Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

zvao sam i sad, i dobih izvinjenje sto je sve toliko dugo trajalo,(osoba koja se danas javila je stvarno bila korektna preko telefonona-ako nista to moram da cenim) odobreno mi je razduzenje finansijsko i samo treba da sacekam da me pozovi iz poslovnice gde sam kupio opremu...valjda za dan-dva max
 
@Borgot isti odgovor, sto kupujete krs napajanja.... kad kupite krs onda morate biti spremni da se vucete po servisima itd, da spaljujete komponente takodje... lepo se zna sta valja kod napjanja a sta ne, pogotovo ne najeftiniji LC i slicna!
 
Kakve bre veze sta kupuje neko?? Da kosta i dinar ima da radi ako je kupljeno.
 
Kakve bre veze sta kupuje neko?? Da kosta i dinar ima da radi ako je kupljeno.

Pa nista onda ti kupuj najvece smece pa reklamiraj non stop ako ti se isplati.......

Svaki proizvodjac u cenu uracuna i servis i ime koje zalaze i kako ce resavat iste probleme, malorpodaja a i VP je tu da isti uredjaj posalju u ovlascen servis koji je dobio ovlascenje od proizvodjaca, tako da brand itekako ima veze koliko se sta kvari i kako se ista prava u garanciji ostvaruju
 
Poslednja izmena:
Dokle god neko ima takav stav bice problema. Ako je nesto na polici u prodavnici mora da radi i da je ispravno.
 
Naravno da radi ali koliko dugo i kako to je vec na tebi da otkrijes pre kupovine a ne da se zalis na krs, naravno imas pravo da se zalis pa sledeci put kupi nesto drugo... e sad ostaje pitanje za LC ko im radi servis i sto krpe napajanja.....

Zasto ovo kazem jer nije svejedno ako kupis kineza za 10e i Seasonic od isto toliko snage za 80e, i nemoze biti isti u ni kom smislu :p
 
Poslednja izmena:
Naravno da radi ali koliko dugo i kako to je vec na tebi da otkrijes pre kupovine a ne da se zalis na krs, naravno imas pravo da se zalis pa sledeci put kupi nesto drugo... e sad ostaje pitanje za LC ko im radi servis i sto krpe napajanja.....

Zasto ovo kazem jer nije svejedno ako kupis kineza za 10e i Seasonic od isto toliko snage za 80e, i nemoze biti isti u ni kom smislu :p

Od kupca se po tebi očekuje/zahteva da bude upoznat sa kvalitetom robe koju kupuje, a ako nije, ko ga hebe, jel tako?
A oni koji kupuju "krševe" sa garancijom od 2 godine nemaju pravo da se žale jer, što su tražili, to su i dobili? A i ako se žale, ko ih hebe...?
 
Od kupca se po tebi očekuje/zahteva da bude upoznat sa kvalitetom robe koju kupuje, a ako nije, ko ga hebe, jel tako?
A oni koji kupuju "krševe" sa garancijom od 2 godine nemaju pravo da se žale jer, što su tražili, to su i dobili? A i ako se žale, ko ih hebe...?

Nisi razumeo, naravno da imaju prava da se zale i isti nose na servis 2-4x puta ali oni sami treba da znaju ako kupe KRSS kao jeftina napjanja da ih servis zasigurno ceka.... jer sto bi onda iko kupovao na primer seasonic ili apple ili sta vec ako je sve to isti kvalitet i u istoj meri crkava...... takodje nemozes ocekivat da ovlascen servis Vox-a i Seasonic-a radi isto i istu politiku ima, jer maticna firma diktira kako se servis radi i da li se nazad salje polusipravno ili ne
Ja na primer ako kupim najkvalitetnije i to svekne krivim proizvodjaca maximalno ali ako kupjim krs a zvekne ne krivim nikog... naravno obe stvari saljem na servis ali su osecanja razlicita :)

Primer naravno da mi nije svejedno sto je ati/sapphire na najskupljoj grafici ugradio krs ventove koji cvile i to cu im kad tad naplatiti, ili chiftec bps bude skart i to cekam naplatu... ali eto rikne mi neka nonema memorija i uopste ne krivim nikog
 
Poslednja izmena:
Osvestite se vise i prestanite da kupujete u Alti-ju = winwin + emmi + pcpractic.
Platicu i 500 dinara vise, samo da znam da sam usluzen ko covek, kada prava garantovana garancijom treba da se ostvare.

Sto ne platis na mostu, platices na cupriji.
 
Bio sam danas do Emmija, a potom i do sluzbe za reklamacije. Moraju da pregledaju napajanje, pa potom da kontaktiraju DS cini mi se, koji je uvoznik i ovlasceni servis LC-a, da vide sa njima da li ce da salju novo napajanje pa da se radi razduzenje ili ce se oni razduzivati sa altijem. U svakom slucaju rekao sam da me nikakv LC vise ne interesuje i da cu doplatiti za nesto iole kvalitetnije.
Momci u servisu su bili sasvim korektni (alti) i sutra cu vec znati sta se desava.
Otisao sam tamo da se raspravljam na kraju je sve reseno (mada videcemo krajnji ishod) kompromisom.

@zeljko
Pazi LC je preporucen bratu upravo ovde na forumu i to specificno 500H-12 V2.2 kao jedan od pouzdanijih proizvoda koji su odgovarali njegovom dzepu, aj nadji mi SS pod garancijom koji sebi jedan srednjoskolac iz porodice sa ispodprosecnim primanjima moze da priusti, ja koliko vidim bas u emmiju je skoro 80e najjeftinije.

@Fragile
Ma problem je u tom DS-u, ne bih da se izrazavam previse pogrdno, ali moram reci da su cigani teski. Ono sto sam ja mislio da su oni u reversu ispisali zamena i vratili mi isto napajanje, je zapravo zamena za drugo polovno i popravljano napajanje!!! Kontam neko ga je vratio upravo zbog smrada i pregrevanja pa su ga pustili meni po principu app. Jbt. ceo stan mi je dzibrio jutros... i tako svezeg sam ga izvadio iz kompa i odneo u Emmi da ga omirisu :d
 
Poslednja izmena:
Alti to stalno radi s napajanjima svejedno dali je uvoznik ili ne. Novac ne vracaju dokle god mogu da beze i stalno idu na varijantu da popravljaju bez obzira sto ti trazis zameni. Gleda te u lice i kuca popravka. Meni su 2x vracali pokvareno napajanje s izgovorom da je ispravno. Zadnji put su mi ogulili pola serijskog s napajanja da ne mogu da ga vratim opet.
Jednostavno ne kupujte nista sto Alti uvozi ili prodaje i bicete daleko mirniji i mnogo manje problema. Sto dalje od njih!
 
A ja treba da se ****m s njima za matičnu. I to odlažem upravo zbog ovih priča. Treba da ostanem bez računara od kog zavisim, da bih gubio vreme s njima. Tačno znam po ovom koji mi se javio...
 
Evo reseno je sve, uradice mi robno razduzenje u emmiju.
 
Poslednja izmena od urednika:
slazem se da bi garancija morala da se resi - i da je normalna drzava ona bi uzela u zastitu potrosaca...nevezano da li je kupio LC ili SS....jasno je da je SS bolji, da ce verovatno biti znatno manje kvarova, da ce duze raditi...ali u garantnom periodu bi morali da ispostuju reklamaciju svi...ovako ispadne da je npr SS dobar sa reklamacijom samo da ne kvari svoj brend i sto sam zeli da bude korektan...
 
Ma ko se ponasa tako sa LC, ponasao bi se isto i sa SS. Kakve veze ima ko je sta kupio, zna se da mora da zavrsava svoj posao bar te 2 godine. A i taj LC se prodavao i pre 10 godina, i da je tacno to da je svako ko ga kupi osudjen na maltretiranje i kvarove, odavno bi firma bar promenila ime da zavare te prevarene kupce. A i uvoznici bi valjda uvozili nesto drugo umesto da zatrpavaju svoj servis, taman imali marzu 100%.

Nema to veze sa istinom. Procenat skarta je veci nego kod najozbiljnijih proizvodjaca, ali u velikoj vecini slucajeva i LC moze da izgura bar taj garantni rok bez kvarova.
 
Čitao sam da CM više ne popravlja napajanja, već ista pokvarena menja novim u garantnom roku. Uz to ovde na forumu imaju kancelariju. Moja preporuka je, ako Alti uvaži reklamaciju, da dodaš pare i kupiš CM. U slučaju problema obratiš se direktno CM-u i problem će biti rešen. Nema vozanja. Imaju ozbiljnu ekipu ovde i igraju pošteno.
 
Čitao sam da CM više ne popravlja napajanja, već ista pokvarena menja novim u garantnom roku. Uz to ovde na forumu imaju kancelariju. Moja preporuka je, ako Alti uvaži reklamaciju, da dodaš pare i kupiš CM. U slučaju problema obratiš se direktno CM-u i problem će biti rešen. Nema vozanja. Imaju ozbiljnu ekipu ovde i igraju pošteno.


Slicnom logikom sam se i posluzio... jeste da nemaju cm-a na stanju ali to ce i biti. Idem za cca sat vremena u maloprodaju.
 
Ja sam imao izgleda sreće kada mi se pokvarilo napajanje, dobio sam novo u roku od 15 dana u toj istoj radnji u kojoj je Borgof imao probleme. Trenutno me vozaju iz asbis servisa. Već 15 dana niko ne želi da se udostojij i da mi kaže da li su mi uopšte prihvatili reklamaciju (crko touch screen). Kada ih zovem niko se ne javlja a preko maila se sve završilo na videćemo (pre 3 dana). Nemam pojma kako da im stanem na rep, izgleda da je u ovoj zemlji pet puta bolje kupovati u Mađarskoj, pre ću tamo rešiti garanciju nego ovde.
 
Nemojte samo da pljujete LC, imam dve godine mislim i bez problema radi. Ni ne greje se nešto, niti je bučno.
 
Nemojte samo da pljujete LC, imam dve godine mislim i bez problema radi. Ni ne greje se nešto, niti je bučno.

krastavac. bas sam danas pricao sa ovim momkom iz servisa, nejverovatnije me je zahvatila neka losija serija, posto sam i sam imao LC nekada davno, koji je gurao sasvim normalno.
 
Čitao sam da CM više ne popravlja napajanja, već ista pokvarena menja novim u garantnom roku. Uz to ovde na forumu imaju kancelariju. Moja preporuka je, ako Alti uvaži reklamaciju, da dodaš pare i kupiš CM. U slučaju problema obratiš se direktno CM-u i problem će biti rešen. Nema vozanja. Imaju ozbiljnu ekipu ovde i igraju pošteno.

Nadam se da im je to globalna politika. Pre neki dan sam kupio komp sa CM B500 napajanjem, na kome ventilator od starta ne radi kako treba. Poslao sam ga na reklamaciju, pa trenutno čekam odgovor. Pre toga sam imao LC Power, kao i gomilu Kung Fu napajanja koja su godinama radila bez problema. Prvi put u životu kupim skuplje i navodno kvalitetnije napajanje i odmah imam problem.
 
Možda nije pravo mesto za ovo što ću napisati ali evo situacije:
Svojom greškom - previdom sam naručio matičnu ploču (GA-78LMT-S2PT) koja ne podržava procesor AMD FX 4130 (tdp 125W), umesto slične istog proizvođača i iste cene (GA-78LMT-S2PV). Grešku sam primetio tek kad sam sastavio računar, instalirao windows i video da procesor radi na 2.8 GHz umesto na 3.8 GHz.
Kakve su šanse da mi kao dobar poslovan gest :D ploču zamene, obzirom da je ploča korišćena bukvalno jedan dan? Pravi odgovor ću saznati kad ih budem zvao naravno, ali čisto pitam ako je neko imao sličnu situaciju.
 
Treba mi savet sta raditi. Elem, laptop mi se pokvario, prestao da dobija struju. Odneo sam ga u KimTech servis jer je u garanciji i ispostavi se da je otisla maticna. Zamenjena je i preuzeo sam laptop. Kad sam dosao kuci, ustanovio sam da mi zvuk ne radi, posle nekog vremena ponovo sam odneo na servis da bi mi stavili nove zvucnike. Kad sam opet dosao kuci, upalio komp i posle par sati rada na netu, zvucnici pocese da krce, puckaju, shushte, ne znam kako tacno da definisem. Odem ponovo u servis i serviser mi kaze da je do drajvera i da reinstaliram sistem. Sto sam i uradio juce, stavio originalne drajvere i problem i dalje postoji. Kad ubacim slushke, normalno se cuje na njima i nema tog pucketanja. E sad, sta raditi dalje? Vise mi se smucilo da im nosim komp jer ocigledno ne znaju da srede i plasim se da ako im ponovo odnesem da ce opet nesto bitnije zeznuti, a i nisu mi bas blizu da se non stop vozikam zbog njihovih gresaka. Laptop je u garanciji. Neki savet...?
 
Treba mi savet sta raditi. Elem, laptop mi se pokvario, prestao da dobija struju. Odneo sam ga u KimTech servis jer je u garanciji i ispostavi se da je otisla maticna. Zamenjena je i preuzeo sam laptop. Kad sam dosao kuci, ustanovio sam da mi zvuk ne radi, posle nekog vremena ponovo sam odneo na servis da bi mi stavili nove zvucnike. Kad sam opet dosao kuci, upalio komp i posle par sati rada na netu, zvucnici pocese da krce, puckaju, shushte, ne znam kako tacno da definisem. Odem ponovo u servis i serviser mi kaze da je do drajvera i da reinstaliram sistem. Sto sam i uradio juce, stavio originalne drajvere i problem i dalje postoji. Kad ubacim slushke, normalno se cuje na njima i nema tog pucketanja. E sad, sta raditi dalje? Vise mi se smucilo da im nosim komp jer ocigledno ne znaju da srede i plasim se da ako im ponovo odnesem da ce opet nesto bitnije zeznuti, a i nisu mi bas blizu da se non stop vozikam zbog njihovih gresaka. Laptop je u garanciji. Neki savet...?
To do drajvera sigurno nije, pitanje je i dali su sigurno promenili ploču novom ili samo popravljali ili možda čak i nekog polovnjaka stavili.
 
Ne valja nešto na izlazu za zvučnike, 10 minuta i posla za jednog majstora... Problem je što se "servisi" nazivaju tim imenom i što u Beogradu nema pravih servisira dok ih slučajno ne nađeš. Danas je svako kompetentan za sve i eto tom diletantu se može da maltretira i vara ljude.
Kako bi ti pomogli:
Dakle problem je u izlazu za zvučnike. Njima treba malo više snage da bi reprodukovali zvuk tako da se zvuk pojačava kroz neke komponente i neka od njih je problem. Slušalicama to ne treba tako da one zaobilaze taj "pojačavač" i zato nemaš smetnji na njima.
Tebe ovo u nekoj normalnoj državi ne treba da zanima jer se tamo ceni novac mušterije ali ovde moraš i to da znaš.
Na žalost moraćeš da im odneseš laptop još 1 put najmanje, informiši se malo i o tome koja prava sada možeš da ostvariš (koliko je prošlo od kupovine, imaš li pravo na povraćaj novca) i samo tako spreman otiđi tamo da te ne šetaju ka neku...
 
Hvala svima na savetima ;) Verovatno cu im nositi ponovo, samo se zentam da se nesto drugo ne zezne kad poprave zvucnike, kakvi su "majstori"
 
BokyJ, da pogodim, u pitanju je Toshiba?

slazem se da bi garancija morala da se resi - i da je normalna drzava ona bi uzela u zastitu potrosaca...nevezano da li je kupio LC ili SS....jasno je da je SS bolji, da ce verovatno biti znatno manje kvarova, da ce duze raditi...ali u garantnom periodu bi morali da ispostuju reklamaciju svi...ovako ispadne da je npr SS dobar sa reklamacijom samo da ne kvari svoj brend i sto sam zeli da bude korektan...

Nažalost to ne zanima ni državu ni njene službenike, čitaj tržišne inspektore. Ne znam da li se radi o klasičnom neradu ili korupciji ali neće ljudi pa to ti je. Od 21.9.2014. se primenjuje novi Zakon o zaštiti potrošača kojim se vraćaju nadležnošti tržišne inspekcije, sada je na nama građanima da pritiskamo inspekciju da radi svoj posao.

Što se tiče velikih i malih firmi pre nekoliko godina sam u jednoj maloj firmi gde sam bio stalan kupac kupio konfiguraciju u delovima. Sklopio sam je, ali nisam stavio bakarne odbojnike za matičnu ploču što je rezultovalo sprženom matičnom. Odem do prodavca i kažem mu iskreno šta se desilo, čovek je naveo da je fabrička greška i dao mi novu matičnu. Znate li kada bi to uradila neka velika firma? Tim primerom hoću navesti da sve ima svoje prednosti i mane. Uglavnom se ljudi zalepe za 100 dinara nižu cenu i onda kunu sve kada nalete na pojam primeren rok i njegovu primenu u praksi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno