Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Pa kupljen je pre 01.01.2011. i to poodavno, imam racun i na osnovu njega mogu da trazim reklamaciju ili treba i pismena garancija prodavca?
A to u vezi garancije... pa cini mi se da HP daje 1g garancije
 
Kako imam jednu nedoumicu, izgleda da sam na pravom mestu...

Naime kupio sam izvesni HP ketridz (344 kolor), zar on ne bi trebao da ima garanciju 1g ili se varam. Zanima me posto je izgleda poceo da pokazuje znake elekronske neispravnosti

Zavisi koliko si ga puta " refilovo " :d
 
Pa ako ga je refilovao, gubi garanciju, zar ne? Ista stvar sa koriscenjem refilovanih tonera ili onih fabrickih zamena, ukoliko se koriste dok je uradjaj u garantnom roku, automatski se gubi garancija na uredjaj?
 
Pa ako ga je refilovao, gubi garanciju, zar ne? Ista stvar sa koriscenjem refilovanih tonera ili onih fabrickih zamena, ukoliko se koriste dok je uradjaj u garantnom roku, automatski se gubi garancija na uredjaj?

Malo sam se salio ali sumnjam da moze da ostvari pravo na " potrosni " materijal posto kertridz nije oprema ili uredjaj nego potrosna roba, ima garanciju normalno ali treba pojasniti " znake el. neispravnosti " :)
 
Pa kupljen je pre 01.01.2011. i to poodavno, imam racun i na osnovu njega mogu da trazim reklamaciju ili treba i pismena garancija prodavca?
A to u vezi garancije... pa cini mi se da HP daje 1g garancije
Po starom zakonu o zaštiti potrošača ako nije izdat garantni list uz fiskalni račun imaš garanciju 6 meseci.
 
Odneo sam monitor u jednu firmu u Beogradu na reklamaciju 20. decembra 2010. U pitanju je Samsung monitor ali uz njega nisam dobio ERC garantni list vec samo garanciju maloprodaje pa sam morao njima i da nosim

Proslo je sad vec vise od 2 meseca i monitor nisam dobio, kazu bice uskoro a to je bilo pre 10 dana (dok nije proslo 45 dana nisam ih zvao). Koja je procedura, sta mogu da uradim?
 
01.02.2011 Kupio sam Skullcandy skullcrushers slusalice
Posle upotrebe od 7 dana , otkrio sam da ne funkcionisu kako treba ( bass niskih frekvencija se registruje samo na levoj slusalici i onda se u vecini slucajeva bass oseca samo na istoj )
Predao sam slusalice na reklamaciju , i u roku od 4 dana dobio nove ( predao u petak , dobio u ponedeljak )
Te slusalice sam testirao na licu mesta , i zvucale su bolje nego prethodne.
Posle nekoliko sati intenzivnog koriscenja , prilikom pustanja odredjenih pesama , isti problem kao kod prethodnih je poceo da se pojavljuje ( samo sto desna nije bila toliko mrtva kao na prethondim ) i opet se javlja aktivnost samo leve slusalice kod bass-a

Te slusalice sam takodje predao , ovaj put mi nisu dali nikakvu priznanicu da sam iste dao na reklamaciju , trazili mi da napisem reklamaciju za OBA para slusalica , jer - "Racunom mogu da pokriju reklamaciju jednih slucalica , za 2 vec mora da se salje uvozniku pa da on odlucuje sta da se radi sa njima"

Napisao sam reklamacije , i cekam vec 6 dana na iste ...
Prodavac je svoje odradio i samo svaljuje krivicu na uvoznika sto nista ne radi trenutno ...

Moje pitanje glasi - da li imam neka prava da ubrzam ovaj proces , ili da trazim povracaj novca , jer za ovih 20tak dana od koliko sam pazario iste , koristio sam ih samo 10 dana...
 
Je li normalno da u WinWin-u (piše Alti na papirima) Zamjena HDD-a traje već evo 32 dana i nema naznake da će se uskoro privesti kraju. Prije nekoliko dana sam zvao telefonom i kažu da nikako ne mogu da se informišem o statusu servisa.

Znači je li normalno da ću (očigleno) čekati 45 dana za zamjenu jadnog 320GB Scorpio Blue diska?!
 
Je li normalno da u WinWin-u (piše Alti na papirima) Zamjena HDD-a traje već evo 32 dana i nema naznake da će se uskoro privesti kraju. Prije nekoliko dana sam zvao telefonom i kažu da nikako ne mogu da se informišem o statusu servisa.

Znači je li normalno da ću (očigleno) čekati 45 dana za zamjenu jadnog 320GB Scorpio Blue diska?!

moze im se,
al i tebi se moze da im 46i dan ne istolerises ako slucajno prebace
 
Evo epiloga: Danas nazovem opet WinWin i rekoh: evo 40 dana je prošlo, ima li ikakva informacija, lik uze broj telefona i nađe me u sistemu i kaže disk je stigao 7. februara, ej, 7. februara, prije mjesec dana, i kao zvali su me, nisam ostavio dobar broj, a jesam, i nije me niko zvao, možda mu je to bio izgovor samo.
I sad kad sam bio u radnji da uzmem disk, ponašali su se kao da ništa nije bilo, samo da me otkače.
Znači *****i (u WinWinu u Jevrejskoj) drže moj disk mjesec dana dok meni ovde laptop skuplja prašinu, a treba mi. I što je najjače, zvao sam i 20 i nekog februara i rekli su mi da ne mogu nikako da se informišem o statusu (a i tad je disk bio kod njih i isto ko što su ga danas našli mogli su i tad).
Šta sad da radim? Koga da zovem? Ovo ne može proći ovako ko da ništa nije bilo. Popizdio sam.
 
@Stig

Okreni 0800 101 102 i ispricaj sve kako je i sta bilo. Meni su puno pomogli kad sam imao nekih problema slicnih tvom.
 
WinWin Kragujevac.Reklamacija HDDa isto ALTI na papiru.Ostavio i fixni i mobilni i dobio karticu na kojoj je broj radnje.Proslo 10tak dana,ja slucajno odem u tu istu radnju kupovao neke slusalice i pri naplati pitam radnicu sta se desava sa mojom reklamacijom...ona proveri pozove dva broja a moj hard se nalazio u susednoj prostoriji(unutra valjda stoji roba koja nije izlozena otkud znam sta) upakovan u kesu uredno vracen sa reklamacija.NISU ME UOPSTE KONTAKTIRALI!!!
 
@Stig

Jeste, Alti je njihova veleprodaja. A to što se čeka dugo na reklamacije iz WW to nije ništa novo, ja kad se setim samo ...:mad: nikad više kod njih ništa, pa ni podlogu za miš!
 
Poslednja izmena:
Kupio sam monitor u Tehnomarketu! Naravno, fiskalni, garancija...Monitor se pokvario i Tehnomarket nece da preuzme reklamaciju. Treba da posaljem monitor direktno u Samsung-ov servis, posto je bio ovlasteni servis ERC koji vise ne postoji. Gde nazovem, odma prebacuju da zovem neki drugi broj...kraja nema, tako da mi je dosadilo da me vozaju. Samo me zanima, mogu li na osnovu fiskalnog racuna da vratim monitor u Tehnomarket na reklamaciju? Imam li pravo na to???
 
Da li vazi garancija na komponentu ukoliko nemam kutiju??? (probao sam da searchujem ali nista konkretno nisam nasao, mada znam da je bilo reci o tome...)
 
naravno da vazi, dokle god imas fiskalni racun i garantni list
 
a jel moe bez fiskalnog i garantnog lista? Na osnovu serijskog broja?
 
tesko, jedno ako bude dobra volja uvoznika
 
Kupio sam monitor u Tehnomarketu! Naravno, fiskalni, garancija...Monitor se pokvario i Tehnomarket nece da preuzme reklamaciju. Treba da posaljem monitor direktno u Samsung-ov servis, posto je bio ovlasteni servis ERC koji vise ne postoji. Gde nazovem, odma prebacuju da zovem neki drugi broj...kraja nema, tako da mi je dosadilo da me vozaju. Samo me zanima, mogu li na osnovu fiskalnog racuna da vratim monitor u Tehnomarket na reklamaciju? Imam li pravo na to???

Možeš, oni su dužni da prime monitor i da ga pošalju u servis, to da ga ti sam šalješ je jedino tvoja dobra volja.
 
Kupila sam juce sat Tommy H. u Cronosu , sat sam pogledala i bio je ok, medjutim kako su mu kaisici bili sklopleni nisam primetila odmah da su malo ostceni i presavijani. u pitanju je poklon, pa sam isla danas da menjam za isti... nisu imali drugi , a prodavacica nije htela da mi vrati pare... Meni se ni jedan dugi sat u tom novcanom iznosu nije svideo, da li postoji nacin da se to resi, tj. da mi pare budu vracene, sat kosta 13.5000 din , stedela sam toliko za njega i sad mi je bas bas krivo!!!!
 
Ako sat ima manu imas pravo da trazis povracaj para ako vec nemaju da ti daju drugi. Uvek mozes da se pozoves na trzisnu inspekciju i da ulozis zalbu, ali ne racunaj da ce brzo biti reseno (ja sam jednu ulozio pre vise od 3 nedelje, jos nije dosla na red, navodno imaju puno zalbi...)
 
pa svakako cu pokusati , tj. kaisici malo deluju kao da ih je neko vec nosio, i na dva mesta se malko ogulio, nije strasno, ali meni bas bode oci..
gde si ulozio zalbu, ja sam totalno ne upucena :)
 
Trzisna inspekcija je na NBG, Omladinskih brigada 1.
Odsek za rešavanje prijava građana (dežurna služba), 2699-610 (07.30–22.00)

Pa se konsultuj, mada bolje idi u radnju i insistiraj na povracaju para...
 
Нисам инао идеју где да постујем ово.
Наиме, црко ми је флеш добијен уз меморију купљену у емију Patriot Sporter XT 8GB у гарантном року, наравно
Јуче ме зову из Алтија и кажу да је утврђена неисправност, али како нема таквог, могу да ми понуде нека три модела кингстона исто од по 8GB који су доста спорији и нису гумирани као што је овај био. (тако да баш и нису нека срећна замена)
Које су моје могућности ту?

Поздрав
 
Pa s obzirom da je to bilo "gratis" uz memoriju, mislim da ne mozes da trazis nikakve pare nazad, osim ukoliko ne vratis i memoriju.

Ali, s obzirom da je memorija ispravna, mislim da ne mozes tek tako da je vratis...

Uzmi to, jer neces docekati ako budes cekao da ti jave kad dobiju bas taj flash.
 
Poslednja izmena:
Мудро збориш,
Хвала на савету.

Поздрав
 
aj pitanje jedno.

Drug nije placao racune od oktobra prosle godine. Nakon neplacena 2 racuna (oktobar, novembar 2010), njemu iskljuce uslugu adsl-a.
Danas ga zovu i kazu mu da je posle eto 6 meseci adsl port demontiran i da mora da vrati opremu, i da pri tom mora da plati sve racune!

Nije znaci imao net od decembra, i logicno bi bilo da plati oktobar i novembar internet dok ga je koristio. Ali ne, oni kazu da mora plati i decembar, januar, februar, mart iako mu nisi pruzali uslugu adsl-a.

Ugovor je bio sklopljen pre 3 godina na 12 meseci, tako da je on istekao odavno, pa pitam jel ima neke osnove da ne plati sve ovo?
 
^upravo sam iscitao ugovor telekoma i apsolutno nigde ne pisu takve informacije.
Danas sam pozvao trzisnu inspekciju na novom beogradu i rekli su mi da skupim papire sve i donesem. Da li mozda neko ima predlog da pozovem neki drugi broj?

Takodje bio sam u telekomu sa drugarom gde smo vratili opremu i napisali molbu, koju ce naravno odbiti, ali nam je potrebno da pecatiraju i potpisu kako bih mogao da taj dokument nosim u trzisnu.

Tako sta mislite ljudi, zar nisam u pravu? Kako mogu da naplate nesto za sta nisu pruzali uslugu? Pri tom ugovor je odavno prestao da vazi.
Slozio bih se da bi trebalo platiti one mesece kada je koristio adsl i nesto jer je 3 meseca vise zadrzavao port u centrali, ali odakle logika da se to naplati u punom iznosu paketa, koji je inace bio iskljucen...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno