Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Pročitaj dobro garantni list, neki proizvođači zahtevaju da garancija bude aktivirana kod njih pre isteka nekog perioda posle kupovine.
 
Imas li pecat na garantnom listu? Fiskalni je nebitan, jedino je bitan overen garantni list.

Pročitaj dobro garantni list, neki proizvođači zahtevaju da garancija bude aktivirana kod njih pre isteka nekog perioda posle kupovine.


Ako je garancija 2 godine, sad daju samo izjavu o saobraznosti na pecatiranom papiricu, i kao to je OK, jer je fiskalni bitan. Bar je takvo moje iskustvo iz zadnjih kupovina - jednostavno nemaju garantni list za uredjaje kojima garancija nije duza od zakonskog minimuma.
 
@jericho
Imam garantni list sa serijskim brojem uredjaja, potpisom i pecatom prodavca, ali bez datuma. Ne znam da li Asbis u sistemu ima datum, verovatno imaju.
Hvala za info sa seagate sajta, nisam ni znao da moze tamo da se proveri :) Znaci imam garanciju jos 2 godine, odlicno.

@CountMike
Pa valjda je aktivirana garancija ako na seagate sajtu izbacuje da je do 2015?
 
Ako nemaš datum na garantnom listu, imaš ga gotovo sigurno na fiskalnom računu. Drži ih zajedno i nema problema.

Što se tiče ponovne, CELE garancije, pridodaj im potvrdu o zameni (bilo šta što govori da je zamena izvršena) jer:

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ja nisam dobio novi fiskalni racun, fiskalni racun mi je ostao od starog Samsunga, koji sam dobio kad sam kupio stari disk pre 3 godine, znaci na njemu je stari datum.
Neki papir koji potvrdjuje da je izvrsena zamena nisam dobio, samo sam dobio novi garantni list i HDD. Doduse, potpisao sam neki tamo njihov papir, verovatno je to dokaz da je izvrsena zamena, samo nisam dobio primerak.

Ne znam dal da idem u Asbis opet da mi daju neku potvrdu ili slicno.
 
Novi fiskalni račun ni ne dobijaš kada se vrši zamena, koliko ja znam. Mislim, ne obavezno jer nije uradjena kupovina u punom smilsu te reči, ali neki dokaz da je izvršena zamena ti ipak treba (najbolje novi ili pravilno prepravljen postojeći garantni list). Bez dokaza da je uradjena zamena, ne znam kako misliš da ostvariš pravo na punu garanciju...
 
Poslednja izmena:
U vezi harda koji sam reklamiroa u pitanju su 22 losa sektora a pre nove godine ih je bilo 2.
Menjao kabal,napajanje,zero fill i nista nije pomoglo a reklamacija nije prihvacena iako ih je detektovao i hd tune,hd sentinel i naravno zvanicni softver wd/a.
 
Koji je servis u pitanju? Za toliki broj bad secotra moraju da ti priznaju garanciju.

@RazbojNick
Nov garantni list imam (bez datuma), ali neku dodatnu potvrdu nemam. Nista, posto igrom slucaja sutra idem na nbgd svraticu do Asbisa da ih pitam sta i kako, ako krenu da me zavlace pozivam se na clan 503 i to je to, mada ne bih voleo da dodje do prepucavanja...
 
Alti iako se garancija vodi na Asbis.Hard poslat,posle 15 radna dana dobio info da je u servisu,posle 4h obavesten sam da hard nije pokazao neispravnost i da cu biti kontaktiran za povracaj istog.
I od tad cekam 3 dana.

HD Tune je pokazao 6 dok onaj koji je merodavan WD tvrdi da ima losih sektora i da se mogu popraviti,posle popravke je ponovo tvrdio to isto.Test WD traje oko 3 ipo sata a oni bi trebali odraditi dva i to je 7h.
 
Poslednja izmena:
Videcu kako ce se ponasati hard po povratku pa ako ne valja ode na limundo kao los.:crash:
 
Ne vec los iako neki tvrde drugacije.
Gde je po vama najbolje uzeti nov hard posto kod ovih ne bih.
 
To je bila aluzija na Limundo prevare, naravno da je los disk.
 
WD black, samo zbog 5 godina garancije... :)
 
Danas bio u asbisu, trt-mrt malo objasnjavanja (nista grubo itd samo objasnjavanje situacije)... Provereno kod njih u sistemu, disk je u garanciji do 13.2.2015. Na garanciji napisan datum prodaje 13.2.2013, pecatirano itd... Zadovoljan sam, zakinuli su me za nedelju dana ali necu da cepidlacim ;)

Hvala vam na savetima, kao i obicno nisam ni znao za svoja prava, ne bih ni znao da mi je disk u garanciji niti bih isao da je dodatno overe :)
 
Preko webshopa kupio 2 monitora u Emmi-ju, na oba mrtvi pikseli, vratio ih istog dana tj sutradan kurir dosao po njih, i evo vec 15 dana nove nisam dobio niti mogu ikakvu informaciju da izvucem. Na telefon servisnog centra niko se ne javlja satima. Na mobilni sa kog su me zvali mi je covek objasnio uzdrzano da "sta ja njega zovem na mobilni ima tu fiksni" na koji se niko ne javlja. Na call centru nemaju informacija o tom slucaju. Proverice, kada im kolege odgovore.

Monitore danas pre podne kupio na drugom mestu, sta mogu da ocekujem od Alti-Emmi grupacije, jos koliko da me kuliraju povodom ovog slucaja?
 
Jos uvek ga nema moj hard disk,potpunio nerazumljivo s obzirom da je testiran i da stize za jedan dan bilo koja roba poslata,verovarno sad hvata prasinu kod njih dok se rese da ga posalju nazad.
 
Poslednja izmena:
Preko webshopa kupio 2 monitora u Emmi-ju, na oba mrtvi pikseli, vratio ih istog dana tj sutradan kurir dosao po njih, i evo vec 15 dana nove nisam dobio niti mogu ikakvu informaciju da izvucem. Na telefon servisnog centra niko se ne javlja satima. Na mobilni sa kog su me zvali mi je covek objasnio uzdrzano da "sta ja njega zovem na mobilni ima tu fiksni" na koji se niko ne javlja. Na call centru nemaju informacija o tom slucaju. Proverice, kada im kolege odgovore.

Monitore danas pre podne kupio na drugom mestu, sta mogu da ocekujem od Alti-Emmi grupacije, jos koliko da me kuliraju povodom ovog slucaja?


Garant vide na identifikaciji poziva ko ih zove, pa kuliraju, ili ako imaju mogucnost podesavanja, ni ne zvoni im telefon kad tvoj broj zove :trust:
 
Garant vide na identifikaciji poziva ko ih zove, pa kuliraju, ili ako imaju mogucnost podesavanja, ni ne zvoni im telefon kad tvoj broj zove :trust:

Vrlo moguce... mada ako je takva situacija onda nemam sta da kazem... probacemo sa drugog kraja grada i telefonske govornice :(
 
Probao ja to pre par godina sa jednom firmom, i upalilo iz prve - zato sam i napisao :trust:

Trebao si napisati ime firme da bi ljudi znali gde trebaju razmisliti dva puta pre kupovine.
Nadam se da ce drzava u buducnosti ovakve slucajeve sankcionisati.
Garancija je garancija a onaj ko nije sposoban da je daje i ne treba ni da je daje,jer nama u Srbiji ne raste novac na drvecu.
 
Poslednja izmena:
Trebao si napisati ime firme da bi ljudi znali gde trebaju razmisliti dva puta pre kupovine.
Nadam se da ce drzava u buducnosti ovakve slucajeve sankcionisati.
Garancija je garancija a onaj ko nije sposoban da je daje i ne treba ni da je daje,jer nama u Srbiji ne raste novac na drvecu.


Tehnik&Kom
 
Stigao mi je hard.
Iako su me sms/om obavestili da mi je hard ispravan,poslata mi je zamena WD Red koji je cak i skuplji.
Eto moja pohvala sto se tice reklamacije kod Altija.
 
Brate, da nas nisu zamenili, i ja čekam hard, i ja sam tražio RED kao zamenu i da doplatim razliku ... ????
 
Moju zvucnu ASUS Xonar DG Emmi resava od 9. februara kada sam im predao u Novom Sadu u EMMI SHOP-u. Onda mi je 20. februara stigla tipska poruka:"Postovani, vas uredjaj je prosledjen ovlascenom servisu. U slucaju da nije fizicki ostecen, uredjaj ce vam biti popravljen ili zamenjen." Od tada nema nikakve informacije o pomenutoj zvucnoj. Danas je 6. mart, da li je moguce da za jednu obicnu zvucnu kojoj je prestao da radi stereo izlaz nemaju resenje. Zar se brukaju za 39EUR!?!?!? Sta bi bilo da im neko kupi onu GTX 690 za 900EUR, pa da to otkaze? Koliko bi to "popravljali".
Sto se mene tice pomenuta zvucna kartica je POSLEDNJA stvar za koju su od mene dobili prare. Cak se vodim mislju i grafiku da prodam (isto njihova roba), da ne bi slucajno ona zveknula pa da cekam 2-3 meseca da se neko tamo smiluje. Lakse mi je u Becu dka mi drugar kupi, jer cim odnese ODMAH menjaju, a ne ko nasi cigani.
 
Gorane ta kartica ti je kod ovlascenog uvoznika, verovatno direkt link, uhvatio si se za doticnu firmu kao da oni mogu nesto da urade, oni su to kupili od uvoznika kao sto si ti kupio od njih. Razumem tvoj bes, ali pogresno ga usmeravas.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno