Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Da li kablovski provajder (nije SBB) može da uslovljava pružanje internet usluge samo ako se uzme i televizija? To mi je usmeno rečeno, ali nisam još na sajtu video da se u nekom njihovom dokumentu to pominje. Ako se ne spominje, onda nisam dužan da uzmem tv? Pošto instalaciju tj. kablove već imam, bio sam tv i net korisnik ranije.


Pa oni prodaju uslugu i odredjuju uslove, a ti mozes da biras da li ces da pristanes na njih ili ne :type:
 
Nije to pretplata za TV, već održavanje mreže. Zbog toga mogu to što mogu. Ima to obično napisano u ugovorima, a to rade jer ne mogu da skrembluju analogni signal.
 
Nije to pretplata za TV, već održavanje mreže. Zbog toga mogu to što mogu. Ima to obično napisano u ugovorima, a to rade jer ne mogu da skrembluju analogni signal.

Ne, kod njih se vodi kao pretplata za tv i nigde se ne spominje u ugovoru za internet, već traže da se potpiše dodatni ugovor, baš za tv. Zato i pitam, jer se nigde to održavanje ne spominje u ugovoru. A ako se ne spominje, zašto bih plaćao, odnosno ako mi samo USMENO kažu da mora i tv? JEr ni u jednom ugovoru im se ne spominje televizija ili to održavanje, bar u ovim ugovorima što su na sajtu, moram otići lično i uzeti kopije, mada nisam siguran da li je dozvoljeno držati jednu verziju ugovora na sajtu a drugu davati na potpis.

@ Kamikaze - pitam jer je ranije bilo da ne možeš uslovljavati pružanje usluge davanjem neke druge usluge.
 
Poslednja izmena:
cak i kada bi bili primorani da ne uslovljavaju jednu uslugu drugom mogu da stave cene za TV 1000din za najjeftiniji net 10000din a TV i net u paketu 2500din pa ti uzmi samo net ako ti se isplati :) citaj - mogu da ti rade sta 'oce.
 
Mogu ali nisu, nema razlicitih cena, zato me i zanima, ako mi u ugovoru za ne nigde ne spominju tv, zasto bih potpisivao dodatni ugovor za tv?

Trazicu da vidim gde im pise da mora i tv, tj. U kom dokumentu ili je to samo onako usmeno.
 
mani se corava posla, kako god da je neces uspeti da dobijes samo net. kako svi tako i ti, ako ti ne odgovara ti ne moras da uzmes.
 
Kad se već pominje Emmi, da i ja dodam moje vrlo sveže iskustvo.

Pre nedelju dana sam dobio kurirskom službom zvučnike Blueberry SW-T400. Sticajem okolnosti, a kao što sam i napisao u napomeni prilikom kupovne koju niko nije pročitao, nisam bio tog dana u stanu, ali je teča umesto mene primio CityExpress paket. Znao sam da mi to smanjuje šanse da proverim da li su zvučnici u redu, ali sam verovao da nema razloga da ne budu. Ali avaj. Kutija je bila rasturena, stiropor polomljen, na vuferu pocepana mrežica a falila je i jedna pljosnata okrugla nožica na istom. Sve mi to nije smetalo, jer nisam od onih što teraju mak na konac. Bilo mi je bitno da zvučnici rade OK, a vufer će ionako stajati ispod stola :)
U početku se činilo da je sve OK, ali kasnije, kad se pojačalo zagrejalo, primetio sam da levi kanal bruji. Imao sam dovoljno razloga da zvučnike vratim nazad, ali poučen iskustvima drugih kupaca koja sam pročitao na jednom sajtu koji objedinjuje ponude raznih prodavaca, rešio sam da ne teram mak na konac nego da sam probam da popravim pojačalo.
Prva čudna stvar mi je bila što su od tri operaciona pojačavača (dva satelita i vufer) dva bila jeftina kineska YD2030, a jedan originalni TDA2030, ali pretpostavio sam da je proizvođač hteo da stavi bolji integralac na vufer jer je on opterećeniji. Takođe, jedan poliesterski kondenzator je bio malo naprsao. Zamena kondenzatora nije rešila problem, ali nakon zamene mesta dvaju YD2030, suprotni kanal je počeo da bruji. Danas sam kupio novi TDA2030 i kada sam ga zalemio (što je rešilo problem), proveravajući izbliza svoj lem primetio sam da ni onaj drugi TDA2030, koji je već bio na pločici nije fabrički zalemljen, već ručno (tragovi paste za lemljenje i nekvalitetan lem).
Tada sam sabrao 1+1 i shvatio da sam dobio korišćene, pokvarene (crkao YD2030 za vufer), pa popravljene zvučnike. To mi je dalo i odgovor na moje pitanje zašto bi ista firma, Alti, prodavala istu robu po višim cenama (WinWin) i po nižim (Emmi), i kako, tj. zašto im se isplati da besplatno šalju robu kurirskom službom. Svoje garancije i potrošačkih prava sam se svesno odrekao kada sam otvorio kutiju od vufera, ali se nadam da će bar neko nakon čitanja mog izbeći slično iskustvo.

Ovo je druga stvar koju kupujem pouzećem u Srbiji, a prva je bio bicikl sa kojim sam imao sličnu situaciju.
Naravoučenije: ovo je i dalje Srbija i mada nisu svi prodavci isti, ne treba prepuštati slučaju stvari do kojih vam je iole stalo.
 
Iz tvoje situacije moze se zakljuciti da ne mozes biti siguran da ti je to Emmi uopste poslao? Cak i da jeste ti si kriv sto ti je teca preuzeo (ok on je kriv ali ono sto je bitno je da je kriva kupceva strana). Trebao si lepo da spremis ukucane da znaju da li da primaju ili ne, ako su kompetentni da provere ili ne ti to znas najbolje. U slucaju da nisu, trebao si da im kazes sta da kazu kuriru, da ga upute na napomenu, da dodje drugog dana ili da ti nosi paket na posao.

Inace sto se tice teorije o Emiju i Winwinu, ja imam totalno suprotno iskustvo, i sa komponentama koje sam kupovao, i da profesionalizmom osoblja. Naravno niko nije savrsen, pa ni ovi u Emmiju...
 
Iz tvoje situacije moze se zakljuciti da ne mozes biti siguran da ti je to Emmi uopste poslao?
Siguran sam ja ko je poslao, jer imam račun na kom piše "Emmi", sa pečatom "Alti d.o.o." i nisam postavljao pitanje ko je "kriv". Ne isterujem ja ovde pravdu, već delim svoje iskustvo. Kao što rekoh:
Svoje garancije i potrošačkih prava sam se svesno odrekao kada sam otvorio kutiju od vufera, ali se nadam da će bar neko nakon čitanja mog izbeći slično iskustvo.
Takođe, ne kažem da im je sva roba loša, niti da su zbog ovoga gori od drugih prodavaca, ili bolji jer su imali najnižu cenu za te zvučnike u datom trenutku. Niti kažem da drugi prodavci rade ili ne rade slične stvari.

Edit: Inače, tog dana nisam uopšte bio u gradu - što sam i napisao u napomeni, a isporuka paketa od 5kg na posao pa da ga teglim javnim prevozom na drugi kraj grada ne dolazi u obzir. Upravo zbog kućne dostave sam i izabrao kurirsku službu.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljao sam da si na poslu i da imas kola, zaboravi taj deo. Prvo i osnovno lik je trebao da zove i da vidi da li si kuci, ako je vec dosao, onda ponovo da te zove i da vidi sa primaocem paketa sta ce sa paketom, a ne sa trecim licem.

Sto se ostatka tice moram da priznam da ne razumem sta hoces da kazes, ne svaljujes krivicu ni na koga, ne trazis pomoc... registrovao si se da podelis svoje iskustvo sa nama, a ono na sta treba da obratimo paznju nije prodavnica ili kurirska sluzba, nego da ne budemo smotani i ne ponovimo splet dogadjaja koji si ti izabrao, a koji je pritom najgori moguci :p.
 
Ne, nego da su mu prodali polovne popravljane zvucnike kao nove...
 
Pretpostavljao sam da si na poslu i da imas kola, zaboravi taj deo. Prvo i osnovno lik je trebao da zove i da vidi da li si kuci, ako je vec dosao, onda ponovo da te zove i da vidi sa primaocem paketa sta ce sa paketom, a ne sa trecim licem.

Sto se ostatka tice moram da priznam da ne razumem sta hoces da kazes, ne svaljujes krivicu ni na koga, ne trazis pomoc... registrovao si se da podelis svoje iskustvo sa nama, a ono na sta treba da obratimo paznju nije prodavnica ili kurirska sluzba, nego da ne budemo smotani i ne ponovimo splet dogadjaja koji si ti izabrao, a koji je pritom najgori moguci :p.

Kakvi bizarni zakljucci. Vise nego ocigledno je ko je izvrsio prevaru, a to sto je on bio svestan rizika pa zato nije ni pokusavao da istera stvar sa prodavnicom, potpuno je druga stvar. To sto se neko tek registrovao na forum, ne znaci da se na njega treba okomiti.
 
Strašno! Kako li ću ja proći sa mojom reklamacijom kod njih?Izgleda da je jedino rešenje snimati otpakivanje primljenog paketa od njih.Sam si kriv za probleme koje imaš.Trebalo je sve odmah vratiti,bez obzira ko je primio paket,a o kurirskim službama i napomenama u narudžbinama o vremenu i mestu dostave ne treba ni respravljati!Ja sam zbog tekvih nebuloza i odustao od dalje kupovine online u junu,a imao sam od februara do juna 100.000 din. potrošeno kod iste firme.Išlo je dotle da su me kurirske službe zvale u toku prepodneva da provere da li ima nekog na adresi,jer sam zadnju narudžbinu vratio zbog toga što nisam više hteo da se nerviram i jurim sa njima po gradu.U koliko nastaviš dalju kupovinu pazi šta i kako radiš!
 
MOLIM POMOC!! ZENSKO NA SAJTU :) TREBAM POMOC :)

Jedno pitanje.. Vise ne znam ni sama sta da radim?
Ovako uzela sam mp3 plejer 17.05.ove godine,sva srecna i nasmejana krenula kuci i na putu ka kuci shvatila da NE RADI! Onda sam naravno sva neraspolozena dala mami da ga vrati gde su oni sutradan to i uradili:ALI NISU MAMI IZDALI NOVI FISKALNI RACUN..Ali ajde ja sam smatrala da nece biti potrebe..Negde u septembru,opet se pokvario,odnela sam ga u servis,nije ih bilo,nije,nije pa su nazvali i kao popravljen je! Poucena iskustvom rekla sam serviseru da ga odmah proveri i kako je ukljucio mp3 u komp opet isti problem NE OCITAVA GA kao da je prazan..Uklonio ga je i opet povezao i hteo je..Servis je bio 10.09..A sada dana 28.10. OPET NE RADI!!! Isti problem.. Interesuje me da mi neko kaze s obzirom da je jos uvek u onih prvih 6 meseci garancije STA DA RADIM?! Da idem direktno u radnju i trazim pare ili zamenu? Ili u servis?! ZAISTA PUNO HVALA KO GOD DA MI DA NEKI SAVET! Inace imam sve papire(garanciju,ali sa drugim fiskalnim racunom,papir sa servisa S V E) HVALA,HVALA...
 
Kakvi bizarni zakljucci. Vise nego ocigledno je ko je izvrsio prevaru, a to sto je on bio svestan rizika pa zato nije ni pokusavao da istera stvar sa prodavnicom, potpuno je druga stvar. To sto se neko tek registrovao na forum, ne znaci da se na njega treba okomiti.

Kao prvo ja odbijam da verujem da bi bilo koja maloprodaja namerno uradila ovo sa predmetom koji vredi sicu, pogotovo sto pricamo o maloprodaji uvoznika. Da se blate cisto da bi prodali blueberry zvucnike??? Poslali su mu iskidanu kutiju i mrezicu woofera??? Nisu oni izvrsili prevaru, oni su je *mozda* pokusali, i to mozda cak nenamerno, a on je prevario sam sebe.

Ortak je dobio defektnu karticu u winwinu, odneo i zamenili su mu na licu mesta (posto je bila u konfiguraciji), sta je trebao da uzme sam da je popravlja i da dodje na forum da podeli iskustvo kako su ga prevarili? "Svestan sam da sam mogao da je vratim ali sam odlucio da probam sam da prelemim memoriju od stare kartice, nije uspelo i bacio sam je u kantu. Uzgred niti se zalim niti krivim prodavca, nego eto dosadno mi je pa da podelim sa vama moje iskustvo".

Ne znam cemu ovoliko nakaradnih slucajeva i u ovoj i u temi ispala. Pa valjda ako si pokusao i ako znas da krivica nije do tebe 100%, onda dodjes i kazes, kao sto je covek uradio sa iskrivljenim pinovima na ploci. Da je tako postupio clan sa zvucnicima, pa da su ga onda oladili, razumeo bih frustraciju, ovakone razumem svrhu pisanja. Da mozda ovo nece da me natera da ne kupujem u Emmiju vise? Ne. Da mozda nece da me natera da budem vise obazriv prilikom kupovine? Ne, zato sto mi se ovo ne bi desilo ni u ludilu, jer sam vec obazriv prilikom kupovine, posto cenim svoje tesko stecene pare, i svestan sam da zivimo u Srbiji, i da je ta stvar prosla kroz mnogo zlih ruku koje ne mare za tudj proizvod.
 
Evo ja da "nacrtam" pošto neki očigledno ne shvataju:
Cilj je prodati nešto čak i ako to nemaš, jer tako dobijaš na vremenu da "nabaviš" to što se traži a u isto vreme kupac ne ide kod konkurenta jer je tebi dao pare... Ako ti je teško da poveruješ u ovo u Srbiji u 2012 godini onda "no comment"...
 
U to verujem ali ne vidim vezu izmedju gornjeg slucaja i ovoga. Ponudio si se da nacrtas, a nisi :p.
 
Šta kaže zakon o tome kad imaš reklamaciju, dobavljača koji potvrdi neispravnost i fiskalni ali prodavnice više nema?
Kome naplatiti jer zamena koju nude kod dobavljača nije adekvatna?
 
Ova Beda od zakona, u slucaju da nisi zadovoljan sa onim sto se nudi kao zamena , nudi samo sudsku zastitu. To znaju i prodavci i uvoznici pa im se moze . Jos nisam cuo da se neko tuzakao i vukao po sudovima za bilo sta osim za vece vrednosti kao Automobil na primer. Tako da fakticki sve zavisi od necije dobre volje, trgovac, uvoznik sve jedno, a prava potrosaca Nisu ni sa cim zasticena. Potrosaci valjda treba samo da glasaju i placaju poreze, a za prava nek se parnice godinama.
 
Ova Beda od zakona, u slucaju da nisi zadovoljan sa onim sto se nudi kao zamena , nudi samo sudsku zastitu. To znaju i prodavci i uvoznici pa im se moze . Jos nisam cuo da se neko tuzakao i vukao po sudovima za bilo sta osim za vece vrednosti kao Automobil na primer. Tako da fakticki sve zavisi od necije dobre volje, trgovac, uvoznik sve jedno, a prava potrosaca Nisu ni sa cim zasticena. Potrosaci valjda treba samo da glasaju i placaju poreze, a za prava nek se parnice godinama.


Pa tako i treba kad potrosaci nisu solidarni. Nijedan bojkot na koji je NOPS pozivao nije uspeo :trust:
 
A NOPS se baš svojski potrudio da organizuje te bojkote i da obavesti širu populaciju. Ja sam za ovaj aktuelni bojkot većih lanaca prodavnica prehrane pročitao na sajtu B92 i nigde više niko nije ništa spomenuo. Sem poziva, nikakva kampanja u medijima ili makar paramedijski - deljenjem letaka, plakatima i sl. Ljudi nisu ni čuli, celoj mojoj familiji sam ja rekao, nisu imali pojma, a pri tome moj rodjeni brat radi u sistemu jednog od tih lanaca prodavnica. Ne goji se prase pred božić, a oni očekivali da za nedelju dana potrošači budu udruženi, solidarni i organizovani za bojkot. Toliko o planiranju i obaveštavanju od strane NOPS.

Ne znam da li su stvarno očekivali da će da se išta dogodi, a posle žalopojke o tome kako organizacije potrošača nemaju nikakvu snagu i legitimitet...
 
Poslednja izmena:
Zdravo dobri ljudi :)
17.10.2012. sam kupila zvucnike marke genius 6000 u emmi-u u Novom Sadu. Cim sam spojila zvucnike jasno je bilo da ne rade, tj da je neispravan sabvufer.
19.10.2012. sam zvucnike vratila emmi-u i oni su ih probali u prodavnici i simptomi su bil isti kao kod mene, znaci vufer ne radi uopste...zvucnici nisu saobrazni nameni za koju su napravljeni.
Oni su napravili "zapisnik o prijemu reklamirane robe od strane kupca" gde je pisalo i da ja trazim zamenu za nove zvucnike, sto je i logicno jer sam i kupila nove zvucnike koji su mi predati neispravni.
Danas je proslo 14 dana od kako sam odnela zvucnike u emmi na reklamaciju i danas sam dobila poruku od alti-a koja glasi "Postovani, vas uredja je prosledjen ovlascenom servisu. Ukoliko nije fizicki ostecen, bice popravljen ili zamenjen". U poruci nigde nije pisalo kada, tj kakvi su rokovi za ovako nesto.
Mene zanima kakva su vasa iskustva, tj koliko ja jos treba da cekam da bih dobila nove zvucnike? Unapred zahvalna na odgovorima :smash:
 
Samo javljaju ono što moraju po zakonu.U roku od 15 dana moraju da te obaveste šta i kako će biti sa tvojom reklamacijom.Traži novac ili nove zvučnike imaš pravo na to!Zovi ih i traži!
 
Pozdrav ljudi,

naime, moj problem je sledeci:
14.10 sam predao telefon (Xperia mini pro) VIPu na garanciju, jer je tach prestao da reaguje. Gospodjica gospodja koja je preuzela telefon je rekla da ce me obavestiti za oko 2 nedelje kada da ga preuzmem. Naravno, od tog poziva nista nije bilo.
Ja sam sacekao rok od 45 dana (za koliko pise da su obavezni da mi poprave telefon), i otisao pravo kod njih.
Tamo mi je gospodjica gospodja rekla da je moj telefon "bas juce" stigao i usput spomenula da me je zvala ali me nije mogla dobiti (a inace me nije zvala, ne znam zasto je imala potrebu da to kaze iako je niko nije terao).
Sve bi to lepo bilo, da mi pri predaji telefona nisu dali neki Samsung (inace je rekla da na papiru iz servisa pise da je zamenjen dispej), i naravno, odmah sam joj to predocio.
Gospodjica gospodja mi odgovara na to: "Uh, vidi stvarno nije Sony vec Samsung, mora da su ovi u servisu pogresili pa tvoj telefon poslali nekom drugom. Izvini, nije do nas" (NIJE DO NAS??? Do koga je onda.). No, ajde, greske se desavaju, mozda su se stvarno zeznuli.
Posle toga gospodjica gospodja je rekla da ce poslati ovaj telefon onome kome treba, a da ce moj stici kod njih u filijalu i da ce me pozvati kad stigne.

Naravno, jasno je da me vuku za nos. Dakle, kome bih trebao da se zalim ili sta vec da uradim?

Pozdrav, hvala na savetima.
 
Ummm... nešto mi matematika ne ide... Od 14.10. do danas nikako nije prošlo 45 dana.
 
Nazad
Vrh Dno