Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Zamena za isti, ukoliko ga nema povrat para po fiskalnom računu.
Pozovi kol centar za zaštitu potrošača i dobićeš tačnu informaciju 0800-103-104
 
Gasi se Neptun, rasprodaju inventar. Isti vlasnici ponavljaju priču kao sa Eltimom pre neku godinu da bi izbegli da plate dugove. Ko hoće da se kladi da će uskoro napraviti novu kompaniju koja će isto prodavati belu tehniku?
 
Gasi se Neptun, rasprodaju inventar. Isti vlasnici ponavljaju priču kao sa Eltimom pre neku godinu da bi izbegli da plate dugove. Ko hoće da se kladi da će uskoro napraviti novu kompaniju koja će isto prodavati belu tehniku?


Nisu isti vlasnici Eltim-a i Neptuna. Dugova nema, ne brini se. Ne siri glasine za koje nemas pravi info. Prvo proveri info, pa onda ostavljaj postove.
A da li ce otvoriti nesto drugo .....
 
Tako je, Eltim se ugasio preko noci i tako mnoge unesrecili, za Neptun se zna dugo, ne kriju se i sve je regularno i vlasnicka struktura jedne indruge firme apsolutno nikakve veze nema jedna sa drugom
 
26.06.2014. kupljen Samsung led tv 40f6400 u dr.Techno u Novom sadu. Pre dve nedelje na tv-u smo uocili zatamnjenje celom sirinom tv-a, debljine nekih 10cm nepravilnog oblika. Kakva su moja prava s obzirom da jos nije proslo 6 meseci od kupnje istog.
 
Prodavac tvrdi da je tv kupljen po starom zakonu i da mora u servis, a na garanciji pise da ako se saobraznost pojavi u roku 6 meseci imam pravo na zamenu. Sta da radim?
 
Uredjaj sve jedno mora u servis zbog dijagnostike. Servis mora da utvrdi sta je problem a onda trgovac u odnosu na tvoju zelju i izvestaj servisa pravi odluku. Trgovac ne moze da proceni sta je uzrok kvara i zato mora da se posalje na servis (npr. neko polije laptop sokom, ocisti ga spolja i kaze ne radi, dajte novi).

E ako ti se tads ne svidi sta ti kaze trgovac onda udruzenje ua zastitu potrosaca, inspekcije, itd.
 
Poslednja izmena:
Nisu isti vlasnici Eltim-a i Neptuna. Dugova nema, ne brini se. Ne siri glasine za koje nemas pravi info. Prvo proveri info, pa onda ostavljaj postove.
A da li ce otvoriti nesto drugo .....

Onda sam ja pobrkao lončiće. Mada vidim da neki menadžeri radiše u Neptunu a sada su u Neptunu. Zvala su me dva potrošača za jedan dan sa pričom da se gasi Neptun i da je popust za Samsung tehniku zbog toga. Ako su mene lagali i ja sam Vas.

Sutra kačim prilog o falsifikovanom Samsung Galaxy-u.
 
Pa lepo si primetio da neki "MANAGERI" koji su radili u Eltim-u, sada rade i u Neptun-u (ali to nije prica za ovu temu) ;)
Ali sam vlasnik nije isti. I nije popust samo na Samsung... uglavnom bela tehnika ima popust. A da se Neptun gasi, gasi se.
 
Hvala na ispravci. Dakle različite firme ali se gasi Neptun. Jasno :)
I sad se pitaju potrošači da li će imati garanciju s obzirom da pravno lice koje im je prodalo robu više neće postojati.

A plaše se da ne bude situacija kao recimo sa TehnoMS-om gde recimo Nepo System nije hteo da servisira Dell uređaje jer im je TehnoMS ostao dužan.
 
Neptun nije tehnoMS, ne gase se jer su pukli, ne gase se jer beze, zatvaraju iz nekog sasvim drugacijeg razloga sto nije tema ove price. Ako Dulladin kaze da je situacija takva onda mu verujte na rec, ako neko zna kakva je situacija onda on zna. Samo jos da zatvori firmu i ode covek na Maldive :)
 
Kancelarije LG, Samsung, Dell .... itd itd daju garanciju, prodavci samo prodaju robu i karika su izmedju kancelarija (a one mogu biti i u Madjarskoj kao sto je slucaj sa LG) i potrosaca
To sto se desilo sa TehnoMS, tu se vidi koliko je neozbiljan uvoznik Dell-a, gde dozvoljava da Nepo System kao serviser nece da pruzi uslugu za koju je potpisao ugovor da su ovlasceni serviseri Dell uredjaja. A oni se vade na to da im TehnoMS duguje novac (sto ne sme da se desi).
Zato je i potrosac dobio nov laptop od strane samog Dell-a, a ne od uvoznika u Srbiji.
Sutra neko ko je kupio u Neptunu npr Samsung uredjaj, ne moze i ne sme da ostane uskracen za garanciju od 2 godine, zbog toga sto se Neptun ugasio tj otisao sa trzista.
ALI , ovo je Srbija.... Tako da mozete ocekivati ovakve gluposti sto se i vidi u slucaju TehnoMS
 
Po meni, svako ko ima nameru da kupi neki "originalan" markiran proizvod za cifru koja u startu izgleda neverovatno povoljna, zaslužuje da bude prevaren.
Da ne pričam o licemerima koji pljuju velike kompanije, a nose replike njihovih proizvoda, to je tek nonsens.

A na pitanje kako razlikovati original od lažnjaka, odgovor je jednostavan - kupujte samo tamo gde verujete da se prodaje original i gde znate da možete ostvariti reklamaciju.
 
Postavio sam ovo pitanje u rubrici za Samsung S3, ali smatram da ga treba postaviti i u ovoj temi, naime

Imam jedno pitanje vezano za punjac, vecina korisnika S3 zna da kod pojedinih primeraka postoji problem sa punjacem i sa kablom da oce puni - nece puni, ja bih pitao da li je neko reklamirao ovaj problem i da li je dobio novi punjac + kabl i drugo moj primerak je iz Telenora sa garancijom od 2god na uredjaj ali u garanciji pise da je na punjac, slusalice i bateriju garancija 6meseci, igrom slucaja bio sam u neki drugi ovlascen servis vezano za laptop i tamo postavio ovo pitanje i dobio sledeci odgovor da bi trebalo da na slusalice i punjac bude garancija isto 2god samo na bateriju 6meseci jer se tretira kao potrosna roba, a slusalice i punjac su elektronski uredjaji i potpuno su zaokruzeni kao elektronski uredjaji koji funkcionisu kao posebni uredjaji i kao takvi podlezu ZAKONSKOJ garanciji koja je 2god, a ne garanciji koju daje uvoznik od 6meseci.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo?
 
Da li je moguce da je toliki muk i da niko nema odgovor na ovo pitanje?
 
Da li je moguce da je toliki muk i da niko nema odgovor na ovo pitanje?

Pa nema tu nekih pravila zato pre kupovine procitas sta i kako, tesko da ti se posle isplati da ih tuzis jer ti je kabal ili punjac otisao... mada generalno vecinom su korisnici krivi kad im ode kabal i konektor
 
Nisam nikad razmisljao o tome, ali je sasvim sigurno lov u mutnom, kao i npr. baterije na laptopovima. Zakonski rok je 24 meseca i tu se prica zavrsava.
 
Tu je problem sa njima, ako je zakonska garancija 24 meseca na elektronske uredjaje (mada mislim da je zakonska od 24 meseca na sve) u tom slucaju svaka njihova interna pada u vodu, recimo slusalice od 200-300 din imaju garanciju od 2god a ako ih dobijes uz telefon nema, znaci sila boga ne moli i kada sam bio u servisu pozvao sam se na zakonsku ma kakvi ko da sam sebe proglasio budalom.
 
Problem je zapravo lose pravosudje, sto se u Srbiji ne isplati suditi se ni za 50.000 dinara, a kamoli za 1.000. Prodavci su toga svesni i koriste guzvu i rupe u zakonu da ucare na sitno.
 
Razbojnick hvala što si postavio video. Problem je što trgovci krše zakon ali tržišna inspekcija nema nameru da ih kazni.

Ministarstvo trgovine je trebalo da donese uredbu kojom definisalo izuzetke od roka saobranosti od 24 meseci, recimo na obuću i odeću,i recimo baterije i navelo da su oni 6 meseci. A ne da imamo trenutno situaciju u kojoj trgovci krše zakon, potrošači se žale a tržišna inspekcija i ministarstvo trgovine zatvaraju oko na to.

Interna garancija se ne tiče vašeg odnosa kao potrošača sa trgovcem i ne sme uticati na vaša prava.

Pravosuđe je super, jedna gospođa koja nam je bila u prilogu u vezi reklamacije patika se sudi već dve godine, odložena dva ročišta do sada. Samo polako, ne žurimo nigde.
 
Poslednja izmena:
Trzisna inspekcija radi ako se "slucaj podmaze" ili ako si u rodbinskoj vezi sa nekim inspektorom ....


Zalosno je to sto institucije (ako ih mozemo tako nazvati) "Jugoinspekt" ,"Centar za zastitu potrosaca" postoje, a nicemu ni ne sluze.


Sudis se zbog patika, fles memorije, i svakakvih gluposti ... Blagi uzas nam je zakon i sudstvo i tamo neke inspekcije (koje su vrlo lako podmazive).
 
Poslednja izmena:
ZIU, nema na čemu.

Punjač je isto što i računarsko napajanje u malom. Nema govora da spada u potrošnu robu. Ili se značenje te klasifikacije izmenilo dok nisam gledao, što bi u neku ruku i bilo tačno, jer ništa na svetu nije večno i sve se (po)troši pre ili posle...
 
Trzisna inspekcija radi ako se "slucaj podmaze" ili ako si u rodbinskoj vezi sa nekim inspektorom ....


Zalosno je to sto institucije (ako ih mozemo tako nazvati) "Jugoinspekt" ,"Centar za zastitu potrosaca" postoje, a nicemu ni ne sluze.


Sudis se zbog patika, fles memorije, i svakakvih gluposti ... Blagi uzas nam je zakon i sudstvo i tamo neke inspekcije (koje su vrlo lako podmazive).

Samo da napravimo razliku. Tržišna inspekcija je državni organ pri Ministarstvu trgovine gde rade inspektori koji su direktno na budžetu jer su zaposleni u okviru ministarstva trgovine.

Jugoinspekt je nezavisna stručna laboratorija koja nije na državnom budžetu, ali zbog onog Jugo građani misle da je državna.

Centar potrošača Srbije je nevladina organizacija to jest udruženje potrošača koje je posredno putem projekata finansirano od strane Ministarstva trgovine za zaštitu i savetovanje potrošača na području grada Beograda. U okviru ovlašćenja imaju mogućnost da podnose i tužbe u ime potrošača. Koliko znam za ovih nekoliko godina nisu podneli nijednu tužbu. Nije mi jasno kako opravdavaju finansijska sredstava koja su im dodeljena s obzirom da konkretnih rezultata nema. Ostala udruženja u Srbiji koja finansira Ministarstvo trgovine rade svoj posao i savetuju potrošače aktivno svaki dan, a i podnose tužbe, dok CEPS očigledno ima vezu te dobija projekat svaki put kada je konkurs i nikome ne odgovara za to.

Po meni najočigledniji indikator je što druga udruženja rade na telefonima 4 do 7 sati dnevno dok CEPS radi 2 sata, ali je mali broj ljudi koji su uopšte uspeli da dobiju CEPS putem telefona. Svaki dan me kontaktiraju besni potrošači koji navode da ne mogu dobiti CEPS.U okviru zaštite potrošača većinu problema i pitanja je moguće rešiti direktnim kontaktom preko telefona, zar je toliko teško bilo angažovati nekog da radi od 9 do 11h na telefonu svaki dan? To bi mogao i student prava u okviru prakse da radi.

Trebalo bi uskoro da dobijem njihov projekat na osnovu koga su prošli na konkursu ove godine, kada stignem da ga skeniram biću slobodan da ga postavim ovde.

P.S. CEPS stalno dobija neke fantomske nagrade za koje niko nije čuo. Evo skorašnjeg primera, nagrada pod nazivom Moj izbor 2014 za društvenu odgovornost.

http://ceps.rs/desavanja/item/573

Po sistemu ja tebi vojvodo, ti meni serdare.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno