Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Kupio sam juce telefon koji mi je prodat iz izloga, znaci zadnji ne samo u radnji nego tesko da ima da se nadje taj model iz 2011god, danas primetim da se javlja pri razgovoru svremena na vreme kao da zvucnik probija pa se razmisljam da idem da ga reklamiram. Moje pitanje se odnosinato kako da se ponasam sa trgovcem posto telefon reklamiram psle 48h da li imam pravo da trazim povracaj novca ili vec sta?
 
Imas pravo da trazis novac nazad ako se utvrdi kvar u ovlascenom servisu.
 
Resio sam problem tako sto sam vratio telefon i dobio povracaj novca, a nije proslo sedam dana od kupovine.
 
Ne grešiš per se, ali je informacija nepotpuna.

U prvih 6 meseci od kupovine, zamena, umanjenje cene i raskid ugovora (vraćanje plaćenog iznosa) su izjednačeni i potrošač može da izabere bilo šta od toga odmah. Popravka u tom periodu je moguća samo ako se potrošač saglasi.

Posle 6 meseci do isteka garantnog roka (ne manje od ukupno 2 godine), ide prvo ili opravka ili zamena (kupac odlučuje). Ako to ne može iz bilo kog razloga, ide ili smanjenje cene ili raskid ugovora (kupac odlučuje). U slučaju da se, nakon prve popravke, ponovo javi nesaobraznost (ne mora da bude ista), kupac odmah može da traži zamenu, smanjenje cene ili povraćaj (kao tokom prvih 6 meseci).

U svim slučajevima, potrošač je taj koji odlučuje šta će da se uradi, ne trgovac, on može sam da predloži, ali ne i da postupi protivno kupčevoj odluci. Uvek se gleda iznos sa računa kada su transakcije u pitanju.

P.S. Posle zamene ili veće opravke, garantni rok teče ispočetka, dok se za manju popravku na trajanje garancije dodaje trajanje perioda tokom kojeg je kupac bio lišen poseda proizvoda.

Jedno pitanje za sve upucene u vezi ovoga, da razjasnim sve lepo u svojoj glavi. Kupljena je graficka u emmi-ju, saphire 7870 pre jedno godinu dana. Pre neki dan gledam u kuciste i vidim da joj ne radi ventilator. Nazovem njih direktno da se raspitam sta da radim posto graficka radi ali ne radi jedan ventilator i kaze devojka koja tamo radi da nije sigurna. Trazim broj od njihovih servisera, nazovem ih i oni mi potvrde da je to kod ove serije cest problem i da verovatno ide zamena.

Opet nazovem emmi, oni me pitaju sta mi najvise odgovara, ja unapred kazem zamena... Posaljem graficku kada mi kroz dva dana stize poruka "Vas zahtev za zamenu nije pihvacen. Uredjaj je poslat u ovlasceni servis".

E sada mene zanima da li su ovo smeli da urade jer se ja nisam saglasio sa slanjem u servis. Graficka radi i sa jednim ventilatorom lepo i ne ceka mi se preko mesec dana da se servisira. Kako da se postavim konkretno u ovom slucaju.

Hvala unapred na odgovoru
 
Jedno pitanje za sve upucene u vezi ovoga, da razjasnim sve lepo u svojoj glavi. Kupljena je graficka u emmi-ju, saphire 7870 pre jedno godinu dana. Pre neki dan gledam u kuciste i vidim da joj ne radi ventilator. Nazovem njih direktno da se raspitam sta da radim posto graficka radi ali ne radi jedan ventilator i kaze devojka koja tamo radi da nije sigurna. Trazim broj od njihovih servisera, nazovem ih i oni mi potvrde da je to kod ove serije cest problem i da verovatno ide zamena.

Opet nazovem emmi, oni me pitaju sta mi najvise odgovara, ja unapred kazem zamena... Posaljem graficku kada mi kroz dva dana stize poruka "Vas zahtev za zamenu nije pihvacen. Uredjaj je poslat u ovlasceni servis".

E sada mene zanima da li su ovo smeli da urade jer se ja nisam saglasio sa slanjem u servis. Graficka radi i sa jednim ventilatorom lepo i ne ceka mi se preko mesec dana da se servisira. Kako da se postavim konkretno u ovom slucaju.

Hvala unapred na odgovoru

Pa oni ne mogu da ti daju nista bez prethodnog odobrenja servisa.
Sta god da bude procedura je da se prvo salje u servis.
E sad sto su oni tebi rekli da zahtev za zamneu odbijen to ne znam, mozda je nekim cudom ventilator tad kod njih proradio :d
IMaosam Msi 7870 sa slicnim problemom
 
Videcemo, sutra cu ih nazvati da se raspitam. A ventilator proradi tek negde na oko 70 stepeni. Pitao sam njihovog servisera i on mi je i rekao da je saljem jer je to kvar za reklamaciju
 
to im je standardna poruka koju šalju svima. čučaće ti kartica mesec dana u servisu i onda će da ti odobre zamenu.
 
Ako je njihov uvoz <alti> brzo cjesh dobiti ponudu za 270x, ako nije onda zavisi od samog uvoznika i to zna mnogo se zakomplikuje.
 
Imam Transcende JetFlash J700 koji sam kupio pre nesto manje od 2 godine sa garancijom od 60 meseci. On sada ne daje znake zivota (ni lampica se ne pali). Postavio sam temu, pa ako ne urodi plodom moracu da ga reklamiram.
Zanima me koja su moja prava? Sta mogu da trazim (popravku, nov, novac...)? I da li da ga nosim u radnju (pretpostavljam da je to sigurnije) ili direktno u servis?
 
Pre neki dan poslah na servis Asus Nexus 7 2012, probio je zvucnik. Posto garancija istice za mesec dana,pretpostavljam da se ista produzava samo za vreme provedeno na servisu? Da li bih mogao da trazim zamenu a ne popravku uredjaja i kako onda stoje stvari sa garancijom,ide nova od 2 godine ili?
 
Imam pitanje oko TV-a iz profila. Počeo je da pokazuje vertikalne linije, nisu previše napadne, i ne vide se u svim situacijama. Računam da to potpada pod razlog za reklamaciju. Sad, pošto je uzet na KP iz Mađarske, garancija treba da važi i kod nas, kako to izvodim, pošto nemam nikakvu pisanu garanciju? Odnosno da li vode po serijskim brojevima?
Ili da vidim sa čovekom da reklamira u Mađarskoj i koliko to traje?
 
Ja nisam uspeo da reklamiram proizvod za koji imam overen garantni list, ali nemam fiskalni, a ti ocekujes da reklamiras proizvod za koji nemas ni garantni list, ni racun, niti je kupljen u nasoj zemlji uopste :)))))
 
Kako nisi uspeo kada imaju u evidenciji kupovinu?
 
Imam pitanje oko TV-a iz profila. Počeo je da pokazuje vertikalne linije, nisu previše napadne, i ne vide se u svim situacijama. Računam da to potpada pod razlog za reklamaciju. Sad, pošto je uzet na KP iz Mađarske, garancija treba da važi i kod nas, kako to izvodim, pošto nemam nikakvu pisanu garanciju? Odnosno da li vode po serijskim brojevima?
Ili da vidim sa čovekom da reklamira u Mađarskoj i koliko to traje?

To malo teze jer nije "legalno" usao u zemlju a i neki distributeri garanciju vezu za zemlju gde se kupi dok neki ne... inace i da je kupljen u madjarskoj trebao bi da imas kopiju racuna, itd, od koga si kupio sigurno ima original, najbolje kontaktiraj proizvodjaca kazi da si se preselio u drugu zemlju i da li mozes se obratiti lokalnom servisu
 
Poslednja izmena:
Kako nisi uspeo kada imaju u evidenciji kupovinu?
neće, samo se izderu na mene i izbace me iz radnje.

inače pre kupovine stvari u mađarskoj treba se raspitati da li garancija važi kod nas. ja sam se odlučio da kupim jedan panasonic fotoaparat iz mađarske zato što takvih kod nas uopšte nije bilo, i pre kupovine sam pozvao panasonic predstavništvo u beogradu, i jedan fin čovek mi reče da priznaju mađarsku garanciju kod nas, da ne brinem, već su imali slučajeve reklamacije koje su uspešno rešili.

kontaktiraj lokalno predstavništvo proizvođača i raspitaj se :)
 
Poslednja izmena:
A na garanciji imaš serijski broj? Šta si pa kupio?
 
Imam pitanje oko TV-a iz profila. Počeo je da pokazuje vertikalne linije, nisu previše napadne, i ne vide se u svim situacijama. Računam da to potpada pod razlog za reklamaciju. Sad, pošto je uzet na KP iz Mađarske, garancija treba da važi i kod nas, kako to izvodim, pošto nemam nikakvu pisanu garanciju? Odnosno da li vode po serijskim brojevima?
Ili da vidim sa čovekom da reklamira u Mađarskoj i koliko to traje?

Pazi ovako, svi LG televizori se i dovoze iz Madjarske, a koje kupujes u Tmaniji, BBang.... i ostalim prodavnicama. LG daje EU garanciju, tako da kvarove mozes da popravljas ovde i uvazice garanciju. Ako je TV za zamenu, onda mora nazad u Madjarsku. To vazi i za Panasonic, koliko se secam.
 
Pokvario mi se Transcende flesh kupljen preskoro 2 godine sa jos nesto vise od 3 vodine garancije.

Da li imam pravo da trazim zamenu za Kingston flesh (istih karakteristika i slicne cene uz moju doplatu)?

Ako ne moze da li postoji neki drugi nacin da to ostvarim?
Npr: trazim povracaj novca, pa onda kupim Kingston...
 
Pokvario mi se Transcende flesh kupljen preskoro 2 godine sa jos nesto vise od 3 vodine garancije.

Da li imam pravo da trazim zamenu za Kingston flesh (istih karakteristika i slicne cene uz moju doplatu)?

Ako ne moze da li postoji neki drugi nacin da to ostvarim?
Npr: trazim povracaj novca, pa onda kupim Kingston...

Imas pravo na zamenu za isti Transcend, ukoliko ti prihvate reklamaciju. Zasto uopste mislis da je Kingston pouzdaniji od Transcenda?
 
Ovaj sam imao toliko dugo, ali sam ga koristio maksimalno dvadeset puta. Kingston svi hvale, a i ima bolje specifikacije, bolja izrada, gumiran i vodootporan.

Jel postoji neki nacin da dobijem Kingston umesto Transcenda?
 
Posto isti Transcend gotovo sigurno nemaju, ponudice ti adekvatnu zamenu, pa tu pokusaj da se dogovoris da bude taj Kingston.
 
Voleo bih da je tako, ali tesko. Imaju ga na sajtu, a i uvoznik ce im sigurno dobaviti cak i da nemaju :(
 
Onda je tebi prosto zapao felerican primerak, fles koji se uvozi vec 2 godine ne moze da bude los :D
 
Pa ako mogu da ti daju isti fles, koji bi interes imao uvoznik da te novcano razduzi? Pri tom pricamo o robi vrednoj manje od 10 evra, dakle nemaju uopste motiv da se lome oko kupca radi imidza. Sanse bez.
 
Flesh je placen 2.700 pre.dve godine. Sada je ~1.800.
Ja sam pitao koja su moja prava kao kupca.
Da li ja mogu da trazim drugu robu ili povracaj novca (pa da kupim drugi flesh).
 
Ma nemas pravo da trazis, ako imaju isti takav da ti zamene...... ako kojim slucajem nemaju onda mozes traziti povracaj para
 
Nazad
Vrh Dno