Šta je novo?

Sky Star 2

Zato sto ima vise BBC prime frekvencija na HB-u.Cini mi se da ih ja imam 2 ili 3.
Onaj sa teletextom je na frekvenciji 11130 Vertikalno 3/4 5632
 
castor je napisao(la):
Merline druže, telefon u čitavoj priči je najmanje bitna stvar. Bitno mi je rješavanje ovog mnogo većeg problema sa receiver-ima i televizorima. :d
Sad ti je bar jasno šta može a šta ne. :D
 
jedno pitanje u vezi razlika izmedju sky star kartice i klasicnog digitalnog risivera....znaci interesuje me da li uopste ima nekih razlika i da li neki ima neke prednosti u odnosu na drugog i naravno nedostaci....da li je mozda lakse otkljucavati kanale sa sky star karticom sobzirom da je u racunaru i sl....
nisam bas najbolje upucen u sve ali sobzirom da radim sa racunarima brzo cu ukapirati :)
 
Ako je pitanje šta je bolje SS2 ili risiver, teško da možeš dobiti jednostavan odgovor. Neko se bolje snalazi sa risiverom a neko sa kompjuterom. S druge strane ima i raznih risivera sa raznim cenama. Što se tiče kvaliteta slike, opet zavisi od mnogo čega.
Prednosti SS2 kartice je u ceni. Za pare koliko ona košta nećeš kupiti risiver.
 
pitanje je sta moze vis da ponudi....neki prosjecan risiver ili ss2?
 
SS2......
Dekodiranje kanala ide softverski i svakako ces vise kanala moci da pratis sa Sky star 2 karticom
 
e to je nesto sto me najvise interesovalo...
e sad da li je neko probao da sve to preko tv-outa na grafickoj poveze sa tv-om i ako jeste kakva je slika....jer mozda nebih uvijek sjedio ispred racunara :)
 
Jesam ja.ATI Radeon 9250 graficku i slika je odlicna.Kao i na zemaljskim kanalima, znaci sto se tice slike nema nikakve razlike ko se kvaliteta tice
 
ok...onda ako budem uzimao to ce biti ss2....
e sad da ne dosadjujem vise...ima te li neki link sa vise informacija o kartici...pratecem software-u i sl....eto da se zanimam malo :)
 
Ima mnogo specijalizovanih sattv foruma, stranih i domacih..

Imas i sajt iz mog profila, bas za totalne pocetnike, ono, evo to je to i tako radi... mada je to sve reklamnog karaktera, pa ipak ne uzimaj kao objektivno :)

Evo par domacih foruma: www.elitesecurity.org (uclanis se i sve to, pa forum Digitalna satelitska televizija/PC DVB kartice - forum samo o ss2

www.balcansat.com ,noviji domaci forum o sattv, vecinom su ss2 korisnici.

www.satelitskiforum.net , hrvatski odlican sattv forum

www.dvbn.happysat.org , primer jednog velikog stranog foruma o DVB karticama.

:wave:
 
Van Gogh je napisao(la):
pitanje je sta moze vis da ponudi....neki prosjecan risiver ili ss2?

Taj komfor koji dobijaš sa SS2 jedino može zameniti Dreambox resiver a on košta daleko iznad SS2, nedostaci SS2 su to što Cam emulatori i ključevi za nove sisteme obično kaskaju oko mesec dana za klasičnim resiverima (što je u SAT svetu dugo), i što si vezan za komp.

Tako da ako nemaš para za neki Dreambox uzmi SS2.
 
delija_sever031 je napisao(la):
Jesam ja.ATI Radeon 9250 graficku i slika je odlicna.Kao i na zemaljskim kanalima, znaci sto se tice slike nema nikakve razlike ko se kvaliteta tice

Ima itekako razlike posto nemos se uporedi slika sa SS2
i kablovske. Koliko god zasrao sa grafovima, drajverima, kodecima....
nema sanse da dobijes losiju sliku od kablovske :)
-Solim
 
Mozda je covek zakacen direktno na RTS :D
Neka me neko ispravi ako gresim, ali meni se cini da nijedan zemaljski program ne ide u mpg 720x576.:)
 
ma..... jedno pitanje me muci. kako da raspakujem .bin i .cue
probao sam sa nerom , alkoholom 120, ali neznam proces
moze li mi neko dati uputstva.
 
pop69 je napisao(la):
moze li mi neko dati uputstva.

*bin file je zapakovani image, spreman za snimanje na CD ili DVD, možeš ga ili raspakovati (Iso Buster, WinISO) i instalirati, ili snimiti na CD pa instalirati (Nero -> Recorder -> Burn Image).
 
E ljudi pomagajte necu vam nista...
Problem je sledeci kad otvorim neki program u progdvb-u neposredno pre pojavljivanja slike izadje greska "error file not founded elecard_mpeg2_video_decoder" lepo sam ga pecnuo ono nece opet a kad unesem pach u registar pukne mi prog dvb i slika secka ton isto nemoze da se gleda i onda samo nov sistem pomaze (OS) sta da radim daljinski mi je beskoristan ovako jer moram da kliknem ok kad god promenim program da bih imao sliku...

Hvala unapred
 
Pa očigledno je problem elecard ili ga ponovo instaliraj ili ponovo instaliraj ProgDVB.
 
@Arandjelovcanin > Za pocetak, dobrodosao na forum! :wave:
Pa nisi lepo registrovao Elecard pri instalaciji Prog-a...ali on je i ovako djubre i nece ti trebati ni za sta (osim za neke feed-ove, ali to je vec druga prica...), i ima tu mnogo boljih MPEG2 dekodera (primer: nvidia, cyberlink...). Za pocetak, u Prog-u - Setings -> Audio and Video -> DirectShow - podesi sve tri opcije na "PRAZNO" (znaci i TV i TV w/AC3 i Radio), a u donjem delu ostavi "Video Renderer"...tako ce ti koristiti dekodere koji su ti default na sistemu (sto i INACE uradi nakon sto ti kliknes na "ok") ali nece ti prijavljivati onu gresku "error, file not bla bla...", pa ako i dalje imas problema, vici....
 
Poslednja izmena:
e covece ubio sam se i ako mi verujes skinuo si mi teret sa ledja hvala ti puno "daki77"
Sve sam bre probao jos me malo buni jedna stvarcica u audio setings-u. main volume control i picture adjustment mi uopste nisu aktivni ima li to neke veze uopste sa mozgom? i jos jednom hvala imas pivo ili bar muzicku zelju
 
pa i nema neke veze sa mozgom, valda bi trebali da rade sa nekim drugim kodecima ili u progdvb vr. podesava se na drugom mestu proceprkaj imas obilnu literaturu svuda.file properties izaberes dvoklikom filter koji trenutno radi i ako ima mogucnost podesavanja podesis.i ja sam svasta pitao ali imas zaista sve vec po milion puta napisano.
 
malo secka svremena na vreme ali radi u principu ako moze bolje sto da ne

jedini nacin da mi ne izbacuje neki shugavi error je ovako...
 
Poslednja izmena od urednika:
svaka cast, samo mene jos uvek muci sto mi slika malo secka zla li neko moze li se gledati animal planet

sada je 7:30 min celu noc sam za kompom be*m ti i error i cuda uhhh pomagajte ljudi sky star 2 ver 2.6D drv 4.30 i ProgDVB4.71.2Full ili erorr ili secka pomagajte sta da radim

I kad registrujem filtere dad i secka i pisti pa zaglavi neznam vise sta da radim
 
Poslednja izmena od urednika:
Da nemas mozda neki HT procesor? Ako imas u options u ProgDVB-u chekiraj "Use only first CPU" :whip:
 
Poslednja izmena od urednika:
@Arandjelovcanin>

Lappy je napisao(la):
Da nemas mozda neki HT procesor? Ako imas u options u ProgDVB-u chekiraj "Use only first CPU" :whip:
...sem ovoga, ako imas HT procesor, disable-uj HT u bios-u!

P.S.: KAKO "secka"?! Koliko cesto...na kojim kanalima (svim mozda?) A FTA? Jel' samo secne slika na nekoliko sekundi, ili je to "non-stop"?! Jel' ti se pojavljuju one kockice, ondnosno jel' "kockicha" i istovremeno brljavi sa zvukom, ili nije ovako "strasno"?!

P.P.S.: Sta imas od emulatora? Vplug i Yankse nemoj da "mesas" sa drugima...odnosno "odstrani" ih! U svakom slucaju, koji god da koristis, koristi SAMO njega!
 
Poslednja izmena:
imam v-plugin yanksee i s2 emu a procesor je amd 2000+ athlon danas sam stavio drugi procesor 1800+ i isto se desava ploca je a7v8x izvorna (ne X serija) kako se tacno zove opcija u biosu.
Sto se tice problema kad registrujem mpeg 2 decoder sve pobrljavi na svim kanalima i zvuk i slika...kad od registrujem radi ali iskace error

a kad stavim samo direct show opciju secka pomalo i nije bas za gledanje...

stavio sam i stariju verziju drv-a za sky star ali nista...

da umalo da zaboravim kad ukljucim cyberlink decoder sve radi ok ali nece da mi otvara neke programe - one za edukativne svrhe (reality tv, discovery, national geog...) i ne samo to kad kliknem na njih pukne progdvb zaglavi se skroz i neodgovara

mozda i namestim ja ovo nekad ??? :)
 
Nazad
Vrh Dno