Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Jel to onaj Trajan ili je neki drugi lik?

Nije Trajan, on je ok, ovaj lik koji je prevario narod je iz Jagodine. Iza ove stranice stoji prevarant https://www.facebook.com/SportsDirectSrbija?fref=ts

Ukratko moj slucaj narucio sam 3-4 x sve je bilo ok i onda me je zeznuo, kod ostalih je bilo kako kod koga, valjda je procenjivao kad ce ko najvise naruciti pa da ga zavrne za najveci iznos. Cak je prodai pricu da je u decembru opljackan i kao da samo za tad duguje ljudima a varao ih je i u januaru i februaru...
 
Ajde jedno prosto pitanje, a zašto naručivati preko posrednika a ne direktno od sportsdirect?
 
Zato sto ne umeju svi da naruce direktno mozda? Nemaju kartice za placanje?
 
Ajde jedno prosto pitanje, a zašto naručivati preko posrednika a ne direktno od sportsdirect?

Zato sto ako hoces da narucis npr 3-4 skuplje stvari ne mozes naruciti odjednom a da te izadje kao ispod 50e kad narucujes bez dazbina itd. Dajem primer, hoces da narucis 3-4 trenerice donji deo a svaka kosta 35-40e kako da izorganizujes kupovinu osim da natrpas u korpu jos jeftinijih stvari do 50e i narucis i tako 4x 50 pa jos po 15-20e troskova dostave, a ovako preko posrednika za 20e narucis sve 4 odjednom... Ili da sve 4 narucis preko sd pa te osisaju jos za carinu, pdv, spediciju...
 
Da, glupo da te država ošiša. Bolje neki lik sa Facebook stranicom...
Neću da ti stajem na muku, ali praktično ste tom liku poklonili pare...
 
Da, glupo da te država ošiša. Bolje neki lik sa Facebook stranicom...
Neću da ti stajem na muku, ali praktično ste tom liku poklonili pare...

krastavac tako je kako je, uglavnom lik je do sad bio korektan, i ja sam preko njega imao 3-4 porudzbine i sve je proslo ok i onda je zavrnuo 15 ak ljudi. Uglavnom konsultovali smo se sa javnim tuziocem i receno nam je sta i kako da se uradi, ukoliko ne vrati novac tuzicemo ga itd, dobili smo smernice kako i sta, uglavnom sve se to lako dokaze, a i udruzili smo se. Nekima je juce vratio novac, ostalo je jos nas desetak kojima treba da vrati novac.
 
Izvinjavam se zajednici, ali me zanima kada si plaćao liku uplatnicom - šta si naveo za razlog uplate?
 
Zato sto ne umeju svi da naruce direktno mozda? Nemaju kartice za placanje?
Zato sto ih tako jeftinije izadje. I to u sledecim situacijama:
1. Ako hoce da kupi jedan predmet ispod 50€. Ovako plati dodatnih max 7€ unesto 20-25€ od postarine
2. Ako kupuje predmete koji su preko 50€. Zbog spedicije, carine, pdv-a...
 
Klasična prevaranska navlakuša, prvi drugi put, pošalje sa gubitkom ili minimalnom zaradom, dok se narod ne opusti stekne poverenje pa zatim kada se poruči roba veće vrednosti, nema para, a ni robe...

Tako da ništa jeftinije nisu prošli naprotiv čak su i skuplje platili nego da su poručili iz engleske.

Davno je naš narod rekao: ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji.
 
Ti pricas o ovom liku koji je izvrsio prevaru, a ja o drugima koji nisu, kao sto je pominjani Trajan.
 
Klasična prevaranska navlakuša, prvi drugi put, pošalje sa gubitkom ili minimalnom zaradom, dok se narod ne opusti stekne poverenje pa zatim kada se poruči roba veće vrednosti, nema para, a ni robe...

Tako da ništa jeftinije nisu prošli naprotiv čak su i skuplje platili nego da su poručili iz engleske.

Davno je naš narod rekao: ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji.

Da, samo problem u celoj prici je sto je neke odmah pri prvoj kupovini zeznuo a neke na kasnijim kupovinama, kako bilo ukoliko ne vrati novac prevarenima bice tuzen, a svi smo se slozili da i ne moramo dobiti nazad novac ali da ga barem posaljemo da malo robija.
 
3. put iz EMMI-ja dobijam POLOVNU stvar. Ovoga puta, grafičku kartu bez kablića, garancije, stiropora, otvorena zaštita na statičkoj kesi, nema stiropora, STRAŠNO!!!

Grafika od 15.300 dinara!!!
 
Ako je graficka sa dve godine garancije nije obavezan garantni list vec samo fiskalni.
A sto se tice ostatka paketa mozda tako ide? Jel pise na kutiji sta sve sadrzi (pomenute kablove)?
 
Ne ide tako, jer sam već uzeo 2 takve. Tj, kupio sam 3 mašine od njh u delovima. Sa prve dve grafe je bilo sve ok. Druže, PRAŠINA je na njoj.

Dakle, nagrada za 140.000 prometa, svaka treća stvar polovna!
 
Sta bre hoces, testirana ti karta, ima 30.000 sati rudarenja iza sebe, a ti se zalis :D Takve stvari treba prijaviti inspekciji, to je prevazislo nivo reklamacije. Verovatno neki od zaposlenih muvaju, pa se zato desavaju te stvari.
 
Pa da, ako je takav slucaj probaj sa inspekcijom. I emmiju se zali pa vidi sta kazu.
 
Da li je moguce da vise ne postoji rok za reklamaciju(nekad bilo 15 + 30 dana) po novom zakonu rok ``D O G L E D N O - V R E M E`` . . . WTF JE OVO???
 
Taj zakon je glupo napisan. Ali piše da u nedoumicama se u korist potrošača tumači.
 
Vecina to dogledno vreme i dalje racuna kao 45 dana ali kupac nije nijednog trenutka zasticen od cinjenice da rok moze da se produzi ko zna koliko. Posle toga jedini nacin da se ubrza je privatna tuzba jer prodavnica moze da zavlaci koliko hoce.
 
Meni laptop vec 3 nedelje na servisu, i zovem i sve i nikakav odgovor ne dobijam, osim da cu biti obavesten u dogledno vreme.. Jos sta su nasli da me ebu..

Laptop izlazi iz garancije 10. marta, odnesen je u servis 7. posto je to bio petak, nisu mogli istog dana da ga posalju u servis, kao ni narednig dana u subotu, vec u ponedeljak 10. je poslat, sto znaci da je u servis primljen 11. , pa je prodavac kao MOLIO servis da uvazi moju garanciju i kao odg na sve ovo mi kaze da je moguce da je moj predmet u procesu dal ce se uopste realizovati garancija.. Jesam li ja polu-debi lan ili oni moraju da mi rese laptop, na kome je inace prsla diskretna i CD jedinica..
 
3 nedelje ti je na servisu?
Jos jedno toliko da cekas i otprilike ti vracaju.

Kada ciste laptopove od prasine po garanciji kada im odnesem vrate za 2 nedelje, a kad ih servisiraju tek za 2 meseca najkasnije.
 
Realno, ne isplati se imati vise laptop, bilo kakav bar meni licno, skupo dosta, malo pruza, ode ceo na servis i ako nesto malo ode i dosta cesce se kvare.
Desktop + tablet/fontele je prava stvar, steta sto sam licno to na tezi nacin skapirao.
 
Pa i na desktopu ako vrisne ploca, ili bilo sta ozbiljnije, eto te bar mesec dana u problemu.
 
hehe..laptop u servisu...65 dana pre neki dan se vratio :)
nasi servisi uopshte ne lageruju delove, znachi ustanove kvar, naruche deo <sachekaju X da se nakupi delova pa naruche> pa to dodje pa prodje carinu....traje to...Nisam chuo da je neko proshao bez 30-40 dana za plochu, grafiku, ekran na laptopu
 
Poslednja izmena:
Imam Senheiser CX150 kojima je pocela desna bubica da radi duplo tise od leve. Jos su pod garancijom pa me zanima da li ovo spada pod garancijom? I ako dobijam nove da li bi trebalo da dobijem novu garanciju?
 
Imam Senheiser CX150 kojima je pocela desna bubica da radi duplo tise od leve. Jos su pod garancijom pa me zanima da li ovo spada pod garancijom? I ako dobijam nove da li bi trebalo da dobijem novu garanciju?

Spada u garanciju.
Nećeš dobiti novu, ali ako ih zadrže mislim više od mesec dana na popravci, produžiće ti garanciju za taj period.
 
LOL ovo sa produzhenjem garancije josh nisam dozhive. Nekad chak na novi artikal daju novu garanciju, nekad ne.
 
Nazad
Vrh Dno