Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Sto se tice Emmi-ja imate u ovoj temi kako sam ja prosao sa HDD-om. Ukratko, ne uzima se cena sa racuna. Nadju poslednju maloprodajnu cenu, pa je umanje za odredjen procenat i taj iznos dobijes :(
 
^To je onda morao da bude slučaj da je HDD kupljen pre 01.01.2011. Tada je važio stari ZZP i po njemu se uzimala poslednja malorpodajna cena pri vraćanju.

Po sada važećem ZZP, uvek se uzima cena sa fiskalnog računa, ali proizvod mora da je kupljen posle pomenutog datuma.
 
Moje prvo i poslednje iskustvo sa online kupovinom u Emmiju:
Uzmem, između ostalog, gamepad od oko 780 din. Jedno dugme ne radi. Nazovem call centar, kažu pošaljite u Alti servis na NBG itd...
Ja pošaljem prema uputstvima, pošiljka se vratila, morao da platim poštarinu 300 din. Refundiraće je, verovatno, malo morgen. Plus moram da se lomatam do NBG da servisiram...

Naravoučenije: samo lično, ništa na daljinu...
 
Da li uopste ima neki PC shop koji ne zavlaci kad je garancija u pitanju?
 
Atom, Duocom i DESK, čuo sam lepe reči i za EWE ali kako su mi daleko - nemam iskustva.
 
Atom je skroz korektan sto se tice garancije.
 
Ewe nije maloprodaja tako da njih ne mesajte.
 
Javili mi iz emmi-ja da im stižu iz uvoza nove 5770 i da će mi jednostavno zameniti 5770 koja se pokvarila sa novom kartom.
Ono što mene interesuje je da li ja zakonski imam pravo da tražim povraćaj novca u situaciji kada mogu da mi zamene uređaj istim?

Kapiram da mi je bolje da uzmem neke pare nego karticu za koju pretpostavljam da je reparirana?
 
Pa definitivno je bolje da uzmes pare, jer te ocito lazu. 5770 se duze vreme ne proizvodi, zamenila ju je 6770, koja se takodje vise ne proizvodi. Pise negde na prethodnim stranama odgovor na tvoje pitanje, prelistaj poslednjih 10-ak.
 
Poslednja izmena:
Uvek možeš da tražiš pare nazad posebno ako ti nude reparinu kartu u zamenu. Traži da bude 100% identična kartica, ako to ne mogu da ti obezbede uzmi pare nazad. Dobijaš iznos sa fiskalnog računa.
 
Mislim da ne mozes da trazis pare ako nude identicnu zamenu. Recimo, ako si uzeo memoriju za 8K, a sada ista takva kosta 4K i ima je na stanju, onda ne mozes da trazis lovu nazad - prosto nema logike :trust:
 
Poslednja izmena:
Iz šteka ćale, iz šteka :smash:

Mislim da ne mora da bude nova. Ako je identican model, ako radi i ako ima garanciju, mislim da nema osnova za raskid ugovora :trust:

Kartica je isto Powercolor 5770, očigledno reparirana.
Dakle nejasno je samo to da li zakonski imam pravo da tražim povraćaj novca kada imaju
da mi daju drugu istu karticu ili ne, to što je reparirana nema veze jer oni svakako tvrde da je nova.
 
Najvažnije je da se zna koji zakon važi za tu karticu, a to zavisi od toga kad je kupljena. Bez toga ništa ne može da se kaže.

Nisam 100% siguran, ali koliko sam ja pročitao, nigde ne stoji da zamena mora da bude nova (isto tako ne piše ni da može). Ono što je važno jeste da, kada je zamena u pitanju, dobijaš ceo novi garantni rok koliki je bio za originalni proizvod. Da li će neko da reskira i garantuje novih 2, 3 ili koliko već godina za repariranu kartu?
 
Poslednja izmena:
Uvek možeš da tražiš pare nazad posebno ako ti nude reparinu kartu u zamenu. Traži da bude 100% identična kartica, ako to ne mogu da ti obezbede uzmi pare nazad. Dobijaš iznos sa fiskalnog računa.

Ovo sve piše u starom zakonu ali u novom ni traga od ovako nečega.
 
Ako dobija garanciju na novu karticu, što zaista mora biti jer je ona zbilja nova, tako da nema šta da brine. :)
 
Ovo sve piše u starom zakonu ali u novom ni traga od ovako nečega.
Ima

Član 54

Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač ima pravo da zahteva od trgovca da se otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.

Potrošač, na prvom mestu, može da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom.

Ako otklanjanje nesaobraznosti u skladu sa stavom 2. ovog člana, nije moguće ili ako predstavlja nesrazmerno opterećenje za trgovca, potrošač može da zahteva umanjenje cene ili da izjavi da raskida ugovor.

Nesrazmerno opterećenje za trgovca u smislu stava 3. ovog člana, javlja se ako u poređenju sa umanjenjem cene i raskidom ugovora, stvara preterane troškove, uzimajući u obzir:

1) vrednost robe koju bi imala da je saobrazna ugovoru;

2) značaj saobraznosti u konkretnom slučaju;

3) da li se saobraznost može otkloniti bez značajnijih neugodnosti za potrošača.

Svaka opravka ili zamena se mora izvršiti u primerenom roku i bez značajnijih neugodnosti za potrošača, uzimajući u obzir prirodu robe i svrhu zbog koje ju je potrošač nabavio.

Sve troškove koji su neophodni da bi se roba saobrazila ugovoru, a naročito troškovi rada, materijala, preuzimanja i isporuke, snosi trgovac.

Potrošač ima pravo da raskine ugovor, ako ne može da ostvari pravo na opravku ili zamenu, odnosno ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu u primerenom roku ili ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu bez značajnijih nepogodnosti za potrošača.

Za obaveze trgovca koje nastanu usled nesaobraznosti robe, proizvođač se prema potrošaču nalazi u položaju jemca.

Potrošač ne može da raskine ugovor ako je nesaobraznost robe neznatna.

Prava navedena u stavu 1. ovog člana, ne utiču na pravo potrošača da zahteva od trgovca naknadu štete koja potiče od nesaobraznosti, u skladu sa opštim pravilima o odgovornosti za štetu.
 
Kartica je kupljena 2010. tako da podleze starom zakonu o zastiti potrosaca.

Inace jel to sigurno da bih trebao da dobijem novu garanciju ako mi daju novu karticu?
Da sada sam za stvari koje sam reklamirao zadrzavao istu garanciju.
 
Da, sigurno je. Postoji Zakon o obligacionim odnosima, član 503 koji važi još od SFRJ.
Prodavci idu APP metodom, računaju da niko ne zna da ima pravo na punu garanciju na zamensku robu.
 
Nazad
Vrh Dno