Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Telenor jeste clan PKS ali moja firma nije. Od 1.1.2013 preduzeca nisu obavezna da budu clanovi niti placaju clanarinu u PKS, moje kao i verovatno vecina drugih tako vise nisu clanovi.
Jedini nacin je da postanemo clanovi, mada mi je indirektno receno da je Telenor jedan od najvecih clanova PKS i pitanje je koliko bi se PKS angazovao oko malog vs jedan-od-najvecih-clanova.
 
Zvao Trzisnu: "od 2011 pravna lica su izbaceni iz zakona kao potrosaci i samo sudskim postupkom mozete to da resite"
 
Moraju da srede/zamene proizvod tokom trajanja 24 meseca koliko je obavezna garancija, tih šest meseci se odnosi na teret dokazivanja nesaobraznosti. U prvih šest meseci teret dokazivanja je na prodavcu a kasnije na kupcu, nema to nikakave veze sa načinom rešavanja garancije. Tokom celog garatnog roka kupac ima pravo izbora da li da se proizvod popravi ili zameni novim. Tako je po ZZP, naravno da je praksa drugačija iz razloga što se do poštovanja ZZP mora doći preko sudskog postupka koji košta i traje.

Kamo srece da je tako - bas sam to pokusavao da kazem. Iz licnog iskustva kada se proizvod u toku garancije kvario
i kada sam ga nosio u radnju/servis objasnjavali su mi da sam ja kriv i da mogu da srede, ali za naknadu (koja cesto prevazilazi realnu vrednost polovnog prozivoda). I sada posto su to cifre do 500e realno ti se ne isplati cimanje i pretnje, moze da se razvuce a kako su oni korporacije veoma je lako i da izgubis. Zato REALNU garanciju racunam 6 meseci (osim ako nisi uzeo da se igras sa cekicem ili da sednes na svoje parce tehnike) jer tada ne mogu da svale krivicu kvara na tebe, bvec to potpada na "skrivenu manu" ili kako se vec strucno kaze. Kako ces stvarno proci zavisi ne samo od prodavca vec i od servisa, a ovde, kao sto znas (valjda :D) vecinom rade dziberi i lopovi. :)

I eto, ja napisah ovaj besmisleni post na tvoj besmisleni post, jer iako si sagledao i objasnio zakon na kraju si rezimirao sa realnoscu, na sta se moj post u osnovi i odnosio :)
 
Kupio monitor, odmah vratio, za +28 dana dobio drugi, drugi sada ima dva problema, ne jedan, vratio.
1.Je l' opet mogu da me maju u beskonačnost ili sada treba da traje kraće?
2. Šta ako opet zamene i opet problem, pošto očigledno cela serija monitora ne valja - to će u nedogled da traje?
 
Kupio monitor, odmah vratio, za +28 dana dobio drugi, drugi sada ima dva problema, ne jedan, vratio.
1.Je l' opet mogu da me maju u beskonačnost ili sada treba da traje kraće?
2. Šta ako opet zamene i opet problem, pošto očigledno cela serija monitora ne valja - to će u nedogled da traje?

Trazi pare i kupi drugi model. Imas pravo na to.
 
Moras da imas vezu i kod servisera danas, pa da odes tamo, odneses im 100g kafe i 2L koka kole, pa da vidis kako bi se ustanovio kvar za 2 sata.

Ne bih generalizovao ovo sto sam citirao, ali nazalost za veliku vecinu servisa jesi u pravu...u konkretnom slucaju, mislim da nije bilo do njih, iskljucivo zbog krajnjeg ishoda odn. ukidanja garancije...pre ce biti da maloprodaja nije u opste ni poslala telefon odmah u servis...

nego neće mamlazi da se cimaju, neće da rade ... oni su Bog i Batina, i lakše samo da napišu Mehaničko Oštećenje....

Za dijagnozu kvara kojom se ukida garancija servis nije placen od strane uvoznika/proizvodjaca, tako da im se nikako ne isplati da ne popravljaju aparat...naravno, vecina reklamacija kod kojih je ukinuta garancija se mogu vrlo lako resiti, ali to sa sobom "vuce" neke druge rizike zbog kojih se retko ko odlucuje da ponekad "zazmuri na jedno oko" i resi problem...
 
Kako se uopšte prodaju telefoni po radnjama sa veoma šarenim garancijama? Kada je 2 godine zakonski minimum?
 
Kako se uopšte prodaju telefoni po radnjama sa veoma šarenim garancijama? Kada je 2 godine zakonski minimum?

E to isto mene interesuje. Imam opciju da kupim u "radnji" sa 1god garancije na HW i SW ili da kupim polovnjaka skinutog sa paketa (tipa par dana star telefon) sa 24 meseca garancije.
Sta je pametnije kupovati, ako je druga opcija ~8% jeftinija?
I kako mogu proveriti garanciju ako kupujem ovakav polovan telefon (fakticki je nov)? Tj da se racun i garancija 100% poklapaju sa uredjajem?
 
IMEI telefona se obično nalazi na garanciji, kao i na kutiji. Ta garancija od operatera je 100% sigurna.
A ovo sa po godinu dana i šest meseci mi nije jasno kako je legalno.
 
Ja zbog takvih radnji telefone kupujem iskljucivo na oglasima od ljudi koji su uredjaje uzeli od operatera. Ne bih voleo da dodjem u situaciju da proveravam koliko je pouzdana garancija iz tih divljih radnji...
 
Zar ne bi tebalo po zakonu da bude 2 godine?
I ako je tako, onda bi te radnje trebalo prijaviti nadleznim organima...
 
Cuo sam da preko sifre odredjene robe koju bih zeleo da kupim mogu da izdejstvujem iste cene da mi budu u WW kao i u EM,posto je valjda isti vlasnik?Da li je to tacno,i sta bih trebao da kazem u prodavnici kad budem otisao da kupim?Takodje,ako je ovo tacno,da li ima veze da li kupujem na rate ili placam kes?Ajde naoruzajte me ovim pravnim zavrzlama da ne crvenim kad odem u WW hehe...
 
Crveneces ako ista kupis kod njih. Pogledaj samo koliko se ljudi u poslednja 2 meseca zalilo na njih...
 
Živim u Gornjem Milanovcu, a oni su ovde najpovoljniji i odgovaraju mi načini plaćanja kod njih.. Inace dali su mi robu po ceni u em i plus poklon za poverenje
 
Torba neka xD, ali dobro, dali su mi cenu koju sam tražio, što je korektno sasvim
 
Potreban mi je predlog oko pristupa reklamaciji:

Kupio sam pre par dana dve grafičke (Sapphire 280x dual x) za majning. Jedna radi normalno, a druga prilikom majninga zamrzava sistem.. isto se ponaša u rigu na ekstenderu i kad je samostalna direktno u 16x slotu - na default voltaži i 1020 mhz zamrzne mašinu posle 5 minuta, a ako podišem klok ili smanjujem voltažu i brže.
Kad spustim klok na 1000 i na default voltaži kartica ne zamrzava sistem.

Kartica normalno prolazi 3dmark i zato me buni kako da nastupim u eventalnoj reklamaciji - da me ne otkače i kažu da je kartica ispravna?

Verujem da kad servis testira grafičku ne radi majning, već pusti 3d mark ili neki drugi program koji nije toliko intenzivan?
 
Pa znam, ali 1020 mhz je default (ili default boost klok) i na njemu proizvođač garantuje da treba da radi - tj. to stoji u specifikaciji kartice.

Jedino me buni što mi puca samo u majningu, a ne i u 3d marku.
 
Jer je minig mnogo zahtevniji. Probaj Furmark, ako u njemu rikne. Reklamiraj.

Drugo, tvoja stvar je kako je koristiš kaži da rikne dok radiš mining. I traži drugu. Budi čvrstog stava, jer ako moljakaš, verovatno će da te odjebu.
 
Poslednja izmena:
Ni Furmark nije mnogo zahtevniji od 3DMark-a.
Rudarenje je prava stvar za testiranje grafike, naročito čipa.
Moj savet je da radiš sa njom na 1000Mhz, možda i manjoj freq. a vremenom ako bude dolazilo do pogoršanja - tek onda da je reklamiraš.
Em je procedura reklamacije katastrofa (mada u prvih 6 meseci je njihova obaveza da dokažu da kartica radi OK ali i to može da se izvrda), em su prodavci uglavnom jadni, em ćeš biti bez kartice za to vreme a realno završava ti posao i ovako.
Jednog dana kada ne bude ekvivalenta u ponudi, onda odeš šmekerski da je reklamiraš znajući da možeš dobiti samo bolju karticu... Na taj način naplatiš to što su ti prodali polu-ispravnu stvar kao novu (sve češća procedura u ovim "šopovima" što se reklamiraju po žutoj štampi).
 
Poslednja izmena:
Nema zašto da toleriše neispravno. A i rok je 15 dana da reše.
 
Nema zašto da toleriše neispravno.

Zavisi iz kog ugla gledaš. Ako gledaš iz ugla kupca onda ima razloga za brigu prilikom reklamacije jer mogu sa njim da rade bukvalno šta hoće, nema ko da ga zaštiti.
Ako gledaš iz ugla nekoga ko sprovodi zakon, onda razumem - to ti je posao. Bitno da je sve po zakunu, nema veze koliko taj zakon uskraćuje ovlašćenja raznim organima koji bi trebalo da postoje u svrsi zaštite prava poreskih obveznika, važno je da se prima plata.
Ako gledaš iz ugla prodavca, opet razumem samo nam reci u kojoj firmi radiš da je lepo izreklamiramo. :)

A i rok je 15 dana da reše.

Ne mogu da nađem gde je radax napisao da je napravio online kupovinu? Ako si na to mislio?
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde je kupio. Ako je ide direktno u servis ili radnju, 15 dana je rok da završe.
Ako je kupio online, i nema pisanu garanciju koja važi kod nas, onda možda bude duže ili bude problema.

Mene su vozali za karticu pre dve godine. Pa sam im rekao da ističe rok... I tako su mi u zadnji dan dali karticu (Gigatron).
 
Poslednja izmena:
Ne. 15 dana je rok da se ISJASNE da li je pokvarena i da ti oredloze resenje. A izvrsenje tog resenja treba da izvrse u "doglednom roku" sto mogu da tumace kako hoce.
 
Nazad
Vrh Dno