Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

"ComTrade Shop: Doktor za računare"?
Razumem marketinski potez za sajt ali ne razumem ako neko ne zna nista o racunarima i konfiguracjama taj i ne dolazi na ovaj sajt vec visi po socijalnim mrezama.Reklamu za kvazi comtrade doktora onda nece ni videti.
Osim toga bio sam svedok savetima kupcima u comtrade-u.Lep nacin da zarade i ratosiljaju se losih i zastarelih stvari i to bas u vreme expanzije novih procesora,socketa itd.
Eticki,nema sta.
Secam se reklame u autousima racunar sa monitorom 100 eura-Comtrade.Sta li unutra ima ili je bilo ludo me zanima.Ali je cinjenica da Vesko nije naivno dosao do tih visina.

Comtrade Shop je sada u vlasnistvu Gigatrona i nema nikakve veze za Comtrade-om (smesno zvuci al tako je).
 
Imam pitanje u vezi ostvarivanja garancije.

Sestricu je crkla graficka kartica ASUS 8800GT, koja je uvezena od strane Pakoma. Preko firme od koje je kupio graficku, ista je poslata u uvozniku. Skoro mesec dana od kako je graficka na servisu, dobijem informaciju da uvoznik nema adekvatnu zamenu i da ce se dobiti novcano razduzenje, nesto oko 9000 din.

Kada sam ih pitao kako mogu dobiti pare nazad, receno mi je da ne mogu dobiti pare na ruke, vec da cu moci za tu sumu da kupim drugu grafiku kod njih ili da dodam jos za brzu. Zanima me da li je ovo tacno? Da li oni imaju pravo da insistiraju da kupim novu graficku kod njih, tj. da li ja imam pravo da trazim novac nazad ako je uvoznik odobrio novcano razduzenje?
 
Poslednja izmena:
Moraju da ti vrate pare. Tako je meni pričao i Telekom, da oni ne vraćaju pare ako su pogrešili već ti to ostane kao avans za sledeći mesec. I tako su pričali sve dok im nisam poslao inspekciju. A onda sam dobio pare na račun. Sve može, ne daj da te odvrate poznatim terminima "to nije praksa", "mi to ne radimo", itd. Šta te briga, nek se pozajme ako nemaju i nek ti vrate pare.
 
Kada sam ih pitao kako mogu dobiti pare nazad, receno mi je da ne mogu dobiti pare na ruke, vec da cu moci za tu sumu da kupim drugu grafiku kod njih ili da dodam jos za brzu.


Jok, burazeru - mora na ruke :trust:

Nekoliko puta sam imao prilike da prodjem kroz to, na srecu ne za PC opremu, tako da insistiraj na tome da dobijes lovu...
 
Hvala na savetima. Dodatno sam se raspitao kod trzisne inspekcije i rekli su mi da imam pravo da da trazim pare nazad, narocito kad je odobreno novcano razduzenje.
 
^ A da li neko zna kako se racuna to novcano razduzenje?

Inace, jedno iskustvo u toku...Crk'o mi je monitor pa sam ga odneo na servis u Gigatron, a oni su mi uz njihovu garanciju koju sam doneo trazili garanciju uvoznika (Erc komerc) koju mi nisu ni dali pri kupovini pre 2,5god :mad:.

Decko iz servisa je obecao da ce pokusati da nekako posalje ercu ali da je verovatnija solucija da ce monitor biti kod njih u servisu do isteka servisnog roka (45 dana :S:) i da ce mi tek onda ponuditi novcano razduzenje... Monitor je Samsung 2232BW tada placen oko 27000din. pa ne znam kakvu ponudu bih mogao da ocekujem od njih?
 
Ja predpostavljam da su za ovih 9000 koliko su namenili za razduzenje crknute 8800GT, pogledali cene trenutno dostupnih 9800GT ili GTS250. Malo brze ali moze se reci slicnih karakteristika.

Sto se tvog monitora tice, mozes dobiti pare u iznosu cene 2232BW u zadnjem trenutku kad je bio dostupan u prodaji (nekih 18ak hiljada - ispravite me ako gresim) ili iznos koliko sad kosta Samsung slicnih performansi, 22", 2ms, DVI, ili mozda neka treca varijanta, da dobijes pun iznos koji si platio. Mada mozes biti siguran da ce biti varijanta koja ce gigatron kostati najmanje. :S:
 
Poslednja izmena:
Dakle, na kraju nema uvoznika za Corsair??

Trenutni uvoznik je Asbis, tako piše na garantnom listu za HX650 koji sam kupio u Gigatronu.
Inače, i meni je crkao HX620, odneo sam ga u Imtel 6.Septembra. U ponedeljak sam tek dobio keš nazad i to 11.150din. koliko sam ga i platio pre 3 godine. Inače, nikad Imtel nije bio uvoznik za Cors, nego su ga nabavljali od CT-a koji se više ne bakće s Corsom i koji je njih finansijski razdužio, što su i oni trebali da urade. Ali, njima je račun blokiran, firma je pred zatvaranjem, tako da ne znam na koju su foru nabavili keš. Lik koji radi u reklamacijama je car najveći, ali su im direktori lelemudi koje boli uvo da se cimaju. Ipak, čovek je uspeo da im nekako izvuče kintu da bi meni vratio, mada je trajalo skoro 2 meseca. Zivkaj, smaraj, raspituj se...ne verujem da ćeš rešiti problem ako budeš zvao inspekciju, jer je njima račun blokiran, tako da ako hoće, mogu 'ladno da te iskuliraju.
 
Hvala na odgovoru, nadam se da ce biti neka fer ponuda..ali videcemo...
 
Imam pitanje u vezi ostvarivanja garancije.

Sestricu je crkla graficka kartica ASUS 8800GT, koja je uvezena od strane Pakoma. Preko firme od koje je kupio graficku, ista je poslata u uvozniku. Skoro mesec dana od kako je graficka na servisu, dobijem informaciju da uvoznik nema adekvatnu zamenu i da ce se dobiti novcano razduzenje, nesto oko 9000 din.

Kada sam ih pitao kako mogu dobiti pare nazad, receno mi je da ne mogu dobiti pare na ruke, vec da cu moci za tu sumu da kupim drugu grafiku kod njih ili da dodam jos za brzu. Zanima me da li je ovo tacno? Da li oni imaju pravo da insistiraju da kupim novu graficku kod njih, tj. da li ja imam pravo da trazim novac nazad ako je uvoznik odobrio novcano razduzenje?

doplati bratte moj, sta ce ti novac, o da su meni rekli moze doplata za nov hx620... :wall:
lopovi jedni...jos cekaju pare...nazvao sam uvoznika da pitam dali je istina da su poslali hx620 napajanje na reklamaciju, ..receno mi je da ne znaju nista, cak zena nije htela da razgovara samnom...:whip: napajanje je poslato 01.09og na reklamaciju...:wall::crash::whip::mad:
 
^ A da li neko zna kako se racuna to novcano razduzenje?

Inace, jedno iskustvo u toku...Crk'o mi je monitor pa sam ga odneo na servis u Gigatron, a oni su mi uz njihovu garanciju koju sam doneo trazili garanciju uvoznika (Erc komerc) koju mi nisu ni dali pri kupovini pre 2,5god :mad:.

Decko iz servisa je obecao da ce pokusati da nekako posalje ercu ali da je verovatnija solucija da ce monitor biti kod njih u servisu do isteka servisnog roka (45 dana :S:) i da ce mi tek onda ponuditi novcano razduzenje... Monitor je Samsung 2232BW tada placen oko 27000din. pa ne znam kakvu ponudu bih mogao da ocekujem od njih?
Ja sam reklamirao monitor u Gigatronu, i posle 44 dana su me zvali da mi daju novi. Šta, nisu mogli mesec dana ranije da otkriju da je monitor nepopravljiv :mad:
 
Trenutni uvoznik je Asbis, tako piše na garantnom listu za HX650 koji sam kupio u Gigatronu.
Inače, i meni je crkao HX620, odneo sam ga u Imtel 6.Septembra. U ponedeljak sam tek dobio keš nazad i to 11.150din. koliko sam ga i platio pre 3 godine. Inače, nikad Imtel nije bio uvoznik za Cors, nego su ga nabavljali od CT-a koji se više ne bakće s Corsom i koji je njih finansijski razdužio, što su i oni trebali da urade. Ali, njima je račun blokiran, firma je pred zatvaranjem, tako da ne znam na koju su foru nabavili keš. Lik koji radi u reklamacijama je car najveći, ali su im direktori lelemudi koje boli uvo da se cimaju. Ipak, čovek je uspeo da im nekako izvuče kintu da bi meni vratio, mada je trajalo skoro 2 meseca. Zivkaj, smaraj, raspituj se...ne verujem da ćeš rešiti problem ako budeš zvao inspekciju, jer je njima račun blokiran, tako da ako hoće, mogu 'ladno da te iskuliraju.

au ovaj post tek sam procitao...pa ja sam poslao napajanje pre 70ak dana...lik koji radi u reklamacijama rekao da jos cekaju pare...


mozda su nadali da neko zna da reparira tvoj monitor a ne moraju da ti daju new one :S:

nisam imao nameru da bilo sta reklamira, ako gospodin moderator ovo smatra reklamiranjem, javno kazem : IZVINJAVAM SE.
Ako sam krsio pravila jer san napisao neko zna da popravi``, ja sam mislio na servisere u Gigatronu ne na mene :d
 
Serviseri u Gigatronu kao ni u drugim maloprodajama nece pipnuti vas monitor, jer nisu ovlasceni za to. Takva roba se vraca uvozniku a oni razresavaju reklamacije. I nemoj da mislite da vam neko namerno drzi nesto na servisu 44 dana, jednostavno ako uvoznik ne odobri razduzenje ne moze vam ga dati ni maloprodaja. Valjda ce sa novim zakonom malo dovesti u red sve to pa ce biti bolje i kupcima i prodavcima.
 
^ Ali maloprodaja može dati na korišćenje monitor, dok sam ja posle 15 dana bez kompa kupio neki mučeni 17" crt da mogu bar internet da koristim, koji sam posle mesec dana pokušavao da prodam.
 
^ Ali maloprodaja može dati na korišćenje monitor, dok sam ja posle 15 dana bez kompa kupio neki mučeni 17" crt da mogu bar internet da koristim, koji sam posle mesec dana pokušavao da prodam.

kada sam daaavno kupio svoj 6290 kod uvoznika, kada se pokvario dobio sam neku staru nokiju da koristim za vreme servisa, jeste bilo mi je sramota da se javim na telefonu na javno mestu, ali ipak su mi dali drugi aparat za koriscenje...
 
Da ispricam jednu "zanimljivost" sto mi se nedavno desila...
Posle neuspelog pokusaja reklamacije proizvoda kod prodavca (nije IT sfera u pitanju ali je nebitno...) odlucim se da pozovem trzisnu inspekciju telefonskim putem pre nego sto odem do njih da podnesem prijavu. Zvao sam dezurni odsek u BG-u iako sam iz NS-a i tu i treba da podnesem prijavu, ali je po obicaju broj ovde u Novom sadu zauzet.
Elem nakon izlaganja problema gospodji, pri cemu mi uopste nije davala utisak da me podrzava u odluci da podnesem prijavu, usaglasimo se da treba ipak da se obratim u NS i tu podnesem prijavu i da za nju kao ima osnova. U ROKU OD 4 MINUTA (ALI BUKVALNO) me zovu iz firme od koje sam kupio proizvod i kao spremni su da se dogovorimo oko reklamacije! Znaci da nije tuzno bilo bi smesno koliko je providno!!
Od sada kada zovete Trzisnu mozete odmah da im kazete da ce svima biti i lakse i brze da oni odmah odrade njihovu dojavu firmi sa kojom imaju dil i uzmu svojih 100 (ili vec koliko evrica) nego da se svi cimaju sa nekim prijavama...Eh, kako je dobro biti inspektor...
Kakva drzava...:wall:
 
Zelim da podelim sa forumashima iskustvo servisiranja mobilnog telefona u Bgelektronik servisu.

U pitanju je Samsung S7350 kupljen kod ovlashcenog MTS dilera sa 2 godine garancije koja je ostvariva iskljuchivu u pomenutom servisu. Telefon je slajder i posle ~godinu dana korishcenja otkazali su dugmici ispod displeja. Odma se namece da je flet kabl u pitanju medjutim kako je telefon pod garancijom samo ovlashceni servis sme da uradi popravku kako bi garancija ostala vazeca. Telefon je u Bgelektorniku stajao mesec dana kad su javili da je popravljen (popravka flet kabla :S:). Kroz par dana odem da preuzmem telefon i vidim da je maska bash loshe vracena na mesto. Tada im nije bio serviser tu pa sam tek danas dobio telefon nazad sa vidnim ogrebotinama po masci :S: (devojka ga koristi pa je bio ochuvan)


Da li je vredno kupovati telefon sa takvom garancijom kada im za zamenu flet kabla treba vishe od mesec dana (dok u drugom servisu to traje dan, dva) a pritom telefon bude dodatno izgreban? Nije problem, dao bih ~2 hiljade dinara za zamenu fleta u drugom servisu ali bih tako izgubio garanciju. Zacharan krug. Od mene ce ljudi dobiti sve preporuke da izbegavaju kupovinu bilo chega shto ima veze sa BG elektronikom.
 
Ako nisam na pravom mestu postovao slobodno izbrisite ili prebacite post na adekvtno mesto. Pre mesec dana sam kupio kod Vip partnera nokiu 2730 uz obnavljanje ugovora na dve god. Medjutim u kutiji pored telefona, punjaca i memorijske kartice nije bilo mikro USB kabla iako na zvanicnom sajtu NOKIA-estoji da taj kabl dolazi u paketu sa telefonom. U prodavnici su mi rekli da taj telefon ne ide sa kablom. Dali je moguce da neko cerupa pakete pa da kasnije kablove prodaje kao dodatnu opremu ili sta
 
Nokijini telefoni u originalnom pakovanju imaju hologramsku nalepnicu na mestu gde se otvara kutija. Ako je otvorena pre nego si je ti uzeo, vrlo je verovatno da je neko nešto dig'o, jer nemaju potrebe da ih otvaraju zbog garancije i IMEI-a, pošto na kutiji postoji nalepnica sa IMEI i bar kodom koju skeniraju, tako da nije potrebno da diraju sam telefon.
 
Evo ja da javim sto se tice monitora, post sa prethodne strane..momci iz Gigatrona ipak su uspeli da posalju ERCu i monitor je popravljen :banana:
 
Ako nisam na pravom mestu postovao slobodno izbrisite ili prebacite post na adekvtno mesto. Pre mesec dana sam kupio kod Vip partnera nokiu 2730 uz obnavljanje ugovora na dve god. Medjutim u kutiji pored telefona, punjaca i memorijske kartice nije bilo mikro USB kabla iako na zvanicnom sajtu NOKIA-estoji da taj kabl dolazi u paketu sa telefonom. U prodavnici su mi rekli da taj telefon ne ide sa kablom. Dali je moguce da neko cerupa pakete pa da kasnije kablove prodaje kao dodatnu opremu ili sta

Ide i kabl i slusalice tako da lepo ti odi kod njih i trazi sta su izvadili da dobijes.
 
To je trebao odmah, na licu mesta, da trazi :trust:

Sada oni mogu da kazu da je on izvadio... :trust:

Onda on moze da nadje svedoka da su mu rekli da telefon ide bez kabla (sto mu i jesu rekli) pa da se tuze za glupost :d
 
Kupio sam neki Fox-ov televizor za mamu pre nekih 3 meseca. Televizor je kupljen u Roda supermarketu u sekciji za tehniku. Pre 3 dana je crkao i ja brze bolje odo prodavca da pitam da im donesem da ga nose u servis. On mi kaze kako oni to nerade i da ja treba licno da ga nosim u servis u Suboticu (sto je 60km od mesta gde ja zivim a nemam kola). Posto sam procitao temu, zanima me samo da li ja imam pravo da pritegnem prodavca da primi proizvod i posalje ga za servis?
 
Uredjaj možeš da odneseš na reklamaciju na mesto gde si ga kupio, nadji to u zakonu, odštampaš i odneseš mu, sigurno je tako. A možeš ti da nosiš u servis jer će tako brže sve da se razreši ali nisi obavezan.
 
Vec sam odstampao stavke zakona, uzeo brojeve inspekcije, posto imam osecaj da ce praviti problema. A nemogu da odnesem jer sam student i dolazim kuci jedva dva dana. Njihovo je da mi to posalju i odrade.
 
povracaj robe?

Koliko dana nakon kupovine je moguce vratiti robu i uzeti novac nazad, ako kupac nije zadovoljan proizvodom, ili ako ne radi ispravno ( znaci, koristis nesto par dana i onda provalis da je ustvari neispravno, ili se pokvari vec posle 3-ce upotrebe)?
 
7 dana bez obzira na bilo kakav kvar.
 
LoL, sutra mi je osmi dan .
Pretpostavljam da nije u pitanju sedam radnih dana :)
 
Nazad
Vrh Dno