Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Svakako ima garanciju 24 meseca tako da kvar nije njegov problem, nego prodavca što prodaje krš robu.
 
Svakako ima garanciju 24 meseca tako da kvar nije njegov problem, nego prodavca što prodaje krš robu.

Da i onda dolazimo do zakljucka da treba da kupuje misa od 300 din da bi mu crkao posle lupam 20 dana pa da ceka 30-45 dana da mu vrate pare ili misa i tako u krug dok ne naleti na neki koji ce ga sluziti a u medjuvremenu da kupi jos jedan tako pa da ih naizmenicno salje na servis ..... Umesto da lepo kupi neki proveren proizvod itd... Da smo mi neka normalna zemlja takva roba se ne bi prodavala, ovako samo popunjavaju asortiman proizvoda pa kome se kako zalomi nazalost :/
 
Previse je optimisticki kupovati misa od 300 dinara i ocekivati da bude pouzdan. Vidjao sam neke miseve u kineskim radnjama, cak ni tamo ih nema ispod 500 dinara. Suludo je zamlacivati se reklamiranjem takvog misa, pa tvoje vreme vredi vise od vremena potrosenog na takvu reklamaciju...par puta sam kupio jeftine slusalice, jer sam u zurbi zaboravio svoje kod kuce - na pamet mi nije palo da ih reklamiram posle crkavanja.
 
uopšte nije stvar u ceni, kupio sam tad kod njih da se mogu služiti kompom još jeftiniji (270 din)omega OM-06V koji radi besprekorno ...
a pošto mi procesor već postariji razmišljam o novoj ploči,matičnoj i memoriji...e sad sledi ona rečenica
@Joker:"Svakako ima garanciju 24 meseca tako da kvar nije njegov problem, nego prodavca što prodaje krš robu. "
 
Ma shvati da je i tvoj problem, nije stvar u tome sto ces ostvariti reklamaciju, vec u izgubljenom vremenu i zivcima. To ti prodavac ne moze refundirati.
 
Oni te miseve uvoze na kilo i verovatno i nemaju u planu da ce nego da ga salje na reklamaciju itd.
 
Previse je optimisticki kupovati misa od 300 dinara i ocekivati da bude pouzdan. Vidjao sam neke miseve u kineskim radnjama, cak ni tamo ih nema ispod 500 dinara. Suludo je zamlacivati se reklamiranjem takvog misa, pa tvoje vreme vredi vise od vremena potrosenog na takvu reklamaciju...par puta sam kupio jeftine slusalice, jer sam u zurbi zaboravio svoje kod kuce - na pamet mi nije palo da ih reklamiram posle crkavanja.
Sin je kupio slušalice (Speedlink Medusa) mislim da je cena bila oko 5000 dinara, četiri puta sam ih reklamirao i uvek dobio nove slušalice, što znači da nije baš taj moj primerak bio sa fabričkom greškom. Reklamiranjem jeftinih proizvoda, miša od 200 dinara ćeš barem naterati prodavca da nabavlja kvalitetniju (jeftinu) robu, na tom mišu je zaradio 30 dinara a ima posla kod reklamacije isto kao i sa jednim laptopom gde je zaradio malo više. Zašto misliš da je optimistički? Ukoliko neko prodaje proizvod, ja očekujem da on funkcioniše barem u garantnom roku, i naravno da ću ga reklamirati.
 
Nemam ja nista protiv reklamacije lose robe, naprotiv, samo kazem da nije realno nesto kupiti bagatelno i ocekivati da radi besprekorno. Naravno da ce covek da se cima sa reklamacijom robe od 5000 dinara koliko god je potrebno, ako ni zbog ceg drugog - onda da se ne bi osecao prevarenim.
 
@mile64: Vise para je otislo na dolazenje i odlazenje do prodavnice nego sto mis zapravo i kosta, a o utrosenom vremenu/vazduhu/zivcima i da ne pricamo. Nekad ne treba biti jeftin i pomiriti se da kvalitet kosta a da li ce neki primerak od 300-400 din da potraje par godina je vise stvar srece. Takodje postoji i poslovica: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
 
Jedno pitanje....kupio sam stvar koja mi ne odgovara, tj suvise je bucna za moj ukus (ali tehnicki ispravna)...imam fiskalni (garantni list se nije izdavao), jel ima ona stavka da mogu da vratim posle 7 dana bez obrazlozenja i nikom nista?
 
Samo ako ti prodavac to odobri. Ne postoji zakonska prisila kada je kupljeno lično u prodavnici. Sa druge strane, kada je kupljeno npr. preko neta ili telefona ("na daljinu"), imao bi 14 dana fore da vratiš u neoštećenom stanju bez ikakvog obrazloženja.
 
Moram da se zalim ovde na pajace iz WIn WIn i moram da navedem ime firme, pa ako neko hoce da obrise neka brise. U sredu mi je drugar koji zivi u NS kupio tastaturu Logitech G 105 za 3800-3900 dinara. Da se razumemo nije jeftina tastatura. Odem ja danas u NS, pokupim tastaturu, dodjem kuci, otvorim i imam sta da vidim. Najlon u kome je pokidan, reko hajde neko vadio, kad okrenem sa donje strane, a oni gumeni jastucici svi sa naslagom od flazanja po stolu, pogledam malo bolje, vide se tragovi prasine medju tasterima. Zar ovo ima smisla?!?!?! Pa dokle bre ovako u zemlji SRbiji!?!??!?! Kupio sam novu tastaturu a dobio POLOVNU. Sad ce neko reci usta si gledao. Mislim da ako je doslo do toga da sve treba u prodavnici svi da otvaramo i gledamo da onda bolje da NISTA I NE KUPUJEMO. Kakav je ovo vrhunac bezobrazluka! Njihova ciganija je prevazisla svaku meru. Hocu novu stvar kad platim novu stvar i tu nema pogadjanja i rasprave. Sad jos samo da sacekam ponedeljak i da pozovemo mafiju iz WIn WIn-a i ja i drugar. Moje pare vise videti nece, koji su to kriminalci. Tacno ima da mi daju novu tastauru da im ne bi sranja napravio.
 
Poslednja izmena:
@GoranM samo cu reci strasno.... Ja mislim da su meni u em*i-u podvalili graficku karticu koja je bila koriscena i neispravna od prvog dana a primetio sam na njoj sa gornje strane kao tragove kapanja vode na prasinu pa onako zamrljano..... A bilo je situacija da ljudi dobiju u pakovanjima racun od prethodnog kupca ili papire zamena itd.... I da dodam da kad sam uzimao tastaturu i rekao da cu preuzeti u radnji dodjem po nju i objasnim po sta sam dosao i prodavac kao a da to je ona tanka tastatura bas smo juce otvarali da vidimo kakva je kao super je itd.... Drug je bio sa mnom pa je posle u kolima zagledao sa svih strana nije bila koriscena imala je sve po propisu sto treba od nalepnica nigde prasine itd ali ono wtf koji moj ima da otvaraju da gledaju, mogla im je ispasti i polomiti se pa da mi je tako utrape....
 
Poslednja izmena:
Citali ste moj slucaj da sam dobio plocu sa iskrivljenim pinom u socketu. Uspeo sam nekako da izvrsim reklamaciju i sada cekam da mi stigne nova ploca. Kurir ce sada da ceka dok sve ne namontiram posto nemam nameru da mu potpisujem paket i za****m se kao prosli put.
 
Na zapadu se isto jedan deo robe vadi iz kutija i izlaze po prodavnicama da se moze pogledati, probati, opipati. Takva roba se posle prodaje upola cene i jasno se to naglasi da je to upola cene jer je bilo u izlogu na polacima itd. Ovo sto su meni podvalili je cista prevara i kriminal. Uvalili su mi ocigledno polovnu tastaturu kao novu.
 
Na zapadu se isto jedan deo robe vadi iz kutija i izlaze po prodavnicama da se moze pogledati, probati, opipati. Takva roba se posle prodaje upola cene i jasno se to naglasi da je to upola cene jer je bilo u izlogu na polacima itd. Ovo sto su meni podvalili je cista prevara i kriminal. Uvalili su mi ocigledno polovnu tastaturu kao novu.

A mozda je neko i kupio preko neta pa vratio, koristio par dana i nije mu se svidela i poslao u prodavnicu ili odneo i to je moguce..... Ma nemam reci, ja inace praktikujem da se pokupim u radnji, od sad ako nesto narucim i ako je otvarana kutija itd necu ni da preuzmem i cao.
 
Moguce ali zasto bi to mene zanimalo? Bezobrazni su do bola. Toliki stepen arogancije, prevara i zavlacenja kupaca davno nije bio negde skoncentrisan. U ponedeljak saljem tastaturu za NS kurirom, u utorak je drugar sa njom u radnji da trazi nazad novac. Ako nece, postoje i cigle...
 
To ne treba nikoga da zanima.... Ali eto u kakvoj zemlji zivimo to je normalnoo, moraju da uvale nekome kosku izgleda pa kako kome zapadne..
 
Jako je zaebano dokazati da si dobio polovnu tastaturu mada mislim da su ti jako male sanse da ti uvaze zamerku. Ako je totalno ispravna i ne fali joj nista osim te prasine mozda je bolje, u slucaju da ti je ne zamene, da iskoristis to iskustvo kao skolu pa da sl put otvaras pred prodavcima. Nikakva cigla tu ne pomaze...
 
to cemo jos da vidimo, kostace njih ova zajebancija 10 tastaura. Ima da im se mamice nahebem. Poceo sam da ih "tovarim" gde stignem, na forumima, facebook, svuda, pa ko duze. banda je to i sa bandom druge nema. AKo oni hoce da se tako srozavaju i degradiraju zbog 3800-3900 dinara, kako bi prosao neko ko kod njih ostavi 100.000???
 
Evo sad bas gledam detaljno tastaturu, ima tragova ciscenja od izduvavanja prasine i tecnosti za ciscenje, sa desne strane ENTER atstera ostala muzgica od tog sredstva, ima neznatno ostecenje na ESC tasteru, kao jednu belu tackicu, dakle ocigledan pokusaj podvale i prevare i prodaje necega kao novo a da to nije.
 
to cemo jos da vidimo, kostace njih ova zajebancija 10 tastaura. Ima da im se mamice nahebem. Poceo sam da ih "tovarim" gde stignem, na forumima, facebook, svuda, pa ko duze. banda je to i sa bandom druge nema. AKo oni hoce da se tako srozavaju i degradiraju zbog 3800-3900 dinara, kako bi prosao neko ko kod njih ostavi 100.000???

Ja sam odavno banovan sa njihove fb stranice jer sam naveo da im je nagradna igra bila namestena i to sam javno rekao i predocio i zasto to msm. Uglavnom to je bilo pre jedno 2 god manje vise, bila je neka nagradna igra prestigio kao poklanja neku navigaciju vise se i ne secam uglavnom sam to hteo da poklonim bratu i bila je kao nagradna igra u fazonu odes kod njih u radnju i slikas se sa nekim prestigio uredjajom i onda njima poslajes na email i oni to kace na fb stranicu i fanovi glasaju ( da navedem da imam preko 40 fb stranica sve zajedno preko 7m fanova posle cu navesti jos jedan podatak ) i uglavnom odem ja u radnju sa bratovim klincom od god dana on sladak ko secer i reko slikacu njega sa necim garant ima da pobedim ko od sale jos kad nakacim po str pobeda zagarantovana. Prvo kad sam otisao u radnju bila je guzva ja sa malim detetom niko od radnika ni da pridje a unutra zagusljivo pa sam malog na kraju izneo napolje da ga majka pridrzi dok ja dodjem na red, drugo kad sam dosao na red posle cirka 15 min i pitao prodavca da se slikam sa nekim uredjajom a on mi je rekao da u radnji nemaju ni jedan iako su imali u izlogu izlozenih minimum 5 komada koje sam ja izbrojao.... A kad sam mu rekao da je to za njihovu nagradnu igru koju oni organizuju rekao mi je da se to vise ne organizuje i nista ja sam otisao napolje pokupio malog i otisli smo kuci. I kad sam to naveo na njihovoj fb stranici automatski sam bio banovan a primetio sam jos da je jos ljudi tako proslo i njihovih komentara vise nije bilo znaci i oni su bili banovani a takodje sam primetio da je bilo komentara na slikama kao jao pa ovaj radi u toj i toj radnju itd... E sad da navedem ono sto sam u zagradi napisao, imam dosta fb stranica i ne takmicim se po tim nagradnim igrama jer smatram da je sve to namesteno a takodje necu nikoga da reklamiram na taj nacin jer je to ustvari i smisljeno da privuku sto vise ljudi, kad mi nesto treba odem i kupim a tad sam hteo bratu da osvojim navigaciju jer je isao na more pa da se lakse snadje, eto toliko . Ima i postenih nagradnih igri sigurno ali je veliki broj namesten.... Skrenuo sam u off ali cisto da se zna sta se radi.
 
Ima postenih nagradnih igara. Ja sam 2007 dobio ovde na benchu ATI HD 3850 od MSI iako nisam verovao da je posteno. Ispalo je da nisam u pravu. Bio sam najaktivniji u temi o novim 38xx karticama, ljudi iz MSI odabrali na osnovu toga mene i ja dobio nagradu. Ja sam inace poznat po "tvrdom" jeziku, po tome da "opletem" po nekome/necemu kad treba i bas zbog toga sam mislio da nemam sanse, nikakve. Medjutim ispalo je suprotno, a nemali broj puta sam imao sukob misljenja (civilizovan i argumentovan) sa Pecom. Pa da je bilo neke zle namere ili ljutnje sa njegove ili Benchmarkove strane nikada tu nagradu ne bi ni dobio. Kazem ovo je redak slucaj da ima postenih nagradnih igara, a za Benchmark smem ruku u vatru staviti da su sve nagradne igre postene i stojim iza toga.

Sto se WinWin tice oni su klasicni prevaranti. Ovde je sad slucaj da su kod tebe "pali" na slikanju, da nisu ni prema malom detetu pokazali dozu ljubaznosti, a kamoli prema nama ostalima. Ako im moj novac ne treba, molim lepo, nece ga ni dobiti. U poslednjih 2 godine od njih je sa moje strane kupljeno (direktno ili indirektno, tj. da je ALTI EMMI ili Win Win "roba"), pa makar i u drugoj prodavnici, ali svi znamo ko sta uvozi i radi:

1. Cooler master Hyper 212+
2. 5x G1620
3. 5X Gigabyte P75-D3 Ploca
4. Sapphire 7950 DualX
5. MIS GTX 660Ti
6. ASUS Xonar DG
7. Tastaura Logitech G105


Meni je zaista najlakse da kod svakog proizvoda pogledam ko je uvoznik, sta je WinWIn, Emmi ili ALti i da svu tu robu izbegnem u sirokom luku. takodje mi nije tesko da o vooj prevari trujem ovde doticnu firmu narednih godina (uporan sam kao proliv) jer mi zaista nije tesko.

Ako je njima to cilj uspeli su u tome.
 
Poslednja izmena:
U ponedeljak saljem tastaturu za NS kurirom, u utorak je drugar sa njom u radnji da trazi nazad novac.

Samo nemoj da prođe 7 dana od kako si kupio tastaturu i neće biti problema.


Jako je zaebano dokazati da si dobio polovnu tastaturu mada mislim da su ti jako male sanse da ti uvaze zamerku.

Nema potrebe ništa da dokazuje. Može vratiti u roku od 7 dana od kupovine, nijedan drugi razlog nije potreban od "nisam zadovoljan".
 
Cuj, za tih 7 dana mene bas ne zanima, tastatura krece put NS u ponedeljak, tako da je u utorak tamo, u sredu najkasnije, mail su vec dobili (socan) te im je problem na vreme predocen. Ili ce lepim vratiti novac ili cu stvarno biti bezobrazan, pa ko duze. Mogu dati i drugu novu tastaturu ako je imaju, ali bez cekanja i fora stici ce. Kada sam im davao novac nije bilo cekanja tj. dobili su odmah gotovinu.
 
Da se razumemo, nije ovde stvar novca, hebes 3900 dinara, stvar je PRINCIPA i toga sto me neko pravi budalom.
 
Opste poznata stvar, nisi ni prvi ni poslednji kome so to desava :)

Najjaca je fora sa vracanjem robe posle 15 dana, odnosno ta ista roba se malo prebrise, upakuje i izlozi kao da nije dirana nikad u zivotu :D

Jednostavno izbegavaj tu radnju (grupu radnji), iako licno nisam imao problema sa njima, sve koje poznajem jesu. Imas Atom, Hellas itd, apsolutno problema bez i svima ih preporucujem.

Bolje da platim 100-500 dinara vise (a nekad i isto), ali da znam da ce da me tretiraju ko coveka kad odnesem proizvod da reklamiram i da isto tako mozes normalno sa njima da porazgovaras i diskutujes o svom problemu.

Da je sve po zakonu, ne bi smeo to da ti prodaje kao nov proizvod, ne bi smeo da ima samo 1 primerak proizvoda u radnji, morao bi da ima primerak za probu, koji bi kasnije prodavao jeftinije uz oznaku "bilo izlozeno, probni primerak bla bla".

krastavac, svi su u nekom deal-u sa nekim, ali su najgori prodavci koji ce dusu prodati da bi zastitili firmu od koje dobijaju mizernu platu, toliko smo jadan narod. Naravno, cast izuzecima :)
 
Nije da ih branim, masu puta sam ih i pljuvao i moze se proveriti sta mislim o njima, ali me cisto interesuje sta bi ste vi radili sa tastaturom na kojoj imate zaradu 100din, a mali Perica vam vrati tastaturu pod izgovorom da su mu suvise tvrdi tasteri za njegove nezne prste. Ja razumem da neko voli da mu sve bude novo, takav sam i ja, ali realno to nije sapun da se potrosi tako brzo, palo malo prasine jaka stvar, pasce i tebi za jedan dan. Vazno je da imas punu garanciju, da nije fizicki ostecena, pohabana i da radi. Ti si trebao da naglasis da hoces novu, neotpakovanu, neprskanu stvar, ako ti je to bitno toiliko i ako ces oko toga praviti problem, jer nisu svi ljudi isti i nekog bas boli uvo da li je bilo otvarano ili ne. I pre nego sto mi neko da primer kako se to radi u Evropi i svetu, cisto da ga potsetim da mi niti smo Evropa niti svet.
 
@ MaxXx

Sta ti naprica ovde :)

To sto on ima zaradu 100 dinara nije moj problem, to je problem kompanije. Ako im se ne isplati da prodaju odredjen proizvod po toj i toj ceni ili neka podignu cenu ili neka ga ne prodaju.

Uglavnom, to je problem kompanije i njenog menadzmenta.

Naravno da hocu novu stvar, nekoriscenu. Znaci, ovo je novi momenat. Nije bitno da li je roba nova ili koriscena, bitno je da je neostecena :D

Au bre, ti bas omasi.
 
Poslednja izmena:
Nije da ih branim, masu puta sam ih i pljuvao i moze se proveriti sta mislim o njima, ali me cisto interesuje sta bi ste vi radili sa tastaturom na kojoj imate zaradu 100din, a mali Perica vam vrati tastaturu pod izgovorom da su mu suvise tvrdi tasteri za njegove nezne prste. Ja razumem da neko voli da mu sve bude novo, takav sam i ja, ali realno to nije sapun da se potrosi tako brzo, palo malo prasine jaka stvar, pasce i tebi za jedan dan. Vazno je da imas punu garanciju, da nije fizicki ostecena, pohabana i da radi. Ti si trebao da naglasis da hoces novu, neotpakovanu, neprskanu stvar, ako ti je to bitno toiliko i ako ces oko toga praviti problem, jer nisu svi ljudi isti i nekog bas boli uvo da li je bilo otvarano ili ne. I pre nego sto mi neko da primer kako se to radi u Evropi i svetu, cisto da ga potsetim da mi niti smo Evropa niti svet.

Neverovatno kako prizemno razmisljanje imas! Cuj da se ne ljutim sto je malkice polovna i sto ima malkice prasine?!?!!? To sta se kojim tempom trosi to nije na njiam da procene. U ostalom otkud ja znam da mali perica u afektu neuspeha u nekoj igrici nie lupao po tastaturi. Ona sada radi, a za mesec dva mogla bi da ne radi. Nigde u belom svetu za robu ne treba da naglasis da hoces novu, to se PODRAZUMEVA. AKo roba nije nova DUZNOST JE TRGOVCA DA TO I NAGLASI.

Zasto nisu tu tastaturu koju je vratio mali Perica ponudili kao polovnu? Meni su prodali polovnu tastaturu kao novu, a to jeste oblik PREVARE. Kada su vec tako jako posteni onda su trebali posteno i reci o cemu je res. Nemam razumevanja za njih ni 0,001%.

A sto se primera Evrope tice, to sto akzes da nismo Evropa, e pa nismo... ali zbog takvih kao ti (tvoj nasin razmisljanja) i njih (njihova drskost i bezobrazluk) i nasledja poslednjih 10 (socijalisti) +13 (demokrate) godina. Da se ne hvatamo politike vec da se vratimo na prevarante iz WinWin-a. reci ti meni da su tebe ovako "zavrnuli" na pokvaren nacin, da li bi vise ikad ista kupio od nih (WinWIn, Emmi, Alti)? Mislim da ti ne bi palo na pamet. Dakle oni zarad 10% profita an necemu od 3900 dinara (390dinara) u narednih 2 godine ce da izgube promet od 1500eur i profit od 150eur. Zaista poslovno razmisljanje.
 
Nazad
Vrh Dno