Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Nije tačno d ase dobija nova puna garancija već garancija teče od dana prvobitne kupovine povećanja za razliku dok se čekalo na isporuku reklamiranog proizvoda.

Na primeru da bi nekom bilo jasnije imaš garanciju od dve godine, mesec dana preisteka iste uređaj se pokvari. Ti na reklamaciju zamenu i slično čekqaš recimo mesec dana i uređaj ti zamene. Nećeš dobiti na taj uređaj novu garanciju od dve godine što bi faktički značilo d asi garancijom pokriven skoro 4 godine već mesec dana stare garancije i mesec dana koja su protekla za ostvarivanje dakle dva meseca ukupno.

Nije loše ponekad zakon pročitati

Da, jer si koristio 2 uredjaja a ne 1. A proizvodjac uvozniku daje garanciju na sve uredjaje.
 
@Kritika
Tačno kako si napisao, nije loše zakon pročitati ali ti ga nisi pročitao

Zakon o obligacionim odnosima

Produženje garantnog roka

Član 503

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.

Što znači da na novi proizvod imaš garanciju minimum 24 meseca. Garancija se daje na proizvod a ne na kupovinu, ako dobijem novi proizvod logično da ima punu garanciju.

http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html
 
Ali pazi kako je to dvosmisleno napisano. Stav 2 se moze shvatiti i kao:
Predajom stvari na servis, tok garantnog roka je zaustavljen. Garantni rok pocinje teci ponovo od zamene, odnosno od vracanja opravljene stvari.

Ja se odmah slazem i da, po ovakvom tumacenju, razlike izmedju stava 2 i 1 nema u sustini :)
 
Može veoma prosto da se tumači, bar kako ja gledam na stvari. Sve popravke ce spadati pod 1,sve zamene pod 2 i to je to.
Prosle godine mi je HDD crko 10 dana pred istek garancije (zapravo je jos 2 meseca ranije krenuo da crkava samo tad nisam mislio da je nista bitno). Uglavnom, reklamirao ga, cekao mesec dana, utvrdjeno da ne mozeda se popravi (bad sectori, mnogo njih), dobio sam zamenski novi. Novu garanciju od 24 meseca. Sve po zakonu, ja zadovoljan. Cak sam dobio veci disk, posto se u tom kapacitetu vise ne proizvodi (1.5TB vs 2TB).

@Kritika
Tačno kako si napisao, nije loše zakon pročitati ali ti ga nisi pročitao
qft :)
 
Ali pazi kako je to dvosmisleno napisano. Stav 2 se moze shvatiti i kao:
Predajom stvari na servis, tok garantnog roka je zaustavljen. Garantni rok pocinje teci ponovo od zamene, odnosno od vracanja opravljene stvari.

Ja se odmah slazem i da, po ovakvom tumacenju, razlike izmedju stava 2 i 1 nema u sustini :)
Ključna reč je počinje a nije napisano nastavlja teći, svakako kod zamene po zakonu dobijaš novu garanciju. Ponovo da napišem da se garancija odnosi na ispravnost proizvoda. Kupljena nova pegla tri puta je menjana. Svaka se pokvarila u garantnom roku i nije se mogla popraviti, dobio sam novu sa novom garancijom.
 
Poslednja izmena:
Ne suprostavljam se ja tvom (pravom) tumacenju, vec kazem kako je sve to napisano nejasno ili nedovoljno jasno...
 
Ipak ovde nema mesta za dvosmislenosti.

Jer u stavu 1 , koji se odnosi na manje popravke , pise da se za toliko produzava garancija.

U stavu 2 nema ni reci o produzenju garancije, pa bi to znacilo da kada dobijes novi proizvod imas manju garanciju od onog proizvoda koji je malo popravljan. To naravno nema nikakve logike i zato je Jokerovo tumacenje jedino moguce.
 
Ključna reč je počinje a nije napisano nastavlja teći, svakako kod zamene po zakonu dobijaš novu garanciju. Ponovo da napišem da se garancija odnosi na ispravnost proizvoda. Kupljena nova pegla tri puta je menjana. Svaka se pokvarila u garantnom roku i nije se mogla popraviti, dobio sam novu sa novom garancijom.

upravo tako.Radi se o novom artiklu i tu zakonska garancija pocinje da tece od nule,sto bi narod rekao...
 
Superlux HD660 slusalice, kupljenje u Lyra Style (Sky Music) 31.12. u radnji u Dimitrija Tucovica, pocele da zezaju oko 7.1., danas sam bio da ih reklamiram, dobio sam zamenske odmah, maltene ih nisu ni testirali a vec su mi dali nove :) Objasnio situaciju, da izoblicuje signal jer je nesto oko konektora zeznuto, oni kao sve je u redu i dali mi nove.
Pritom nisam imao racun kod sebe (posto je poklon bio u pitanju) i bez pogovora su mi dali druge, kao znamo secamo se kupca, sve je u redu :)
Od mene plus za Lyra Style, nikad nisam brze razresio reklamaciju u Srbiji.
 
Pomislih da je rec o Computer Dream, ali oni su u nastavku D. Tucovica, u Cvijicevoj - oni su meni zamenili neispravan ruter isto tako - na nevidjeno mi dali novi, mesec dana nakon kupovine, doduse imao sam racun kod sebe. Coveku nije zao drugi put platiti i nesto skuplje robu kod njih, kad zna da ima posla sa normalnim ljudima.
 
E upravo zato sam i napisao post! Da se zna da ima i ovde normalnih, za promenu. A i radnja im je stvarno super opremljena, ako mi nesto oko audio tehnike bude trebalo, prvo cu tamo da idem.
 
Ljudi jel moze pomoc, izgorela mi je Gigashit graficka (7950 ona V2.0 sto joj se przi naponska) Nece da mi priznaju garanciju zbog "fizickog ostecenja". A izgorela je naponska, sevnule varnice i izgorelo na tri mesta. Napajanje radi kao sat i posle tog, kao i ostatak masine..

Poludeo sam, sta sad da radim? Neki predlog?
 
Ljudi jel moze pomoc, izgorela mi je Gigashit graficka (7950 ona V2.0 sto joj se przi naponska) Nece da mi priznaju garanciju zbog "fizickog ostecenja". A izgorela je naponska, sevnule varnice i izgorelo na tri mesta. Napajanje radi kao sat i posle tog, kao i ostatak masine..

Poludeo sam, sta sad da radim? Neki predlog?

zali se gigabyte-u direktno.
 
Kupio monitor asus mx279h 31.12.2013, odmah vratio ga cim prosli praznici (nepodnosljivo probijanje svetlosti, koji obuhvata veliki deo i utice na prikaz slike), jos uvek cekam i nikakvu info, nista nemam... Monitor bukvalno nisam ni montirao/otpakovao, umesto da probam u radnji, ja kuci -- sad ce da me j**u ko zna jos kolko. Sou ..
 
Ako nisi dobio informaciju u roku od 15 dana od predaje robe, podnesi prijavu tržišnoj inspekciji. Naravno ako imaš papir kada si pedao na reklamaciju.

Član 58

Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.

http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html
 
^ Videću sutra zovem da probam mirno prvo.. Jbt kupiš monitor od 36k, reklamiras odmah, neotpakovan bukvalno i maju te. :-|
 
Ako nisi dobio informaciju u roku od 15 dana od predaje robe, podnesi prijavu tržišnoj inspekciji. Naravno ako imaš papir kada si pedao na reklamaciju.

To u praksi ne funkcionise bas nikako, njih jednostavno ne interesuju nasi problemi, a kamoli da izadju na teren.
 
Pozdrav ljudi. Sta po vama trebam da cinim? Moj problem je sa logitech bezicnim laserskim mishem kojem je garancija 36 meseci. Odneo sam ga u prodavnicu na reklamaciju, lik ga je preuzeo uredno 5 decembra 2013 i izdao mi papir kao potvrdu kada sam reklamirao, br. telefona i sve sto je potrebno imaju, tako da javljaju kada isti dodje sa servisa. Rekao je da ce mozda potrajati 20-ak dana sve to i evo do dana danasnjeg niko mi nista ne javlja da li je popravljeno ili nije. Mene zanima sta mogu da ostvarim u slucaju da odem u prodavnicu i kazu mi da jos nije stigao sa servisa? Hvala vam unapred na savetima.
 
To u praksi ne funkcionise bas nikako, njih jednostavno ne interesuju nasi problemi, a kamoli da izadju na teren.
Lepo pismenu prijavu predaš, jedan primerak overen da su primili ostaje tebi i ako nema odgovora u roku par dana, ima unutrašnja kontrola tržišne inspekcija i prijaviš. Sa stavom to ne funkcioniše nikada ni neće funkcionisati.
 
Bio juce da proverim u cemu je problem. Covek koji je preuzeo mish i prosledio ga dobavljacu (necu imenovati) kaze da nema jos nista i kada sam ga pitao sta cemo sad on kaze ako mislis na onih 45 dana rok od toga nema nista posto je to ukinuto, to je srbija. Kada sam mu rekao da je rok 23 dana on kaze pa i moj samsung televizor od 70k dinara je vec 75 dana na servisu i kada sam im rekao da sam ja tolike pare dao da bi gledao TV a ne da mi bude u servisu oni su mi rekli bice sve u redu, sredicemo tv. Ja sam mish platio 2500 dinara i ne znam sta raditi, nit kupiti drugi nit cekati taj da stigne jer ko zna kad ce to biti a za 2500 da se cimam i trazim pravdu, vise ce me kostati nerava i vremena. Ocigledno treba biti bezobrazan i treba nekom po srpski sve po spisku da bi nesto uradio a da si komplikujem zivot za 2.5k din ne vredi...nisam pametan.
 
Lepo pismenu prijavu predaš, jedan primerak overen da su primili ostaje tebi i ako nema odgovora u roku par dana, ima unutrašnja kontrola tržišne inspekcija i prijaviš. Sa stavom to ne funkcioniše nikada ni neće funkcionisati.
Ne pricam ja o stavu vec licnom iskustvu...trzisna me je uputila na udruzenje za zastitu potrosaca :)

Pisao sam ovde vec, telefon koji sam predao vipu je stajao skoro dva meseca na servisu, i bez ikakvih informaciju su zamenili maticnu plocu, naravno garancija nije produzena, za probijeni rok od 45 dana na koji su jos rekli da je to 45 radnih dana i da ni to vise ne vazi, su rekli da nisu u obavezi da daju novi telefon.

U trzisnoj su mi rekli da samo mogu da pokrenem privatnu tuzbu.
 
Poslednja izmena:
Jedno je kad proizvod stoji u servisu, a drugo ako ti ne jave za 15 dana šta se dešava sa uloženom reklamacijom. Ne brkaj.
 
Kupio sam racunar (samo kuciste) putem call centra u ww i stigao je 08.01.2014. Platio ga odmah kesom 71.110 dinara. Posle par dana sam primetio da se gasi i da nema slike na ekranu ( neispravna graficka r9 270x). Kontaktirao sam sluzbu za reklamacije i prijavio kvar na racunaru 16.01.2014. Poslali su kurirsku sluzbu da preuzme racunar od mene i da odnesu racunar u servis 20.01.2014. Napisao sam ili da mi vrate kes ili da mi posalju drugi racunar. Kada bih mogao da ocekujem neki odgovor od njih, da li cu dobiti kes ili drugi racunar ?? Poslat je u onom roku od 14 dana.
 
Ne pricam ja o stavu vec licnom iskustvu...trzisna me je uputila na udruzenje za zastitu potrosaca :)

Pisao sam ovde vec, telefon koji sam predao vipu je stajao skoro dva meseca na servisu, i bez ikakvih informaciju su zamenili maticnu plocu, naravno garancija nije produzena, za probijeni rok od 45 dana na koji su jos rekli da je to 45 radnih dana i da ni to vise ne vazi, su rekli da nisu u obavezi da daju novi telefon.

U trzisnoj su mi rekli da samo mogu da pokrenem privatnu tuzbu.
Ja sam to napisao u slučaju kada ti ne odgovre u roku od 15 dana od predaje proizvoda na servis, samo za to je nadležna tržišna inspekcija, za ostalo nije.

Ovlašćenja nadležnih inspekcijskih organa

Član 148

U vršenju inspekcijskog nadzora nadležni inspektor ima sva prava, dužnosti i ovlašćenja koja su propisana ovim zakonom i zakonima kojima se uređuje inspekcijski nadzor u odgovarajućoj oblasti.

...........
9) odgovara potrošaču na reklamacije u skladu sa članom 58. stav 2. ovog zakona;
........

Kupio sam racunar (samo kuciste) putem call centra u ww i stigao je 08.01.2014. Platio ga odmah kesom 71.110 dinara. Posle par dana sam primetio da se gasi i da nema slike na ekranu ( neispravna graficka r9 270x). Kontaktirao sam sluzbu za reklamacije i prijavio kvar na racunaru 16.01.2014. Poslali su kurirsku sluzbu da preuzme racunar od mene i da odnesu racunar u servis 20.01.2014. Napisao sam ili da mi vrate kes ili da mi posalju drugi racunar. Kada bih mogao da ocekujem neki odgovor od njih, da li cu dobiti kes ili drugi racunar ?? Poslat je u onom roku od 14 dana.

Taj rok nije za reklamaciju nego za povrat ispravnog proizvoda. Pošto je računar neispravan ide klasična procedura za reklamaciju. U roku od 15 dana treba da ti odgovore na koji način će ti rešiti reklamaciju. Šta imaš pravo po zakonu pročitaj član 54 ZZp
http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html
 
Poslednja izmena:
Jedno je kad proizvod stoji u servisu, a drugo ako ti ne jave za 15 dana šta se dešava sa uloženom reklamacijom. Ne brkaj.
Pa lepo sam napisao:
telefon koji sam predao vipu je stajao skoro dva meseca na servisu, i bez ikakvih informacija su zamenili maticnu plocu
Ono sto sam ispustio da napisem da sam ja zivkao svakih 4-5 dana, ali nikad nikakvu informaciju nisma dobio osim da ce me zvati kada uredjaj bude gotov.
Tako je i bilo.
 
Opet pročitaj post #3142, da si tako uradio ne bi te mogli upućivati na privatnu parnicu za ono što su oni nadležni.
 
Da se nadovežem mojim skorašnjim iskustvom.
Naručio sam uređaj od WinWin-a, u vrednosti od 20000 din.
Uređaj je stigao, brzi poštar je otišao a ja otišao kući da raspakujem ambalažu. Kad ono, roba je oštećena i to od takvog udarca da je kućište bilo ulubljeno.
Iz call centra su mi rekli da pozovem kurira brze pošte i sačinim zapisnik o oštećenju. Kako kurir nije mogao više da se vrati istog dana to smo uradili 2 dana kasnije.
Uređaj sam vratio. Ovaj lik iz brze pošte mi je rekao da se ne brinem, jer se to često dešava prilikom prenosa kabastije robe, i da će mi ovi poslati drugi uređaj za dan dva. Došla je nova godina, pa Božić, i ja sam zvao da pitam šta se dešava u WinWinu (tačnije pisao sam). Komercijalista mi je odgovorio, u smislu da to nije njegova greška, ali da je servisni centar odlučio da se uređaj pošalje u servis.
NEVEROVATNO
Proučavajući, zakon o zaštiti potrošača, zaključio sam da bi na kraju možda završili i na sudu, ali ja za to nemam vremena i živaca. Jedino što mi je žao što im nisam poslao tržišnu inspekciju, ali pitanje je šta bi i oni uradili.
NIKAD NE PUŠTAJTE BRZOG KURIRA DA ODE PRE NEGO OTVORITE PAKET ISPRED NJEGA i NIKAD WINWIN.
Pozdrav.

Istine radi, da Vam saopštim da su su me prekjuče zvali iz WinWin-a i rekli da mi odobrena zamena uređaja, povraćaj novca ili kupovina nečeg trećeg u istoj vrednosti. Tražio sam zamenu. Juče mi je stigao uređaj, brzom poštom, ispred koje sam otvorio paket, proverio ga i primio.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno