Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Eh, nisam ja tolko domisljat...
 
Ako skines nalepnicu i vidis da nije lepo naleglo, popravices sam kuci i izgubices garanciju. Ako skines nalepnicu i nema drugog modula, izgubices garanciju, modul od 4GB i pravo da se zalis. I ti si uzeo uprkos tome i skinuo je??? Sto nisi jednostavno zvao i rekao da ne prepoznaje 8GB rama, pitas ih da posalju servisera da proveri ili da doneses u radnju da sami provere u cemu je prob i pritom plate taksi do i od radnje, i kraj price. Njihova greska, ko ih j.. neka odbiju od plate tog ko je ukrao modul, ionako ce da dobije otkaz na kraju meseca i nece mu platiti poslednju platu.
 
Mene u sustini uopste ne zanima desktop koji ne smem da otvorim, ne isplati mi se da ga nosakam svaki put kada hocu da otvorim kuciste. Jos u fazonu ocu da narucim SSD za koji dan, pa sam da ubacim... Prodavacica u Emiju mi nije ni jednu rec rekla u vezi nalepnice i da bih u tom slucaju morao da donosim kuciste kod njih da mi oni ugrade. Ostavio bih ga u radnji. To je potpuno besmisleno. Ali eto, takva je procedura izgleda za konfiguracije, umesto da sam kupio komponente i sam sklopio, sto bih naravno uradio da sam znao da ako dobijes u kompletu, mozes sa tim da se slikas. Ne znam koji je tvoj nivo poznavanja racunara ali imam deceniju iza sebe sklapanja i rasklapanja racunara i stvarno mi je tako nesto sa nalepnicom prvo neprakticno i besmisleno, a drugo i veoma ponizavajuce.

Bilo kako bilo, sutra cu da ih zovem da proverim da li fiskalni racun vazi i pored skinute nalepnice jer mi je ipak malo neverovatno da ocekuju u periodu od 2 godine da za svaku sitnicu moras da nosis racunar u radnju / servis. Pa, nije to mobilni telefon, nego kuciste od 10 kg.
 
Poslednja izmena:
Bez ljutnje, ali realno si platio jeftinu cenu za a) lenjost i b) neiskustvo u kupovini.
 
Bez ljutnje, ali realno si platio jeftinu cenu za a) lenjost i b) neiskustvo u kupovini.

nema potrebe za time. nacinjena je greska i svakako cemo je ispraviti. naravno da ce dobiti ono sto je platio, kao i nalepnicu a ja se ovim putem javno izvinjavam clanu padawan u ime Altija, koji je vec kontaktiran putem PM kako bismo ovo resili.
 
Izivni ako cu te ovim uvrediti ali jednostavno je tako: ako imas 10 godina iskustva sa sklapanjem i rasklapanjem racunara, prvo i osnovnosto bi trebao da znas je da je 100 puta bolje sam sklopiti racunar od kupljenih zapakovanih komponenti nego prepustiti serviseru da to radi. I to iz 1001 razloga. Takodje bi znao da se na konfiguraciji dobija nalepnica. I ne stavljaju je sigurno da ljudi ne bi mogli da dodaju SSD kad im zatreba, nego pored drugih stvari, ako fali 4GB rama da znaju da li si ti uzeo ili serviser.
 
Ali zar ne mislis da je na kupcu prevelik, a u nekim slucajevima besmislen i neisplativ teret da svaki put donosi kuciste. Sa stanovista servisera/prodavca naravno ima smisla, jer neko moze tako da osteti ili izvadi daleko skuplje komponente, i da se posle pravi lud... Mozda jednostavno nisam navikao na tu "brand name konfiguracija" filozofiju i potpuno sam smetnuo s uma nalepnicu. Nisam znao da je to toliko rasprostranjena i prihvacena praksa, jer sam do sada uvek kupovao pojedinacno nove komponente, ili preko oglasa.

Ne vidim bas zasto bi serviser mogao da sklopi losije nego ja. Ako vec izbor komponenata odgovara, a moguce su i modifikacije, sto da ne? Cena je, takodje, veoma povoljna. Verovatno mislis da bi svoje komponente vise cuvao i sa vecom paznjom ih sklapao. U svakom slucaju, kupovina komponenata se namece kao jedino resenje ako nista drugo da bih dobio pojedinacne garancije i da bih mogao sam da menjam komponente i otvaram kuciste.

Hvala puno Chinaski! Zaista lep gest. :)
 
kupci koji kupuju gotove konfiguracije najcesce nemaju dovoljno znanja o racunarima... a najgori su oni koji misle da imaju. i onda je to neka mera zastite prodavnica od njih...
od vajkada je ista gotova konfa, u istoj radnji, bila solidno jeftinija nego da sve te komponente kupis pojedinacno, u istoj radnji... ali- tako je kako je.
 
U svakom slucaju, kupovina komponenata se namece kao jedino resenje ako nista drugo da bih dobio pojedinacne garancije i da bih mogao sam da menjam komponente i otvaram kuciste.


A onda mogu da ti kazu da ne prihvataju reklamaciju, jer komponentu nije ugradilo strucno i ovlasceno lice :smash:
 
Heh, i toga ima? :)

Epilog price, sve zavrseno u roku od jednog dana zahvaljujuci Chinaskom i ljubaznoscu ljudi u Altiju i Emiju. Pored toga sto imaju najbolje cene izgleda da imaju i jako dobru saradnju sa dobavljacem, a prisustvo na benchu samo je dodatni plus.
 
Ето, џабе си кукао унапред :d
 
Da nije kukao ne bi ga ni resili, je... bi ga ko i ostale. Saradnju imaju dobru jer je to jedna ista firma, a u situaciji su takvoj da im bas i ne treba negativna reklama.
 
Izneo bih negativno iskustvo sa dve firme (E... i W..W..) . U pitanju su bile dve kupovine i u oba slucaja su artikli koje sam narucio poslati po visim cenama od onih koje su navedene u profakturi.
Razlike u ceni nisu velike ali to nije vazno kada se ne postuju osnovna pravila trgovanja. Kod prve reklamacije ostalo je na "resicemo" pre tri meseca.

I meni se slicno desavalo, jednom je prva firma lazno reklamirala jedan proizvod(postavila je sliku od totalno drugog) i kad sam im javio da ja to nisam narucio oni su mi rekli da cemo resiti i to je bilo to.
 
Reklamirao sam ASUS X54H kome je crkao hard disk posle 2 meseca od kupovine.WW je rekao da reklamacija ide brzo jer su oni uvoznici i da super funkcionise pick up & return opcija :) (dodje kurir pokupi laptop i nadam se da ce ga vratiti)
 
E ljudi,šta je da ovim hardovima-crkavaju kao blesavi? Pouzdano znam,jedna firma je kupila 60 i za mesec dana crklo je 10..loodilo! :confused:
 
Hard ili crkne ili nastavi da radi bez problema.Kod mene konkretno nije bio problem ni pregrevanja ni fizickog ostecenja ili pada jednostavno bez ikakvog razloga hard je otkazao.Uskoro cu biti obavesten sta ce uraditi po tom pitanju a posto su uvoznici ASUS laptopova ici ce to brzo :)
Jednostavno sve sto radi mora i da crkne :(
 
Milion posto da jeste,gledam,gigatron nudi refabrikovane laptopove takođe,pitam se koliko je to pametno? A za hdde nemam reči,sve mi se čini da će ssd polako da dođe u obzir i kao data hdd! :D
 
Iskreno, ja sa Winwin i Emmi imam pozitivna iskustva. Crkla 6950 1gb, momak iz servisa mi dao papir da odradim zamenu ili povraćaj novca. Doplatio 60€ i u Emmiju uzeo novu 7870. Sve to u roku od sat ipo max, bez kuknjave i dranja
 
Iskreno, ja sa Winwin i Emmi imam pozitivna iskustva. Crkla 6950 1gb, momak iz servisa mi dao papir da odradim zamenu ili povraćaj novca. Doplatio 60€ i u Emmiju uzeo novu 7870. Sve to u roku od sat ipo max, bez kuknjave i dranja


A meni su prosuli pricu kako vise ne daju garantni list jer su po novom zakonu dovoljni potvrda o saobraznosti robe i fiskalni racun :smash:
 
A sta, kao, nisu dovoljni? :) Ne vidim nista lose u manje papirologije...
 
Garantni list se daje samo ako je garancija duza od 2 godine. Ako je 2 godine, dovoljan ti je fiskalni a verovatno se ta potvrda daje da bi imali SN upisan uz fiskalni...
 
Garantni list se daje samo ako je garancija duza od 2 godine. Ako je 2 godine, dovoljan ti je fiskalni a verovatno se ta potvrda daje da bi imali SN upisan uz fiskalni...


Pa fazon je sto na tom papiricu nije upisan SN vec je lik samo svrljnuo autogram i lupio pecat.
 
E ovako ljudi, ovaj slucaj nije vezan za tehniku vec za Pringles cips :D

Naime, kupio sam taj cips u Maxiju, a kada sam dosao kuci video sam da je cips vec bio otvaran i maltene pola cipsa fali u ambalazi. Bezobrazluk. Verovatno se neko od radnika koji slaze cips na police malo pocastio. Zeznuto je sto se ovako nesto tesko moze dokazati a i ovaj cips realno nije jeftin, i za skoro 300 din koliko kosta, stvarno ovakve stvari ne bi trebale da se dogadjaju.

Tako da svakome ko kupuje ovaj cips, pogledajte da li je vec otvaran da ne bi prosli ovako. Inspekcija je obavestena.
 
Zanimljiv slucaj i u Veru. Isto tako otvoren,neko se pocastio.A istog dana, momak sa devojkom razgleda soseve, otvara svaki i lize poklopac. I sta sad raditi?
 
Nazad
Vrh Dno