Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Par dana ili nedelju dana nema pravila. Mozda bas vozac nije dolazio par dana do radnje ili nesto sl. Pa onda taj uredjaj vozi u servis firme za koju sam radio i onda servis salje dalje ovlascenom servisu jel kupca je mrzelo da ode do ovlascenog servisa. Zato ce kupac i da ceka ;) Ja sa cekanjem kupca stvarno nemam problema tj nisam imao :) Kupcu je dat izbor da li ce od ode do ovlascenog servisa iz garantnog lista ili ce da donese u radnju. A kada ce to stici do ovlascenog servisa to ne mogu da mu garantujem iz maloprodaje jel kao sto rekoh mi mu cinimo uslugu da se ne cima a za to je potrebno vreme jel se roba ne teleportuje na zahtev kupca i samo za njega nego ceka neku isporuku robe u radnju i sl kako bi se poslala nazad. Ne moram spominjati da je proces vracanja uredjaja isto tako produzen zbog toga sto je roba donesena u radnju ciji ovlasceni servis nije radnja u koj je kupljeno tako da se opet ceka da roba dodje do servisa moje firme od ovlascenog pa onda iz mog do radnje pa se onda zove kupac. Malo zvuci konfuzno ali tako je pa nek svako izabere da li mu je bitniji koji sat vise u jednom danu ili izgubljenih minimum nedelju dana samo u slanju i primanju robe. Napominjem minimum nedelju dana
 
Mislim da to baš i nije tako kako si ti napisao.

U Zakonu o obligacionim odnosima piše:

III Garancija za ispravno funkcionisanje prodate stvari
Odgovornost prodavca i proizvođača
Član 501
(1) Kad je prodavac neke mašine, motora, kakvog aparata, ili drugih sličnih stvari koje spadaju u takozvanu tehničku robu predao kupcu garantni list kojim proizvođač garantuje ispravno funkcionisanje stvari u toku određenog vremena, računajući od njene predaje kupcu, kupac može, ako stvar ne funkcioniše ispravno, zahtevati kako od prodavca tako i od proizvođača da stvar opravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umesto nje preda stvar koja funkcioniše ispravno.
(2) Ovim pravilima ne dira se u pravila o odgovornosti prodavca za nedostatke stvari.
Traženje opravke ili zamene
Član 502
(1) Kupac može zbog neispravnog funkcionisanja zahtevati od prodavca, odnosno od proizvođača opravku ili zamenu stvari u toku garantnog roka, bez obzira na to kad se nedostatak u funkcionisanju pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpeo usled toga što je bio lišen upotrebe stvari od trenutka traženja opravke ili zamene do njihovog izvršenja.

Troškovi i rizik
Član 505
(1) Prodavac, odnosno proizvođač je dužan da o svom trošku prenese stvar do mesta gde treba da se opravi, odnosno zameni, kao i da popravljenu, odnosno zamenjenu stvar vrati natrag kupcu.
(2) Za to vreme prodavac, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Što se tiče roka od 45 dana, nigde u zakonu nisam našao da se to računa od momenta kada uređaj stigne u servis, nego kada kupac preda uređaj i dobije potvrdu sa datumom. Čak neki servisi tvrde da je to 45 radnih dana što koliko znam nije tačno.

Ako kupac ima neku nejasnoću mislim da je najbolje otići u tržišnu inspekciju i tražiti savet kako postupiti.
 
da li neko moze meni da da savet?

Kupio sam monitor u tehnomaniji, i nisam dobio garantni list. Imam sve, samo garantni list mi nije donet (monitor stigao kurirskom sluzbom). Posto mi garancija treba za reklamaciju mrtvog pixela, ovi u tehnomaniji me *******li i ne znam sta da radim, Jeste da je moja greska, cisto pitam za ubuduce pazim na sve
 
Do 6 meseci od dana kupovine - ne treba ti ništa sem računa za reklamaciju. Preko 6 meseci - moraš da imaš garantni list.
 
Do 6 meseci od dana kupovine - ne treba ti ništa sem računa za reklamaciju. Preko 6 meseci - moraš da imaš garantni list.

Moze neki citat zakona? Posto mi 6 meseci istice uskoro, pa pitam na koji konkretno clan da se pozovem, posto mi garancija treba u svakom slucaju
 
Zakon o zaštiti potrošača, članovi 34. i 35. Prvi kaže da ako nemaš garantni list, imaš 6 meseci garancije uz račun. Drugi ti navodi opcije na koje imaš pravo.

13. Prigovor (reklamacija)
Član 34.
Potrošač ima pravo prigovora na kupljeni proizvod ili pruženu uslugu, za koje se ne izdaje garantni list, zbog nedostataka koji su nastali u roku od šest meseci od dana kupovine, odnosno izvršene usluge.
Uz prigovor iz stava 1. ovog člana podnosi se račun o kupljenom proizvodu, odnosno izvršenoj usluzi.
Prigovor se podnosi u prodajnom objektu u kome je proizvod kupljen, odnosno usluga izvršena, a uz saglasnost potrošača i na drugom mestu koje je za to određeno, licu ovlašćenom za prijem prigovora koje mora biti prisutno na tom mestu tokom radnog vremena.
Ovlašćeno lice odlučuje o prigovoru istog dana kada je prigovor podnet, a najkasnije u roku od osam dana od dana podnošenja prigovora.
Prodavac, odnosno davalac usluge je dužan da svojim aktom bliže utvrdi način i uslove rešavanja prigovora.

Član 35.
Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka na proizvodu, potrošač ima pravo na:
1) zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod odgovarajuće marke (modela, tipa) ili
2) da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne cene tog proizvoda na dan vraćanja ili
3) otklanjanje nedostatka na proizvodu.
Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka u izvršenju usluge, potrošač ima pravo na:
1) otklanjanje nedostatka ili
2) vraćanje plaćenog iznosa ili na smanjenje cene srazmerno nedostatku izvršene usluge.
Ako potrošač pretrpi štetu prouzrokovanu proizvodom sa nedostatkom, odnosno neizvršenjem usluge ili izvršenjem usluge sa nedostatkom može da zahteva naknadu štete.
Prava iz stava 1 do 3. ovog člana potrošač može da ostvari pod uslovom da nedostatak nije nastao njegovom krivicom.
 
Ta dva člana zakona o zaštiti potrosača važe za robu za koju se ne izdaje garantni list.
 
Kupio sam HDD u BenchHouseu pocetkom ove godine, u medjuvremenu su se pojavili razni problemi i posto je prodavac ALTI, nazvao sam lokalni WinWin shop, pitao da li mogu kod njih da predam i nije bilo problema.

Predat HDD 07.08. potpisao i dobio revers, posto je proslo 45 dana i nema nikakvih novosti u vezi harda, nazovem i kazem da su po zakonu duzni da mi daju nov uredjaj ili novac.

E sad, tu nastaje problematika.

Po njima potrebno je da prodje 45 dana ali u servisu da bude toliko, ne kod njih. Kada sam zvao pre 20-tak dana, i tada je bio 33 dan receno mi je da je u servisu 31 dan.
Medjutim danas me zove radnik i kaze da je u servisu hard 38 dana (danasnji datum) a da oni nisu zapisali kada su prosledili hard.

Na reversu pise "Zakonski rok od 45 dana se racuna od dana prijema u ovlasceni servis"

Ok, ali ne moguce da je putvao od njih pa do servisa 8-9 dana.


Sta dalje raditi? Posto sam ga uzeo na firmu da se dopisujem sa njima, zovem inspekciju ili?


Hvala unapred na pomoci
Pavle, šta je na kraju bilo sa ovime? U četvrtak je bio 45. dan otkako je u servisu.
 
Pozdrav narode!
Pre 44 dana sam poslao graficku na reklamaciju, i naravno do danasnjeg dana nisam dobio apsolutno nikakvu informaciju sta se dogadja, itd...

Predpostavljam da ce sutra biti odgovor da nije 45 dana, nego 45 radnih dana, i to ne od vremena kada sam ja poslao, nego vremena kada je to njima stiglo (po njihovom verovatno je graficka 40 dana putovala tih 50km do Beograda :cigar:), pa me interesuje ako neko moze pomoci oko toga gde su tacno u zakonu definisane obaveze prodavca/uvoznika u vezi reklamacije.

Takodje, posto sam (naravno) kupio drugu graficku u medjuvremenu, da li mogu da trazim novcano razduzenje umesto zamene (jer ne verujem da ce moci da je poprave) odnosno da li kupac ima pravo da bira, ili se povracaj novca ostavlja samo za kada se proizvod ne moze ni popraviti ni zameniti novim?
 
Google-aj zakone
1) o zastiti potrosaca
2) o obligacionim odnosima
3) o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru

45 dana je ako pise u garanciji tako. Ako pise radnih, onda je radnih. Imas pravo da trazis novac, dobijas iznos = poslednjoj maloprodajnoj ceni ili onaj sa fiskalnog (ukoliko se nije menjao/nemaju dokaz da se menjao)
 
Onda je 45 dana (kalendarskih). A ovo za zamenu je nebitno, vazi po zakonu - zamena, pare ili sl, po tvom izboru
 
Ajaoj ne citam temu neko vreme i opet polemika o 45 dana, neverovatno...

Pre neki dan slusam na radiju o novom zakonu koji treba da se usvoji, i kaze covek bice sada garancija zakonska dve godine. Za kupovinu preko neta i tako slicno bice moguc povratak novca ili tako nesto kad se pozeli, dok kod kupovine u prodavnici to nece biti moguce jer se vidi sta se kupuje, sem ako nema nekih prikirivenih nedostatak ili sta vec.
E sad deo koji mi je najgluplji je taj, da sad nece postojati obaveza dokazivanja neispravnosti uredjaja, i to valjda traje mesec dana, znaci ispada ne mozete da vratite uredjaj kako vam se svidja, ali ako je pokvaren mozete, pa kakva je to nebuloza? Sta je tesko pokvariti uredjaj? Pa ispada da ne mozete da vratite uredjaj ali mozete da ga pokvarite i vratite :) , ja ne verujem da je to tako ali na radiju je bio neki zvanicnik, strasno kako ni oni sami ne kapiraju sta pricaju...
Ali jedva cekam da dodje novi zakon, mada pitanje je da li ce ista promeniti, ljudi i dalje cekaju 45 dana za nekakvu reklamaciju cak i pored ovakve teme gde sve pise, i to na forumu koji bi trebao da vazi za malo tehnicki potkovanije ljude ali dobro sad, nebitno.
 
Ja sam se izgubio u svemu ovome pa mi treba savjet.

Pre dve godine sam kupio graficku karticu kod jedne cenjene domace firme, u daljem tekstu JCDF.
Pre par mjeseci ta graficka je odlucila da crkne, srecom jos tri mjeseca u garantnom roku, odneo sam je u servis JCDF i rekli su javit ce se za 7 dana. 10 dana kasnije zvao sam ih i rekli su mi da je graficka u servisu u gradu koji nije Beograd(gdje je kupljena) i da zovem tamo. U servisu mi kazu da su dosli do zakljucka da je nepopravljiva i da ce mi napisati zamenu. Ok, meni je to odgovaralo i sedmicu dana kasnije u servisu JCDF preuzeo sam novu graficku. Od prvog dana kuler na toj grafickoj se cuo kao masina za mljevenje oraha i poslje dva mjeseca (nisam mogao ranije, more, faks i cudesa) da ne bih izgubio garanciju ako ga sam promjenim, vratio sam graficku u servis JCDF i trazio da to rjese. Javice se za 7dana, zvao sam ih za 10 dana, vozali su me s jednog na drugi broj, da bih na kraju saznao da je graficka opet zavrsila u servisu u gradu koji nije BG, i da moram da zovem tamo. Oni mi odgovaraju da je graficka nepopravljiva (strucan neki servis) i kazu da ce mi napisati zamenu. Poslje 7dana, 5 poziva i jos par dana cekanja konacno dobijam trecu po redu graficku na cijoj kutiji pise NO SERIAL NUMBER, ista naljepnica se nalazi i na grafici, na plasticnom djelu kulera. Grafiku zabadam u komp i ona ne radi uopste, vadim je vani i poslje vizuelnog pregleda utvrdjujem da je bila polivena necim i zato je otpalo vise od pola naljepnice sa serijskim brojem i zato vjerovatno i ne radi. Vracam grafiku u servis i kazem da ne radi, da ocu da mi se vrate pare i da mi se pokriju troskovi sto me vozaju ko budalu. Otprilike su me iskulirali za cjelu pricu, i opet javicemo vam se za 7dana. 10dana kasnije, poslje standardnih peripetija opet me upucuju na servis u gradu koji nije BG i saznajem da se grafici upravo vrsi dijagnostika (pitam se sta ce utvrdit) i da ce u zavisnosti od njihovog zakljucka odlucit oce li je popravit i poslat nazad ili mi napisati zamenu. Opet im napominjem da me njihove zamjene vise ne interesuju i da ocu pare i da mi pokriju troskove sto me zajebavaju, kaze on zvacemo vas za par dana kad vidimo sta ce pokazati dijagnostika u servisu.
U medjuvremenu ja sam zbog neispravne grafike koju su mi uvalili propustio da skinem primjere ispita sa sajta moje vise skole i okinuo sam godinu, sto se ne bi desilo da sam imao grafiku koja uopste radi.

Evo jos i malo podataka
03.09.2008 datum kupovine grafike
09.06.2010 datum predaje crknute grafike
24.06.2010 datum odobravanja zamjene koja melje orahe
07.09.2010 datum predaje zamjene koja melje orahe
16.09.2010 datum odobravanja zamjene koja ne radi
28.09.2010 datum ispita koji sam okinuo njihovom krivicom
04.10.2010 datum predaje zamjene koja ne radi

Ako obratite paznju zakljucicete da otkao sam im predao zamjenu koja melje orahe 07.09.2010 nisam dobio adekvatnu zamjenu, znaci nisu ispostovali moja prava kao kupca, samo su sebi kupovali vrjeme, a od tada je proslo do danas 37dana. Treba da mi se jave sutra ili cu najvjerovatnije ja da ih zovem u ponedeljak, najvjerovatnije ce mi ponudit 30-40Eura za koje ne mogu ni zvake da kupim a ne grafiku, da ne pominjem ostale probleme koje su mi napravili.

Ajmo ko ima iskustva ili je upucen u problematiku, koja su tu moja prava?
 
Poslednja izmena:
U medjuvremenu ja sam zbog neispravne grafike koju su mi uvalili propustio da skinem primjere ispita sa sajta moje vise skole i okinuo sam godinu, sto se ne bi desilo da sam imao grafiku koja uopste radi.

:wall:

Heloou?

  • Kolege sa Više
  • Ortak sa kompom
  • Internet kafe
  • Internet preko mobilnog
  • Sexy komšinica sa fejsbukom

Da si stvarno hteo da učiš, snašao bi se. Mogućnosti su neograničene. Živiš u Beogradu a ne u nekoj zabiti.
Ako stvarno misliš da će ti neko poverovati da si obnovio godinu jer nisi imao grafičku, mislim, ono...

On topic, pozovi inspekciju. To ti je uvek najbolje rešenje kad prodavci vrdaju...
I uzmi taj novac i kraj. Naknadu tih fiktivnih troškova nećeš dobiti. Ako si grafu kupio pre dve godine, takva će danas da te košta tih 30-40 evra.
 
Poslednja izmena:
:wall:

Heloou?

  • Kolege sa Više
  • Ortak sa kompom
  • Internet kafe
  • Internet preko mobilnog
  • Sexy komšinica sa fejsbukom

Da si stvarno hteo da učiš, snašao bi se. Mogućnosti su neograničene. Živiš u Beogradu a ne u nekoj zabiti.
Ako stvarno misliš da će ti neko poverovati da si obnovio godinu jer nisi imao grafičku, mislim, ono...

On topic, pozovi inspekciju. To ti je uvek najbolje rešenje kad prodavci vrdaju...
I uzmi taj novac i kraj. Naknadu tih fiktivnih troškova nećeš dobiti. Ako si grafu kupio pre dve godine, takva će danas da te košta tih 30-40 evra.

1.Nemam
2.Nije platio net već dva mjeseca
3.Blokirali su download da se zaštite od virusa
4.PDF preko fona- aha važi
5.Nemam

Da ne živim u zabiti od Beograda snašao bih se, ljudi u malim gradovima su skloniji pomaganju. Na naknadu fiktivnih troškova ne računam, samo mi palo na pamet, zbog teksta sa početka ove teme.
Ta grafa danas košta oko 50 Eura tamo gdje je još uvjek ima, ekvivalentna košta oko 70.
 
Bas gadan slucaj :(
Ja imam problem sad trenutno sa jednim monitorom Samsung, koji je uzet u Alti-ju ali ERC Commerc je valjda zaduzen za servis. Monitor je vec 50 dana kod njih (!), mene ce krajnji kupac da tuzi (kupljen kod mene), moracu danas-sutra da mu dam zamenu jer njega ne interesuje ni Alti, ni ERC. Alti-ju treba 7 dana od kada im stigne da utvrde kvar (!) pa ga posle salju njima. Oni kad utvrde da je nepopravljiv i da treba da se zameni cekaju punih 45 dana (!!!) da bude kod njih pa ti tek onda salju zamenu. Znaci 2-3 dana dok ga ja posaljem + 7 dana + 45-50 u ERC-u plus papirologija, plus transport nazad 2-3 dana sigurno. Znaci negde oko 63 dana u najboljem slucaju. A ja po zakonu u garantnom listu moram da stavim 45.
Ko je tu lud?
 
Može li odlomak i naziv tog zakona gde izričito stoji da je krajnji prodavac dužan da stavi baš 45 dana za rešavanje reklamacije? Ja ne znam za takav zakon i njegov član.
 
Pretpostavljam da može (da nema neke druge zakonske regulative), ali se onda postavlja pitanje da li će ljudi kupovati pod tim uslovima...
 
Bas gadan slucaj :(
Ja imam problem sad trenutno sa jednim monitorom Samsung, koji je uzet u Alti-ju ali ERC Commerc je valjda zaduzen za servis. Monitor je vec 50 dana kod njih (!), mene ce krajnji kupac da tuzi (kupljen kod mene), moracu danas-sutra da mu dam zamenu jer njega ne interesuje ni Alti, ni ERC.
Rok iz garantnog lista obavezuje i tebe kao prodavca, ali i uvoznika (odnosno izdavaoca garantnog lista). I tebi i njima rok pocinje da tece od dana kada kupac preda monitor na reklamaciju nekome od vas (kupac ima izbor). Tvoja odgovornost jedino moze da postoji ako tvojom krivicom Alti (ili ERC comm.) dobiju monitor sa zakasnjenjem, a u svakom drugom slucaju imas pravo na naknadu stete od tih firmi.
Nigde ne pise da je 45 dana zakonski rok vec se mora postovati ono sto pise u garantnom listu. TO znaci da ja mogu da stavim 60 dana i da me ne boli glava vise?
Ne mozes da menjas uslove iz garantnog lista koji je izdao proizvodjac/uvoznik, a da zadrsis prava prema njima. Teorijski to bi bio novi garantni list koji bi obavezivao samo tebe, a mislim da to cak ne bi bilo ni dozvoljeno, osim ako kupcu ne predas i originalni garantni list.
 
Bogdane, interesuje me ovo što si napisao da diler nekog uvoznika ne može da skrati rok za popravku u odnosu na rok koji je postavio uvoznik u svojoj garanciji, pošto imam baš takav slučaj.

Na garantnom listu uvoznika stoji da je rok za rešavanje 45 dana (ne radnih, ne prazničnih, dakle samo "dana"), dok na garantnom listu prodavca stoji da je rok 45 radnih dana. Ovo nije jedini očigledan prekršaj zakona (npr. produžetak garancije sledi tek pošto uredjaj provede u servisu 30+ radnih dana i još neki), ali da se zadržimo samo na ovom prvom. Ako može neki link ka zakonskoj/pravnoj regulativi.
 
Ne znam da li negde ima konkretno bas to napisano, ali posredno se moze zakljuciti.
-Garantni list koji se pominje u zakonima (zakon o obligacionim odnosima, o uslovima za obavljanje prometa, o zastiti potrosaca...) je garantni list koji izdaje proizvodjac tehnickog uredjaja
-Za robu iz uvoza, proizvodjacem se smatra uvoznik, koji je duzan da obezbedi garantni list proizvodjaca preveden na srpski
-prodavac mora kupcu da preda taj garantni list, a ne neki drugi. Sve one odredbe o obavezi predaje garantnog lista se odnose na garantni list koji izdaje proizvodjac/uvoznik

Tako da sve sto nije izdao proizvodjac/uvoznik ne moze se smatrati garantnim listom u smislu pomenutih zakonskih odredbi. Teorijski bi prodavac mogao da izda i sopstveni garantni list (a obavezno bi morao da preda i "originalni") i taj garantni list bi imao smisla samo ako daje neke pogodnosti kupcu (i obavezivao bi samo prodavca, a ne i uvoznika), jer bi se kupac u svakom slucaju mogao pozvati na originalni garantni list i pred prodavcem.
Na osnovu garantnog lista kupac ima neposredan pravni odnos i sa prodavcem i sa proizvodjacem, a to ne bi bilo moguce ako prodavac izmeni garantni list, jer te promene ne bi obavezivale proizvodjaca, a zakon insistira na solidarnoj odgovornosti prodavca i proizvodjaca.
Odgovornost prodavca i proizvođača
Član 501
(1) Kad je prodavac neke mašine, motora, kakvog aparata, ili drugih sličnih stvari koje spadaju u takozvanu tehničku robu predao kupcu garantni list kojim proizvođač garantuje ispravno funkcionisanje stvari u toku određenog vremena, računajući od njene predaje kupcu, kupac može, ako stvar ne funkcioniše ispravno, zahtevati kako od prodavca tako i od proizvođača da stvar opravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umesto nje preda stvar koja funkcioniše ispravno.
(2) Ovim pravilima ne dira se u pravila o odgovornosti prodavca za nedostatke stvari.

Član 21
Proizvod za koji se izdaje garantni list, u skladu sa zakonom, prodaje se uz obavezno popunjen i overen garantni list.
Garantni list sadrži naziv i sedište davaoca garancije, podatke kojima se identifikuje proizvod, garantni rok, izjavu o garanciji i uslovima garancije uz odgovornost prodavca i proizvođača za ispravnost kupljenog proizvoda u garantnom roku, spisak servisa, naziv i sedište prodavca, datum prodaje, pečat i potpis ovlašćenog prodavca i druge podatke, u skladu sa zakonom.
Davalac garancije je dužan da potrošaču obezbedi servisiranje proizvoda, u skladu sa zakonom ili ugovorom.
Prodavac, odnosno proizvođač, ne može kupca dovoditi u zabludu o postojanju, sadržini i trajanju garancije.
 
...diler nekog uvoznika ne može da skrati rok za popravku u odnosu na rok koji je postavio uvoznik u svojoj garanciji...
Ovde sam pogrešio, trebalo je "ne može da produži rok".

Hvala na ukazanome, više puta sam čitao citirane članove zakona, a ipak nisam upamtio sve:
Član 21 je napisao(la):
Prodavac, odnosno proizvođač, ne može kupca dovoditi u zabludu o postojanju, sadržini i trajanju garancije.
Ako, ne daj bože, bude moralo da se reklamira, ispadne da u startu imam nešto čime mogu da ih pritisnem ;) Nadam se da neću morati.
 
Poslednja izmena:
na 53. strani sam pisao o mom problemu... :D evo da vas upoznam sa progresom i izglednim epilogom...
uz pomoc inspektora dobio sam potvrdu o tome da se moj telefon ne moze popraviti, sa njom sam otisao u tehnomobile i oni su je prihvatili. Posto je telefon na ugovor sa mtsom sada mogu da odaberem telefon koji je takodje u toj ponudi i koji se placa isto koliko i moj htc touch pro kada sam ga kupio. Druga ponuda je da dobijem svoju uplatu u kesu nazad i oslobodjenje od ugovora. Posto mi je ugovor pred kraj, druga opcija se ne isplati, ali u isto vreme tehnomobileova ponuda telefona je prilicno jadna. :D Tako da sada ostaje da biram izmedju nokije n97, nokije n97 mini, samsung wavea, samsung omnije 2,...
Javim vam kada se sve zavrsi! :D nadam se da ce sve na kraju trajati krace od 3 meseca...

Ako nekoga interesuje neki od ovih telefona, nek mi se javi na pm. Direktno iz prodavnice ce ići u njihove ruke, a dobice ga nesto jeftinije.

PS Zanimljivost je da mi je inspektor rekao da povucem prijavu ...
 
Jedan moj drug je prijavio inspekciji neku šugavu radnju za valjanje mobilnih telefona, jer su mu uvalili korišćen... I ladno ga urbzo nakon toga na mobilni zove vlasnik te radnje da mu kuka... Kad ga je ovaj pitao odakle mu broj, kaže, pa dobio ga od inspektora :D Posle ga je isti taj inspektor smarao da povuče prijavu!
Srećom sve se dobro završilo po druga, isterao je ono što je hteo, ali šta reći.
Lepo je tim inspektorima, primaju više plata ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno