Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

I dalje nisi rekao glavno kojeg je proizvidjaca napajanje :D
PS: generalno su AMD grafike losije trenutno su im ventovi svi redom dno dna na 60% grafickih (i da nije zbog mininga vec su bas losi) za NV trenutno neznam stanje po tom pitanju ali verujem da je itekako bolje

@Space Beer
Da kad se pisu engleske reci cirilicom, bude smesno, pogotovo sto je cirilica teze citljiva i ovako...

Ne kazem da je memoriju kupac ukrao ali kad nesto fali najbolje je sto pre prijaviti jer tu dolazis u situaciju da ti neko treba na rec verovat i verovatno iz svog novcanika refundirat ako prizna...

Inace jedno vreme je bila akcija da se u laptopove ubacivalo jos rama u maloprodaji kako bi se lakse prodali po istoj ceni... znam da ih je dosta stizalo sa 2+2 ili 2+1 zbog toga
 
Poslednja izmena:
@patricije

u sustini, prosao si odlicno u odnosu na to kakvih problema ima. Oni su zato i jeftiniji, uvoze jeftinije proizvode i brendove nize klase, baziraju se na kupce kojima je cena najbitnija. Servis im je los, medju najgorima, tako da i ja izbegavam da kupujem stvari sa Alti garancijom.
 
Napajanje mu je LC Power, nije tesko pogoditi, moja pretpostavka LC600H-12, obicno office napajanje koje nije za ozbiljan komp.

Patricije, pre svega zao mi je sto ti se sve to desavalo ali pored toga sto ces u buduce valjda gledati da izbegnes onu firmu sa kojom imas losa iskustva, takodje moras da poradis na tome koju robu kupujes.

Ne mozes da kazes to je 600w, taj komp moze da gura i 450w. Nadam se da ti je jasno da nije sve u watt-ima, megapikselima, gigabajtima...

Evo ukratko da prodjem kroz tvoju listu,

1. Delimicno si i ti kriv, ZoP kaze da je kupac duzan da proveri da li je "sve tu", to da li je neko od njih ukrao ili je situacija "shit happens", pre bih rekao da je ovo drugo, ali si u pravu da su trebali da ti se izvine i srede to, a ne da te zezaju par dana.

2. Ne znam koliko je bila stara graficka koju si reklamirao, ali nigde ne pise da su oni duzni da ti daju novu kartu. Duzni su da je zamene (ne mora za novu, a moze), ili da je poprave. Ukoliko je tvoja karta bila koriscena mesecima i predao si je na reklamaciju bez ikakvih kutija, kablova, i pratece opreme, ne treba da se zalis sto si tako dobio kartu nazad. Moram da napomenem da kutija nije nikad ni bila osnov za resavanje reklamacije. Duzan si da doneses proizvod, ako ga saljes moras i propisno da ga upakujes da se ne osteti u transportu.

3. Za napajanje sam ti odgovorio, Alti ima milion maloprodaja, to napajanje koje pretpostaljam da imas se prodaje u stotinama komada mesecno, nek te ne cudi sto stoje tri ista njima na polici. I na kraju duzni su da ti produze garanciju, taj ko ti kaze da nisu nema pojma i insistiraj da razgovaras sa nekim na visem polozaju. Naravno pre svega budi siguran da je reklamacija bila osnovana.
 
Poslednja izmena:
Покушао сам да избегнем име напајања и графичке и уопште уласка у проблематику да ли АМД ваља или не и да ли је ЛЦ напајање заправо на нивоу кунг-фу напајања. Рудар нисам, графичка нити ово бедно напајање нису рударили. Покушао сам такође да избегнем препуцавања типа шта си очекивао да ће да ради 20 година. Не, једноставно нисам имао пара и узео сам неко пролазно решење. Ако производ има гаранцију од 24 месеци, то значи да је производ проверен и да може издржати 24 месеца коришћења. Није битно да ли је то кинез, јапанац, опел или мајбах. Да је произвођач правио нешто што ће да издржи 6 месеци, ставио би и гаранцију од 6 месеци а не од 24. Ја као купац никада нисам користио уређај који је НАПРАВИО АЛТИ зато се не треба дискутовати о произвођачу и квалитету, ја сам само био корисник њихове услуге и та услуга је благо речено очајна. Купио сам производ да ради. Да ли је логично да производ ради? Ја мислим да не тражим много, тражим од купљеног да ради макар гарантни рок?

Такође Максе конфигурацију коју можеш видети на мом профилу нема шансе да није могло да гура ово напајање :) Исто тако нисам желео да улазим у то да ли 400 или 600 вати међутим споменуо сам то пошто је био иронични коментар да имам прејаку графичку ;)

Да ли је понашање Алтија фер и коретно? Да ли је фер и коректно лагати купце за њихова права и радити само и искучиво по њихову штету? Да ли просечан корисник не може добити своја права? Да ли ја за сваку ствар морам да претим, урлам, жалим се, водим адвоката, шаљем мејлове и слино? ЗА СТВАРИ КОЈЕ СУ ОНИ ДУЖНИ ДА УРАДЕ. Ја сам вероватно један од ретких који се жале, неки људи воле да их газе и оваква иживљавања схватају као супер ствар јер су добили нов уређај. А око 80 посто људи уопште нису свесни својих права као купци.

А што се тиче графичке, на рекламацију сам однео комплетно са сваким каблићем, листом, књижицом, адаптером. Што се тога тиче, савестан сам купац и све чувам. Графичка је замењена другом јер се није могла поправити, а замерао сам што сам другу графичку добио у кеси. Значи ја сам био уредан и педантан а они не ;)
 
Drugu graficku si mozda dobio OEM verziju koja ide u kesu... tvoje pravo da trazis neku sa kutijom, ali oni legalno i sasvim normalno tebi mogu ponudit OEM verziju ako je to bilo u pitanju...
Kad se reklamiraju napjanja uvek treba postaviti pitanje kakav komp su gurala, jer na terenu masovno vidjam gluposti tipa junk fu sa jakom grafom koja je nadogradjena na office masinu, itd.. tako nesto kad rikne sasvim je normalno krivit onog sto je sklopio komp (mada u veinom su to prodavci koji sklope takav komp jer se to kupuje)
 
Patricije masis poentu garancije, to sto ono ima 24 meseca garanciju ne znaci da je testirano da moze toliko da izdrzi, vec da imas obazbedjenu popravku, zamenu i sta sve jos u tom roku. Zasto iskljucujes da je to napajanje crklo usled nase lose struje? Sta mislis u svetu nema reklamacija ima samo kod nas? Kupio si office napajanje sa jeftinim komponentama i imas glavobolju, da si dodao jos dve crvene imao bi pristojnije napajanje sa manjom verovatnocom da ce da ti otkaze tek tako. Taj LC Power je tek nesto kvalitetniji kinez koji se pravi u enormnim kolicinama. I jos nesto, nisam od onih koji pricaju kupi Seasonic za kevin komp koji se pali za facebook i spider soliter. Imao sam i sam dva-tri LC Power-a i nikakvih problema nisam imao. Sad imam neke druge zverke i takodje nemam problema, nije sve u losim proizvodima, nekad i sami kupci nisu savesni i ne koriste kako treba, ne znam kako drugacije da objasnim. Ja cesto menjam sve i svasta, retko kad imam potrebu da nesto reklamiram, obicno su to stvari kao sto su misevi, tastature i slicno.
 
Eh, Alti.

Meni se isto desilo da mi stave 4 umesto 8gb. Prvo sam skinuo nalepnicu sa kucista da proverim da li mozda nije dobro leglo - naravno nema jednog modula. Mozda sam lopov, kako sad dokazati. Srecom, moderator na forumu koji je radio z anjih je reagovao, pronasao da greska jeste bila do njih u nekakvoj njihovoj internoj mejl prepisci, vise se i ne secam, bilo pre 2 godine.

Drugi put sam hteo da reklamiram graficku, ne moze bez celog kucista, meni ostala samo grafika i par komponenata, ne vredi, neispravna grafika mozes da se slikas. Isao sam na savski nasip direktno u servis jer su mi savetovali tako u prodavnici. U servisu ih apsolutno nista ne zanima. Jedva su me i pogledali.

Treci put - coil whine na grafickoj, uvalili mi reparirano izdanje iako sam trazio jeftiniju NOVU varijantu. Nisu uvazili garanciju, "nije primecen problem" a meni usi da otpadnu od zujanja, mislio sam da cu da poludim. Spletom okolnosti dobio sam posle novu graficku ali ne ja vec jedan clan bench foruma kome sam prodao ovu koja zuji za rudarenje i koji je znao celu pricu, ali je iskusniji od mene i primetio da je repariran model, iskrivljene srafove... itd.

Ja, licno, ne verujem da je Alti gori od bilo kod drugog servisa kod nas. Kriv je zakon i tacka. Svi rade na iste fore, bez ikakvog rizika i znajuci dobro kakva prava ima kupac jer se sa tim svakodnevno srecu.

A poluispravne satro nove komponente vise nisu teorija zavere nego empirijski utvrdjena cinjenica. Tastature i misevi su mi se najbolje pokazali, graficke karte ubedljivo najgore.

U prodavnici sve super i ljubazno ali cim nastane problem, totalno ludilo dokazati da si ostecen. Sustina je u tome da servisi i uvoznici pod pokricem zakona muljaju na veliko. Nemam nikakve dokaze za tu tvrdnju, osim "gut feeling"-a.

Na zalost, kupiti nov uredjaj, bilo kakvu tehniku, a posebno PC komponentu, postao je jako veliki rizik na nasem trzistu, a polovni se optimisticno procenjuju na 80% vrednosti novih, ovde na bench oglasima, ni ne gledam vise oglase i pitam se ko to vise i kupuje.
 
Poslednja izmena:
Ја као купац никада нисам користио уређај који је НАПРАВИО АЛТИ зато се не треба дискутовати о произвођачу и квалитету, ја сам само био корисник њихове услуге и та услуга је благо речено очајна. Купио сам производ да ради. Да ли је логично да производ ради?

Овде коментаришемо иначе АЛТИ ДОО иза Чачка а не компанију ЛЦ. Jа имам примедбу на АЛТИ јер јади само минимално колико се од ње очекује, у већини случајева ни то. Објасни ми како може нека фирма да се супротстави закону и свесно продаје своју причу и политику купцима која се коси са законом? Да ли је завртање и обмана нормална политка једне компаније? Да ли је то друштвено одговорно понашање? Да ли би се за такве ствари ишло на суд у неким другим државама?

Опет тема је заштита потрошача, не заштита АЛТИЈА. И мени се дешавало да неки уређај ради 10 година, другоме цркне после месец дана али није решење да му ја кажем дај још Вајферта и биће боље. Зашто уопште волите да улазите у проблематику квалитета уређаја, цене уређаја и мог опхођења према уређају. Да ли постоји човек који може не пристрасно да каже имаш право то и то а немаш право то? Ако сам дошао на ову тему, дошао сам по помоћ а не по савет: да си платио више имао би боље. Да сам платио више исто би ме АЛТИ завртао да се тај уређај покварио. Ја сам њима само број, не гледају они рачун па ако неко има напајање од 200 евра е онда му замене за дан. Ја да сам дошао овде са причом да тужим АМД, СИМЕНС и ЛЦ ваши одговори би били на месту. А овако се само жалим на АЛТИ, њихов сервис, бригу о потрошачима и тражим правну помоћ да знам шта могу да предузмем

Na zalost, kupiti nov uredjaj, bilo kakvu tehniku, a posebno PC komponentu, postao je jako veliki rizik na nasem trzistu, a polovni se optimisticno procenjuju na 80% vrednosti novih, ovde na bench oglasima, ni ne gledam vise oglase i pitam se ko to vise i kupuje.
Овде си потпуно у праву. Без беза и везица више ништа не може да се уради. Верујем да сам се обратио пристојије и мени би се јавио неко од модератора и решили би смо проблем. Али неке ствари су једноставно принцип. Ок, први пут сте ме зезнули, идаље сам мислио да је то иоле озбиљна фирма. Међутим после тога сам још два пута испао будала и указао им поверење и новац. Четврти пут да се одрекнем било које компоненте која је плаћена у распону од динар до милион динара на месец дана уз обавезну препирку и позивање на закон, то ми стварно у животу не треба. Лакше је и да купим од неког из огласа, па уз језик и песнице да објасним да гаранција важи а не овако да се позивам на закон који нико не поштује против мутних и муљаторски фирми и екипа :mad::smash:
 
Poslednja izmena:
Mozda ce biti malo bolje od septembra.

http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/info.php?naslov=zakon-o-zastiti-potrosaca-novi

Obrati se najbolje nekom udruzenju za zastitu potrosaca, ima ih vise.

E da i obavezno pogledaj ovu sekciju

http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/najcesci-problemi-resenja.php?naslov=kvar-elektricnog-uredjaja

E, a za onaj laptop, imas "fore" 6 meseci da primetis nedostatak:

Трговац не прихвата рекламацију и пребацује кривицу на потрошача

Купили сте фото апарат, телефон, ципеле и појавио се недостатак. Уложили сте рекламацију, али трговац је вашу рекламацију одбио уз напомену да је недостатак настао вашом кривицом. Шта да радите?

Уколико се недостатак појавио у периоду од 6 месеци од куповине - претпоставља се да вам је роба продата са недостатком, односно да је трговац тај који треба да докаже да роба није имала недостатак.
Не морате да објашњавате и доказујете да недостатак није настао вашом кривицом. Читав овај поступак доказивања односи се на судски поступак.

Питате се шта шта вама значи ово право да не морате да доказујете да је недостатак постојао када само на суду можете да га остварите?
Искористите предност коју вам Закон о заштити потрошача пружа у овом случају, тако што ће те у непосредном контакту са трговцем показати да знате за ово ваше право.
Немојте бежати од могућности да га упозорите да ћете, уколико не поштује Закон, заштиту својих права потражити на суду.

Уколико се недостатак појавио после 6 месеци од куповине - у овом случају сте у неповољнијем положају, јер сада ви морате да докажете да је роба имала недостатак од почетка.

I jos nekoliko forica trgovaca, npr, pozoves i kazes izgubio sam fiskalni, mnogi ce da kazu: e pa onda vam ne vredi, po principu, app:

Коментар трговца да једино фискалним рачуном доказујете да сте робу купили код њега и да је то последица фискалних прописа - није тачан.

Сваки трговац је у обавези да чува копију фискалне траке три године и на њој се може утврдити дан и време куповине презентовањем неког друго доказа (слип, извод и сл.).

I fora da vas upucuje direkt na servis, "prijateljski savet" od prodavca jer je tako brze:

Прво: изјавите рекламацију трговцу код кога сте робу купили и никако се не обраћајте сервисеру, чак иако вас је трговац упутио на овлашћени сервис. Сервисер нема никакву обавезу према вама, јер вам он није ни продао робу.
Друго: у рекламацији обавезно назначите да ли хоћете да вам се роба поправи или замени за другу робу исте врсте.
Треће: трговац је дужан да се о вашем захтеву изјасни у року од 15 дана од дана када је изјављена рекламација.
Четврто: уколико трговац није у могућности да испуни ваш захтев за поправку или замену, можете тражити новац назад или умањење цене.
 
Poslednja izmena:
Ma daj. Alti je daleko najgori po pitanju reklamacija i po broju ostecenih kupaca. Pored toga poznati su po tome sto uvoze felericne serije svega sto mogu da se dokopaju jer jure najnizu nabavnu cenu. Kasnije tebe zavrnu i to je to.
Odbijanje reklamacija, vracanje pokvarenih komponenata uz izgovor da su ispravne, guljenje serijskog broja s uredjaja da ne mozes ponovo da ga vratis i sl.
Sve sam to licno doziveo a to je samo deo stvari koje rade. Ovima iz servisa sto rade zeleo bih da dobiju gubu i da im delovi otpadaju ali mi je zao njihovih porodica. Eto sta mislim o Altiju. Svaku reklamaciju kod njih sam ostecen, apsolutno svaku. Lazem, jednom nisam ali bila je jedna jako jeftina grafika.
 
@padawan
Хвала за ископане корисне линкове. Овај овде део ме је највише занимао:
Друго: у рекламацији обавезно назначите да ли хоћете да вам се роба поправи или замени за другу робу исте врсте.
Треће: трговац је дужан да се о вашем захтеву изјасни у року од 15 дана од дана када је изјављена рекламација.
Четврто: уколико трговац није у могућности да испуни ваш захтев за поправку или замену, можете тражити новац назад или умањење цене.

Мене нико није питао да ли желим да се роба замени или да се поправи. Вероватно су они сами донели најбољу одлуку за мене (читај за њихов џеп) да тај уређај треба бити поправљен. По овоме испада да ја имам пуно право да тражим повраћај замену производа па ако то одбију могу директно тражити повраћај новца

@САЈ јбг паметан учи на туђим грешкама, глуп на својим. Међутим треба поделити све на интернету, и не дозвоилити да овакве преваре прођу. Ако барем једна особа због оваквих финих искустава одлучи да узме производ од неког другог увозика, сматраћу овај дан успешним
 
Samo nesto. Gore je citirano kako fiskalni racun ne sme da bude obavezan prilikom reklamacije. Ja sam jednom prilikom dobio od devojke Sandisk micro SD karticu od 32GB na poklon. Kupljena je u Big Bang-u u Uscu. Posle nekog vremena je pocela da brljavi i ja sam je odneo u prodavnicu da reklamiram, zajedno sa ambalazom u koju je dosla. Nisam imao fiskalni racun, a devojka je u medjuvremenu izgubila fiskalni. Lik tamo je utvrdio da je kartica pokvarena, ali nije hteo da cuje o reklamaciji bez fiskalnog. Ja sam onda popenio i poceo da vicem na njega jer me pravi budalom, sto je samo dovelo do toga da je devojka bila smrtno ljuta na mene jer sam siledzija, kupila mi drugu karticu i rekla: Zaboravi na ovo. Sad imamo jednu neispravnu karticu od 32GB koja stoji bzv. Citajuci ono gore, gde pise da fiskalni racun ne sme biti obavezan prilikom reklamacije dobio sam zelju da jos jednom odem da im se nacestitam svega milog i dragog.
 
Patricije, bilo bi dobro da malo proveris pre nego sto pises bezveze neke stvari, pricas o LC power napajanju koje uvozi DS Computers, a ALTI ga je kupio od njega a DS uvezeo ko zna odakle iz belog sveta.
Uhvatio si se kao pijan plota za to napajanje kao da ga u Cacku u fabrici proizvode, pa kao u fazonu kakva djubrad od ljudi vidi ih sta prave. Video si 4 na polici? Pa lepo ako se proda dnevno 40-50 komada a 4 je na polici to je jos super.

Они су се правдали да су они заправо то слали у ДС Компјутерс то је прави сервис и слично играње глувих телефона.

Ne znam koji deo nije jasan oni su to kupili od DS-a ti si kupio od njih, pokvarilo se, ti si dao njima oni su dali DS-u?
 
@ Patricije: Eh, pa u tome se i krije "djavo":

уколико трговац није у могућности да испуни ваш захтев за поправку или замену, можете тражити новац назад или умањење цене.

Da li je "u nemogucnosti" ako jednostavno laze da nije primetio nedostatak i da je zahtev za zamenu/popravku zbog toga neosnovan, ili se na to odnosi deo zakona da ukoliko roba nema "objektivni nedostatak", prodavac nije duzan da refundira, zameni, popravlja, i moze ljubazno da ti pokaze gde je izlaz ako pocnes da galamis. A ko dokazuje objektivni nedostatak: pa isti taj servis, kome je u interesu da te zezne, u dilu sa prodavcem.

Mislim da se ova nemogucnost odnosi na: u servisu nemaju taj neki rezervni deo, ili prosto ne umeju ljudi, priuceni sta ce, a prodavac nema na stanju drugi...

У свим овим ситуацијама роба нема никакав објективни недостатак, па вас, стога, закон ни не штити. Шта то значи?
Значи да трговац није дужан да вам робу замени или врати новац само зато што сте се предомислили, односно погрешили у процени.

Ово, наравно, не значи да се не може љубазно обратити трговцу са молбом да вам робу замени за другу или врати новац.

Запамтите: Лепа реч и гвоздена врата отвара!

Kod nas, na zalost, vazi obrnuto: pretnja novinama, nasiljem, sudom, inspekcijom, izgleda da otvara ta "gvozdena vrata" a ako si ljubazan samo ce u sebi da pomisle, ma ovo je neki smotanko, daj da ga smotamo.

A kako ces ti i kome da dokazes nedostatak, ako nije bas tako evidentan. Npr, iskacu ti plavi ekrani naizgled randomaticno, svakih dan-dva.

Naravno, iz ugla prodavca, ti si kao kupac po defaultu prevarant. Zamisli samo sa cime se sve srecu trgovci i serviseri. Ja sam ovde na bench forumu, citao savete kako da ljudi namerno pokvare uredjaj tako sto ce ga uviti u peskir da se pregreje. Pa onda, verovatno mnogi zaborave da napomenu da je prosuta tecnost... njih si nasao... itd.

Ima i tu neka rupa u zakonu, po kojoj su servisi u stanju da vracaju po 10 puta isti pokvareni uredjaj, malo preformulisu izvestaj... zato sto ih stiti zakon, a sudovi neefikasni. Pa znas i sam koliki je stepen korupcije u drustvu. Oni ne rade to sto rade samo zato sto su kupci neinformisani, nego zato sto im se i moze.
 
Poslednja izmena:
Patricije, bilo bi dobro da malo proveris pre nego sto pises bezveze neke stvari, pricas o LC power napajanju koje uvozi DS Computers, a ALTI ga je kupio od njega a DS uvezeo ko zna odakle iz belog sveta.
Uhvatio si se kao pijan plota za to napajanje kao da ga u Cacku u fabrici proizvode, pa kao u fazonu kakva djubrad od ljudi vidi ih sta prave. Video si 4 na polici? Pa lepo ako se proda dnevno 40-50 komada a 4 je na polici to je jos super.



Ne znam koji deo nije jasan oni su to kupili od DS-a ti si kupio od njih, pokvarilo se, ti si dao njima oni su dali DS-u?



Ајде боту прво опет прочитај задње две стране и види да ли ја имам поблем са Алтијем, ДС или ЛЦ па онда крени да браниш оног ко те плаћа
 
Poslednja izmena:
Pomislice ljudi da se tvoj odgovor odnosi na padawan-ov ppst.
 
Ma nece, ocigledno je namenjeno ovom iznad. :)
 
Da kazem otvoreno, 15 godina prodajem hardware i nikad nikog nisam poslao u ovlasceni servis. Zasto? Pa jel on tamo kupio stvar ili od mene, sta on ima sa servisom? Nije to ves masina, pa ajd da se ne nosa dvaput (mada ja ni tu ne bi pravio izuzetak). Ako je nesto crklo, vratis ga onom kod koga je kupljeno i ne zanima te sta on dalje radi sa tim.
 
I dalje nisi rekao glavno kojeg je proizvidjaca napajanje :D
PS: generalno su AMD grafike losije trenutno su im ventovi svi redom dno dna na 60% grafickih (i da nije zbog mininga vec su bas losi) za NV trenutno neznam stanje po tom pitanju ali verujem da je itekako bolje

@Space Beer
Da kad se pisu engleske reci cirilicom, bude smesno, pogotovo sto je cirilica teze citljiva i ovako...

Ne kazem da je memoriju kupac ukrao ali kad nesto fali najbolje je sto pre prijaviti jer tu dolazis u situaciju da ti neko treba na rec verovat i verovatno iz svog novcanika refundirat ako prizna...

Inace jedno vreme je bila akcija da se u laptopove ubacivalo jos rama u maloprodaji kako bi se lakse prodali po istoj ceni... znam da ih je dosta stizalo sa 2+2 ili 2+1 zbog toga
Ne znam zašto napadaš AMD a kažeš da ne znaš za nVidia stanje.
I kako se to ćirilica inače teže čita?
Slažem se da je pisanje engleskih termina užas. Ali ne čita se teško, osim ako je nisi zaboravio.
 
Ја сам од сваке радње до сада добио савет да се ја одмах обратим Алтију и да ће тако проблем решен брже него када се обратим радњи. Због тога сам доносио директно код њих.

Змаје увек има поштених трговаца, и таквим људима скидам капу и радо ћу се вратити у њихову радњу и купити нешто опет. На пример телефоне сам узимао у истој радњи сигурно 8 година и увек је било задовољство сарађивати са њима. Међутим када ме неко не поштује поједнако ни када рекламирам производ од 700 евра, 300 евра и мизерних 3000 динара - они више мог динара неће видети. Јер то није случајност и грешка, њима је политика куће да неког преваре и да неком нешто увале уз "догледно време" задржавања производа
 
Ајде боту прво опет прочитај задње две стране и види да ли ја имам поблем са Алтијем, ДС или ЛЦ па онда крени да браниш оног ко те плаћа

Bote(kako si me nazvao, a dovoljno govori o tvojoj licnosti), lepo sam te citirao gde si napisao "da te neko laze i igraju se gluvih telefona" i napisao ti kako stvari funkcionisu, a ti zivi u svom malom glupom svetu gde TI najbolje znas sta je ispravno.

I inace ja sam apsolutno siguran ciji ti god kupac postanes da ces naci neke mane, jer ti si taj tip coveka, prosto receno baksuz.
 
Poslednja izmena:
@Dark Magician
Posle 10 godina useo sam 4 razlicite TOP ati grafulje i odma nakon 10 dana koriscenja ventovi su pravili problem na svima, neke su cak i reklamirane, neke su doradjivanje, podmazivane, itd, smesno... eto sapphire tri-x 290 ima problem fabricki da plasticni nisac skripi, pa moras da preradis ventove da ne prave vibraciju, masa njih se zali i radi iste ispravke a to sto je svaki 4 ventilator nov "suv" to je druga prica
Takodje ako je forum vecinski na latinici i pocetak topic-a isto, smesno je koristiti cirilicu, al sta vredi objasnjavat, lud narod koji mesa dva pisma, to mozemo samo mi
 
Poslednja izmena:
Ја сам од сваке радње до сада добио савет да се ја одмах обратим Алтију и да ће тако проблем решен брже него када се обратим радњи. Због тога сам доносио директно код њих.

I ja isto... Samo sto za njih "resen problem" znaci - odbijena garancija. Pa ti vidi jel ti se vise isplati da ti odbiju odma' ili da cekas da te odbiju 2-3 nedelje. :D

Posteni trgovci u srbiji... ti posle 3 meseca stavljaju katanac :D ako je posten prema kupcu sigurno nije prema drzavi, zaposlenima... svi hvataju krivine i izbegavaju zakonske obaveze gde mogu. Od pekara i kioska do velikih lanaca. Na ovom trzistu ne zivi se od postenja.

Јер то није случајност и грешка, њима је политика куће да неког преваре и да неком нешто увале уз "догледно време" задржавања производа

Ameri imaju za to izraz, bad faith, a kod nas "obmanjujuce poslovanje" iliti "snalazljivost" i to je jedini vid poslovanja u srba... ne racunajuci bas velike strane kompanije, ali na zalost, i one moraju da saradjuju sa tim istim servisima.
 
Pa OK sve to, nego imali bar neka kombinacija: Uvoznik > Radnja > Service koja može bar da zadovoljava ? Ja nisam imao velikih problema ni sa kim ali pohvale nisam ni video nigde ili bar ređe nego "Blue Moon".
 
Rekao bih da su jedine dve radnje na dobrom glasu Atom i Hellas. Da ih ne ureknem.
 
U vezi onog dela da potrošač može da bira između popravke i zamene, da li to podrazumeva zamenu proizvoda novim ili ne?
 
Ne, zamena ispravnim uredjajem koji moze biti koriscen.
 
Znaci, ako neko reklamira uredjaj star mesec dana mozda mu je bolja varijanta da odabere popravku, jer moze dobiti neki star tri godine, koji je vec deset puta popravljan?
 
Znaci, ako neko reklamira uredjaj star mesec dana mozda mu je bolja varijanta da odabere popravku, jer moze dobiti neki star tri godine, koji je vec deset puta popravljan?

Može a i ne mora dobiti korišćen uređaj. Ako ne mogu da ti poprave uređaj u servisu, dobijaš potvrdu za zamenu ili povrat novca.
Ali znajući da je ovo Srbija, većina servisa radi po nalogu nekog tamo, a to znaci što duže da te drže na istom uređaju, i da gledaju da ne dobiješ novac nazad.
Nije svuda tako crno, ali većina posluje na bazi prevare, obmane ...
Sam zakon ti je nedorečen, prepisan veoma loše, i stiti samo trgovca u većini slučajeva. Zato i mnogi imaju problem pri reklamacijama (govorim o normalnim korisnicima uređaja..)
Ali pošto smo mi nepismena nacija šta i očekivati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno