Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

E tako, resena i tastatura, lepo sam rekao da ce morati resiti. Saljem je u ponedeljak dobijam novu.
 
@GoranM
Ja ne kupujem kod njih ali za to imam drugi razlog jer o njima znam malo vise nego ti. Ja samo pitam da li vi mislite da moze bilo koja firma da opstane, a da idu u minus tek tako kad im vrati neko robu jer mu se ne svidja? Moze ali ne na nasem trzistu i pomirite se sa tim. Taj ko ti je upakovao tastaturu za slanje mozda nije ni imao pojma da je koriscena tastatura, on prosledio magacinu treba mu to i to, oni mu doneli i on ti je tako poslao. Mozda su i pogresili, ortaku je u jednoj firmi prodata graficka vidno koriscena i pritom je brljavila. Ispostavilo se da im je distributer tako i poslao kartu, jer je neko zeznuo u magacinu i reklamaciju poslao misleci da je nova karta. Nije pretio ciglama po forumima pre nego sto je otisao i pitao sta se desilo. Resio je sve bez problema.

@Fragile
Previse karikiras, a o nasem trzistu znas koliko i ja o baletu. Jedno je koriscena stvar, drugo je stvar koja je otvorena, probana i vracena. Ja sam mu naveo to da mozda i nije vredno cimanja ako tastatura ima samo tragove da je otvarana. Ako se vidi da je bas akana naravno da ce da je vrati. Kad ides da kupis auto ti trazis onaj koji im nije stajao na suncu, kisi i snegu, nije vozen po krugu i preparkiravan mali milion puta dok nije prodat. E pa cisto da ti kazem kupices auto nikad, jer po kriterijumima ovde iznesenim ne postoji nov auto sem kad sidje sa trake. Problem sto oni imaju malu zaradu je problem trzista, a bice i tvoj problem sutra kad ne budes vise imao da kupis kod nas ni ovo sto imas sad, jer juris da kupis kod najjeftinijih, kao sto rekoh ja o njima znam mnogo vise tako da idem i kod malo skupljih ali me makar glava ne boli. I nemoj mi odgovarati sa "bolje da nemam nego da mi uvaljuju ovako robu", jer to nije sigurno cesto da nekome ovako uvale nesto, vec slucaj jedan u 1000.
 
Poslednja izmena:
@GoranM
Ja ne kupujem kod njih ali za to imam drugi razlog jer o njima znam malo vise nego ti. Ja samo pitam da li vi mislite da moze bilo koja firma da opstane, a da idu u minus tek tako kad im vrati neko robu jer mu se ne svidja? Moze ali ne na nasem trzistu i pomirite se sa tim. Taj ko ti je upakovao tastaturu za slanje mozda nije ni imao pojma da je koriscena tastatura, on prosledio magacinu treba mu to i to, oni mu doneli i on ti je tako poslao. Mozda su i pogresili, ortaku je u jednoj firmi prodata graficka vidno koriscena i pritom je brljavila. Ispostavilo se da im je distributer tako i poslao kartu, jer je neko zeznuo u magacinu i reklamaciju poslao misleci da je nova karta. Nije pretio ciglama po forumima pre nego sto je otisao i pitao sta se desilo. Resio je sve bez problema.

@Fragile
Previse karikiras, a o nasem trzistu znas koliko i ja o baletu. Jedno je koriscena stvar, drugo je stvar koja je otvorena, probana i vracena. Ja sam mu naveo to da mozda i nije vredno cimanja ako tastatura ima samo tragove da je otvarana. Ako se vidi da je bas akana naravno da ce da je vrati. Kad ides da kupis auto ti trazis onaj koji im nije stajao na suncu, kisi i snegu, nije vozen po krugu i preparkiravan mali milion puta dok nije prodat. E pa cisto da ti kazem kupices auto nikad, jer po kriterijumima ovde iznesenim ne postoji nov auto sem kad sidje sa trake. Problem sto oni imaju malu zaradu je problem trzista, a bice i tvoj problem sutra kad ne budes vise imao da kupis kod nas ni ovo sto imas sad, jer juris da kupis kod najjeftinijih, kao sto rekoh ja o njima znam mnogo vise tako da idem i kod malo skupljih ali me makar glava ne boli. I nemoj mi odgovarati sa "bolje da nemam nego da mi uvaljuju ovako robu", jer to nije sigurno cesto da nekome ovako uvale nesto, vec slucaj jedan u 1000.

To sto se ovde desilo njima ne sme da se desava. Svuda u svetu zbog ovakvih poteza firme/prodavnice bi dosle na los glas i brzo bi zatvorile radnju zbog manjka musterija ako bi im ovako nesto preslo u naviku. To sto ti njima drzis ledja meni je jasno, ti ili neko koga znas prima platu od njih, vrlo je prosto. Tastatura nije samo otvorena i nije samo stajala u izlogu jer sa donje strane na gumenim jastucicima ima naslage koje mozes noktom ogrebati i skinuti. Da bi dobila takve naslage mora se aktivno koristiti, dakle i pomerati po stolu, a ne samo stajati u vitrini/na polici. U ostalo zasto bi to sve bilo moj problem? Zasto nisu rekli da je polovna tastatura, pa bi ja odlucio hocu ili necu da je kupim. Ako im se ne svidjaju trzisni uslovi, ako nemaju racunicu, neka ne posluju, vrlo je prosto. Zbog takvih firmi koje rade sa 6-8% dobar deo postenih malih radnji je zatvorio svoja vrata. U velikom broju takvih radnji si mogao da dobijes 3x bolju uslugu i kvalitet nego kod ovih velikih. Umesto njih dobili smo velike bezobrazne trgovce. U ostalom nije slucajno WinWin u TOP 10 na crnj listi udruzenja za zastitu potrosaca. Nije se to mesto steklo tek tako, iza toga stoji mukotrpan "rad" musterija.

O domacem trzistu, prodavnicama i firmama ne moras mi nista pricati, jer sma nekoliko godina radio taj posao, tako da znam dobar deo njih kako funkcionise, ko su normalni posteni trgovci, a ko prevaranti. Uvek je bilo i jednih i drugih.
 
Poslednja izmena:
@ MaxXx

Kao sto rekoh, ne zanima me koliko firma zaradjuje na doticnom proizvodu, njihov problem. Da li ce da idu u minus ili nece, opet njihov problem.

Znam koja je cena i koji proizvod prodaju (kao nov), ako to ne dobijem, ima da se bunim. Toliko cenim svoje pare, a to je minimum.

Ne znam ko kome uvaljuje, da li je magacin, uvoznik, prodavac ili ko vec, to OPET nije moj problem, ja sam uzeo proizvod od te i te firme, ne zanima me ko je zajebao.

Ionako nema pola stvari, saka jada non stop, tako da nemoj molim te o ponudi :D

Ne brani ih vise, smiluj se, smesan ispadas.
 
To da li ja i neko moj prima platu kod njih, pretrazi moje postove pa zakljuci. A to sto si ti kupio tastaturu kod njih kad su na crnoj listi necu komentarisati, sam si kriv.
 
Uvek ima neko ko brani "sistem 90-tih", ko brani vodje navijaca, ko brani trgovce prevarante, pa i sada, nista neobicno. Nasledje 90-tih ce se jos dugo, dugo osecati.
 
@ MaxXx

Kao sto rekoh, ne zanima me koliko firma zaradjuje na doticnom proizvodu, njihov problem. Da li ce da idu u minus ili nece, opet njihov problem.

Znam koja je cena i koji proizvod prodaju (kao nov), ako to ne dobijem, ima da se bunim. Toliko cenim svoje pare, a to je minimum.

Ne znam ko kome uvaljuje, da li je magacin, uvoznik, prodavac ili ko vec, to OPET nije moj problem, ja sam uzeo proizvod od te i te firme, ne zanima me ko je zajebao.

Ionako nema pola stvari, saka jada non stop, tako da nemoj molim te o ponudi :D

Ne brani ih vise, smiluj se, smesan ispadas.

+100 za zdrav nacin razmisljanja!
 
Jedno pitanje....kupio sam stvar koja mi ne odgovara, tj suvise je bucna za moj ukus (ali tehnicki ispravna)...imam fiskalni (garantni list se nije izdavao), jel ima ona stavka da mogu da vratim posle 7 dana bez obrazlozenja i nikom nista?

Ne. Zamena se odobrava samo u slucaju tehnicke neispravnosti. Imao sam skoro takav slucaj u Emiju i nisu hteli da mi zamene. Vratio sam posle 5 ili 6 dana, ne mogu da se setim. Ne mozes zameniti bez potvrde servisa o neispravnosti. Ako roba ne odgovara tvojim ocekivanjima a pritom nije lazno reklamirana mozes da se slikas prosto receno jer nema zakona koji te stiti.

Za online narucivanje je druga prica, posto ne kupujes robu u "vidjenom" stanju u prodavnici. Uvek ti se vise isplati da narucis bas zbog toga. Roba u "vidjenom" stanju u prodavnicama je obicno upakovana i neisprobana, kao sto je GoranM imao slucaj. Nemaju ni izlozene sve artikle, od onog jada sto imaju na legeru i ne moras da cekas 5 dana da dodje iz pm, samo kutije po policama. Mislim strasno, kao da si usao u magacin, a cene su vise nego za online narucivanje u nekim slucajevima svima dobro poznatih prodavnica.

Ja sam imao super iskustvo pre neki dan sa firmom Microsystems, jedino sto su u kuci (oldskul) i malo su zavuceni. Ali mi je usput do kuce s posla i imaju radno vreme koje mi odgovara - kljucno za prodavnicu. Onaj momak sto se javlja na telefon je jako ljubazan, sutradan me zove i kaze gospodine stigla vam je tastatura. Odem da kupim i cudno mi bilo na poklopcu je izgledal belo a ja mislio da je crna. On kaze, to je verovatno slikano pod takvim uglom, zbog odsjaja, sve su crne koje prodajemo, ja okrenem i vidim da je bela, zamolim da otvorimo naravno nikakav problem, stvarno bela, meni se jos i vise svidi extra sto je tako. Izvinuo se ipak jer su promenili distributrera... itd. Ne znam kakvi su za garanciju ali mislim da cu od sada izbegavati prodavnice sa sljastecim reklamama i prospektima kojih ima na svakom cosku i po trznim centrima. Oni su se toliko izbezobrazili, da nije normalno. Doduse, verovatno su imali i posla sa svakakvima.

A to sto si ti kupio tastaturu kod njih kad su na crnoj listi necu komentarisati, sam si kriv.

Nikada nije kriva zrtva sto je opljackana nego kriminalac. Pa nije ovo divlji zapad, valjda? Ok, ti nudis praktican savet iz iskustva, ali ne mozemo ocekivati da svi budu tako dobro informisani i da krivimo kupce.
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao sličnih iskustava sa WW / Emmi, definitivno otvoreni proizvodi, ali pošto znam da su se skoro pojavili i uverio sam se da rade kako treba, nisam hteo da se cimam da ih vraćam. Čak kad sam kupovao jedan laptop na D particiji sam dobio i brdo filmova. :d Kada sam imao neke reklamacije, uvek su ih korektno rešavali, tako da sa te strane nemama zemerki.

Valjda će i naša zemlja da krene generalno nabolje, kako bi se pojavile druge firme sa boljom poslovnom etikom, a možda i WW podigne nivo svojih usluga.
 
Sto se tice povracaja, cesto ce izaci u susret ako zelite da zamenite za nesto drugo. Problem je sto ne mogu da dozvole da ljudi iznajmljuju proizvode i slicno. Ako vide da zelite da kupite proizvod kod njih, ali se desilo da ste pogresili u izboru, mogu vam izaci u susret da uzmete nesto drugo. Naravno, ovo je sve dobra volja prodavca i negde nece ni pomisliti da vam ucine.

A na temu otvorene robe, poptuno je normalno da se ona prodaje. To se najcesce radi samo ako je to poslednji primerak. Uvek mozete da trazite drugi ili da ne kupite ako vam se ne svidja, ali to nije nista pogresno od strane radnje sto prodaju. Uvek ima ljudi koji zele da vide robu pre kupovine i insistiraju na otvaranju. Vole ljudi da prepipavaju, njuskaju pre kupovine. Ne moze radnja da stavlja na rasprodaju svaki artikal koji je neko pipao. Uostalom, dobija se garancija.
Gledao sam slucaj da je kupac prvi otvorio pakovanje proizvoda, gledao i onda trazio novo. Kao, zeli da dobije neotpakovano. Prodavac mu objasni da ne moze i ovaj pocne da se duri. Ja se iznerviram i pitam ga da li mozda zeli da pokloni nekome, a on kaze "da, poklonicu ga samom sebi". Malo mi falilo da ga zveknem.
 
Sto se tice povracaja, cesto ce izaci u susret ako zelite da zamenite za nesto drugo. Problem je sto ne mogu da dozvole da ljudi iznajmljuju proizvode i slicno. Ako vide da zelite da kupite proizvod kod njih, ali se desilo da ste pogresili u izboru, mogu vam izaci u susret da uzmete nesto drugo. Naravno, ovo je sve dobra volja prodavca i negde nece ni pomisliti da vam ucine.

A na temu otvorene robe, poptuno je normalno da se ona prodaje. To se najcesce radi samo ako je to poslednji primerak. Uvek mozete da trazite drugi ili da ne kupite ako vam se ne svidja, ali to nije nista pogresno od strane radnje sto prodaju. Uvek ima ljudi koji zele da vide robu pre kupovine i insistiraju na otvaranju. Vole ljudi da prepipavaju, njuskaju pre kupovine. Ne moze radnja da stavlja na rasprodaju svaki artikal koji je neko pipao. Uostalom, dobija se garancija.
Gledao sam slucaj da je kupac prvi otvorio pakovanje proizvoda, gledao i onda trazio novo. Kao, zeli da dobije neotpakovano. Prodavac mu objasni da ne moze i ovaj pocne da se duri. Ja se iznerviram i pitam ga da li mozda zeli da pokloni nekome, a on kaze "da, poklonicu ga samom sebi". Malo mi falilo da ga zveknem.

Normalno je da se prodaje ako je samo otvoreno ,pogledano i vraceno, ja prvi kad nesto kupujem na licu mesta otvorim i pogledam da mi se ne zadesi da dobijem nesto polomljeno itd pa posle da se sa njima zamlacujem i objasnjavam da sam tako dobio, ali nije ok da prodaju koriscene stvari kao nove za to postoji buvljak i slicna mesta, nebitno je jel doslo do greske ili ne jer je to nedopustivo da se desi, stoji ono grese ljudi ali ovde nesto mnogo grese.... A ono sto si naveo za otvaranje i meni se desilo predamnom covek otvara pakovanja od podloga za misa dobro pa nije i misa poneo da isproba i na kraju uzeo neotvorenu..... Ljudi su stoka...
 
Dakle oni zarad 10% profita an necemu od 3900 dinara (390dinara) u narednih 2 godine ce da izgube promet od 1500eur i profit od 150eur. Zaista poslovno razmisljanje.

Pa sve i da kupis u drugoj firmi gde je skuplje, opet je velika verovatnoca da su "Cacani" uvoznici, tako da dzabe principijelnost... :rupa:


Gledao sam slucaj da je kupac prvi otvorio pakovanje proizvoda, gledao i onda trazio novo. Kao, zeli da dobije neotpakovano. Prodavac mu objasni da ne moze i ovaj pocne da se duri. Ja se iznerviram i pitam ga da li mozda zeli da pokloni nekome, a on kaze "da, poklonicu ga samom sebi". Malo mi falilo da ga zveknem.

Pa kad je pajser :smack: Ja isto trazim da pogledam kad je to moguce, ali uzmem to sto sam proverio da nije fizicki osteceno :trust:


meni se desilo predamnom covek otvara pakovanja od podloga za misa dobro pa nije i misa poneo da isproba i na kraju uzeo neotvorenu..... Ljudi su stoka...

A zaboravljas zagledanje i pipanje vekni hleba - to mi nikad nije bilo jasno :smash:
 
Danas mi je stigla nova ploca i sad je sve u redu.
 
Ljudi, imam jedan problem. Preturam ti ja po garancijama i naletim da na garanciji za graficku ne pise koliko traje, vec samo kosa crta. Znam da je za karticu pisalo 36m na sajtu, ali mi ovi iz Gigatrona kazu da je samo 24 posto je ta kosa crta. Da li imam neko sredstvo da isteram da preprave garanciju na 3 godine koliko i treba da ima?
 
Ne vidim nijedan nacin za to. Sve i da danas stoji na sajtu 36 meseci, mogu tvrditi da je u tom trenutku garancija bila 24 meseca.
 
Možeš da probaš preko proizvodjača da ih pritisne malo, ne vidim kako drugačije.
 
Ljudi, imam jedan problem. Preturam ti ja po garancijama i naletim da na garanciji za graficku ne pise koliko traje, vec samo kosa crta. Znam da je za karticu pisalo 36m na sajtu, ali mi ovi iz Gigatrona kazu da je samo 24 posto je ta kosa crta. Da li imam neko sredstvo da isteram da preprave garanciju na 3 godine koliko i treba da ima?

Napisi ko je proizvodjac graficke karte i kada si je kupio.
 
Drugari, da vam se izjadam, možda neko zna rešenje. naime, tabletu Prestigio 5097Pro je posle godinu dana baterija počela da otkazuje. zato je ja odnesem u Comtrade prodavnicu u Nišu gde sam ga kupio (to je bilo 29. Juna). oni su uređaj poslali na servis, i čekao sam do 4-5 avgusta, kada su me obavestili da je baterija zamenjena i da podignem uređaj. ja sam uređaj podigao posle dva-tri dana, ali sam video da nije dobro sastavljen, ekran je virio i primećivalo se probijanje svetlosti. vratio sam tablet u prodavnicu, oni su videli da problem postoji i poslali tablet opet na servis. do sada su me samo obavestili da je tablet u servisu, i od tad ništa. bez tableta sam skoro dva meseca. šta mogu da uradim, osim da ih stalno napinjem?
 
Drugari, da vam se izjadam, možda neko zna rešenje. naime, tabletu Prestigio 5097Pro je posle godinu dana baterija počela da otkazuje. zato je ja odnesem u Comtrade prodavnicu u Nišu gde sam ga kupio (to je bilo 29. Juna). oni su uređaj poslali na servis, i čekao sam do 4-5 avgusta, kada su me obavestili da je baterija zamenjena i da podignem uređaj. ja sam uređaj podigao posle dva-tri dana, ali sam video da nije dobro sastavljen, ekran je virio i primećivalo se probijanje svetlosti. vratio sam tablet u prodavnicu, oni su videli da problem postoji i poslali tablet opet na servis. do sada su me samo obavestili da je tablet u servisu, i od tad ništa. bez tableta sam skoro dva meseca. šta mogu da uradim, osim da ih stalno napinjem?

Nemas izbora osim da cekas...
 
Ovakvih stvari će biti sve više ako se nešto ne preduzme.
 
Meni stvarno nikad nece biti jasno sta oni u servisima toliko rade sa tim uredjajima koji se posalju na reklamaciju.... Umesto da sto pre resavaju reklamacije u velikoj vecini slucajeva se po mesec dana ceka na razresenje reklamacije. Ja sam monitor pre tri ipo nedelje poslao na servis, desni zvucnik iz cistog mira poceo da probija ( posto nisu upotrebljavani zvucnici msm da je problem u tome sto je sa desne strane gde je zvucnik onaj tac panel sa dugmicima i tu se dosta greje monitor i kao da se zvucnik unutra odvojio ako je bio zalepljen unutra monitora i vibrira itd ) i kad sam pitao servis koliko se ceka kazu uglavnom do 10 dana mada nekad ibmesec dana. Deluje mi neverovatno da im za popravku zvucnika tj zamenu treba skoro mesec dana. Po meni jedino logicno objasnjenje bi bilo da cekaju da im se nakupi reklamacija za neku marku pa da im na gomilu sve odjednom posalju zbog troskova sta znam. Jer da biciklom dovoze zvucnik iz nekog regionalnog servisa proizvidjaca vec bi ga do sad zamenili.....Bas bih voleo da se javi neki serviser ovde i objasni zasto se toliko cekaju popravke i zamene itd.... p.s kad sam poslednji put pisao servisu da vidim kad ce biti gotov servis nisu ni odgovorili pa sam pisao direktno Asusu i kao deo je na carini.... Sve mi se cini al dobro barem sam dobio odgovor, naravno nije do njih kao sto nikad nije :)
 
ZeXx, ne postoji organizacija rada, a kontam i da ih jednostavno nije briga nizasta osim da prime platu :trust:
 
Ma gomila priučenih nesposobnjakovića po tim servisima, obično jedan koji nešto zna a ostali samo nagađaju. Ima nekoliko dobrih servisera po beogradu ali oni rade za sebe i neće ništa da imaju sa servisiranjem na garancije. Izgleda da se to ne plaća baš najbolje. Čak iako rade i po garancijama i normalno servisiranje, uvek će da urade nešto što se odnah plaća a ne ono za šta se čeka dugo na naplatu od dilera ili proizvođača. Ruku na srce, i proizvodi su se zakomplikovali pa je ponekad 10 puta duže otrebno da se kopa po laptopu, rasklopi i sklopi nego da se sam kvar popravi. Tableti su još i najgori po tom pitanju. Ovi novi M$ ovi su zalepljeni tako da samo otvaranje iziskuje baš budženje.
Zbog mnogo posla oko popravljanja mnogima se ne isplati da popravlaju uopšte. Evo šta se meni desilo u kanadi još pre 25 godina. Kupim nov VHS u radnji i on počne posle nekkoliko nedelja da nešto brljavi sa trakom. Odnesem ga nazad u radnju, prodavac popuni neki formular i bukavalno baci mašinu u ćošak i donese mi novi. Kad sam mu rekao da je to relativno mali kvar koji sam i ja mogao da popravim da nije pod garancijom, on mi reče da se ne isplati popravka oupšte "Ko će još da se bakće sa tim" ? reče on.
 
Poslednja izmena:
Ko će još da se bakće sa tim

Ta roba stize kod nas i prodaje se kao nova.

Jednom su u potpunosti posle godinu dana zaboravili da su moji Logitech zvucnici kod njih, a onda su me napali kako je trebalo da ih podsetim i da ja zovem i raspitujem se gde su oni zaturili zvucnike (zvao sam ali po njima nedovoljno).

Svaki put su me najstrasnije izmaltretirali, gubio sam zivce, vreme i novac na servise.
 
Jos je zanimljivije da dosta reklamacija urade u roku od 40-44 dana a kao neki zakonski rok im je 45 dana, stvarno je sramota sta se radi ali posto zivimo u drzavi u kojoj zivimo ne mozemo ni uticati na to osim mozda da se utice na drzavu da to regulise tipa sakupljanje potpisa itd za izmenu zakona ( ovo barem ne bi bilo problem jer je svako do sad imao sigurno barem po jedno lose iskustvo sa servisima) ili da se vise regulise ko je za cega nadlezan a ne da prebacuju lopticu tamo vamo jer nisu nadlezni, par udruzenja i organizacija svi primaju platu a niko nije nadlezan, lepo pozatvarati sve i otvoriti jedno i da se bori za prava kupaca a ne kad trebas da das pare dobar si a kad imas problem i zalis se kao da si neka niza vrsta.... Jos lepo pitam jer mogu monitor ja licno doneti u servis da ga otvore vide sta je problem i ako mogu rese mozda i tog dana ili za par dana i dosao bih ja opet po njega ili da ako se neki deo porucuje da ga sklope i da mi ga vrate da mogu da radim na njemu i kad stigne deo donesem im ga opet o svom trosku i kao nmz mora u servisu stojati.... pa dobro i onda cekas kao budala mesec dana da neki cika otvori monitor i zameni zvucnik u njemu. Recite mi samo imam li ja pravo tipa posalju mi nazad monitor i nesto nije ok vraceno da trazim povracaj novca posto mi ne pada na pamet da kad im ga npr vratim nazad da opet cekam.... A to sve pitam jer koliko sam video monitor nema srafice nego kao da je zalepljen prednji i zadnji kraj a ako su po servisima bas toliko strucni to nema sanse da vrate kako je bilo ili da ne ostete plastiku prilikom razdvajanja.... To se izgleda svugde u svetu menja za novo a samo se kod nas popravlja.
 
Zakonski rok nije 45 dana, to je bilo po starom zakonu. Vazeci rok je "razuman rok", sto je neodredjeno i jednostavno glupo. u toku je izmena ovog clana, posto su videli da nema svrhe...
 
Zakonski rok nije 45 dana, to je bilo po starom zakonu. Vazeci rok je "razuman rok", sto je neodredjeno i jednostavno glupo. u toku je izmena ovog clana, posto su videli da nema svrhe...

Ja naleteh na podatak da je u prvih 6 meseci od kupovine rok resavanja reklamacije do 45 dana a posle tih 6 meseci ide " razuman rok " mada i to sto kazes ne mozes se sa tim pohvatati kad se stalno nesto menja...
 
Poslednja izmena:
Nema po ZZP rok od 45 dana, nego razuman rok
 
Nazad
Vrh Dno