Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Dokle god postoji unsubscribe u mailu, nije nista strasno. A to da ce neka inspekcija da bilo kome napise kaznu za spemovanje mailovima, to ne verujem da postoji ni u drzavama daleko razvijenijim od ove drzave u pokusaju.
 
Dokle god postoji unsubscribe u mailu, nije nista strasno. A to da ce neka inspekcija da bilo kome napise kaznu za spemovanje mailovima, to ne verujem da postoji ni u drzavama daleko razvijenijim od ove drzave u pokusaju.

Poslali su mi SMS.
 
Gledaj na to kao na medicinski eksperiment, kako jedan jedini impuls kod testiranog podigne sistolni pritisak za 10 jedinica :D
 
znaci lojla nije u pravu?

Nigde u zakonu ne piše da je radnja dužna da ti vrati pare ako ti samo nisi zadovoljan kupovinom. Neke to rade da bi zadržale kupca. Postoji jedino opcija preko kupovine preko interneta, gde se u roku od 2 nedelje može vratiti roba, jer je recimo pogrešno opisana ili ne radi.
 
Vidis da mu je crkla slusalica, a ne da mu se ne svidja. Ako je opet zamenio onda nista, ali ako se pokvari u prvih 8 dana vracaju pare ili novo dobijas.
 
To je politika firme, zakon ih ne obavezuje na to.
Ako misliš da nisam u pravu citiraj član zakona koji to propisuje.
 
Ljudi, molim za pomoć.

Kupljen laptop prošle nedelje (u sredu). Primetio sam da se dosta čudno ponaša (slabo radi) i nakon saveta da istestiram hdd sam video da isti ima 16 bad sectora.
Da li imam pravo na reklamaciju, i još vaznije pitanje, da li imam pravo da trazim da mi odmah daju novi (jako zavisim od kompjutera, ne mogu nikako čekati par nedelja da oni to rešavaju sa servisom)?
 
Imaš pravo na reklamaciju i imaš pravo da tražiš zamenu. Medjutim, čekaćeš do 15 dana da te prvo obaveste šta su odlučili u vezi tvoje reklamacije (prihvataju ili odbijaju). Oni imaju "primereni rok" da postupe po tvom zahtevu. Ti, potrošač, biraš prvo izmedju opravke ili zamene, ali čekaš taj primereni rok. Tako je po Zakonu o zaštiti potrošača.
 
Pfff, toga sam se i bojao... Hvala na informaciji u svakom slučaju.
 
Vidi ko je ovlasceni servis za taj laptop, verovatno sistem one, odes kod njih direktno i zamolis ih da istestiraju, i da ti daju potvrdu u neispravnosti. Postoje sanse da to urade istog dana. Sa tom potvrdom odes u radnju gde si kupio i trazis zamenu.
 
O sistem one sevisu nemam dobra iskustva, a po najmanje da će da izađu u susret. Kupio novi laptop, instalirao win, wifi nije radio kako treba, sutradan vratio u radnju, gde su i oni utvrdili da ne radi kako treba, poslali u servis, pokrenuta DOA reklamacija, tamo se laptop vukao nedelju dana da bi ga vratili kao ispravnog. Ponovo reklamiran ali su oni i dalje tvrdili da je sve ok i ponovo ga vratili. Toliko o njima.
 
Mali off topic: Ni ja nemam baš najbolje iskustvo sa Sistem One servisom. Odneo sam im LG monitor van garancije na kome su crkle neonke, da ih zamene, a dobio ga sa oštećenim panelom koji ne prikazuje sliku u donjem desnom uglu, otprilike 2-3 cm2 crne površine. Prvo su pokušali da proguraju priču da je takav donet, ali smo se na kraju dogovorili da ne platim zamenu neonki. S obzirom da sam bio u gužvi, a monitor je za komp koji samo povremeno koristi majka, nisam imao ni vremena, a ni živaca da ulazim u dalju raspravu s njima i da tražim zamenu panela koji se u tom trenutku već par godina više nije ni proizvodio i pitanje je da li bi i mogli da ga zamene.
 
Dobro je, nije Sistem One već Nepo System servis. Sad samo treba da vidim koliko će im dana trebati da mi zamene laptop...
 
Treba mi savet u vezi ostvarivanja garancije. U pitanju je mis (pre nego sto neko zaskoci i kaze da ne treba da se mucim za 1k RSD, u pitanju je mis ~7k RSD), kupljen pre 2 godine u _______, vec mesecima imam problema sa levim klikom koji registruje 2 klika i dosta mi je vise mucenja. Pronadjoh sada racun sa fiskalnim racunom i garantnim listom, na racunu iz _______ serijski broj je / i garantni rok od 2 godine(iako je na njihovom sajtu je stajalo 3, i sada stoji 3). Dok je garantni list iz potpuno druge prodavnice, na kome isto nema serijskog broja, oznake uredjaja, niti bilo cega i stoji 36 meseci garancije.

Ovo tako smrdi na jedno veliko zavlacenje i prebacivanje sa firme na firmu, ne mogu da verujem da nisam odmah prekontrolisao sta mi je uvaljeno, kako da sada ja ostvarim garanciju kada nema dokaza o serijskom broju? Dodje mi da sam upisem S/N.
 
Poslednja izmena:
Sto se tog dvoklika tice, ako nekako ispadne da nemas garanciju mozda mozes da probas autohotkey script fix, pod nazivom Buggy-Mouse.ahk, link http://jslover.secsrv.net/AutoHotkey/Scripts/Buggy-Mouse


Ali, ako imas overenu blanko garanciju uvoznika na 36 meseci kapiram da neces imati problema, mada to samo pretpostavljam.
 
Čisto da se nadovežem na priču o servisu sistem one..
Poslat laptop na servis, zbog otkazivanja diskretne grafike... nakon mesec dana u servisu zovem prodavnicu gde je kupljen LT i odakle je poslat na servis, kažu mi oni da će stupiti u kontakt sa servisom i obavestiti me.. javljaju mi kako je laptop sređen da su oni samo reinstalirali sistem i da je sistem prepoznao grafičku. . A to sto kad se prebaci da radi na nju zabode, to očigledno nisu ni probali.. ja ove uputim OPET u problem i onda sam čekao još 2 nedelje da zamene to.. a laptop stigao prašnjav i poprilicno strokav. . Tako da sledeći put ima da gledam da kupim nešto što se ne servisira kod njih.. mada koliko sam video rade sve mame im ga..
 
@Rio, Imam ovo: http://www.experienceit.pl/download

Ali i dalje se desava. Plus nije samo problem sa duplim klikom, vec i kada se nesto obelezi i krenem da "vucem" na "levo/desno" ono deselectuje. Poceo sam da gubim zivce, ima sigurno 12+ meseci od kako je krenulo, ali desi se da prestane i onda sve ok 2-3 meseca i onda opet. Cak sam pisao support-u doticne kompanije pre nekoliko meseci i dobio odgovor da probam da dobijem zamenu kod ovlascenog distributera ali ako ne uspem nista da se javim opet i oni ce mi poslati zamenu (da samo mi fali da me jos ona g,,,, na carini olese).

Da, imam garantni list uvoznika koji je blanko ali ima pecat i potpis, sifru artikla (koja se poklapa na kutiji) i naziv uredjaja.
 
Milane, savet je da ne reklamiraš miša nego zameniš mikro prekidač. Mnogo jednostavnije i brže rešenje.
 
Znam da jeste brze i jednostavnije (a znam i kako, bookmarkovao sam jedan odlican tutorial), takodje znam da cu izgubiti zivce i da cu dobiti misa nazad posle 3+ meseci... Ali sam se nadao da ugrabim mozda novi dok je jos u garanciji, pa kad on krene da zeza (a 99% da hoce, cela serija ima isti problem) onda srafciger u ruke.
 
cao decaci :) Imam jedan problem od 13k :) Kupih pre neki dan od lika na KP (koji ima 15-tak pozitivnih,bez negativnih) HTC One X za 13 000. U oglasu je stojalo da je potpuno ispravan medjutim na telefonu ne reaguje sredisnji horizontalni deo ekrana sirini 1 cm,proxy senzor,kamera koja je puna ljubicastih zelenih i zutih linija i ko zna sta jos. Pozovem lika na jedan mob nedostupan,na drugi pravi se blesav kao pogresio sam broj pa je i taj nedostupan,blokira me na KP i obrise oglas. Prijavim ga KP i policiji,da im podatke IP i vreme logovanja itd.. covek proveri adresu stanovanja nema tog lika na toj adresi. To je sve bilo u petak i do dan danas nije podigao pare u posti (posto mu je adresa lazna podize post netom),mozda se uplasio jer sam mu poslao sms da sam ga prijavio. Mene zanima posto li nacin da povratim nekako novac posto ga jos nije podigao? Ili da cekam da podigne pa da policiji kazem u kojoj posti je podignuto pa da oni traze podatke licne karte i da ganjaju lika i da ja na kraju zaboravim i koga sam prijavio i zasto sam prijavio :)
 
Mislim da možeš da vratiš pare. A oličenje gluposti bi bilo da čekaš da uzme. Dok ne digne pare nema nikakve prevare, dao ti je telefon besplatno. Uzmi pare iz pošte ako može i vrati mu telefon. Kraj.
 
Mislim da možeš da vratiš pare. A oličenje gluposti bi bilo da čekaš da uzme. Dok ne digne pare nema nikakve prevare, dao ti je telefon besplatno. Uzmi pare iz pošte ako može i vrati mu telefon. Kraj.
Izvini a kako da uzmem pare kada sam ja preuzeo paket post ekspresa? :) Sada su to fakticki njegove pare koje leze u posti :)
 
On je poslao paket post ekspresom i ja sam platio po preuzimanju. Posto je adresa lazna otisao sam da vidim kako ce podici pare. U posti mi je rekao da on treba da primi pare post netom (tako je namestio) samo ih jos nije podigao i ima rok mesec dana.
 
Kako ćeš ti znati kad je podigao? Pokušaj da ga dobiješ i da mu objasniš da je mnogo lakše i bolje da ti vrati pare. Nego da komplikuje. Valjda ima gram mozga.
 
Pa idem u postu da proveravam da li je podignut novac po broju posiljke :) Kako da ga dobije kad je blokiran na KP a brojevi mu nedostupni :)
 
****ga, čekaš onda mesec dana ili da digne, šta god je pre. Nema prevare ako nije došlo do razmene novca. U trenutku kad digne je odgovoran.
 
Ma ja sad gledam da li postoji nacin da uzmem nekako novac pre nego sto ga podigne na neki nacin pojma nemam ni ja sta i kako
 
Nazad
Vrh Dno