl za TS35 i proverite da li svetluca, a zatim u girderu podesite winlirc2girder plugin, treba samo putanja do ovog winlirca, a mozete smanjiti i Delay2 na nula, ili neku malu vrednost. Sada bi trebalo da u systray-u svetlucaju i girder i winlirc ikonice :)

Koja je filozofija u .gml fajlu: pa da se pritiskom na POWER proverava da li je neki od startovanih, predhodno definisanih programa, u fokusu tj. u prvom planu - ako jeste iskljucuje se grana gde su default komande, i aktivira ona u kojoj su podesavanja za taj program. U default komandama su "windows explorer" komande, kursori, max., min., tab, pgup/down, kao i startovanje zeljenih programa, definisano na brojevima od 1-9, na nuli je winexplorer za fajlove. Recimo klikom na 1, pokrece se ProgDVB, nakon njegovog startovanja treba kliknuti POWER i girder ce ugasiti Default komande, a ukljucice one iz grane #1, tu se definise ono najbitnije za ProgDVB koliko je moguce na ovom siromasnom daljincu. Primeticete neke komande koje su iste u svakoj grani, na dugmetu EXT se svugde nalazi kombinacija Alt-F4, na gudmetu A/B je rotiranje taskova, POWER je vec objasnjeni test fokusa, TV/RADIO je za stavljanje Start-SystemTray linije u fokus (dodatnim klikom na POWER aktivira se Default grana, pa da mozete da uradite nesto u pozadini, ili startujete drugi program)... itd... itd... nije savrseno, ali bitna je filozofija, mozda neko uspe da od ovoga napravi nesto savrseno :)

konkretno u ovom primeru su razni gml fajlovi nadjeni na mrezi, i upakovani u jedan, negde je nesto iskljucivano od komandi jer nije bilo mesta ili je mene mrzelo da bas sve uklopim (i tako sam opet sve zaboravio sta je gde), negde je nesto dodavano, trebace vam vremena da se snadjete, ili krenite ispocetka :) ... od 1-9 su respektivno programi: ProgDVB, MyTheatre, AltDVB, ViPlay, MPClassic, PowerDVD, WinAMP, DScaler, CrisTV

ako bude radilo bar nekom, bice mi drago :)
 

Prilozi

  • girder.rar
    60.1 KB · Pregleda: 186
da li moze da se desi da se kartica zakljuca menjanjem skynet.sys fajla?

ako se i zakljuca da li je moguce ponovo je otkljucati i kako?
 
Vidim da se ovde govori o nekoj ....
Otkljucavanju kartice

Otkud ja znam dali je moja kartica otkljucana ili nije? :trust:
Cemu to uopste sluzi? :trust:
 
Posto planiram da kupim skystar 2 , recite mi jel hvatate kanale sa nba prenosima one americke ? Recimo tnt,espn ili mozda cak nba tv ?
 
nba tv mozes da gledas samo na turksatu ali imas prenose utakmica na c + deporte kanalima!!!
 
2,6D se manje greje od 2,6C.Nekima se desavalo da im se 2,6C i pregreje i rikne.mislim da se sada u prodaji mogu samo naci 2,6D
 
U ovom paketu meni jedino valja Cartoon Network i Polsat sport i Polsat Sport Extra koji prenose nemacku ligu.To su 2 kanala na kojima je zasada jedino na Hotbirdu preko ss2 moguce pratiti Bundesligu

Jedno pitanje.Imam 4.22 drajvere jel se dobija nesto ukoliko bih ubacio neke nove?

Ma sve to lepo odradis pomocu tabela u excel-u za jedno popodne uz kaficu ili neki sokic.Samo ti treba malo mastovitosti i znanja iz excel-a.Ja vec par godina vodim kompletne finansije sto se tice izdataka za reziju i licna primanja.
Jedino mi je "smor" da vodim svakodnevne troskove,ali moze se i to ako te ne mrzi da unosis svakodnevne podatke o tome.Pozdrav.

P.S.
Svojevremeno je na nekim od foruma bio neki domaci program za vodjenje
finansija,ali ne mogu da se setim kako se zove.Probaj da potrazis na www.pctv.co.yu u okviru sekcije download ili na www.bgdcafe.com isto sekcija download - domaci programi. Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako mislis na otvaranje novih kanala,odgovor je ne. :d

Ukoliko mislis na poboljsanje pracenja postojecih,moze biti ali nemora da znaci (ala sam ovo odvalio :bottle: ),nesalim se sve zavisi od slucaja do slucaja,nekome pomogne menjanje drajvera a nekome ne. Najboljshe bi bilo da malo konkretnije postavis pitanje
 
Nemoj da se ljutish,ali ti opet nepotavi pitanje(mislim konkretno pitanje).Brzina rada mu dodje malo siri pojam,ako mislis na prebacivanja sa kanala na kanal moras reci koliko dugo cekas da se otvori sledeci,ili je u pitanju kocenje kanala koje vec gledas ili ili ili....
U svakom slucaju reci konkretno sta se deshava,ovako ti niko nemoze dati odgovor
 
ne desava se nista konkretno ali recimo da li se primecuje ista novo sa novim drajverima,meni se recimo sporo pali Progdvb da li se mozda moze to ubrzati novim drajverima kao i brzina prebacivanja kanala?
I naravno ne ljutim se:)
 
@delija_sever031 ja bih ti preporucio da probas ALT-DVB 2.1 iznenadices se koliko brze radi od ProgDVB-a
 
Ne znam,navikao sam na progdvb a i kazu svi da je progdvb najbolji ali ajde da ga pogledam pa cu javiti
 
Da ne otvaram novi thread.
Kako da najlakse uhvatim Hispu ??
Dosad sam koristio Astra+HB, mada mi se izgleda pomerio konvertor za Astru, pa je skoro nisam gledao...
 
Samo napomena da to sto sa nekim rajverima pokazivac signala pokazuje vece, a sa nekim manje vrednosti, to ne znaci da je signal zaista i jaci :trust:
Potpuno je isti.
 
e ljudi davno bese kada sam imao ovu kartu i kada je picio download, zanima me jel moze i dalje da se skida nesto preko satelita i kako to sad ide ako moze jel je idalje ono sta skidaju svi skidas i ti plus sto mozes i da narucis jos neto ili ima nekih limita u GB, cime se skida ako moze i sve bitno za download. Hvala unapred
 
osim sto ti je toplo oko srca kad pogledas signal bar... :)

meni kad izmerim napon iz kartice ka lnb-u je jaci sa 4.28 driverima nego sa 4.30 bem li ga ali je tako...
 
Poslednja izmena od urednika:
znaci ipak se nista ne dobija.A koji drajveri pokazuju pravi signal ovi novi ili stari?
 
Nazad
Vrh Dno