Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Ajde navedi u kojem članu Zakona o zaštiti potrošača to piše.
 
Tačno kako si napisao, da predlog za njegovo rešenje, a ne i da reši reklamaciju. Rešavanje reklamacije je u primerenom roku, čitaj mogu kada hoće.
 
Tačno kako si napisao, da predlog za njegovo rešenje, a ne i da reši reklamaciju. Rešavanje reklamacije je u primerenom roku, čitaj mogu kada hoće.

I taj zakon se uvek tumači na stranu potrošača.
Ne smeš da im daš da te vozaju. Tih 15 dana kad istekne, to je to. Nema ništa dalje od toga osim ako ti ne želiš da im učiniš. Inače pare nazad i doviđenja.

Ako ti ne odgovara šta ti nude kao rešenje, možeš da tražiš pare nazad. Nema nikakve sive zone.
 
Poslednja izmena:
Ne tumačiš dobro zakon, lepo piše u zakonu kako sam ti napisao. Ne možeš da tumačiš nešto što ne piše. I ono što je po ZZP a oni ne žele da ispoštuju ne postoji inspekcija koja će ih na to naterati ili kazniti, nego lepo presaviješ papir i pokreneš sudsku parnicu, drugog načina nema.
 
A šta ti misliš da je zakon?
Da te vozaju dok je njima volja? Ne. I lepo kažem da su mene hteli da vozaju pre dve godine. Lepo ih upozoriš.
To što su navikli da zavlače, ne znači da smeju.
 
Ja ne mislim šta je zakon, nego ga pročitam.
Ti možeš da tumačiš zakon kako hoćeš, ali nije u redu da dovodiš članove foruma u zabludu i da od prodavca zahtevaju i bore se za nešto što nije po zakonu, tek će onda da ih voza kada vidi da ne poznaju zakon.
 
U kom članu zakona piše da im je slobodno vreme da odrede kad će da poprave? Da je to tačno, ne bi morali nikad da završe.
Niti bi ikad završili. Taj član je deo zakona koji ih ograničava.
 
To jeste bilo tako, ali bas pre dve godine kada si ti to radio. Odnedavno je zakon promenjen...
 
To jeste bilo tako, ali bas pre dve godine kada si ti to radio. Odnedavno je zakon promenjen...

Na šta je promenjen?
Daj link od izmene zakona.

Izmena zakona je bila 2013, isti član ima istu definiciju, isto piše da se tumači u korist kupca.
Gde su prodavci izuzeti iz odgovornosti da urade u roku od 15 dana?
 
Poslednja izmena:
Nadji sam link. Ovo se provlacilo kroz vesti toliko vremena. Uglavnom, promenjena su ovlascenja inspekcije i sl.
 
Nadji sam link. Ovo se provlacilo kroz vesti toliko vremena. Uglavnom, promenjena su ovlascenja inspekcije i sl.

Našao sam. I ista stvar piše u istom članu, dodao sam u poruci ispod.

Novi zakon je u izradi u skladu s EU i vraćaju nadležnosti tržišnoj inspekciji...
Što i dalje ne znači da po ovom zakonu može u nedogled da se odlaže sprovođenje reklamacije.

Čak i da je to slučaj, na insistiranje se mnogo postiže u ovoj raspaloj državi. Ako se ide na previše fino kao da ih moliš, nema ništa od toga.
Što se tiče neispravne kartice, ja je ne bih trpeo. Niti bih trpeo da razvlače, bilo zakonito ili ne.
 
Poslednja izmena:
Član 58

Parafraziram:
Najkasnije u roku od 15 dana mora da se izjasni i da predlog za njegovo rešenje (zameni, popravi ili vrati novac).

Verujem u tvoje iskustvo ali, izvini ako će zvučati suviše direktno, da li ti shvataš da:
1) prodavac mora da se složi sa tobom da je proizvod neispravan. Dakle to je prvi korak gde može da te "izradi".
2) ako se složi, tek onda, prodavac ti predlaže kako da rešite reklamaciju. A može da predloži šta god hoće, između ostalog i popravku koju može da odlaže dokle god je u okvirima "razumnog roka" kako zakon kaže.
U oba slučaja ako ostaješ oštećen, jedino pravo po zakonu na koje imaš je sudska parnica.
Možeš ti da odeš da im pretiš (sa čime? da ćeš da ih biješ?) ali to nije po zakonu. Možeš i da budeš dosadan ali nema svako živaca za to - da "iskuka" nešto za šta je dao pare ili tako neke slične "kombinacije".
Zakon nam ništa ne valja, večina prodavaca je postala svesna toga i svesno to zloupotrebljavaju. I to ne samo "domaće kompanije".
Inspekcija više ne štiti kupca u sporu sa potrošačem, za sva svoja "prava" kupac mora da se izbori preko suda. To je činjenica već neko vreme (mrzi me sada da kopam ko je predlagač takvog zakona i pod čijom vladom je usvojen).
 
Poslednja izmena:
Ma znam da se ovde ne sprovodi ništa. Ali to nije razlog da prolazi kao ništa.
Poenta je da će pokušati da te izrade, i da treba da se boriš za svoja prava.
Ako kartica ne radi na default taktu od početka. To znači da nije prošlo ni šest meseci, gde imaš veća prava za zamenu odmah. Tek posle šest meseci je dokazivanje.

Ja se kladim da bi me vozali bar mesec dana da ih nisam podsećao.
 
Poslednja izmena:
Ma znam da se ovde ne sprovodi ništa. Ali to nije razlog da prolazi kao ništa.
Poenta je da će pokušati da te izrade, i da treba da se boriš za svoja prava.
Ako kartica ne radi na default taktu od početka. To znači da nije prošlo ni šest meseci, gde imaš veća prava za zamenu odmah. Tek posle šest meseci je dokazivanje.

Ja se kladim da bi me vozali bar mesec dana da ih nisam podsećao.

reklamiras i odbiju te .I sta onda? :) Samo sud. Lako ih dobijas u prvih 6 meseci.Prezumpcija nesaobraznosti je na tvojoj strani u tom roku.Rocista,advokati... i to je to...
 
Dakle, ako je prodavac ekstremno bezobrazan može 6 meseci da me munta, a sve je to po zakonu? I da bi isterao do kraja moram advokata da angažujem?
E pa, poserem se ja na takav zakon.
 
Neće to da rade, jer moraju da produže garanciju za vreme provedeno na popravci.
A i koliko god da su glupi, nisu dovoljno glupi da izgube mušterije. Ako si kupio dve skupe grafičke kartice, računaju da imaš para. S toga će pre i da ti zamene. I sve je u tome kako im pristupiš. Ljudi odu tamo nesigurni, kao da su omi krivi za nešto. I ovi čim to vide znaju da mogu da vozaju.
Kod nas nema nikakve samodiscipline i standarda.
 
Neće to da rade, jer moraju da produže garanciju za vreme provedeno na popravci.
A i koliko god da su glupi, nisu dovoljno glupi da izgube mušterije. Ako si kupio dve skupe grafičke kartice, računaju da imaš para. S toga će pre i da ti zamene. I sve je u tome kako im pristupiš. Ljudi odu tamo nesigurni, kao da su omi krivi za nešto. I ovi čim to vide znaju da mogu da vozaju.
Kod nas nema nikakve samodiscipline i standarda.
Šta ćeš, ostade nam to još od Turaka a komunisti još malo dodali tome. Čim postaviš nekoga na drugu stranu pulta ili šaltera, odmah se ponaša kao "vlast" neka pa misli da je uhvatio Boga za ..... i može sve da interpretira (čak i zakon) kako se njemu / joj sviđa.
 
Šta ćeš, ostade nam to još od Turaka a komunisti još malo dodali tome. Čim postaviš nekoga na drugu stranu pulta ili šaltera, odmah se ponaša kao "vlast" neka pa misli da je uhvatio Boga za ..... i može sve da interpretira (čak i zakon) kako se njemu / joj sviđa.

Za vreme komunizma prodavala se kod nas kvalitetna roba. I nije bilo zajebancija sa garancijama, lakše si tad mogao. Ovo danas je od '90-ih zaostavština.

A za konkretne kartice, imaju oni garanciju proizvođača, ništa ih ne košta da ti promene, a svejedno te zajebavaju.
Jedino realno što može da bude problem je nemanje na lageru za zamenu. Jer je R serija u generalnoj nestašici od kad se pojavila. I nisam siguran da se popravila situacija.
 
Poslednja izmena:
Nije istina.
Prvi zakon kada su tržišnoj inspekciji ukinute nadležnosti da brani interese potrošača je donela vlada izabrana 2008 godine.
Sve do tada, tržišna inspekcija je imala nadležnosti da po prijiavi potrošača vodi slučaj protiv prodavca.
EDIT: evo dokaz - http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Nostalgija-za-trzisnim-inspektorima.lt.html

Mislim na loš kvalitet usluge.
I nije samo oduzimanje moći tržišnoj inspekciji, nego i u tome što oni ne rade svoj posao i kad su nadležni.
Ceo sistem ne funkcioniše.
 
Vise nisu zlatna vremena.
Da li znate proceduru servisa laptopa u Srbiji ?
Ewe dell ...nemaju NI JEDAN rezervni deo...nego dodje laptop na servis, ustanovi se kvar i onda se tek naruchuju delovi za njega koji dolaze kad se "nakupi" narudzhbina ......
 
Ja koliko znam zakonski rok je 15 dana da ti jave sta je problem, i normalan rok do 30 dana da rese nakon toga, posle toga razlupao bi im glavu sa delom... ako bi mi i jednu pogresnu rec rekli

Inace informacije iz prve ruke, servisi zvanicni zaradjuju DEBEO kes na servisu, cena sata koju dobijaju od proizvodjaca (na primer HP) je od 50 do 150e sat!!!! samo ruke!

Tako da ako vuku to je cist bezobrazluk i muljavina
 
Poslednja izmena:
Za vreme komunizma prodavala se kod nas kvalitetna roba. I nije bilo zajebancija sa garancijama, lakše si tad mogao. Ovo danas je od '90-ih zaostavština.

A za konkretne kartice, imaju oni garanciju proizvođača, ništa ih ne košta da ti promene, a svejedno te zajebavaju.
Jedino realno što može da bude problem je nemanje na lageru za zamenu. Jer je R serija u generalnoj nestašici od kad se pojavila. I nisam siguran da se popravila situacija.
Znam ja za "Kvalitet" naše robe u vreme komunizma dobro. Odem ja u Pariz 1970 e godine i pošto nisam ovde mogao da kupim dobro odelo a nisam hteo da se bakćem sa očevim šnajderom (koji mu je šio odele još od pre rata), rekoh hajde da kupim nešto dobro. Nadjem ti ja jedno lepo plavo, probam i kupim ga. Posle kada sam hteo da ga obučem, pogledam marku, kad ono Kluz. Ista takva odela sam gledao u robnoj kući Beograd i bilo je živi užas, videli se šavovi na rukavima, džepovi od nekog platna kao za kese mesto svilenih kao ono iz Pariza. Nama su prodavali junk a izvozili dobre stvari. EI Niš ov televizor sam servisirao 5 puta godišnje a Lowe Opta kod mog ujaka radila od 1961ve dok je konačno nije zamenio 1997e godine sa samo jednom opravkom. 1958e godine kupili smo prvi frižider "Linde", posle desetak godina odneli ga vikendisu na moru i radio je tamo sve do 1991e kada su hrvati sve poharali i odneli ga, verovatno još negde šljaka a koliko Obodina i takvih je promenjeno od 1970 ih godina ni broja se nezna. Toliko o našim "kvalitetnim" proizvodima.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam zakonski rok je 15 dana da ti jave sta je problem

Samo ovo ima veze sa aktuelnim zakonom o zaštiti potrošača republike Srbije.
Sve ostalo što si izneo u postu jesu lepe želje i tvoje viđenje trenutnog stanja. :)
 
Samo ovo ima veze sa aktuelnim zakonom o zaštiti potrošača republike Srbije.
Sve ostalo što si izneo u postu jesu lepe želje i tvoje viđenje trenutnog stanja. :)

Odes lepo u servis, ako su OK izace ti u susret a nije problem ni dodatno sacekati ako znaju da se izvine i pokusaju da ti pomognu, ako se ponasaju ko stoka, napravis im ****** pa ce se posle pitati da li da se bave ratarstvom ili svinjarstvom jer servis verovatno nije za njih :)
Naravno ja sam na reklamacijama za sitnice cekao i po 3 meseca (zvucna karta) pa na kraju opet dobio neispravnu od jednog majmuna, sve to ostaje u secanju sad se samo takva ista dijabola trazi pa da mu se naplati.....
 
Drugari treba mi pomoc tj informacija, mozda se neko susreo sa ovakvim ili slicnim problemom pa moze pomoci. Naime na facebook-u ima dosta stranica iza kojih stoje likovi koji preprodaju robu sa sajta sportsdirect.com, jedan od tih likova je zavrnuo preko 10-15 gradjana tako sto su mu poslali novac a garderobu nisu dobili, i ja sam jedan od ostecenih. Organizovali smo se i planiramo da ga tuzimo, iznos za sad za koji smo svi zajedno osteceni je skoro 100 000 dinara. E sad zanima me jel neko prosao kroz ovo i kako to sve u praksi funkcionise posto mi u ponedeljak planiramo da odemo da predamo tuzbe pa cisto da znamo sta nas ocekuje.

Ako je jos neko ostecen moze se ovde obratiti https://www.facebook.com/pages/Osteceni-sa-sportsdirectcom-profila/487341908036918
 
Dosta jebavanja. I verovatno nećete povratiti novac.
Ovo je Srbija!
Ali srećno.
 
Dosta jebavanja. I verovatno nećete povratiti novac.
Ovo je Srbija!
Ali srećno.

I ja kontam da necemo povratiti novac, to i ostali kontaju ali je solucija bila ne uciniti nista ili uciniti i strpati ga u zatvor na neki period. Pa idemo na to da odgovara za prevaru tako sto ce zavrsiti u zatvoru + je nekima i pretio pa ce ga i za to tuziti.
 
Nazad
Vrh Dno