Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Meni su za cipele vratili pun iznos iako su imali iste na snizenju od 50%
Kazu da stoji u Zakonu da se vraca iznos sa fiskalnog.

Tu nesto jako ne stima...
Bez obzira na snizenja,svaka promena cene prvo mora da ima odluku,pa da je to registrovano u kasi i na samom fiskalnom mora da ti pise,po recima zakona.
Npr kasa koju mi imamo u radnji ako radim snizenje automatski stampa na glavni fiskalni krajnji iznos i dodadni fiskalni isecak gde pise koliko si jeftinije dobio artikal.
Sto znaci da u slucaju vracanja vracam iznos koji je naplacen.

Za ovo gore prvi put cujem i uveren sam da je protivzakonito...
 
On ih je kupio po "punoj" ceni. Kada je došao da reklamira, dali su mu keš sa fiskalnog i ako su u tom trenutku bile na sniženju 50%.
Makar sam ja tako ukapirao?
 
07.09.2011 Prica iz Gigatrona: Otisao na Banovo brdo, docekao me neki duhoviti radnik. Trazio racun, garanciju, ambalazu... proveravao, mirisao karticu. Na kraju rekao da ce je testirati i ako bude probelma poslace kod uvoznika. Gainward je u pitanju. Videcemo kako ce ici dalje.
Siguran sam da ljudi iz Gigatrona citaju ovaj thread:) Moram da napomenem da mi se ovo nikad u zivotu nije desilo, ali ni priblizno... Posle SAMO 7 dana, dobio sam konacan odgovor od njih. Naime, pozvali su me i rekli da sam dobio zamenu za karticu, ASUS GTS450, sto sam i prihvatio. Pohvale za Gigatron.
 
Do sada nisam imao priliku da reklamiram neku komponentu po novom zakonu, ali evo posle vojske sam morao da reklamiram 2 uredjaja(komponentu).

BM FOTO-dig. aparat poslat na reklamaciju juce, danas me zovu i kazu da mi je zamenjen za novi da da ga danas salju. Brze nije moglo. Svaka pohvala!

Gigatron- reklamirana po drugi put maticna ploca sa istim kvarom, jer ni prvi put nije popravljeno. Sad ostaje da vidim koliko cu cekati, ali sam imao malih problema. Kod prethodnog reklamiranja sam morao da posaljem i originalni fiskalni racun i garanciju. Sad odjednom oni ne odgovaraju za taj racun i garanciju, vec traze fotokopiju istih. Moja greska je ta sto sam sve to poslao pre nego sto sam ih zvao, jer mi je kurir vec dosao na vrata da sve nosi.
 
Evo posle samo nedelju dana iz mikrosystemsa su mi javili da ce mi vratiti novac za kupljeni SSD disk, svaka cast! :)
 
imam pitanje: ovako matičnu sam uzeo 15.08 2011, sad mi ne odgovara, ona je potpuno ispravna.... da li postoji mogućnost da ja vratim i uzmem drugu, bolju?
 
Postoji, ali ne u Srbiji. U stvari, ne verujem da bilo gde posle vise od mesec dana mozes da se predomislis, to je predugo.
 
đu*re... sad sam tek setio toga... :( znači 15-ak dana je maximum? ploča najnormalnije radi, ali mi ne odgovara, tj. treba mi bolja...
 
đu*re... sad sam tek setio toga... :( znači 15-ak dana je maximum? ploča najnormalnije radi, ali mi ne odgovara, tj. treba mi bolja...

7 dana po zakonu.
Sve ostalo je dobra volja maloprodaje.
 
Ma prodaj tu plocu,neces mnogo izgubiti,dosta je prodavana i trazena,i da izgubis 10-15E(sto je dobra kupovina za svakog kupca,ne bih rekao losa po prodavca-ali tako ces se brzo resiti ploce,a crvena se usteka negde)
 
Ljudi,molim vas za pomoc,i ako se ne radi o kompjuterskoj opremi.Naime,pre 6 dana sam kupio patike,koje sam probao u radnji i navodno su mi odgovarale.Medjutim,pre 3 dana sam primetio da mi je desna patika tesna.Jel ima sanse da vratim patike i uzmem vece?Obuo sam ih samo 3x,imam i fiskalni i kutiju?
Izvinite sto pisem ovde,ali cini mi se da mi mozete odgovoriti.
 
Tu nesto jako ne stima...
Bez obzira na snizenja,svaka promena cene prvo mora da ima odluku,pa da je to registrovano u kasi i na samom fiskalnom mora da ti pise,po recima zakona.
Npr kasa koju mi imamo u radnji ako radim snizenje automatski stampa na glavni fiskalni krajnji iznos i dodadni fiskalni isecak gde pise koliko si jeftinije dobio artikal.
Sto znaci da u slucaju vracanja vracam iznos koji je naplacen.

Za ovo gore prvi put cujem i uveren sam da je protivzakonito...

SuperStarr je dobro skapirao :)
 
Znam da nije forum o obuci,ali nisam imao gde drugo da pitam...ma isti su broj,a ja budala nisam probao obe...
 
Pa pokusaj, ali ako si ih vec nosio i vide se tragovi nosenja, tesko ce to ici.
 
Nista od zamene,morao sam druge da kupim.Ove ce na limundo:D
 
Crkla mi je Asus 9800GT Ultimate pa me zanima koja je adekvatna zamena za nju (posto sutra treba da zovem firmu u kojoj sam je kupio)? Koliko sam shvatio zamena za nju bi bila GTS 450 ili je bolje da trazim pare umesto kartice?
 
Crkla mi je Asus 9800GT Ultimate pa me zanima koja je adekvatna zamena za nju (posto sutra treba da zovem firmu u kojoj sam je kupio)?

To ćeš najbolje da proceniš tako što ćeš da pogledaš fiskalni račun!
Inače, GTS je lošija kartica od 9800GT, pogotovo tog Ultimate modela koji je ne samo overklovan nego ustvari je 9800GTX.
Ta karta je kada je kupljena bila vrh ponude ili u samom vrhu a GTS danas je "socijala" (a to je bio i kada se pojavio - nešto između "low end" i "mid range" / "mainstream").
"Argumenti" su na tvojoj strani, sad je na tebi koliko ćeš biti istrajan i dopustiti bahatost.
 
Poslednja izmena:
Znam kakav je taj Ultimate model zato sam ga i kupio ;) Znci da idem na bar GTX 550? A mogu i da trazim da mi daju novac u iznosu onog koji mi je na fiskalnom?
 
Jel taj GTX550 košta kao 9800GT Ultimate onda? Da li je u istoj "kategoriji"? ... verovatno da kada se neke realne stvari uzmu u obzir (keš koji si dao ali tebi to možda nije bitno?), ne bi mogli da se porede.
Ja ne mogu da ti kažem šta da tražiš, odnosno mogu ali "rizikujem" da se upustim u nepotrebna prepucavanja sa raznim ekspertima...
Pročitaj moja poslednja 2 posta još 1 put, odvoji 30min i čitaj malo ovu temu unazad i "samo će ti se kasti". ;)
 
GTX550 je samo malo jača od GTS450, tako da i nije neka zamena.
 
Novac koji si platio za karticu mora da ti se vrati ako nemaju adekvatnu zamenu...tesko je reci koja je adekvatna zamena jer su se generacije kartica kod nvidia-e dosta promenile od 2xx 4xx do sad aktuelne 5xx.Ni priblizno 450 i 550 nisu adekvatne za tu nekadasnju zver od kartice.Garancija je takva kakva je i u slucaju da prozivod se pokvari u tom roku mora da se postupi po pravilniku,ti od tog pravilnika i svojih prava ne smes da odustajes!
 
Hvala vam svima, danas saljem pa cu vam reci kako se sve resilo :wave:
 
Evo zvala me je firma od koje sam kupio graficku i kazu da mi servis iz Direct Linka nudi istu moju 9800GT Ultimate ali polovnu. Da li imam pravo da trazim povracaj novca ili neki ekvivalent novije graficke racunajuci da doticna firma nema 9800GT na stanju?
 
Ja ne bih uzimao tu polovnu karticu, pitanje je da li bi ti dali i uvažili sutra garanciju na nju da joj se nešto desi. Imaš pravo to da odbiješ.
 
U svakom slucaju mozes da dobijes novu garanciju, jer ti menjaju za isti taj proizvod. Ja bih prihvatio, dobijam istu tu stvari samo ispravnu i novu garanciju od 2-3 godine...
 
Ne dobija se nova garancija nego se produzava stara za ono vreme koliko je graficka provela u servisu. A glupo mi je da dobijam polovnu karticu ako je moja kada sam je kupovao bila nova. To bi bilo kao da se meni pokvari televizor star godinu dana i oni meni kao zamenu daju neki star 3 godine ;)
 
Poslednja izmena:
Uzmi pare nazad pa kupi sebi sta ti odgovara, ili trazi karticu u vrednosti iznosa sa fiskalnog racuna.
 
Kako je definisano vracanje uredjaja? Koliko znam po zakonu kupac ima 6m da vrati uredjaj u fabrickom stanju? Sta ako prodavac odbije da primi uredjaj koji je 7-10 dana star?
 
Nazad
Vrh Dno